Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Polski rynek kart SIM po 2Q2009

[Aktualizacja] Polski rynek kart SIM po 2Q2009

WitekT 10 Sierpnia 2009 17:12

0 0

P4 w II kwartale pozyskała najwięcej kart SIM zarówno abonamentowych, jak i prepaid. PTC na poziomie netto zdobyła najwięcej spośród "wielkiej trójcy" i zmniejszyła swój dystans do Centertela - wynika z szacunków TELEPOLIS.PL.

II kwartał był bardzo dobry dla polskich operatorów. Przybyło w nim prawie pół miliona kart SIM netto, zdecydowanie więcej niż w poprzednich okresach. To wszystko mimo tego, że Polkomtel zanotował spadek aż o 175 tys. kart prepaid, mając dodatkowo najniższy przyrost kart abonamentowych spośród wszystkich operatorów infrastrukturalnych (zaledwie 11 tys.). Ciągle jednak prowadzi w obu segmentach.

Ogółem

Stan po 2Q09

Przyrost w 2Q09

Polkomtel

14,465 mln

- 111 tys.

Centertel

13,768 mln

87 tys.

PTC

13,409 mln

122 tys.

P4 *)

2,658 mln

400 tys.

MVNO *)

0,1266 mln

- 24,7 tys.

Razem

44,4266 mln

473,3 tys.


W segmencie abonamentowym mocno wyróżniło się P4, pozyskując w II kwartale, według szacunków TELEPOLIS.PL, aż 240 tys. W tej liczbie zawiera się także oferta typu mix. W całym I półroczu P4 pozyskało niecałe 300 tys. kart abonamentowych. Z "wielkiej trójki" najwięcej kart abonamentowych pozyskał, kolejny kwartał z rzędu, Centertel.

Postpaid

Stan po 2Q09

Przyrost w 2Q09

Polkomtel

6,702 mln

11 tys.

Centertel

6,450 mln

139 tys.

PTC

6,477 mln

114 tys.

P4 *)

1,000 mln

240 tys.

MVNO *)

0,04 mln

16 tys.

Razem

20,669 mln

520 tys.


W segmencie prepaid także mocno wyróżnia się P4, które pozyskało, według szacunków TELEPOLIS.PL, aż 160 tys. kart. Wydaje się, że na efekt wejścia na rynek oferty Play Fresh zaczynają się nakładać wyłączenia kart SIM, co nie było wcześniej tak widoczne ze względu na fakt, że operator działa na rynku dopiero od 3 lat. Poza symbolicznymi 8 tys. na plusie PTC, pozostali operatorzy kolejny kwartał z rzędu notują spadki liczby obsługiwanych kart prepaid.




Prepaid

Stan po 2Q09

Przyrost w 2Q09

Polkomtel

7,760 mln

- 125 tys.

Centertel

7,318 mln

- 52 tys.

PTC

6,932 mln

8 tys.

P4 *)

1,658 tys.

160 tys.

MVNO *)

0,0896 mln

- 37,7 tys.

Razem

23,7576 mln

- 46,7 tys.


*) Szacunki TELEPOLIS.PL

Wyniki po I kwartale 2009 roku prezentowaliśmy w tej wiadomości.

[Aktualizacja] Źle oszacowaliśmy split bazy Polkomtela, zawyżając bazę abonamentową o 50 tys. kart SIM kosztem bazy prepaid. Wiadomość poprawiono 13. sierpnia.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 164
  • 0

    145.  2009-08-12 20:24:21

    144. - zajrzyj do cennika ;-) mniej niż 29 groszy poza sieć na pewno. nie mówię o innych, które stanowią zdecydowaną większość w moim przypadku ;-)

  • 0

    146.  2009-08-12 21:59:50

    wlo - czy ja też dostanę taką ofertę? Nie piszę czy MOGĘ dostać - tylko czy dostanę? Bez stażu w sieci, jako zwykły użytkownik, już od najniższego doładowania. Nie za kilkudziesięciozłotowy comiesięczny abonament. Tak Ty "musisz" planować sobie abonament. Musisz obserwować bilingi i na ich podstawie wybrać odpowiednią kwotę która będziesz płacił co miesiąc. A jeszcze lepiej, gdy 99,99% z którymi masz kontakt ma teflon w Polkomtelu. Jednak Twój sposób postrzegania usług telekomunikacyjnych jest nieco skrzywiony. Ty patrzysz z perspektywy przedsiębiorcy, który jak sam twierdzisz "ma potrzebę" aby "akurat tyle, a tyle" w miesiącu wydzwonić do przede wszystkim akurat klientów Polkomtela (ewentualnie stacjonarnych). Ja niczego nie muszę. Chyba, że uznam za mus doładowanie raz na rok za 5 zł. To akurat dla mnie nie problem, bo i tak doładowuje znacznie częściej i raczej za większe kwoty. Oferta z której jak korzystam jest dostępna dla każdego "od razu", do każdej sieci taka sam a cena w cenniku, bez żądnych kombinacji i dodatkowo wykupywanych zniżek... bez konieczności zakładania działalności gospodarczej - i to od 5 zł - no dobra od 10 zł (+ 5 zł doładowanie ;-) ). Ogarnij się człowieku i zobacz, że istnieje też reszta świata, nie tylko "Twój biznesowy" Polkomtel. ;-P

  • 0

    147. ~kola  2009-08-13 00:06:17  host: bec230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    temat wałkowany wielokrotnie a wlo jak zwykle na posterunku :) przyznacie kolega wlo powinien mieć darmowy abo od plusa jako prezent za darmową (a może płatną) reklamę LOL

  • 0

    148.  2009-08-13 08:24:00

    jojo - TAK! Ty też dostaniesz, jeśli oczywiście jesteś regonowcem - bo to oferta "do Elastycznej" jest ;-) Powiedziałem przecież, ze byłem w zwykłym punkcie zapytać czy mam już ofertę i nie negocjowałem nic kompletnie. Bądź pewnien, ze ponegocjuję... Przynajmniej te 5 złotych za zwiększony dodatkowy pakiet kwotowy. Bez dopłaty dają jak dotychczas - 60% kwoty abonamentu.

  • 0

    149.  2009-08-13 08:29:03

    jojo - ile razy mam powtarzać, ze nic nie muszę? Ja mam teledon bo muszę mieć - tak jak TY. Dzwonię bo chcę czy muszę? Ty jak to robisz? Dla mnie to nie ma znaczenia... Po prostu dzonie kiedy potrzebuję i nie ma znaczenie w której sieci ma telefon mój rozmówca. To tak trudno pojąć? A po skończonym miesiącu patrzę sobie na billing (chociaż raz na kwartał to i tak często, bo przez te wszystkie lata a zwłaszcza ostatnie 3 czy od kiedy tam wprowadzili biznesklasę, od kiedy mam praktycznie cały czas te samą taryfę i zakres usług (bo biznesklasa i elastyczna właściwie się nie różnią oprócz tego, ze elastyczna jest "elastyczniejsza" ;-)) nie muszę nawet go oglądać...

  • 0

    150. ~  2009-08-13 08:30:24  host: chello087207224188.chello.pl

    @146 jojo,- przypadek wlo jest trudny ale dobrze, że nie przenosi się z człowieka na człowieka ;) Niby poważny facet a pisze o tym, że ma 31gr/min przy abo 90PLN a jak ktoś podaje, że mBank oferuje 19gr/min. to odpisuje "i co z tego że masz 19gr" Faktycznie w skali miesiąca nie są to duże oszczędności ale jednak są. Wiadomo, że dla kogoś, kto zarabia np. 10tyś/m-c to nie ma to żadnego znaczenia ale w takim przypadku czym się zachwycać przy 50% zniżce przy abo?- to też żadne oszczędności przecież. Dodatkowo porównuje biznesowy abonament z upustami za lojalkę z ofertą na kartę, którą może mieć każdy od zaraz.

  • 0

    151.  2009-08-13 08:31:46

    I bez kombinacji mam ofertę jaką mam. Naprawdę. Kompletnie nic nie muszę grzebać, żeby korzystać. Po prostu - mam. Jest tylko jedna rzecz - nie biorę telefonu... Tak jak Ty zresztą w Play Fresh. Poza tym dzwonię wg ceny z cennika. Wiem za ile tak samo jak Ty. Jedyna różnica, ze płacąc 75 zł mam do dyspozycji 125 zł.

  • 0

    152.  2009-08-13 08:34:02

    150. - nie rozumiesz, że mnie nie interesuje zabawa w poszukiwanie tanich rozmów na jednej karcie, tai tanich innych usług na innym? A tym bardziej jeśli mam założyć konto w banku, w którym konta mieć nie chcę? Tak samo porównuję jak niektórzy z was mówią mi, zebym lepiej wziął fresha alno mBank - no debile...? Chyba tak ;-)

  • 0

    153.  2009-08-13 08:35:11

    nie zarabiam 10 tys. miesięcznie ;-) mniej znacznie...

  • 0

    154. ~  2009-08-13 08:36:20  host: chello087207224188.chello.pl

    @wlo,- Tobie także powtarzaliśmy wielokrotnie, że tutaj nie rozpatrujemy wyłącznie Twojego przypadku, czy też potrzeb korzystania z telefonu lecz ofertę ogólnie. Narcyz z Ciebie straszny ;) Swój abonament możesz porównywać jedynie z ofertami abonamentowymi za podobną kwotę i uwzględniając upusty lojalnościowe i myślę, że po 10 latach w Erze można lepsze warunki uzyskać. No ale Ty dużo dzwonisz do Plusa. Ja nie namawiam do zmiany opa ale zrozum, że to co dla Ciebie dobre nie musi być dobre dla większości.

  • 0

    155. ~  2009-08-13 08:44:04  host: chello087207224188.chello.pl

    @wlo,- nie rozumiemy się ;) absolutnie nie namawiam do zmiany na PF i mBank chociaż to oferty dobre są. W twoim przypadku i profilu dzwonienia jaki zaobserwowałeś na przestrzeni kilku lat abo jest dobrym rozwiązaniem. Prepaiady jakie podałem to wyłącznie po to, żeby ukazać, że naprawdę są tanie uwzględniając brak zobowiązań a dla niektórych nawet tańsze niż abo i tyle ;)

  • 0

    156.  2009-08-13 09:17:41

    154. - jeśłi rozpatrujecie swoje przypadki, proszę nie doradzajcie mi chodziać, ze w Play Fresh miałbym bez zobowiązań i taniej. Bo się mylicie, co (i wyłączie to) chcę Wam wykazać. Jako osoba, któa może skorzystać z każdej dostępnej oferty jaką oferują operatorzy, mówię, że prepaid nie jest dla mnie. Nawet jeśłi jest tam 2 grosze taniej. Nie mówię Wam żebyście z mojej oferty korzystali - głupi nie jestem i wiem, zę większość z Was nie może. Jesli ktoś odbiera to w ten sposób, zę Wam polecam coś z czego skorzystać nie możecie, jest głupi po prostu. To, ze mówię, ze ofertę (faktyczną) 31 groszy poza sieć mam już ponad 2 lata, naprawdę nie sugeruję, ze macie cokolwiek robić, albo, ze porównuję ofertę biznesową (nota bene dla kazgo kto może, bo bez negocjacji każdy to może miec byle zrezygnował z gadżetu). Głupi kto tak sądzi.

  • 0

    157.  2009-08-13 09:19:10

    Ja mówie tylko: nie mówicie mi co mam robić... Naprawdę wiem lepiej. To moje pieniądze nie Wasze. Ja naprawdę wiem jak je oszczędzać i co z nimi robić ;-)

  • 0

    158.  2009-08-13 11:37:53

    wlo - wiedziałem już wczoraj pisząc tego posta - najprawdopodobniej nigdy się nie zrozumiemy - mniejsza o to. Tylko nie wmawiaj mi, że ja do czegoś Cię przekonuje, bo ten zarzut jest i śmieszny i żałosny. Ja również jedynie chcę zauważyć po raz kolejny, że niewielki sens ma porównywanie abonamentów dla "zwykłych" ludzi, prepaidów, w cenniku, dla "świeżego" klienta z jakimiś taryfami biznesowymi, po negocjacjach - bo z tego mało kto ma możliwość skorzystać, a na pewno nie każdy. I chyba nie zarzucisz Witkowi, że przekonuje Cię do oferty PTC?

  • 0

    159.  2009-08-13 13:50:12

    jojo - tak to odbieram. bo cokolwiem naopiszę o MOJEJ indywidualnej ofercie, staracie się albo mnie, albo ofertę dyskredytować - bez sensu - zalecając np. Play Fresh... Jak mówisz o sobie to ja mam rozumieć, ze mówsz o sobie, ale jak ja mówię o sobie, jest to dziwnie odbierane jako porównywanie oferty biznbesowej do prepaida itd. A mylisz/cie się i to bardzo. W ostatnim poście znowu mówisz o porównywaniu. Zrozum ja nic nie porównuję! Jeśłi już to oceniam co mi się opłąca. A co Tobie czy innym - najmniej mnie to obchodzi!! I nie mam zamiaru nic porównywać bo mi za to nie płacisz ;-) Znajomym porównuję kiedy mnie poproszą. I zwykle dobrze na tym wychodzą. Na pewno nigdy nie porównywałem w innym kontekście mojej oferty do innych. Tylko odwrotnie - każdą nową oceniam w odniesieniu do moich potrzeb. Tylko i wyłacznie. Ale jak widzę uwielbiacie widzieć więcej niż się do was mówi.

  • 0

    160.  2009-08-13 13:54:46

    co do negocjaji - który raz mam powtórzyć (do wiadomości tych, którzy mogą skorzystać) NIGDY nie negocjuję. Zawsze pozostaję przy tym co może dostać każdy ze standardowej oferty!! Nie mam ani czasu ani ochoty myśleć czy złożyć wypowiedzenie czy jeszcze raz, po raz szesnasty, zadzwonić bo może mi dadzą 10 minut na konto dodatkowo. Nie musisz wierzyć. Oferta, o której tu napisałem jest dla każdego komu kończy się umowa, może skorzystać z taryfy firmowej , niezależnie od stażu i kto zrezygnuje z telefonu. A co po negocjacjach dadzą? Zobaczymy, bo pod wpływem komentarza Witka, tym razem będę negocjował. Tym bardziej, ze mam 5 aktywacji na koncie, wiec jestem już "innym" klientem trochę ;-)

  • 0

    161.  2009-08-13 13:58:48

    Powiem inaczej jeszcze - czy zapłącę 250 czy 280 albo 310 zł za telefon w kolejnych miesiącach... nie ma to większego znaczenia. Teoretycznie powinienem płacić coś ok. 215 czy 220 zł (to "goły" abonament), ale płacę do 240-280 zł zwykle.

  • 0

    162.  2009-08-17 20:57:13

    @Wlo-WitekT podaje swój koszt minuty po sprzedaży telefonu,Ty bierzesz abo od razu bez niego więc "dogonić" Witka szans nie masz :)

  • 0

    163.  2009-08-19 17:37:04

    a to cwaniaczek...

  • 0

    164. ~wlo2 ;)  2011-07-02 07:35:20  host: nat-243-3.man.bydgoszcz.pl

    tylko P4 ;p

Dodaj swoją opinię