Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Play ujawnił ceny wakacyjnego roamingu

[Aktualizacja] Play ujawnił ceny wakacyjnego roamingu

WitekT 1 Czerwca 2009 15:12

0 0

Play jako pierwszy opublikował cennik z cenami połączeń w roamingu od 1. lipca. Jako drugi, po Erze, ujawnił też ceny SMS-ów.

Od 1. lipca cena minuty połączenia wychodzącego w roamingu w kraju Unii Europejskiej będzie wynosiła 1,60 zł, a odebranego - 0,75 zł. Wynika z tego, że ceny pozostaną bez zmian od zeszłorocznej obniżki.

Wysłanie pojedynczego SMS-a będzie kosztowało 0,57 zł, czyli o 0,42 zł mniej niż dotychczas (cennikowo, a nie w promocji).




Wszystkie ceny brutto (z VAT). Szerzej o cenach maksymalnych w roamingu obowiązujących od 1. lipca pisaliśmy w tej wiadomości.

[Aktualizacja 21:15] Błędnie podaliśmy stawkę dla połączeń przychodzących - 0,70 zł zamiast niezmienionych od zeszłego roku 0,75 zł. Dzięki temu udało nam się zauważyć, kto kopiuje nasze wiadomości bez podania źródła. Wiadomość już stosownie poprawiliśmy.

Nowością, o której poprzednio też nie napisaliśmy, jest taktowanie - sekundowe od początku dla połączeń przychodzących i od 30 sekundy dla połączeń wychodzących do Polski.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~maccko  2009-06-01 19:13:43  host: docsis-12.nat.tvk.wroc.pl

    Pamietajcie, ze za rozmowy wychodzące w roamingu płaci się od razu za 30 sekund, po tym czasie naliczanie sekundowe. Natomiast za przychodzące w roamingu naliczanie od początku rozmowy jest sekundowe.

  • 0

    19.  2009-06-01 19:16:55

    @WitekT - niestety do newsa wkradło się kilka błędów. Cena połączenia wychodzącego w roamingu nie będzie wynosić 1,60 zł, bo połączenie może trwać 10 minut, a 1,60 zł kosztuje tylko 60 sekund, czyli minuta takiego połączenia. Po drugie minuta połączenia przychodzącego ma kosztować 75 gr brutto zgodnie z cennikiem, a nie 70 gr. Po trzecie wysłanie smsa w ramach strefy Euro kosztowało w Play od 14 stycznia 85 gr, więc cena została obniżona o 28 gr, a nie 42 gr.

  • 0

    20. ~  2009-06-01 20:35:40  host: f143-050.opera-mini.net

    @17 na minimixie go juz brak.mirekb

  • 0

    21. ~jojo  2009-06-01 21:32:45  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Dziękujemy Witku. ;-)

  • 0

    22.  2009-06-01 21:46:04

    @8 widzisz... jak przychodzi co do czego, to wiekszosc pisze 'kup sobie PF jak masz drogo'. to dziala jak widac w obie strony.

  • 0

    23. ~jojo  2009-06-01 21:49:58  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    thonka - napiszę "w skrócie" - co innego "kup sobie PF i będziesz ze mną i być może z innymi rozmawiał tanio W KRAJU", a "trochę" co innego "Kup sobie Heyah do KILKU w roku (w moim przypadku) rozmów międzynarodowych.

  • 0

    24. ~zen  2009-06-01 21:52:04  host: 78.142.140.194

    To trzeba przyznac mirekb, oferta Heyah to dobre stawka do UE. Zreszta net takze najtanszy maja 2gr/100kB w Play 12gr/100kB takze ten Play nie jest taki najtanszy wcale.

  • 0

    25. ~jojo  2009-06-01 21:57:01  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Jeżeli wiem, że z daną osobą lub grupą osób będę się często kontaktował, a są w rożnych sieciach, albo tez przeciwnie - są w Play, to warto rozważyć możliwość migracji. Ale kupować po to, żeby i tak do drogo pogadać sobie od wielkiego święta poza Polskę... Dla mnie Heyah jest jedynie w tym (no i jeszcze w przypadku transmisji danych) lepszym pre-paidem od Play Fresh. Według nie nie wato kupować kolejnego SIMa, to raczej operatorzy we wszystkich sieciach powinni obniżyć cenę połączeń międzynarodowych.

  • 0

    26.  2009-06-01 22:03:17

    @23 jest do DOKLANIE taka sama sytuacja. i tu i tu jest oferta cennikowa operatora. twoja sprawa jest z uslug ktorego z nich bedziesz korzystac. bierz pod uwage, ze sa ludzie, ktorzy tylko dzwonia za granice i tez moga powiedziec, ze nie podoba im sie inna stawka z cennika heyah z ktorej to skorzystaja tylko raz czy dwa w roku. jak mnie nagabuja na przejscie na PF to jest dobrze?

  • 0

    27. ~jojo  2009-06-01 22:14:33  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    A czy ja Ciebie w ten sposób nagabuję? Przecież dobrze wiesz, że to WYŁĄCZNIE Twoja sprawa jak chcesz korzystać ze swojej komórki - możesz przecież w ogóle nie dzwonić do Play. Jeśli Ci dobrze w tej sieci, w której jesteś obecnie, masz tam tanio i masz też dostęp do usług, z których korzystasz, to się tylko z tego ciesz. Są ludzie nagabujący do PF, inni twierdzą, że skorzystanie z Podwójnego Doładowania to pryszcz i dziwią się, że innym to ni odpowiada, jeszcze inni nie widzą oferty bez "darmowego" numeru. Tak było, jest i pewnie jeszcze długo będzie, bo każdy patrzy na ofertę "od swojej strony". I co mam poradzić na to, że "ktoś" Cię uporczywie namawia do PF? Ja za tego kogoś nie odpowiadam. I przyznaje - nagabywanie do czegokolwiek NIE JEST dobre. Zadowolony? ;-)

  • 0

    28.  2009-06-01 23:28:48

    @WitekT - "cena minuty połączenia wychodzącego w roamingu w kraju Unii Europejskiej będzie kosztowała 1,60 zł." Pomieszały się teraz dwa zdania: albo cena minuty to/wynosi, albo minuta połączenia kosztuje. Cena sama w sobie nie kosztuje ;-)

  • 0

    29.  2009-06-02 00:02:10

    Tomek_19: tak to jest, jak się poprawia zdanie, zamiast wziąć i napisać je od nowa. ;-)

  • 0

    30.  2009-06-02 00:05:18

    @WitekT - a ja mam już takie zboczenie po zajęciach z cyklu "ćwiczenia stylistyczne", że błędy stylistyczne od razu mi się w oczy rzucają ;-) Kontaminacje, pleonazmy, tautologie, barbaryzmy itd. śnią mi się już po nocach.

  • 0

    31. ~ma  2009-06-02 07:55:57  host: docsis-12.nat.tvk.wroc.pl

    WitekT a gdzie podziekowania dla mnie za taktowanie?! ;D O_o ;p

  • 0

    32. ~bolojang  2009-06-02 11:50:02  host: csknet-s-83-2-100-164.csk.pl

    play jest do bani, nie można wysłać smsa z żadnej bramki!!! trwoga, czekam kiedy ktoś ich prześwietli

  • 0

    33. ~ma  2009-06-02 15:04:25  host: docsis-12.nat.tvk.wroc.pl

    to ktos jeszcze wysyla smsy z bramki internetowej w dobie darmowych smsach po dolawodaniu albo cenie 9 groszy za sms?! Żenada bolojang

  • 0

    34. ~blep  2009-06-02 16:08:46  host: user-89-108-229-67.mobile.playmobile.pl

    32 to wejdz na bramka.playmobile.pl i tam mozesz spokojnie wysyłac smsy z netu zamiast z telefonu jak wolisz ;]

  • 0

    35. ~bolojang  2009-06-03 22:17:58  host: csknet-s-83-2-100-164.csk.pl

    33. sam jesteś żenujący razem ze swoim cienkim jak barszcz playem i mega denną reklamą z bruce leem ...pewnie w grobie się przewraca. Jeszcze nie widziałem choćby miernej reklamy playa do pięt nie dorastają reklamom choćby orange , same chały robią, widać że poziomem reklam konkurują tylko z heyah 34. chodziło mi o darmowe smsy jak ma wielka trójka np. można wysyłać przez gg a w playu lipa, a 9 groszy to sporo w/g mnie a darmowe smsy są tylko 10 dni bo po dyszku doładowuję...gdyby nie to to byłaby naprawde dobra oferta a tak to się nie popisali.

  • 0

    36. ~ma  2009-06-03 22:37:06  host: docsis-12.nat.tvk.wroc.pl

    35 przykro mi, że nie stać Cię na sms za 9 groszy... może zaproponować Ci pracę?

  • 0

    37. ~  2009-06-29 19:35:55  host: heb174.internetdsl.tpnet.pl

    PLAY was sprzeda jak Legia

Dodaj swoją opinię