Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Pierwsze zdjęcie Samsunga Galaxy S Pro

[Aktualizacja] Pierwsze zdjęcie Samsunga Galaxy S Pro

LuiN 15 Czerwca 2010 17:21

1 0

samsung galaxy s pro first pic Podobnie jak w przypadku Sony Ericssona, dodanie "Pro" do nazwy telefonu oznacza u Samsunga, że telefon ma klawiaturę QWERTY. Wciąż niedostępny na polskim rynku model Galaxy S, dorobił się w ten sposób bardziej pro-fesjonalnego następcy.

Specyfikacja telefonu wywodzi się bezpośrednio z tego co już Samsung pokazał w modelu Galaxy S, o którym szerzej przeczytać można między innymi w tej wiadomości. W przeciwieństwie do "drugiej generacji" urządzeń Wave, tu nic nie zostało pominięte.

Dostajemy 4-calowy ekran SuperAMOLED, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSDHC, edytor dokumentów, pełną nawigację krok-po-kroku (Google Maps Navigation), łączność HSPA, WiFi (b, g n), nagrywanie wideo jakości HD i funkcję współdzielenia połączenia 3G przez WiFi.




Na pokładzie urządzenia znajdzie się Android 2.1, z planowaną aktualizacją do wersji 2.2 w późniejszym terminie.

Aktualizacja:
galaxy s pro Obok pierwszego zdjęcia telefonu, w sieci szybko pojawiło się drugie - przedstawiające tył telefonu. Widnieje na nim logo amerykańskiej sieci Sprint i bardzo sugestywny dopisek "4G". Wygląda na to, że nowy Samsung dołączy do elitarnego grona telefonów czwartej generacji i pojawi się w cennikach Sprinta tuż obok HTC Evo 4G.

Źródło tekstu: Android Community, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    1. ~Darkeners  2010-06-15 17:33:19  host: chello084010032146.chello.pl

    Mogłoby być lepiej (Chodzi o design)

  • 1

    2. ~Mario  2010-06-15 17:45:47  host: host-81-190-115-102.gdynia.mm.pl

    Całkiem interesująca propozycja :) bardzo ciekawe parametry a do tego pełna klawiatura :)

  • -1

    3. ~  2010-06-15 18:18:46  host: t01-03.opera-mini.net

    Widac ze producenci szukaja gornej granicy grubosci telefonu. I tak spory juz telefon przytyl - do jakiej kieszeni to ma sie zmiescic? Czyzby jakis lobbing ze strony hiphopowcow? ;)

  • 1

    4. ~  2010-06-15 18:28:02  host: host-195-88-115-21.hypernet.biz.pl

    I dioda LED .

  • 1

    5.  2010-06-15 18:43:53

    3, bo ja wiem czy to takie szukanie górnej granicy grubości. Przecież I9000 Galaxy S ma zaledwie 9,9 mm. Chcesz QWERTY i łączności 4G - to zapomnij o małej grubości.

  • 1

    6. ~Dawid  2010-06-15 18:48:57  host: chello089073122086.chello.pl

    Ciekawe czy cena będzie bardzo odstawać od poprzednika. I kiedy wersja na Europę?

  • 1

    7. ~Dawid  2010-06-15 18:54:25  host: chello089073122086.chello.pl

    Miejmy nadzieję że dadzą lepszą baterię. Zastanawia mnie jak do niektórych telefonów mogą upchnąć 1800mAh a w takich kombajnach ograniczają się do 1500:/

  • 1

    8.  2010-06-15 20:50:43

    Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie "4G" jest nadużyciem. 4G czyli LTE Advanced ma mieć 1 Gb/s przepustowości jeżeli chodzi o downlink, a nawet WiMax ma jakieś 75 mbps (nie pamiętam dokładnie). Zatem nazywanie czegoś takiego 4G to wg mnie bardzo duże nadużycie.

  • 1

    9.  2010-06-15 22:22:40

    @LuiN: pisane na kolanie z komórki więc wdarła się nie ścisłość - chodziło mi ogólnie o gabaryty telefonu. Powiedzmy, że takie HD2/Galaxy S na długość i szerokość mocno zbliżyły się do sensownej granicy tych wymiarów, to teraz jeszcze je podtuczą. Szczerze wątpię, aby ktokolwiek taki telefon (4"+qwerty) komfortowo nosił w kieszeni spodni, czyli tam gdzie 90% populacji.

  • -1

    10.  2010-06-15 22:42:26

    Niby ma wszystko, czego można chcieć, ale jakoś ten model nie wygląda ładnie;) Jak się obsługuje 4" kciukiem? I jakiej długości musiałby to być kciuk?:>

  • -1

    11.  2010-06-15 23:36:02

    8, matteo - a skąd Ty żeś wytrzasnął ten 1 giagabit w 4G? 9 , tolez - co do tego, to się zgodzę. 4 cale to i dla mnie za dużo, podobnie jak cegłowate 18 mm Nokii N900, która przy okazji waży 181 gramów. Nie widzę sensu noszenia czegoś olbrzymiego, skoro można dostać już te same funkcje w znacznie mniejszym opakowaniu. To nie czasy komunikatorów Nokii, gdy miniaturyzacja jeszcze nie dawała rady. Patrząc jednak z drugiej strony, ekstremalnie smukły i stosunkowo mały Samsung Wave wygląda ze względu na ową miniaturyzację... zabawkowo i mało profesjonalnie;)

  • 1

    12.  2010-06-15 23:55:52

    Większość nowych smartfonów robi się coraz większych. Gdzie te czasy, gdy producenci walczyli o coraz mniejsze telefony? Wave wygląda świetnie, lekki, wygodny. Dlatego też nie zdecydowałam się na Milestone, za duża.

  • 1

    13.  2010-06-16 13:56:03

    LuiN: 3GPP o tym pisze w swoich specyfikacjach. Mowa o LTE Advanced, a nie 3,9G (3,75G): LTE.

  • 1

    14.  2010-06-16 13:56:33

    W znaczeniu: Specyfikacja 3GPP to przewiduje.

Dodaj swoją opinię