Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] PACid Technologies oskarża Samsunga o naruszenie trzech patentów

[Aktualizacja] PACid Technologies oskarża Samsunga o naruszenie trzech patentów

msnet 13 Kwietnia 2018 09:05 Aktualizacja: 13 Kwietnia 2018 17:01

3 1

samsung galaxy s8 plus

Samsung został pozwany za nielicencjonowane wykorzystanie opatentowanych technologii w swoich flagowych smartfonach.

PACid Technologies zajmuje się technologiami związanymi z szyfrowaniem danych. Firma twierdzi, że Samsung wykorzystał w swoich flagowych smartfonach opatentowane przez nią rozwiązania, bez uzyskania na to stosownej licencji. Sprawa dotyczy trzech patentów - dwóch uzyskanych w USA i jednego w Korei Południowej.

Pozew przeciwko koreańskiemu koncernowi został złożony 6 kwietnia w Teksasie. PACid podaje, że Samsung naruszył trzy wspomniane patenty w usłudze zarządzania tożsamością Samsung PASS oraz systemie zabezpieczeń korporacyjnych Samsung KNOX. W pozwie zostały wymienione smartfony Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 i .Galaxy S8+.
PACid Technologies nie podał konkretnej kwoty odszkodowania, o którą się ubiega. Firma opracowuje technologie związane z szyfrowaniem, ale nie wykorzystuje ich sama (niczego nie produkuje), tylko sprzedaje licencje na opracowane przez siebie rozwiązania innym przedsiębiorcom. Z tego powodu niektórzy określają PADid mianem troll patentowy.

Zobacz: Apple "musi" zapłacić pół miliarda dolarów trollowi patentowemu

Aktualizacja

Wygląda na to, że PACid Technologies chce przebić odszkodowanie Apple'a, któremu Samsung miał zapłacić 1,05 mld dolarów. Firma domaga się od Samsunga 2,8 mld dolarów.

Prawo patentowe powinno chronić:

Pomysły
8.33%
Realne produkty
42.50%
Zarówno pomysły, jak i gotowe produkty
46.67%
Nie mam zdania
2.50%

Wszystkich głosujących: 120


Źródło tekstu: Justia.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | pacid technologies | patenty

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Lukasz  2018-04-13 20:05:12  host: 159-205-197-63.adsl.inetia.pl

    Jeśli dobrze rozumiem, to firma ta opracowuje kody/algorytmy/programy. To jak mają to produkować? Sprzedają wiedzę, którą inni za odpowiednią opłatą mogą wykorzystywać i dzięki temu mają fundusze na dalszą pracę. Nie może być ktoś nazywany trollem patentowym jeżeli coś sam wymyślił i zarabia na swoim patencie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet