Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Potężna awaria niemieckiego T-Mobile

[Aktualizacja] Potężna awaria niemieckiego T-Mobile

WitekT 21 Kwietnia 2009 20:29

0 0

Klienci niemieckiego T-Mobile od godziny 16 nie mogą korzystać ze swojego telefonu. Nie działają ani połączenia, ani SMS-y - zarówno na terenie całego kraju, jak i w roamingu. Nie da się ani nawiązać, ani odebrać połączenia.

Powodem awarii jest najprawdopodobniej awaria zasilania w centralnej części sieci, w głównej siedzibie operatora w Bonn. Tyle można wywnioskować z lakonicznej informacji na stronie operatora i słów jego rzecznika, który potwierdza intensywne prace nad usunięciem awarii, choć nie podaje konkretnego terminu.




Niemiecki T-Mobile ma około 40 mln klientów.

[Aktualizacja 21:04] Z informacji zamieszczonych na stronie operatora wynika, że problemem było oprogramowanie HLR (ang. Home Location Register, czyli baza danych z kartami SIM i przypisanymi im usługami). Po jej restarcie o godzinie 19, klienci powoli zaczynają odzyskiwać dostęp do usług. Potrwa to jeszcze jednak kilka godzin, bo w związku z tym, że do sieci próbują się zalogować wszyscy klienci, jest ona przeciążona.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32. ~  2009-04-21 23:28:36  host: ehr232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prezes uznał, że jesteś za dobry, zostałeś wyeliminowany :-) Spróbuj za tydzień ;O

  • 0

    33. ~fikus  2009-04-21 23:38:24  host: dru103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27- jak masz cieciu telefon starej generacji an.900mH to się nie dziw !!!

  • 0

    34. ~piter  2009-04-21 23:46:04  host: inet20909na-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Po poludniu na abo dostalem sms od ery z propozycja aby za punkty era premia doladowac TT.Skorzystalem i doladowalem synowi za 50zl.Po paru godzinach przyszlo 1 potwierdenie i 8 sms ze usluga niemozliwa bo nie mam punktow na koncie.A TT syna dalej niedoladowane....

  • 0

    35.  2009-04-21 23:48:25

    A ja dzisiaj dostałem SMS-a na mojego mało używanego TakTaka, że jestem wybranym klientem i mogę wygrać mercedesa. No pogięło ich chyba w PTC. Chcą żebym wysłał SMS-a! Frajerzy czy ze mnie robią idiotę? Rozwaliło mnie słowo "wybranym"

  • 0

    36. ~  2009-04-21 23:58:13  host: ehr232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na co czekasz, jesteś wybrańcem! Ja bym już ładował konto na min. 100 tysięcy złotych i śłał smsy :-D

  • 0

    37. ~ukenamuniu  2009-04-21 23:59:06  host: 86-59-n1.aster.pl

    piotrM: comp musiał "wybrać" Twój numer, by wysłać Ci SMS-a

  • 0

    38.  2009-04-22 00:17:10

    Też wczoraj zostałem wybrańcem tak samo jak wszyscy moi znajomi w tak-taku. Era wprowadziła usługę zakamuflowanego TotoLotka - kup kupon (wyslij smsa) i będziesz mógł coś wygrać (mercedesa).

  • 0

    39. ~  2009-04-22 00:25:28  host: f142-052.opera-mini.net

    [Komentarz usunięty przez redakcję w związku z wulgaryzmami]

  • 0

    40.  2009-04-22 00:27:25

    Awarie sie zdarzaja. Wazne ze w miare sprawnie ja usuneli. Przynajmniej udalo im sie zrobic porzadnego reseta calej sieci ;) A na powaznie to teraz siec bedzie musiala wytrzymac naraz logujacych sie uzytkownikow

  • 0

    41. ~Pracownik Ery  2009-04-22 03:43:00  host: 77-254-138-176.adsl.inetia.pl

    Muszę tutaj sprostować kilka nieprawdziwych rzeczy, które rozgłasza konkurencja. Nie 100 tylko 1, nie Mercedes tylko rower (nie samochód). A dodatkowo kubki, smycze i breloczki. Łączna liczba nagród to 99, bo rowerem jeździ już córka prezesa. Zapraszam do udziału w konkursie.

  • 0

    42. ~dan  2009-04-22 07:52:24  host: bzb66.internetdsl.tpnet.pl

    NIe warto brać udziału w tym konkursie jak ktoś jest dziany to wayśle smsmów nawet za 1000zł bo przcież się opłaci za 1000 lub 2000 drapnac mercedesa! a zwykle szaraczki co wysylaja po kilka smsow wg mnie nie maja szans na wygrana, co innego losowanie przypadkowe, a co innego zbieranie pkt za smsy, tosie ija z celem w konkutsrie wygraja tylko ci co wydadza na smsy setki złotych (czy moze nie mam racji)

  • 0

    43.  2009-04-22 08:17:15

    kupili merctedesy po doplacie z niemców,, terz policzmy dziennie niech sms wysle 50 tys osób * 4,88 = 244 000, a taki mesiek ok 150, hmm mozna zarobic na konkursie. :)

  • 0

    44. ~gościu  2009-04-22 09:37:12  host: 188.33.0.163

    Jak się ma miękkie serce (tzn. kupuje pseudoserwery firmy Fujitsu Siemens) to treba mieć twardą d...

  • 0

    45.  2009-04-22 09:39:57

    mirekb(24) - mnie już 2 lata karmią bajkami o intensywnej rozbudowie sieci a efektów jakoś nie widać. Jak tak dalej pójdzie to z czasem Play ich przegoni w ilości stacji bazowych.

  • 0

    46.  2009-04-22 11:47:55

    haha - i jak tu teoria "jednego guzika" ma nie być przyklejona??? bankowo jeden guzik jest i siec pada - a jak nie to po bezpiecznikach :D:D:D swoja droga NIEZŁA ta siec nie maja "zapasu"???? innych central??? po prostu się ośmieszyli!!!! Gdzie te słynne teorie iż jeśli któraś z części sieci pada ruch jest "puszczany" wolniej inna ale JEST!!! HAHAHA w PL jak by któreś się zdarzyło to by fora miały "fatal error" z przeciążenia :D:D:D - a najlepszy ten tekst "Potrwa to jeszcze jednak kilka godzin, bo w związku z tym, że do sieci próbują się zalogować wszyscy klienci, jest ona przeciążona." to co to za lipa??? nie są przygotowani na obsługę własnych abonentów??? proszę nie pisać iż "jak wszyscy dzwonią to pada" ale co to Użytkownika obchodzi? płaci i ma... poprawiliście mi humor na cały dzień

  • 0

    47. ~cvb  2009-04-22 14:44:17  host: 212.14.50.10

    Dziadowszczyzna czy kolos na glinianych nogach, choć awarie się zdarzają to jednak jej skala poraża. Wszystko im nagle padło? mógłbym zrozumieć gdyby jakiś pocisk uderzył w centrum zarządzania siecią tak jak np. w pentagon a tutaj się okazuje, że 40 mln. abonentów jest uzależnione od jakiegoś słabego ogniwa całej sieci. A może t-mobile zostało przejęte przez orange? kiedyś w Polsce pewien smutny pan obwieścił stan wyjątkowy i wszystko zostało wyłączone czy to aby nie przymiarki do martial law" na całym świece? (przede wszystkim w usa)

  • 0

    48. ~ciapek  2009-04-22 14:51:28  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    47 - może mają 1 (jeden) router :D:D:D

  • 0

    49. ~ksad  2009-04-22 22:02:15  host: dynamic-87-105-22-218.ssp.dialog.net.pl

    Dziś T-Mobile D przeprosiła poprzez ogłoszenia w mediach wszystkich użytkowników sieci. Dodatkowo w najbliższą niedzielę każdy użytkownik będzie mógł wysłać gratis nieograniczoną liczbę sms'ów.

  • 0

    50. ~ciapus  2009-04-23 12:15:07  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    49 - czyli NIC!!!! SMS za free chodzą a jak będzie taka buba to i siec padnie hahaha

  • 0

    51. ~inter  2009-04-23 14:41:18  host: chello089076128104.chello.pl

    49 - T-Mobile przeprosił i robią fieste !! Smsy za free przez całą niedzielę, a za rok ustanowią święto T-mobile :D:D A tak bez jaj bardzo ładny gest z ich strony. a może to po prostu taki test wytrzymałościowy czy sieć to wytrzyma :D:D zobaczymy po wekkendzie :D

Dodaj swoją opinię