Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Play: kopia zapasowa nie jedno miała imię

[Aktualizacja] Play: kopia zapasowa nie jedno miała imię

LuiN 30 Sierpnia 2010 09:35

0 0

W połowie kwietnia Play wystartował z usługą prostej archiwizacji danych telefonu komórkowego. Do tego celu użyty został serwis internetowy Pleex, ale nazwa usługi najwyraźniej była za mało chwytliwa i teraz zostanie zmieniona.

O pomoc przy zmianie nazwy usługi prosi na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play. Autor najbardziej chwytliwej nazwy otrzyma telefon. Nie wiemy czy nowa nazwa przyniesie też jakieś zmiany w cenniku, który przedstawia się następująco:

Okres abonamentu (w dniach)

Cena

30

4,88 zł

90

10,98 zł

180

19,52 zł

365

30,50 zł



Pleex pozwala bezpiecznie wykonać kopię zapasową kontaktów i plików: zdjęć, filmików, plików mp3 a także zarządzać nimi na dedykowanej stronie www. Dodatkowo umożliwia umieszczanie (bezpośrednio za pomocą telefonu) materiałów multimedialnych w popularnych serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Picasa.




Szerzej o usłudze Pleex pisaliśmy w tej wiadomości.

Aktualizacja:
Jak dowiedział się TELEPOLIS.PL, od 1. września spadnie cena usługi Pleex. Miesięczny abonament będzie wynosił 2,44 zł, a kwartalny 6,10 zł.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    28. ~wilk100  2010-08-30 12:37:33  host: 81.168.254.12

    Usługa jest dobra dla prostszych telefonow. Natomiast sprzety z wm/android maja synca z googla.

  • -1

    29. ~żuzelos  2010-08-30 12:37:36  host: dpy8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    muszę się zgodzić z wlo - od tego mam swój komputer, ze by prywatne sprawy jak zdjęcia, kontakty na nim przechowywać. Usługa nie dość, że zbyteczna to jeszcze zbyt droga.

  • 1

    30.  2010-08-30 12:43:03

    Dziwią mnie opinie, które z punktu widzenia korzyści operatora widzą ofetę... Co kogo to obchodzi? Dlaczego nie obchodzi ludzi to, czy usługa (za określoną cenę) jest dla nich potrzebna?

  • 1

    31.  2010-08-30 12:43:20

    Abonament kwartalny 6,10 z vat to niewiele.

  • -1

    32.  2010-08-30 12:43:58

    tomiq - ja trzymam kontakty TYLKO w telefonie - firmowe... Nigdy mi nie przepadło, mimo, ze niektóre mają i 13 lat ;-)

  • -1

    33.  2010-08-30 12:47:47

    ~wilk100 - znam wiele osób posiadających "proste" telefony... Mają takie, bo albo im nie zależy na posiadaniu jakiegoś super gadżetu (ci mają sposoby na gromadzenie danych kontaktowych, bo w takim telefonie nie ma co archiwizować plików), albo nie stać (tym bardziej nie stać ich na płacenie za dość niszową usługę, tym bardziej, że mają najwyżej kilkanaście "ważnych" telefonów - zwykle zapisanych dodatkowo na karcie sim), albo używają telefonu z drugą kartą, gdzie jest kilka telefonów tylko, albo... itd., itp. ;-)

  • 1

    34. ~  2010-08-30 12:49:57  host: dcu244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    32. I nie robisz kopii w komputerze, w kajecie lub innym telefonie? Nie wierzę.

  • -1

    35.  2010-08-30 12:50:50

    34. - no właśnie robię regularnie kopie "pamięci telefonu" w komputerze ;-) mówię przecież.

  • 0

    36.  2010-08-30 12:51:52

    natomiast jeśli bym nie miał tych kopii, po utracie telefonu miałbym bardz, ale to bardzo poważny problem. bo to nie tylko o numery telefonów chodzi ;-)

  • 0

    37. ~wilk100  2010-08-30 13:10:14  host: 81.168.254.12

    @wlo ale ja nie twierdze ze prostsze to gorsze . Po prostu wspomniałem o usłudze dla smartfonow.

  • 1

    38.  2010-08-30 13:11:46

    @15 być może mi się wydaje, ale chyba tą usługę można wykorzystać do transferu danych między różnymi (niekompatybilnymi) telefonami.

  • 0

    39.  2010-08-30 13:29:27

    Nie wiem po co płacić za coś, co można zrobić samemu. Chyba każdy soft od producenta telefonu umożliwia robienie kopii zapasowej czego tylko chcemy z telefonu. Taki plik można umieścić dla jeszcze większego bezpieczeństwa w 'chmurze', tak aby była nie tylko na naszym dysku lokalnym, który może się popsuć, ale w internecie. Dzięki temu z każdego komputera podłączonego do internetu da się naszą kopię odzyskać. Usługi typu Dropbox, Skydrive, Sugarsync, Windows Live Mesh i inne genialnie się do tego nadają. No, ale nie moje pieniądze, nie moja sprawa.

  • 0

    40.  2010-08-30 13:42:22

    Chyba każdy telefon umożliwia kopię kontakatów na SIM, pamięci telefonu, karcie pamięci czy nie?

  • 0

    41. ~xxx  2010-08-30 14:09:12  host: chello084010102197.chello.pl

    Chyba mam nazwę dla nowej usługi Play... 'Dojenie baranów' może być?

  • 0

    42. ~qwerty  2010-08-30 14:09:50  host: 77-254-163-121.adsl.inetia.pl

    @40 - pewnie tak, tyle, że takie kontakty są mocno 'ubogie'. Mają nie tlko ograniczenie co do liczby znaków w nazwie, ale też IMHO nie umożliwiają dodawania detali ,typu e-mail, inne numry, adres etc. Zresztą, tu chodzi raczej o trzymanie kopi poza komputerem - czy robiąc samemu, czy też płacąc za to Play.

  • 0

    43.  2010-08-30 14:18:58

    Nie lepiej skorzystać z darmowych - do kontaktów to wystarczy mobical.net albo gmail.com. Co do plików dropbox.com - 2Gb za free. Przy takich cenach ta usługa to trup.

  • 0

    44. ~quak  2010-08-30 21:10:04  host: 77-255-247-245.adsl.inetia.pl

    Jak dla mnie opcja totalnie nie potrzebna! nikt nie będzie wrzucał (jeszcze za taką opłatą) swoich prywatnych danych na obcy serwer i to jeszcze operatora komórkowego. Nie nie trochę pomyłka z tym.

  • 0

    45.  2010-08-30 23:15:57

    "Niejedno" pisze się razem.

  • 0

    46. ~  2010-08-31 18:55:01  host: 194.246.124.200

    ma imie Playpolis :P

  • 0

    47. ~  2010-09-05 17:30:22  host: public-gprs97274.centertel.pl

    Chyba każdy robi kopię danych we własnym zakresie. Opcja nie jest obligatoryjna...bo chyba Play nie włączy jej odgórnie, jak notki sms. A pewnie znajdą się tacy, którym się przyda. W Erze od miesięcy jest też dla wszystkich dostępna usługa BackUp, kosztuje chyba 5zł miesięcznie. Majątek to nie jest, więc jeśli komuś te 5 zł nie robi różnicy, to na pewno to jest jakimś udogodnieniem.

Dodaj swoją opinię