Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Ponad 99% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Orange

[Aktualizacja] Ponad 99% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Orange

LuiN 5 Stycznia 2017 21:53 Aktualizacja: 9 Stycznia 2017 18:25

28 6

Sieć Orange ogłosiła, że jej zasięg LTE dociera już do ponad 99% populacji kraju. To efekt intensywnej rozbudowy infrastruktury operatora.

Orange ma już ponad 8500 stacji bazowych, które nadają na częstotliwościach 800, 1800 i 2600 MHz. Na kilkudziesięciu z nich dostępna jest agregacja trzech pasm, będąca furtką do LTE-A o przepustowości do 300 Mb/s.

Dwa pasma agreguje kilkaset spośród stacji operatora, rośnie też liczba stacji bazowych współdzielonych z T-Mobile dzięki RAN Sharing.

Wynikiem ponad 97% populacji w zasięgu LTE sieć Orange chwaliła się w połowie października 2016 roku. Obecny zasięg LTE, docierający do ponad 99% populacji Polski, jest najwyższym jak dotąd zakomunikowanym przez operatorów.




Zobacz: Orange: Ponad 97% Polaków w zasięgu LTE

Aktualizacja:
Poprosiliśmy rzecznika prasowego Orange Polska, Wojciecha Jabczyńskiego, o dokładniejsze informacje na temat nadajników LTE z obsługą agregacji pasm.

Sieć Orange ma obecnie:
  • 440 stacji z agregacją 2 pasm (do 225 Mb/s),
  • 25 stacji z agregacją 3 pasm (do 300 Mb/s).

    • Dla porównania, pod koniec września 2016 roku Orange miał 140 nadajników agregacją 2 pasm i trzy z agregacją 3 pasm.

      Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: orange | lte

w sumie: 120
  • 0

    101. ~Hotelarz  2017-01-09 22:34:30  host: public-gprs350462.centertel.pl

    Jakie urządzenie obsługujące agregacje 3 pasm jest najtańsze?

  • 1

    102. ~  2017-01-09 22:42:12  host: n09-02-01.opera-mini.net

    Pika na sośnie w hotelu łossa. :-)

  • 0

    103. ~  2017-01-09 22:53:36  host: user-94-254-161-44.play-internet.pl

    Do hotela, ajfon 6s

  • 0

    104. ~daniel  2017-01-09 23:21:05  host: n06-09-01.opera-mini.net

    ano wlasnie telepolis zrobcie zbiorczy temat o lte i bts gdzie dacie mapki ilosci bts pasma w tym te od aglogeracji bo jest to godne uwagi obecnie tak jak np numeracja operatoeow itp

  • 2

    105.  2017-01-10 07:32:48

    Rozumiem że na wsi LTE mogę nie mieć,ale żeby w 21 wieku nie dało się normalnie rozmawiać przez tel.komórkowy to jakiś żart .Wczoraj wieczorem rozmawiałem z konsultantem z BOK a on do mnie co chwile " ale ja pana wcale nie słyszę ",siedziałem przy samym oknie .Jeszcze troszeczkę,i ta sieć mnie przestanie interesować,ponad 5 lat prosiłem się aby coś z Neostradą zrobili,ze 7 lat zgłaszam problemy z zasięgiem,ale kogo to interesuje,mają zasięg 99 % i gra,a że ja jestem w tym jednym procencie,trudno .Ale czytając temat ,sporo ludzi chyba z mojego regionu,bo dużo ma problemy z zasięgiem .

  • 0

    106. ~tata  2017-01-10 07:41:02  host: 178235040028.dynamic-ww-05.vectranet.pl

    To wszystko przez ten smog on tez ma pokrycie na terenie calego kraju.

  • 1

    107. ~Calm7  2017-01-10 08:06:08  host: acgp79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To ja mieszkam w tym 1%, jak większość:-D

  • 0

    108.  2017-01-10 08:28:51

    Nie masz prawa się wpisywać, więc spadaj.

  • 0

    109. ~@106  2017-01-10 09:23:05  host: user-109-243-228-148.play-internet.pl

    Smok to próba wprowadzenia podatku od starych samochodów lub lobbowanie na na nowe piece, nic innego jak pranie mózgu dla mas.Ktoś już zamówił ustawę , teraz po staropolsku posłowie chu j e-to słowo ma takie znaczenie (to nie żart) przegłosują a ciemny lud odetchnie z ulga bo był smog -którego nigdy nie było :) , tak się wprowadza nowe daniny :straszenie, pokazywanie zagrożenia, i nowe daniny są .

  • 0

    110. ~  2017-01-10 10:22:38  host: 165.225.84.76

    Play wdrożył agregacje ale słabiutko z nią. Agregacja w Tczewie, Malborku woj. Pomorskie - żenująca od 65Mbps o drugiej w nocy do ok 3Mbps w pozostałym czasie.

  • 0

    111. ~a zasięg?  2017-01-10 10:22:42  host: bsy65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jedna kreska w porywach ? ;)

  • 0

    112. ~  2017-01-10 10:29:59  host: 165.225.84.79

    Zasięg 5 kresek. Duża antena kierunkowa pod E5186 i Netgar 810s. W Malborku muszą mieć strasznie sieć zapchaną.

  • 0

    113. ~Trasa 728 od Grójca  2017-01-10 11:21:00  host: user-164-127-25-15.play-internet.pl

    Zasięg jest , co kawałek 2G/3G..
    Jako jedyny operator inwestuje na tym rejonie.
    Plus ma na tych klientów wyje*** po całości postawił BTSy w 2008 i tyle zasięgu jak nie było tak nie ma.
    Marudzicie na Orange, jednak według mnie to jedyny operator co stara się coś poprawić.
    Nie stawia NODB/BTSów tylko jak Plus i Play w miastach bo tam jest dużo klientów , ale inwestuje teraz z N w rejonach gdzie pozostała dwójka ma w poważaniu klientów...
    To, że ktoś nie ma LTE A to nie jest tragedią , tragedia dla mnie jest , ze w XXI wieku p4 i plus nie ma dobrego zasięgu 2G na trasie od Nowego Miasta nad Pilicą do Mogielnicy-czarna dziura...
    to jest dopiero żal :60km od sztolycy

  • 0

    114. ~rr  2017-01-10 11:28:19  host: tor3.dpsi.jp

    Pozdrowienia od hakerów jełopy! wasze androidy w tym roku będa atakowane na potęge, macie wszysko pod nosem , podane na tacy wasze lenistwo to miód na nasze serca.
    Oby dalej takei jelenie podawały wszelkie dane na smartfonach i liczyły , ze nic się nie stanie ...
    obserwuje was rząd i google corpo, wydadzą was jak Judasz wydał Jezusa...za profity lub za darmo..
    miejscie wypasione smarfony bez zabepizeczenia , bez SU nawet nie wiecie ajk jesteście bezradni....
    w LTE cały czas podgladani i nagryani.
    Brawo wy , big brother waszego życia!

  • 0

    115.  2017-01-10 11:34:23

    @rr- wciąż używam bez systemu, tzn. tylko Java- chcesz to hakuj ale nic tam nie znajdziesz. hihi.

  • 0

    116. ~Calm7  2017-01-10 12:19:25  host: acgp79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    108. Sam spadaj!!! Czego tu!!!

  • -1

    117. ~n  2017-01-10 12:26:51  host: ip-37-248-156-128.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Zastanawia mnie to 99%. Orange buduje razem z T-mobile. Mieszkam w mieście. W zasadzie to już wieś ale w granicy miasta i tylko Plus łapie LTE i to na piętrze.

  • 0

    118. ~Kanciarz  2017-01-10 19:41:13  host: host-89-229-75-250.dynamic.mm.pl

    Oszuści i złodzieje !!!
    Mi 3 karty zablokowali jak dostałem bonusa i chciałem go wykorzystać.
    Nie wydzwoniłem nawet 300zł z 1000zł bo zgniła pomarańcza bezczelnie blokuje karty powołując się że genruję sztuczny ruch.
    Po co dają 1000zł + 100GB jak nie można ich wykorzystać?
    A jak chcę to wykorzystać tzn. dzwonić do kogo i kiedy chcę to mi bezczelnie blokują karty jak nie wykorzystałem nawet 1/3 bonusu.
    3 karty poszły do kosza przez tych oszustów.
    Orange podobnie jak Play czeka duży odpływ klientów którzy dostają bonusy a poetm są im bezczelnie odbierane i blokowane karty.

  • 0

    119.  2017-01-17 12:30:46

    z zasięgiem orange niestety tak sobie jednak jest

  • 0

    120. ~B06  2017-01-19 14:17:29  host: user-31-175-69-92.play-internet.pl

    .przenoszenie numerów
    .salon orange ul.bobrecka cieszyn
    .w dniu dziesiejszym tj 19.01.2017