Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Play: Jak działa Drugi numer na karcie SIM

[Aktualizacja] Play: Jak działa Drugi numer na karcie SIM

LuiN 15 Kwietnia 2013 12:54 Aktualizacja: 15 Kwietnia 2013 20:55

24 2
Sieć Play zaprezentowała usługę Drugi numer, umożliwiającą przypięcie do karty SIM kolejnego numeru telefonu: stacjonarnego lub komórkowego, nowego lub przeniesionego. Przedstawiamy zasadę działania oferty.

W ramach promocji klient uruchamia dodatkowy kontrakt podpięty do tej samej karty SIM, co wiąże się z opłatą aktywacyjną. W przypadku podpięcia numeru stacjonarnego zawsze jest możliwość odbierania połączeń kierowanych na numer stacjonarny, ale wykonywanie połączeń z numeru stacjonarnego zadziała tylko w ze Strefy Stacjonarnej. Stawki za połączenia są niezależne względem numeru głównego, poszczególne opłaty charakteryzuje poniższa tabela:

Drugi numer dla Firm

Drugi numer (klienci indywidualni)

Abonament

5 zł (6,15 zł VAT)

6 zł VAT

Abonament przy wyborze faktury papierowej

10 zł (12,30 zł z VAT)

10 zł

Nielimitowane połączenia

Play i stacjonarne

Play

Minuty do innych sieci

0,15 zł (0,19 zł z VAT)

0,19 zł z VAT

SMS

0,12 zł (0,15 zł z VAT)

0,15 zł z VAT

Opłata aktywacyjna

23 zł (28,29 zł z VAT)

29 zł z VAT


Połączenia na drugi numer zaznaczone są znakiem #1 na końcu numeru. Aby zadzwonić z naszego drugiego numeru wystarczy dodać #1 w czasie wybierania numeru.

Możliwe jest też przełączenie wszystkich połączeń wychodzących na jeden z numerów (bez konieczności dodawania 1# w czasie wybierania numeru):
  • *130*0# - ustawienie głównego numeru jako aktywny
  • *130*1# - ustawienie drugiego numeru jako aktywny
  • *130# - sprawdzenie numeru

[Aktualizacja 20:55]

Mechanika uruchamiania dodatkowego numeru mobilnego na karcie SIM:


Mechanika uruchamiania dodatkowego numeru stacjonarnego na karcie SIM:

Źródło tekstu: Play     


Dodaj do:

Tagi: drugi numer | play

w sumie: 119
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    1. ~gosc  2013-04-15 13:24:07  host: 150.254.111.96

    podoba mi sie to! tylko oplata aktywacyjna z kosmosu...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2. ~PINO INOWROCLAW  2013-04-15 13:25:07  host: host-37-190-193-51.dynamic.mm.pl

    A KIEDY NOWA OFERTA NA KARTE W PLAY

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    3. ~  2013-04-15 13:28:02  host: adoo182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szkoda, że dla klientów indywidualnych nie ma wliczonych połączeń na numery stacjonarne w tej ofercie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4. ~Chłopak z wioski  2013-04-15 13:28:34  host: 84.39.167.21

    Dokładnie, kiedy nowa oferta na kartę w Play? W cale tanio nie jest do wszystkich sieci za minutę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    5. ~hms  2013-04-15 13:29:12  host: 91.231.74.126

    fajna usługa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~do pino  2013-04-15 13:29:36  host: 91-224-119-77.fttx.telefonserwis.pl

    A po co oferta na kartę?! I tak jest najlepsza na rynku, a poza tym po co zmieniać ludziom na karte cokolwiek, nie chcą sie wiazac z siecia i miec różne atrakcyjne pakiety to ich problem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~wolominiak  2013-04-15 13:29:49  host: 81.219.84.18

    opłata aktywacyjna odstrasza, lepiej jest uruchomić usługę Xtra numer w Play (dokładnie to samo z tą różnicą, że z drugiego numeru nie można wykonywac połączeń - tylko odbierać!)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~plajak  2013-04-15 13:30:57  host: 91-224-119-77.fttx.telefonserwis.pl

    do @4 to przejśc na abo, bedziesz miał tanio

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~wolominiak  2013-04-15 13:31:16  host: 81.219.84.18

    opłata za Xtra numer to 3,69/ miesiąc, brak opłaty aktywacyjnej

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~gość  2013-04-15 13:31:47  host: v30-08.opera-mini.net

    Co to jest strefa stacjonarna?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11. ~goral2099  2013-04-15 13:35:35  host: ip-37-209-141-131.free.aero2.net.pl

    10: Pewnie chodzi o nadajnik/nadajniki do których nr jest "przywiązany". Można wykonywać połączenia tylko w zasięgu strefy stacjonarnej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2013-04-15 13:37:45  host: 212.160.172.70

    A jakie jest zastosowanie tego czegoś? Kto ma dwa numery u tego samego operatora, jeżeli jednym z nich nie jest numer służbowy? Mało kto wklepuje numer - raczej wybiera numer z listy kontaktów, a takie przełączanie się na trwałe będzie upierdliwe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~goral2099  2013-04-15 13:38:09  host: ip-37-209-141-131.free.aero2.net.pl

    Myślałem że można dodać do sima nr z dowolną ofertą...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~  2013-04-15 13:39:36  host: 212.160.172.70

    10, 11 - to się powinno nazywać raczej strefą nomadyczną, bo ten numer "stacjonarny" może być z powodzeniem uzywane w obrębie zasięgu jednej stacji bazowej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2013-04-15 13:40:48

    10@ Najprościej miejsce podłączenia twojego telefonu do danego nadajnika lub kilku w okolicy a dokładniej wskazujesz operatorowi swoją lokalizację gdzie go będziesz używał i w tej lokalizacji będziesz dzwonił jak ze stacjonarnego. Poza obszarem już drożej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2013-04-15 13:44:59

    15@ Poza strefą można chyba tylko odbierać rozmowy na przypięty do SIM numer stacjonarny. Tak wynika to z newsa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~goral2099  2013-04-15 13:48:28  host: ip-37-209-141-131.free.aero2.net.pl

    12: Np jak ktoś z innej sieci czy z zagranicy ma darmowe stacjonarne to może się przydać :) Komuś na pewno się przyda taka opcja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~opa  2013-04-15 13:49:42  host: apn-77-112-81-84.dynamic.gprs.plus.pl

    więcej tu wpisów pracowników playa niż zwykłych forumowiczów

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~r  2013-04-15 14:01:06  host: public-gprs662448.centertel.pl

    #18: a zwykły forumowicz to pracownik W3? :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~r  2013-04-15 14:02:19  host: public-gprs662448.centertel.pl

    Zaraz się pewnie wlo wypowie że w plusie juz to ma od 97 roku :-P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2013-04-15 14:02:38

    Z innej wiadomości dot. prezentacji oferty Play ostatnie zdanie głosi: Drugi numer komórkowy na tym samym telefonie pozwala wszystkim pracownikom przenieść swój prywatny numer do Play, rezygnując z noszenia dwóch telefonów - służbowego i prywatnego. Może to ktoś wyjaśnić? Z tego co wyjaśniono powyżej nie można podłączyć numeru prywatnego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~sucker killah  2013-04-15 14:02:52  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @wolominiak - a czy jako ten xtra numer można ustawić swój drugi numer w Play, czy jest przydzielany?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2013-04-15 14:03:10

    Prywatnego numeru (jako drugi) do numeru głównego - służbowego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~  2013-04-15 14:05:55  host: 37.31.31.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Poczekajcie na regulaminy bez tego pytania i watpliwosci beda sie tylko mnozyc

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2013-04-15 14:08:38  host: 85.219.163.130

    @18 biorac pod uwage odpowiedzi to raczej watpie :) zakladajac ze bedzie to dzialalo jak wczesniejsze uslugi stacjonarne w play to strefe stacjonarna okresla sie wpisujac odpowiedni kod z lokalizacji ktora docelowo chcemy okreslic jako nasza strefe, miejsce jest zapamietywane a strefa to pole obrebie 500metrow od tego miejsca :) tak to dzialalo kiedy podejrzewam ze obecnie wartosci moga byc inne ale podejrzewam ze zasada pozostanie ta sama :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~  2013-04-15 14:08:40  host: 109241057185.lomza.vectranet.pl

    uff!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~goral2099  2013-04-15 14:12:39  host: user-31-175-244-99.play-internet.pl

    Ciekaw jestem jeszcze jednego - czy nr głównym może być oferta na kartę...ale pewnie nie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~  2013-04-15 14:15:49  host: adoo182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    goral2099 - tylko oferta abonamentowa

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    29. ~toto26  2013-04-15 14:24:07  host: user-46-113-125-159.play-internet.pl

    Słaba oferta juz sadziłem ze cos rusza z internetem a po choleremi ta usługa cienko play cienko sadziłem byłem pewny ze przedstawicie cos z internetem cos z LTE usłysze ze cos sie rusza uwazałem tez ze play online na kartę zostanie poprawiona bo nic w tym kierunku sie nie rusza a internet na abonament tez nic, jak dla mnie cienko jako abonenta cienko strasznie cienko no bedzie trzeba poszukac cos w Orange cos ze smart bo nawet na kartę nic tylko na abonament podkreslone uzytkownicy na abonament nie na kartę dyskryminacja straszna to szanowny play umowa sie konczy za pare miesiecy i bye bye witaj Orange smart :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    30. ~toto26  2013-04-15 14:30:52  host: user-46-113-125-159.play-internet.pl

    Teraz przeczytałem ze play szuka porządnego banku zeby sfinansował pozyczkę na 500 mln zł czesc wydadza ze swoich przepływów finansowych chodzi o wygrana czestotliwosc to szanowni panstwo forumowicze to LTE doczekamy sie za 2 lata max ja ze swojej strony czekam do konca umowy i zegnaj play jak ktos jest zainteresowany o to link do artykułu: http://www.rp.pl/artykul/439825,1000162-Play-mial-dobry-kwartal- -rozmawia-z-polskimi-bankami.html

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31.  2013-04-15 14:33:47

    @29, @30 toto26, a o kropce "." i przecinku "," słyszałeś kiedyś?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    32. ~  2013-04-15 14:35:30  host: public-gprs386575.centertel.pl

    Skopiowali Ekstra Numer z orendz _- tylko dali dwa razy drozej :( http://www.orange.pl/kid,4000377404,id,4000377405,title,Orange-E kstra-Numer,article.html

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    33. ~  2013-04-15 14:36:02  host: adkv171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo dobra usługa. Coś podobnego chyba było w Erze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    34. ~:)  2013-04-15 14:46:33  host: 93.154.159.248

    toto26 płaczku, ogarnij się. Nim wejdziesz do internetu najpierw naucz się poprawnie pisać w ojczystym języku, bo robisz z siebie pośmiewisko. A skoro tak Ci źle, to skończ się żalić w internecie, tylko śmigaj do innego operatora. Powodzenia z internetem LTE w Orange, hahaha :)))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~pabloki  2013-04-15 15:06:56  host: apn-46-169-142-179.dynamic.gprs.plus.pl

    LuiN dodaj ankiete na temat tej oferty. Wyniki będą jak w orange smark.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    36. ~  2013-04-15 15:19:03  host: user-31-175-124-109.play-internet.pl

    Tak czy inaczej jednym sie przyda innym nie i to zupelnie normalne. Ja mam dwa telefony w roznych sieciach i pozostaje przy 2 aparatach i 2 abonamentach. Jesli mialbym 2 abonamenty w play to usluga ogdna rozwazenia tylko ze bez wiekszej ilosci szczegolow i cennikow oferty trudno cos porownywac. Minus to droga aktywacja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    37. ~  2013-04-15 15:20:01  host: user-31-175-124-109.play-internet.pl

    To nie jest raczej duza nowosc Play ma juz cos takiego w usludze internetu mobilnego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38. ~  2013-04-15 15:20:56  host: user-31-175-124-109.play-internet.pl

    Gdzie mozna dzielic limit danych miedzy numerami. Ktos wie czy tu mozna bedzie dzielic sobie minuty i pakiety miedzy dwa numery abonamentowe, w skrocie jedna umowa na 2 numery???

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    39.  2013-04-15 15:42:14

    r - zdążyłem się już na ten temat wypowiedzieć ;-) No ale to dowodzi tylko tego, że nie o komenatrz merytoryczny chodzi tylko o próby bezsensownych pyskówek... Tym wygodniejszych, że najczęściej anonimowo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40.  2013-04-15 16:05:07

    jeśli natomiast bardzo jesteś zainteresowany - wymiana wiedzy mnie nic nie kosztuje, może Twoja jest zbyt droga, żeby powiedzeć ludziom - nie od 1997 a od 2001 roku - jakoś na Boże Narodzenie wprowadzili usługę Plus Turbo - chyba tak się właśnie nazywała ;-) Była tylko dla firm. Od 3 lat (tutaj nie powien ma pewno bo nie pamiętam już - niektóre rzeczy powszednieją) jest to usługa z numerem stacjonarnym - dla firm i dla indywidualnych. Niestety nie za darmio się dzwoni z tego numeru jak w Play - 20 groszy kosztuje minuta na stacjonarne. Na koorki wg zeny jaką się posiada na abonamencie komórkowym - ale nie korzysta z pakietu jak mi się wydaje - sprawdzać mi się nie chce, więc jeśli chcesz te wcale nie ekspercką wiedzę poszerzyc, musisz sam poszukać ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~Maciek  2013-04-15 16:08:33  host: apn-77-114-111-6.dynamic.gprs.plus.pl

    Czy inne sieci też oferują coś takiego z numerem komórkowym?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    42. ~toto26  2013-04-15 16:23:09  host: user-46-113-125-159.play-internet.pl

    Wyraziłem tylko swoja opinie na temat nowej oferty play i jest do dupy nic dodac nic ując, tak nie podoba mi sie to uciekam do orange bo w play LTE sie nie doczekam pewnie ze 3 lata jak dostana finasowanie z banków chinskich , odchodze do orange z wielu powodów tym powodem jest własnie LTE które play nie raczy w szybkim tempie uruchomic kolejna rzecz to ze nic nowego nie potrafiaw prowadzic, po co mi drugi numer, szanowne play myslce o zasiegu i LTE a nie kity wciskacie to jest jak dla mnie klienta oburzajace i tyle na ten temat, przecinki i kropeczki bede wstawiał jak sobie bede chciał....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43.  2013-04-15 16:24:25

    Maciek - w 2001 Plus tylko z numerem komórkowym coś takiego oferował ;-) Teraz nie wiem, bo nie interesowałem się taką usługą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44.  2013-04-15 16:24:33

    @41 wszystkie duże sieci mają taką usługę w różnym zakresie. Starsze osoby ciężko namówić na zmianę telefonu stacjonarnego bo boją się stracić numer stacjonarny. Można przenieść z TP numer do takiej usługi i mamy w cenie abonamentu stacjonarnego 800 minut do wszystkich, darmo na stacjonarne i numer stacjonarny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~goral2099  2013-04-15 16:26:17  host: user-31-175-244-99.play-internet.pl

    42: A to Orange oferuje LTE?

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    47. ~Calm7  2013-04-15 16:29:15  host: V34-04.opera-mini.net

    Toto26, Tylko sprawdź jak Ci działa Orange w Twojej okolicy, zanim przeniesiesz numer. Chyba, że już wiesz :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    48. ~toto26  2013-04-15 16:29:22  host: user-46-113-125-159.play-internet.pl

    kazdy dobry sport czy film kosztuje reklama tez kosztuje NC+ wylicza koszty jakie ponosi i dlatego takie oferty sa skonstruowane to dedykuje osobom z Anty NC+ z facebooka

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    49. ~toto26  2013-04-15 16:30:42  host: user-46-113-125-159.play-internet.pl

    ~Calm7 wiem jaki jest zasieg w moim miescie idealny ma Orange play nawet o tej godzinie predkosc jest marna

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    50. ~sucker killah  2013-04-15 16:34:51  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    Ja bym chciał taką usługę szyby móc mieć swój stary numer Play na karte , ale bez możliwości dzwonienia i żeby był jak najtańszy, bo potrzebuje go tylko do odbierania i to telefonicznego "spamu" czyli odpowiedzi na ogłoszenia, allegro itp. Ale płacić 6 zeta tylko za to żeby raz na miesiąc odebrać telefon, to już wole mieć drugi "śmieciowy" telefon tylko do tego

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    51. ~sucker killah  2013-04-15 16:41:23  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @46 - tiaaaa po prostu jest drożej niż było, ale ty rozumiem się cieszysz z podwyżki? To samo masz w Polsacie za 89zł, a w UPC to samo plus jeszcze internet w podobnej cenie co ten mini pakiecik jaki masz w NC+ (pełen pakiet z wszystkimi kanałami premium NADAL kosztuje 199zł - czyli najdrożej w Europie) gimbusie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    53. ~goral2099  2013-04-15 17:08:30  host: user-31-175-244-99.play-internet.pl

    toto26: Wielka prośba. Przeczytaj to co napisałeś ze dwa razy zanim opublikujesz, bo piszesz strasznie chaotycznie, bez ładu i składu. Twoja opinia to twoja opinia ale strasznie ciężko się to czyta...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    54.  2013-04-15 17:15:56

    jakaś telewizja na tej drugiej karcie ma być czy co?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    56.  2013-04-15 18:22:14

    Ktoś się orientuje jak przenieść numer stacjonarny z usługi Era Numer Stacjonarny tak aby można było przenieść do tej oferty Playa ? Wyczytałem na T-mobile że umowę trzeba zerwać z przeniesieniem numeru. Tyle że jak się ma taką usługę to ma się dwa numery. Może trzeba wypowiedzieć umowę tylko na ten dodatkowy numer ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    57. ~  2013-04-15 20:59:12  host: adte206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1. 3. 4. 4 :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    58.  2013-04-15 21:31:43

    @51 nie kompromituj się z tym najdrożej w Europie... następny co wierzy w jakieś wyssane z palca 40 Euro we Francji czy Irlandii... Po za tym prawa - zobacz jakie prawa maja poszczególne platformy w Europie, a potem porównuj.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    59.  2013-04-15 21:36:22

    a co do usługi - lepiej późno niż wcale :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    60.  2013-04-15 21:56:00

    Jak widać Play zapomniał punktu drugiego na slajdzie zrobić w instrukcji drugiego numeru komórkowego ; )

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    61. ~olo  2013-04-15 22:24:33  host: v09-10.opera-mini.net

    jak by play wrocil do promocyjnej oferty 5zl za nr stacjonarny na osobnej karcie to bym chetnie wzial

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    63.  2013-04-15 22:34:06

    ...wielkim optymistą - teraz promo 59+dekoder 500 GB = 71,5, a oferta i dekoder - jednak gorsze.. Parę programów poszło w niebyt, np. ESPN Classic.. Zastanowiłbym się nad UPC czy nawet Polsatem, ale tam są jeszcze gorsze dekodery z jeszcze mniejszymi dyskami : ) W najlepszym razie 320 GB, a jak rozmawiałem z UPC to proponowali na aktualna chwilę tylko 250 GB. Miałem 250 GB wcześniej i podziękuję - tam większość dekodera zajmuje bufor time-shifting, VODy (których nie da się ominąć, część danych dekoder ściąga sam), oprogramowanie i tym podobne - zostaje parędziesiąt GB dla usera ; )

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    64. ~  2013-04-15 22:44:23  host: 78.30.83.109

    Kiedy Play tandem ? ; )

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    65.  2013-04-15 22:49:01

    OK, doczytałem się, że chociaż sprzętu nie będę musiał wymieniać.. ale korzystanie na 'dotychczasowych zasadach' może oznaczać, że dorzucą opłatę za dzierżawę 20 zł, co przestaje mi się uśmiechać ; P Z tego co widzę, NC+ Go także ma być bezpłatne - chociaż może to zmienią na zasadzie 'promocji' ; ) Poza tym, średnio mi się podoba nowy układ kanałów.. No cóż, wygląda na to, że to bardziej NC- niż +...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    67. ~sucker killah  2013-04-15 23:09:01  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @52 - nie przejmuj się, każdy wyrasta z wieku 12 lat, ty też kiedyś wyrośniesz :D @58 - to ty się kompromitujesz klaunie, nie żadne mityczne, tylko takie są ceny i oferta NC+ jest najdroższa w Europie, ale w Polsce oczywiście jest cała masa kretynów którzy jak lwy walczą o to żeby jedno z najbiedniejszych społeczeństw w Europie (trzecie od końca) płaciło za satelitę więcej niż zarabiający 5x więcej Niemcy czy Francuzi... Na szczęście jest jeszcze chociażby UPC, a dla ludzi z poza miast Polsat, wiec jak 0.5 miliona klientów ucieknie od złodziei to NC+ szybciutko z podkulonym ogonem przeprosi i obniży ceny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    68. ~sucker killah  2013-04-15 23:16:52  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @63 - dekodery UPC nie są najgorsze, choć fakt pojemność pozostawia wiele do życzenia ale tak jak ja korzystam to nie jest to dla mnie wielka niedogodność, można sporo nagrać również w HD, 1 film HD jakieś 3 godziny zajmuje około 6%, więc nie jest tragicznie, choć sam od dawna postuluje żeby wprowadzili dekodery 500GB

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    69. ~plus jest zacofany  2013-04-15 23:26:32  host: 84-10-85-235.dynamic.chello.pl

    W Plusie to nie działa- mam Kwotoreduktor stacjonarny 2 w1 i mimo, że mam no limit na numerze komórkowym to nie mogę go ustawić jako numer do wybierania połączeń więc jak jestem w stresie numeru stacjonarnego to płacę za każde połączenie dodakowo, mimo, że mam no limit. Pora pożegnać się z Plusem- tam ta usługa jest niedorobiona, a Play pomyślał o wszytskim. Szkoda, że tak dużo tutaj komentarzy nie na temat!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    70.  2013-04-15 23:45:16

    Nie jestem zwollenikiem ipla, ale może przyjrzę się ich ofercie wobec takiego po(d)stępowania. Z drugiej strony nie chcę mieć "pre-paidowej" TV, a tutaj chyba tak jest - może się mylę... W każdym razie, co do NC+ Go (jak chcecie nie czytać, będzie samo zrzędzenie na apkę): doczytałem się i .. ręce opadają: z Google Play aplikacja działa tylko z .. tabletami. To co, 5" FHD to już jest słaba jakość, tak? Kolejny cios w NC+ i kolejna zaleta dla NBA GameTime (i EuroSport Player). A także dla ipla i reszty konkurencji. Jak czytam recenzje w GooglePlay, to widzę że może lepiej, że nie mam dostępu na S2: usługa ma być płatna 15 zł/miesiąc, o ile warunki umowy nie stanowią inaczej (tragedia IMHO), aplikacja na GP ma problemy z ustawieniami bezpieczeństwa (niezależnie od roota) - trzeba ratować się np. SuperSU żeby oszukać apkę (podobnie jak przy głupawym PKO, które myśli, że jest takie sprytne wprowadzając niemożność uruchomienia IKO na zrootowanych urządzeniach i że ludzie nie będą tego potrafili obejść = debile z nich :), standardowe problemy gorszej jakości streamów - przycinki i zwiechy, brak programu TV, brak nagrywania z poziomu apki (a zdalnie się przecież da, jeśli dekoder ma podłączony net), brak dostępu do nagranych programów na dysku dekodera (było to reklamowane), brak funkcji pilota przez aplikację (korzystając z netu, nie komercyjnej IR-ki - także reklamowali), gorsza jakość programów niż dotychczas (a w C+ jakość, szczególnie poprzez komputer - bo była pełna wersja online - była zbliżona do niezłej jakości HD) i wiele innych wad wymienionych przez userów... Za to na iPongu 4 - który jakoś tabletem nie jest - działa. Z racji braku umowy z NC+ nie odpalę samej TV ani VODów - ale program ogólnie działa i najwyraźniej na TELEFONIE (z zastraszającą przekątną 3,5") mógłbym także TV czy VODy oglądać.Aha - apka Cyfry+ dalej działa logując się na

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    71. ~mkkot  2013-04-15 23:46:00  host: user-94-254-193-44.play-internet.pl

    To ktoś jeszcze ogląda telewizję?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    72.  2013-04-15 23:49:03

    ...stare dane. Co ciekawe, już obcięli tam wybór kanałów - nie ma dostępnego Canal+ Sport (HD) (system i tak sprawdzał licencję przed podłączeniem). Zostało 5: Hyper+, MiniMini+, Domo+, kuchnia+ i Planete+. Wszystkie w HD - ładnie wyglądają na dość wysokim ppi iPonga, choć na komputerze dalej lepiej. Mimo to już i tak ostatnia prosta z tą aplikacją...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    73.  2013-04-15 23:51:27

    @71: tja, głównie sport, bo streamy kradzione mają kiepską jakość ; ) Ale i tak mocno mobilnie - skor się da, czemu nie korzystać...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    74.  2013-04-16 00:38:09

    @67 Pełna oferta sky irlandia - 85 euro bez 2 kanałów MUTV i Chelsea TV (6 euro każdy) dalej chcesz dyskutować? :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    76.  2013-04-16 00:39:09

    tfu @67 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    77.  2013-04-16 00:49:22

    Pełna oferta niemieckiego sky - 55,15 euro, do tego 43 euro aktywacji (aktywacja + opłata logistyczna), jeżeli nie przedłużysz umowy w 10tym miesiącu z automatu jest ona przedłużana na cenach standardowych na najbliższy rok. jeżeli jesteś lub byłeś klientem sky (3 ostatnie miesiące) to aktywacja dla Ciebie wynosi jedyne 112 euro. prawa? z filmu tylko tyle co sky ma na cala Europę (bodaj Warner, MGM i Disney), ze sportu Bundesliga (I i II), Puchar Niemiec, liga Angielska, LM, wybrane mecze LE, F1, tenis, golf. Na tym się kończą niemieckie prawa. 55 kanałów w tym ok. 20-25 w HD (jeżeli nie weźmiesz opcji HD nie masz dostępu do bodaj 3 kanałów). Naprawdę chcesz dalej dyskutować? A że coś jest nieadekwatne do zarobków... Właściciela praw guzik obchodzi, że jesteśmy Bangladeszem Europy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    78.  2013-04-16 00:56:59

    szkoda, że nie działa aktualnie strona zamówienia canalsat z Francji - z tego co pamiętam tam też bez ponad 60 euro nie masz co się za pełny pakiet pokazywać :) nie ma na stronie canalsat wielu programów dodatkowych jak np. beINsport, które ma wyłączność na ligę Francuską w tamtym kraju - wyobrażasz sobie Francuza biorącego pełny pakiet bez najważniejszej ligi w kraju? :) a dostęp do tego kanału to coś ok. 12-14 euro miesięcznie. Fajnie się tak teoretyzuje nie znając rzeczywistych cen. No ale napinaj się dalej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    80. ~  2013-04-16 01:41:20  host: host-81-190-230-178.wroclaw.mm.pl

    Przecież we francuskim canalsacie sama paczka c+ kosztuje 40euro i nic praktycznie na niej nie leci (regaty, tenis w kółko) bo jak napisał thonka prawa do piłki ma al jazeera (kanały bein) nba do niedawna było na ma chaine sports. Mnóstwo kanałów alacarte dodatkowo płatnych. No ale ktoś tam sobie ubzdurał 35euro i stado łosi to powtarza.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    81. ~nikozja  2013-04-16 07:19:13  host: 31-128-8-22.ip.xcore.pl

    szukają głupich.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    82. ~danko  2013-04-16 07:36:00  host: rev-82-177-67-241.findme.pl

    a kiedy 1 numer na dwóch kartach?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    83. ~psylo  2013-04-16 08:23:25  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    A ja w dalszym ciągu czekam na usługę odwrotną - jeden numer na dwóch kartach sim.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84.  2013-04-16 08:24:48

    danko - a najlepiej na 10?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    85.  2013-04-16 08:27:08

    psylo - jaśli zależy Ci, zeby po włożeniu kluczyka do stacyjki, komórka w samochodzi się włączała na tym samyum numerze co ta, którą zostawiłeś w domu, albo masz w kieszeni kutrki na tylnim siedzeniu, to wystarczy zmienić operatora - takie usługi są już do DAWNA! ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86. ~tonyster  2013-04-16 08:36:51  host: wawproxy.solidex.com.pl

    miałem taką usługę w T-mobile - tz. 2w1 (nr komórkowy + nr stacjonarny na jednej karcie sim) - ten stacjonarny wcześniej przeniosłem z TP;)... i działało SUPER przez 4 lata - przeniosłem numer komórkowy do PLAY na jesieni 2012 - a że nie było tej usługi jeszcze to nr stacjonarny "zaorałem" :( Koledzy z PLAY - DLACZEGO TEGO WCZEŚNIEJ NIE ODPALILIŚCIE?!?!?!?!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    87. ~migron  2013-04-16 08:56:15  host: adoq83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy może ktoś potwierdzić informację, że możliwa jest migracja numeru stacjonarnego na ofertę prepaid?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88.  2013-04-16 09:00:08

    @87 Na prepaid komórkowy nie ma takiej możliwości. Chyba że do VoIP'a ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89. ~migron  2013-04-16 09:03:35  host: adoq83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W grafice Play pisze, że klient może zmigrować ten numer do innej oferty prepaid/postpaid...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    90. ~  2013-04-16 09:04:56  host: 93.154.138.46

    Możecie mi powiedzieć: po co to komu?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91.  2013-04-16 09:08:39

    @89 Ot taka sobie procedura napisana na kolanie. Po prostu mechanika :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92. ~psylo  2013-04-16 10:17:48  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    wlo - to który to operator oferuje jeden numer na dwóch kartach sim? W prepaidzie w dodatku?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93.  2013-04-16 10:59:10

    psylo Ty w prepaidzie oczekujesz takiej usługi? To chyba szybciej zejdziesz z tego świata... ;-) A co do operatora - mój np. oferuje taką usługę ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94. ~psylo  2013-04-16 11:16:22  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: a dlaczego by nie w prepaidzie? Skoro można dwa numery na jednej karcie sim, to w czym problem?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    95.  2013-04-16 11:41:17

    psylo: po to, żeby zachęcić ludzi do przechodzenia do abonamentu. Tak samo T-Mobile robi ze swoim myWallet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    96. ~Calm7  2013-04-16 11:49:17  host: V34-04.opera-mini.net

    Dzień dobry panie Witku. 95). A gdyby zlikwidowali (każdy op) prepaid? Chyba nikt by im tego nie zabronił?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    97.  2013-04-16 12:03:27

    96: nie zabronił - a do czego zmierzasz? Prepaid to u każdego operatora raptem jakieś 20% przychodów, dlatego część usług jest jak wabik, ma przyciągnąć do bardziej przychodowego abonamentu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98. ~Calm7  2013-04-16 12:11:29  host: V34-04.opera-mini.net

    97). Do tego, że najb. opłac. dla opów jest postpaid, więc im szybciej te 20% ukrócą... tym lepiej dla nich. Najwyraźniej to dobra wola opów, albo sposób zachęty: weź kup starter, przetestuj, a jak podpiszesz abonament, to damy ci jeszcze więcej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    99.  2013-04-16 12:14:52

    Calm7: prepaid nie zniknie, chociażby dlatego, że nie wszyscy mają odpowiednią zdolność kredytową, nie wszyscy chcą się wiązać z operatorem umową.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    100. ~Calm7  2013-04-16 12:25:47  host: V34-04.opera-mini.net

    Panie Witku, dużo rzeczy my nie chcemy, a musimy. Wtedy byśmy musieli coś podpisać, jak nie na dwa lata, to rok. * Rozumiem, że Opy w ten sposób chcą też ograniczyć niewypłacalnych klientów, więc kartę doładują to mają, a jak nie - to problem z głowy :) ** PS. Czy tego nieszczęsnego Smarta to w tym tygodniu mamy się dalej spodziewać, tak? (mogliście dać samochodzik pomarańczowy, nie żółty) ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    101.  2013-04-16 13:08:45

    Calm7 - są już abonamenty nez umowy terminowej... Więc to nie problem ;-) Zostaje tylko kwestia regularności korzystania z telegfonu. Przy obecnym schemacie tworzenia ofert i niestety skopiowanej z Play opcji nie przechodzenia minut/pakietów kwotowych, jest to ważny aspekt oceny opłacalności korzystania z abonamentu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    102.  2013-04-16 13:12:52

    psylo - wiele można... ale nie wszytko się robi ;-) Prepaid - co Witek powiedział - za małe przychody przynosi operatorom, zeby oni dawali usługi bardziej wysublimowane, ze tak powiem, niż tylko podstawowe ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    103.  2013-04-16 14:30:43

    Jak to się da ożenic z abonamentem za 1 zł. to w sumie za 7 zł. będzie 60 minut do wszystkich przez 6 miesięcy, darmo w sieci Play, 19 gr. do wszystich i numer stacjonarny można przeniesc. Mając numer stacjonarny centralka usługodawcy VoIP może oddzwaniac do nas i gadamy przez VoIPa za darmo lub grosze po swiecie. Tylko jak zwykle regulaminy za tydzien będą ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    104. ~uzywam8telefonow  2013-04-16 14:50:17  host: 93.154.141.228

    ciągle nie rozumiem dlaczego nie mogę mieć dwóch, trzech a nawet osiemnastu różnych numerów przypisanych do jednej karty sim, co nie musiałbym nosić przy sobie telefonu typu dual-, tri- a nawet osiemnasto-sim

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    105. ~uzywam8telefonow  2013-04-16 14:51:47  host: 93.154.141.228

    oczywiście ktoś może nie zrozumiem, dlatego zaznaczam, że chodzi o numery u różnych operatorów:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    106. ~uzywam8telefonow  2013-04-16 14:52:38  host: 93.154.141.228

    oczywiście ktoś może nie zrozumieć, dlatego zaznaczam, że chodzi o numery u różnych operatorów:) brakuje edycji komentarzy hehehehehehehehehe

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    107.  2013-04-16 15:05:41

    uzywam8telefonow - głupiemu i 100 razy można tłumaczyć... Tylko po co? Lepiej, zeby pozostał w swojej niewiedzy - to zdrowsze dla tłumaczących ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    108. ~Marek  2013-04-16 15:24:07  host: 89-75-158-249.dynamic.chello.pl

    Witajcie! Co do usługi to z jednej strony fajna sprawa, aczkolwiek moim zdaniem uruchamia się ją zdecydowanie prościej w Orange. Mam na myśli Orange Ekstra Numer. Nie trzeba podpisywać żadnych umów, wystarczy aktywacja przez krótki kod. Opłata miesięczna zarówno w PRE-PAID, jak i POST-PAID to 3,00zł brutto a nie jak w PLAY 6,00zł brutto. Dodatkowo brak opłaty aktywacyjnej. Przypisany numer również można przepisać na oddzielną kartę SIM po wysłaniu bezpłatnego SMSa i przenieść ją do innej oferty. Oczywiście jedynym minusem jest brak możliwości odbierania połączeń w roamingu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    109. ~skyflo  2013-04-16 17:05:39  host: ip-151-248-36-134.free.aero2.net.pl

    Byłem dziś w salonie playa, przenieść numer stacjonarny i co się okazało że w mojej strefie numerycznej to nie działa także jedna wielka lipa. :(

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    110. ~Ogonet  2013-04-16 17:07:00  host: 82-160-218-20.tktelekom.pl

    ~Marek@ Usługa Plau ma jedna przewagę można przenieść dowolny nr na nią a w Orange dostajesz losowy nawet nie da się wybrać numery.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    111. ~Ogonet  2013-04-16 17:09:11  host: 82-160-218-20.tktelekom.pl

    ~skyflo@ Nie ma jeszcze regulaminów to jakim cudem ta usługa ma działać?. Nie wiadomo od kiedy ma wejść chyba nawet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    112. ~uzywam8telefonow  2013-04-16 17:56:46  host: ip-84-39-168-169.free.aero2.net.pl

    Właścicielem zarejestrowanego numeru telefonu jestem ja. Kto jest właścicielem karty SIM? Czy to jest jakiegoś rodzaju dzierżawa? Powinno być tak, że to ja podejmuję decyzję co ma się znajdować na mojej karcie SIM! Chcę mieć na niej usługi oranż, timobajl, plusa i plej? Proszę bardzo! Przecież to jest tylko karta pamięci tak jak karty microSD!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    113.  2013-04-16 19:57:10

    uzywam8telefonow - gdyby ta karta służyła do logowania się do Twoich sieci - jednej, drugiej czy ósmej, to rzeczywiście mógłbyć tak prostacko myśleć... Jednak nie są to Twoje sieci, karta nie jest Twoja, i co najwyżej możesz sobie pokrzyczeć (co jest głupie i śmieszne) albo zamienić SIM na SD albo microSIM na microSD (skoto to tylko karta pamięci), gdzie możesz "wgrać" dowolne dane dowolnych sieci (możesz nawet wszystkich na świecie - nie ma zakazu), możesz wsadzić ją do dowolnego telefonu, i możesz korzystać! Do woli!! ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    114. ~uzywam8telefonow  2013-04-16 20:15:52  host: ip-78-30-107-128.free.aero2.net.pl

    wlo 2013-04-16 19:57:10 "albo zamienić SIM na SD albo microSIM na microSD (skoto to tylko karta pamięci)" nie zrozumiałeś idei i czepiasz się aby tylko coś mądrego napisać;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    115.  2013-04-16 21:07:14

    Bardzo mi przykro - ale dlaczego mówisz w takim razie, że coś mądrego napisałem? Czy może znowu idei nie zrozumiałem?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    116. ~uzywam8telefonow  2013-04-16 23:33:17  host: ip-78-30-89-201.free.aero2.net.pl

    wlo 2013-04-16 21:07:14 Ty tak zawsze czy tylko udajesz?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    117. ~paolo  2013-04-17 10:21:13  host: oxl214.internetdsl.tpnet.pl

    witam, na teraz ofertę Fresha, czy mogę aktywować na tej karcie sim drugi numer przenosząc mój inny nr z heyah? na ile podpisuje się umowę? rozumiem, że drugi nr ma aktywny stand darmowy w play czyli wszystkie połączenia z niego do play są za free?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    119.  2013-04-17 10:39:21

    "http://www.play.pl/resources/pdf/2013/Cennik-Oferty-Drugi- numer_16042013.pdf"

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    120.  2013-04-17 10:49:56

    Pytanie czy można uruchomić drugi numer w abonamencie za 1 zł. ? Mam stary regulamin tego abonamentu i jest tam punkt "Dla niniejszej Oferty Promocyjnej nie jest możliwe aktywowanie jakichkolwiek usług promocyjnych" a usługa Drugi Numer jest promocją. Z drugiej strony w regulaminie Drugiego Numeru mamy informację że jest to usługa dla abonentów. Ciekawe czy można uruchomić w takiej sytuacji Drugi Numer nie w promocji tylko zgodnie z gołym niepromocyjnym cennikiem za 10 zł. miesięcznie ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    121. ~bolo  2013-04-19 19:51:05  host: 120.92.rev.vline.pl

    @ uzywam8telefonow - karta SIM to nie karta pamięci matole. Poczytaj trochę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    123. ~Helmut  2013-04-21 21:50:46  host: 77-254-4-16.adsl.inetia.pl

    Co bardziej się opłaca i jest lepsze? Drugi numer czy Xtra numer?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    124. ~Marzenkagg16026379  2013-04-21 23:59:30  host: ip-78-30-98-17.free.aero2.net.pl

    Mozna gratis zamowic Starter RBM http://www.redbullmobile.pl/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    125. ~niko  2013-04-24 21:08:51  host: 78.30.80.223

    Fajna sprawa!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    126. ~gekon  2013-04-24 22:23:20  host: 176-184-124-188.rev.pro-internet.pl

    niestety znowu tragiczny zasięg Playa w 3mieście,na siłe próbują poprowadzić mnie po ich nadajnikach,chociaż mam na twardo Plusa,żałosne! Do tego jakieś piski ,pogłosy,szumy.Na Plusie tego nie ma!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    127. ~  2013-04-25 07:22:51  host: 37.31.32.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Oni sobie nie radzą z obsługą 1 numeru a teraz na 1 simie 2? Miało by to sens ale nie w P4. Fajnie ,że weszli na rynek bo spadły stawki ale jest taka sieć jak porównanie coli z biedronki i coca coli... Mają dobry marketing żesze fanatyków niczym elektorat PISu a jak jest się wymagającym:jakość połączeń, obsługa w punktach sprzedaży ,drugorzędny zasięg, internet na swoich nadajnikach tragedia. Ostatnio przyjechał do mnie kurier UPSmbez zapowiedzi pytam dlaczego nie zadzwonił? Bo nie mogłem wykonać połączenia sieć zajęta ... A gdzie Pan ma numer? W play.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    128. ~kalop  2013-04-25 17:05:10  host: net132-141.4web.pl

    GDYBY KÓZKA NIE SKAKAŁA , SIAŁA BABA MAK

Dodaj swoją opinię