Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Po Prostu... Prima Aprilis :-)

[Aktualizacja] Po Prostu... Prima Aprilis :-)

WitekT 2 Kwietnia 2009 00:00

0 0

Niektórych zasmucimy, niektórych ucieszymy - wiadomość o nowej ofercie prepaid w Orange była naszym primaaprilisowym żartem. Oby tylko właściwa oferta nie była gorsza od naszej propozycji… ;-)

Pod wiadomością rozgorzała wielka dyskusja, aktualnie na ponad 300 komentarzy. Wynika z nich, że dobrze udało nam się wcielić w rolę "pomarańczowego" marketingu i stworzyć coś bardzo wiarygodnego. Nasz żart na serio potraktowało nie tylko większość czytelników, ale i portal gazeta.pl, który bezkrytycznie podszedł do tematu. Wiadomość opublikowała także Komórkomania.pl - choć tu z zastrzeżeniem, że to może być primaaprilisowy żart. PasjaGSM wiadomość publikowała wspólnie z nami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! ;-)

Drugim żartem, który miał za zadanie odciągać uwagę od wiadomości z ofertą Orange, był "Pakiet na Pakiety" w Simplusie. Ot, lekko przerysowana polityka ofertowo-promocyjna Polkomtela - ale czy aż tak bardzo? ;-)




Wszystkie pozostałe wiadomości, które opublikowaliśmy 1. kwietnia, są prawdziwe. Tytuły dwóch wspomnianych stosownie zmieniliśmy, aby nie wprowadzać późniejszych czytelników w błąd.

W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że błękitna linia tp zostanie przeniesiona do Francji, że zmieniamy się w PLAYPOLIS.PL i o fajnym Sharpie SH-990. Możecie także zobaczyć, jak próbowaliśmy "wkręcać" w 2007 roku i 2006 roku.

Czy podobały Ci się primaaprilisowe żarty TELEPOLIS.PL?

Zdecydowanie tak
30.30%
Raczej tak
16.94%
Nie mam zdania
11.33%
Raczej nie
11.91%
Zdecydowanie nie
29.53%

Wszystkich głosujących: 1033



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 192
  • 0

    173.  2009-04-02 23:17:26

    171: Nie jest żartem. Ja już załadowałem żonie podwójnie (choć może to brzmieć trochę dwuznacznie;)) No cóż musi mieć do rozmów z mamusią, hihi. Tanio kupilem na allegro za 18 i 43,99. Całośc trawała około 10 minut.

  • 0

    174.  2009-04-02 23:46:40

    171: Jak dla mnie pakiet "Po Prostu TV" idelanie wpisywał się w kształt 'oferty' - cały czas takie coś jest tylko że za 19zł, więc obniżka do 12zł nie byłaby niczym niezwykłym :).

  • 0

    175. ~haju  2009-04-03 07:45:16  host: dynamic-78-8-157-170.ssp.dialog.net.pl

    Orange nie moze zejsc do cen playa i warunkow (waznosc konta), bo by mu wtedy przychody spadly o 50%, jak to by sie odbilo na zyskach juz nie wspomne, dlatego oni musza postawic na cos posredniego, tj. takiego co zatrzyma spora ekipe, ale oczywiscie nie wszystkich (mnie nie), ta oferta z 1.04 bylaby idealnym chwytem pod ten model, dlatego ten zart byl strzalem w 10-tke, to jest (nadal) jak najbardziej realistyczne, dla mnie klasycznym magnesem (Witek z ekipa pewnie juz sami moga zaczynac w to wierzyc, ale na pewno znaja gusta swoich czytelnikow, a to dla nas byl ten kret, ze to filar kazdej oferty:)) )byl tu net po 3gr za 100-kę kb w standardzie, tak naprawde malo kto tego uzywa, telepolis (my) jest tu calkowicie niereprezentatywne:)

  • 0

    176. ~haju  2009-04-03 07:57:37  host: dynamic-78-8-157-170.ssp.dialog.net.pl

    "a to dla nas byl ten kret", mialo byc "a to do nas był (kierowany) ten wkręt":)

  • 0

    177.  2009-04-03 13:25:54

    WitekT Ale namieszaliście z tym Orange ! :-) - oni oberwali za tą niby-ofertę powinni wyciągnąć wnioski ustalając przyszłą prawdziwą ofertę,brawo - żart w skali 1-10 - : 10 , a ci co na was wieszają psy niech zmienią Dealera albo biorą o połowę mniej ! - w końcu do K***y nędzy jest 1 kwietnia tylko raz w roku - i już ,a jak ktoś jest ponurakiem to niech nie czyta i już :-)

  • 0

    178.  2009-04-03 13:28:52

    #175 - a skąd przypuszczenie ,że spadłyby ? a nie odwrotnie ? - ile wolałbyś płacić za minutę do wszystkich ? - 60 groszy czy 29 ??? jakbym zobaczył że jest 29 groszy to bym więcej zaczął dzwonić i już a tak ,jak jest taka stawka to się ludzie ograniczają a nie dzwonią po sieci tylko - po cholerę tyle zachodu ,jak można taniej i wszędzie ?

  • 0

    179. ~ziomek13  2009-04-03 15:01:00  host: aepi85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    redaktorze sirmark 162 przeciez ty masz zapewne z 5 telefonów i 7 simów wiec z orange tez jestes zadowolony;dla mnie 2 telefony to juz ciezar który bede dzwigał pewnie jeszcze co najmniej rok

  • 0

    180. ~Józiek z gór  2009-04-03 19:01:27  host: ip-89-174-126-93.multimo.gtsenergis.pl

    Leszek (174). Ok nie wiedziałem, że pakiet TV jest za 19zł. Faktycznie obniżka na 12zł nie jest znacząca. Czyli wynikało to z mojej niewiedzy (Mam w Orange abo, a nie mam prepaida). Ale można było się zastanowić nad zdaniem w Pasjigsm "Nieco tańsza ma być taryfikacja za transmisję danych – taryfikacja co 100 KB za 3 grosze" Trzy grosze to już rewolucja, a nie "nieco tańsza"

  • 0

    181. ~Joziek z gór  2009-04-03 19:02:42  host: ip-89-174-126-93.multimo.gtsenergis.pl

    A tak w ogóle o co chodzi z tym pakietem TV - czy faktycznie to można przez 1200 minut oglądać filmy za 12zł??

  • 0

    182.  2009-04-03 19:19:22

    #179 ziomek13 a po co 2 telefony ? może być telefon na dwa SIMy... :]

  • 0

    183.  2009-04-03 19:35:04

    a po to ze musiałbym sie uczyc od poczatku wszystkich skrótów cyfrowych-ja odpalam kazdą funkcje w 2 sekundy i szlag mnie trafia jak ktos np szuka bluetootha minute;poza tym nokia nie ma takich na 2 simy i nie bede sie tłumaczył ze nie interesują mnie inne marki

  • 0

    184.  2009-04-03 22:58:27

    181: Można oglądać ale za 19zł, obniżkę do 12zł wymyslił Telepolis w ramach żartu. To jest dostępne chyba we wszystkich ofertach: http://www.orange.pl/portal/map/map/prepaid_go_services?category =PREPAID_GO_SERVICES&stamp=1238792230566&articleId=28732 37 http://www.orange.pl/portal/map/map/postpaid_services?category=P OSTPAID_SERVICES&stamp=1238792131124&articleId=2876630

  • 0

    185. ~haju  2009-04-04 20:05:13  host: 78.8.140.39

    178 masz racje, ze w ekonomii rynkowej spadek cen powoduje zwiększenie wydatków na dany produkt, ale sadze ze p. GPO o tym nie ma pojecia, zauwaz jednak co sie dzieje obecnie w calej ekonomii, tj w sklepach, ceny nie spadaja, mimo niby kryzysu, a nawet rosna, tylko all w marketingowym opakowaniu belkotow a'la robimy rewolucje w s+:) czy 29 gr za godzine do wszystkich (i malym druczkiem-w erze i na stacjonarne)

  • 0

    186. ~  2009-04-04 20:07:15  host: 78.8.140.39

    aha i z tego samego powodu nich sie nikt nie martwi, ze fresh przyciagnie tylko uzytkownikow komorki za 5 pln na rok, dotad play tez byl najtanszy a mial najwiekszy ARPU ze wszystkich operatorow

  • 0

    187.  2009-04-04 20:34:20

    haju: Masz rację. Niskie ceny nie koniecznie oznaczają mniejsze przychody, a wręcz przeciwnie. Jeśli coś jest w dobrej cenie bywa, że klienci z tego chętniej korzystają. Ten komu starcza doładowanie 2x5zł w POP-ie na pakiet SMS z pewnością pozostanie w Orange bo ma tam znajomych do SMS-owania. Ten co wydaje więcej, aktywnie korzysta z telefonu doceni Play Fresha - prostotę i taniość tej taryfy. Z Orange nie odejdą miliony prepaidowców, ale pozostaną ci mniej dochodowi klienci, którym pasują obecne stawki. Liczba klientów w Orange nie spadnie lawinowo, ale ARPU w prepaid z pewnością...

  • 0

    188.  2009-04-06 09:38:22

    #183 Ziomek - o,to,to ! :-) jak Nokia wypuści kiedyś na rynek telefon na dwie aktywne karty ,to sprzedaję Doza i kupuję Nokie :-)

  • 0

    189.  2009-04-06 09:39:08

    Duoza oczywiście :-) błąd w druku :)

  • 0

    190.  2009-04-08 02:12:55

    Z Orange będę dzwonił tylko do Orange po 3gr do trzech numerów, do pozostałych po 20 gr; zmieszczę się w 20 zł na miesiąc a z Playa do całej reszty za ok. dwa razy więcej.

  • 0

    191.  2009-04-08 02:15:08

    Orange dobre teraz jako drugi telefon na rozmowy tylko w sieci. Do normalnego użytku Play Fresh nie ma konkurencji.

  • 0

    192. ~  2009-04-08 12:41:19  host: 194.181.135.198

    uz wkrótce nowa,atrakcyjna oferta dla użytkowników ofert na karte w Orange. Szczegóły od 16 kwietnia na orange.pl. i pod *500

Dodaj swoją opinię