Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Plus: dynamiczny wzrost transmisji danych

[Aktualizacja] Plus: dynamiczny wzrost transmisji danych

Piszemy o tym pierwsi WitekT 19 Marca 2013 11:44 Aktualizacja: 19 Marca 2013 15:44

3 2

Na koniec 2012 roku Plus miał ponad 600 tys. abonamentowych kart dedykowanego dostępu do Internetu - podała Joanna Nieckarz, członek zarządu Polkomtela odpowiedzialna za finanse.

Smartfony zaczęły być używane w charakterze hotspotów, co utrudnia podawanie konkretnych liczb. Trwają prace z jednym z dużych operatorów nad standardem podawania liczby klientów mobilnego Internetu - powiedział Wojciech Pytel, członek zarządu operatora.

W ostatnich kwartałach Polkomtel uzyskiwał kwartale wzrosty przychodów z Internetu na poziomie 10-13%, a w IV kwartale aż o 17%. Dynamika miesięcznego zużycie wzrasta jeszcze szybciej, od IV kwartału 2011 roku do IV kwartału 2012 roku (5 kwartałów) było to kolejno 29%, 30%, 46%, 50% oraz 62%.




Większy wzrost transmisji od przychodów wynika zarówno z erozji cen, jak i bardziej świadomego i pełniejszego wykorzystywania dostępnego limitu przez użytkowników. Także tego, że sieć 3G, z której korzysta Polkomtel (Aero2), ma coraz większy zasięg i coraz więcej terminali się do niej loguje.

[Aktualizacja 15:44] Wzrosty w poszczególnych kwartałach podane są w ujęciu rocznym, czyli np. IV kwartał 2012 roku do IV kwartału 2011 roku. W grudniu 21012 roku z transmisji danych skorzystało 2,6 mln kart SIM.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: plus | polkomtel

w sumie: 21
  • 2

    2. ~Bob  2013-03-19 12:05:03  host: public38094.xdsl.centertel.pl

    Operatorowi należą się wielkie brawa za dokonania w zakresie zasięgu U900 w ostatnich miesiącach. Choć zgadzam się z mirkiemb, że można jeszcze trochę poprawić. W mojej małej wiosce mam obecnie upragnione HSPA+ transferem bijącym na głowę moje łącze ADSL. Jest lepiej niż w pobliskim mieście powiatowym. Bywa jednak, że telefon zalogowany do AERO2 początkowo ma trudność z połączeniami Voice.

  • 1

    3. ~BzykMen  2013-03-19 12:24:12  host: apn-77-115-160-173.dynamic.gprs.plus.pl

    A może Polkomtel wziąłby się łaskawie za zwiększanie pojemności sieci . Bo gdzie te czasy w których internet z Plusa śmigał jak marzenie ? Na uwagi BOK nie odpowiada bo nie ma realnych argumentów .

  • 1

    4. ~aj  2013-03-19 12:27:24  host: ip-78-30-108-63.free.aero2.net.pl

    a aero2 w plusie poprawione? czy nadal abonent niedostępny..

  • 1

    5. ~Minus  2013-03-19 12:29:01  host: static-78-8-120-117.ssp.dialog.net.pl

    Plus ma chyba jakas wykladke w Lodzi, w calym miescie nie dzialaja komorki Plusa i Aero...

  • 0

    6.  2013-03-19 12:34:11

    Aero2 poprawione w 100% tam gdzie ma wspólny RNC z UMTS2100 Polkomtela. Tam gdzie jest RNC 1104 jest już dobrze, bo obsługuje głos, ale będzie integrowane na wspólny RNC z UMTS2100. Natomiast tam gdzie jest RNC jednocyfrowe, np w Wlkp - RNC 1, jest to sprzęt Huawei i ten nie obsługuje innych usług prócz transmisji danych.

  • 0

    7. ~  2013-03-19 12:39:27  host: 178-37-50-80.adsl.inetia.pl

    U mnie cały czas coś modernizują. Najpierw anteny, teraz wprowadzili zmiany w szafach.

  • 1

    8.  2013-03-19 12:52:20

    Minus - i duuużej okolicy... od godziny-dwóch 2G nie działa. W 3G ciężko dzwonić bo "sieć zajęta" ;-)

  • 1

    9. ~  2013-03-19 13:48:27  host: user-31-175-234-58.play-internet.pl

    czemu nic nie piszecie wielka awaria plusa w województwie Łodzkim

  • 1

    10. ~  2013-03-19 13:49:08  host: user-31-175-234-58.play-internet.pl

    http://expressilustrowany.pl/nie-dzialaja-komorki-plus-a-lodzian ie-maja-gluche-telefony-dlaczego,artykul.html?material_id=51485b 309a22dd1b1f010000

  • 1

    11. ~lucas77  2013-03-19 13:50:50  host: n93.ngates.nasze.pl

    ...AWARIA..AWARIA..ZERO ZASIĘGU PLUS ...SIERADZ WOJ ŁÓDZKIE...

  • 1

    12. ~lucas77  2013-03-19 13:52:31  host: n93.ngates.nasze.pl

    ...gadka o wynikach...a nie ma z czego dzwonić..dawać newsa o awarii!!!!

  • 1

    13.  2013-03-19 13:57:36

    Już nie mówice o że tak całkiem padła... W 3G można pogadać ;-)

  • 1

    15. ~klimass  2013-03-19 14:57:48  host: c-5eeaaa23-74736162.cust.telenor.se

    Czekam az Plus zwiekszy przepustowosci sieci i wejdzie komercyjne w rozmowy w LTE (CSFB na poczatku oczywiscie) bo na razie to ten internet nie ma nawet predkosci HSDPA czasami...

  • 1

    16.  2013-03-19 14:59:15

    No - 2G wróciło... 3 godzinki i po awarii ;-) No ale o zadośćuczynieu mogliby jednak pomyśleć i dac po godzinie na numer...

  • 1

    17. ~sdf  2013-03-19 15:31:47  host: public123714.xdsl.centertel.pl

    Awarie były i będą, ważne żeby się szybko z nią uporali. Czy ktoś jest w temacie aktualnej rozbudowy sieci plus i jej harmonogramu? Mam na myśli szczególnie region południowo wschodniej Polski (Nowy Sacz, Gorlice)

  • 0

    18. ~pabloki  2013-03-19 16:44:54  host: apn-77-115-206-236.dynamic.gprs.plus.pl

    @17 pod601102555 uztkonkrewtnego człowieka yskasz info co i jak mi normalnie podali ale czasem trafia sie na jakiegoś studenta który mówi bajki ale jesli trafisz na to mniej wiecej ci poda.Studencoiaki wystraszone które tam pracują mówia ze nie maja takich informacji. Mi jakiś konkretny koleś mówił w listopadzie że na pewno w styczniu będe miał hspa+ i tak się stało

  • 0

    19. ~  2013-03-19 17:07:55  host: 77-253-15-77.adsl.inetia.pl

    W grudniu 21012. do poprawki

  • 0

    20. ~  2013-03-19 19:25:07  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @1. mirekb, o jakich sensowych danych piszesz? Czyżby o wartościach procentowych bez podania wartości bezwzględnych? Ja również mogę napisać, że u mojego operatora ruch wzrósł o 100% w ciągu ostatniego roku tyle, że nic tobie to nie powie. A jak już podali ilość abonentów dedykowanych usług dostępu do Internetu to chyba korona z głowy by im nie spadła gdyby podali również ilość użytkowników ofert przedpłaconych dedykowanych dostępowi do Internetu (Plus Internet na kartę). Poza tym najbardziej obiektywnymi i porównywalnymi danymi i tak jest ilość przetransferowanych TB w sieci w ciągu miesiąca.

  • 0

    21. ~  2013-03-20 06:48:31  host: v61-03.opera-mini.net

    Ach jakie imponujące są te cyferki, prawda?

  • 0

    22. ~andrew  2013-03-20 13:16:25  host: bolobolo2.torservers.net

    Nie wiem jak z klientami, ale zasięg poprawiają. Na moim "zadupiu" - trzy domy i las, jakieś 2 miesiące temu pojawił się HSPA i od tego czasu mam prawie zawsze w okolicach 10 mbitow/s.

Dodaj swoją opinię