Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] P4 ma 900 MHz za 511 i 217 mln zł!

[Aktualizacja] P4 ma 900 MHz za 511 i 217 mln zł!

WitekT 7 Listopada 2008 15:10

1 0

Dwie oferty spółki P4 zdobyły największą ilość punktów w przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma GSM.

7. listopada Prezes UKE ogłosił wyniki przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości, z których każda obejmuje 25 dupleksowych kanałów radiowych z zakresu 900 MHz.

Rezerwacja częstotliwości jest przewidziana do wykorzystywania na obszarze całego kraju w publicznej sieci telekomunikacyjnej do 31. grudnia 2023 roku.

Uczestnicy przetargu mogli złożyć jedną lub dwie oferty, a każda oferta była traktowana niezależnie.

Spółka P4 zadeklarowała maksymalne tempo rozwoju sieci, czyli:
osiągnięcie na obszarze przetargowym progu 30% pokrycia ludnościowego przy jednoczesnym pokryciu co najmniej 200 gmin miejskich, miejsko - wiejskich lub powiatów grodzkich liczących mniej niż 50 000 mieszkańców w co najmniej 80 powiatach nie później niż na koniec roku 2009,
osiągnięcie na obszarze przetargowym progu 55% pokrycia ludnościowego przy jednoczesnym pokryciu co najmniej 400 gmin miejskich, miejsko - wiejskich lub powiatów grodzkich liczących mniej niż 50 000 mieszkańców w co najmniej 160 powiatach nie później niż na koniec roku 2010,
osiągnięcie na obszarze przetargowym progu 80% pokrycia ludnościowego przy jednoczesnym pokryciu co najmniej 650 gmin miejskich, miejsko - wiejskich lub powiatów grodzkich liczących mniej niż 50 000 mieszkańców w co najmniej 250 powiatach nie później niż na koniec roku 2012.




P4 zobowiązała się również do hurtowego oferowania usług telekomunikacyjnych świadczonych z wykorzystaniem częstotliwości z pasma 900 MHz innym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym (np. operatorom sieci wirtualnych MVNO) na zasadach równych i jawnych, w oparciu o jednolitą ofertę dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Za częstotliwości rezerwowane w drodze przetargu spółka P4 zadeklarowała w ofercie nr 1 wpłacenie do Budżetu Państwa kwoty 511 mln zł, natomiast w ofercie nr 2 kwoty 217 mln zł. Od dnia ogłoszenia wyników postępowania przetargowego, zwycięzca przetargu ma 7 dni na złożenie do Prezesa UKE wniosku o dokonanie każdej z dwóch rezerwacji będących przedmiotem przetargu. P4 może zgłosić się po jedną lub obie rezerwacje.

Ocena ofert

Powołana przez Prezesa UKE Komisja przetargowa ustaliła następującą kolejność ofert (wraz z oceną punktową):

Lp.

Oferta

Liczba punktów

1.

P4 - oferta nr 1

743,538

2.

P4 - oferta nr 2

630,461

3.

Areo 2 - oferta nr 2

623,769

4.

Centernet - oferta nr 1

613,154

5.

Centernet - oferta nr 2

608,154

6.

Arbit - oferta nr 2

600,308

7.

Arbit - oferta nr 1

583,385

8.

Areo 2 - oferta nr 1

581,077

9.

Centertel - oferta nr 2

558,395

10.

Centertel - oferta nr 1

519,933

11.

Polkomtel - oferta nr 1

489,782

12.

Polkomtel - oferta nr 2

457,859

13.

PTC - oferta nr 1

448,243

14.

PTC - oferta nr 2

448,243


Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 230
  • 0

    211. ~  2008-11-11 00:18:34  host: f142-041.opera-mini.net

    Jeszcze uzasadnienie slownikowe uzycia lacznej pisowni slowa 'tobym', zeby mi zaden pacan nie imputowal sam nic nie wiedzac. " Jesli zaimek przyslowny wystapi w roli spojnika lub partykuly, czastke 'by' nalezy z nim (jako ze spojnikiem lub partykula) pisac lacznie". Przyklad: "jakbym (=jeslibym, gdybym) sie na tym znal, TOBYM chetnie naprawil". Dziekuje i pozdrawiam. Rowniez nieumiejacych pisac. /psychiatra

  • 0

    212. ~mirekb  2008-11-11 12:42:38  host: apn-77-114-183-71.gprs.plus.pl

    dzis robie ostatni dzien testów playonline..najprawdopodobniej łape 3g z ostrowca świetokrzyskiego(w linii prostej okolo20km)czy mozliwe ze tam juz mają właczoną tą 900??moze i tam jak w lublinie robili testy??jak ktos wie niech napisze bo p4 na 3 maile dotyczace zasiegu w podanej okolicy nie reaguje,zakladam ze moze z najblizszej wiezyczki(2km ode mnie) tez moze lapac zasieg ale pozwolenia radiowego jeszcze nie mają co wiem z maila od uke ;-)

  • 0

    213.  2008-11-11 12:51:26

    MirekB jezeli masz PlayOnLine to tylko w 3G wlasnei z Ostrowca - z tego co pamietam to te okoloce sa w miare plaskie, ale 20km to troche duzo jak na 3G

  • 0

    214.  2008-11-11 13:30:25

    WOW! Ale dyskusja - może 3,5G, może podkręcone EDGE, a może 4G! Powiedzcie mi proszę, jak wyglądają Wasze bilingi? Ile godzin miesięcznie macie steamingu wideo? Obejrzeliście już choćby jeden film online na swoim telefonie? A może połowa Waszych połączeń to wideorozmowy? Z moich obserwacji wynika, że wysłanie świątecznych życzeń w formie MMS-a kończy się tym, że 90% adresatów tych życzeń: nie wie o co chodzi, słuchawka nie obsługuje, nie potrafi ustawić, nie potrafi odczytać, za mało pamięci... itp. A to TYLKO zwykłe MMS-y, które pójdą po najgorszym GPRS-ie. Dlatego ja chciałbym, żeby zamiast wspierać usługi, z których aktywnie korzysta 5% ludzi w dużych miastach, najpierw zrobić wszystkim dobre 2,5G. Tym bardziej, że w porównaniu z dziurawym UMTS nie widać różnicy, no może poza wyraźnie szybszym zużyciem baterii podczas pracy w 3G.

  • 0

    215. ~lee  2008-11-11 13:51:15  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    214: masz racje co do rozmów wideo ;) ja nawet jak dzwonie w ten sposób to czasem ktoś specjalnie niechce żeby go oglądać bo np. dopiero co wstał z wyra i troche wygląda jakby zapił w nocy hihi :D Co do mmsów - hmmm... niestety ludzie coponiektórzy to mają problem z odebraniem smsa a co dopiero z mmsem :) i to też racja że jak telefon nieobsługuje to kiszka po obiedzie :( trzeba być pewnym że wysyłając do kogoś mmsa niewyśle się go jedynie w kosmos :P Pozdro

  • 0

    216. ~mirekb  2008-11-11 19:10:47  host: 89.108.200.8

    w sumie to jest plasko,jestem w polowie drogi miedzy ostrowcem a kielcami,w tym momencie okolo350mnpm ;-)tym bardziej mnie to dziwi,pasek zsiegu na drodze gminnej okolo300m..przedziwne wiem,ale jak widac prawdziwe,dzis ostatni dzien testow

  • 0

    217. ~  2008-11-11 20:43:51  host: 195.116.80.1

    żenada.... i to są ludzie "na poziomie"... po prostu ŻAL

  • 0

    218. ~lee  2008-11-11 23:20:33  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    216: ja tak się zastanawiam czy modemy do netu np. tego z play mają jakiś wzmacniacz? pytam bo w miejscu gdzie mam dom łape z miasta nadajnik na 0-3/6 na zewnatrz budynku a wewnątrz troche gorzej na 1/6. Jestem ciekawy jakbym ten net działał na takim zasięgu chyba marnie :( sprzydałby się jakiś modem z antenką żeby zasięg troche polepszyć :P Bo tu na mieszkaniu to mam jakieś 150 metrów do nadajnika i leci 6/6 więc no problem :) pozdro

  • 0

    219. ~mirekb  2008-11-12 14:18:07  host: apn-77-115-7-5.gprs.plus.pl

    @217 faktycznie żal nie podac nicka i napisac co sie chce..@218 po co placic za cos co mam w telu.na v6 jade.moze z antena zewnetrzna byloby lepiej ale nie narzekam

  • 0

    220. ~n  2008-11-12 17:49:32  host: bil175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    o co w ogole chodzi??

  • 0

    221. ~lee  2008-11-12 18:14:07  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    219: ale mnie chodzi o to bo może do czegoś przenośnego bym użył tego a na jedną kreske to do dupy jest jeszcze połączenie będzie sie rwać i kiszka :( dlatego pytam :D

  • 0

    222. ~lee  2008-11-12 18:14:45  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    219: zakręciło mnie źle zrozumiałem ostatnie zdanie twoje :P już oka hehe

  • 0

    223. ~paw  2008-11-14 09:46:23  host: public1011.xdsl.centertel.pl

    i co wkońcu robią?

  • 0

    224. ~  2008-11-14 14:13:17  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

    mają czas do dzisiaj

  • 0

    225. ~lee  2008-11-14 14:15:16  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    no właśnie czas się kończy a informacji nadal jak nie było tak niema ;)

  • 0

    226.  2008-11-14 17:23:33

    Pewnie nic :> Stwierdzili ze nie warto ;)

  • 0

    227. ~lee  2008-11-14 17:43:21  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    tytuł artu ja telix'ie "P4 złożył wniosek o sieć GSM 900 w całej Polsce" czyli narazie umts900 nie będzie :(

  • 0

    228.  2008-11-14 17:44:25

    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5945922,P4_zlozyl _wniosek_o_jedna_rezerwacje_czestotliwosci.html?skad=rss

  • 0

    229. ~lee  2008-11-14 17:48:29  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    no ej... i to jeszcze o jedną... ;( to ciekawe kto dostanie drugą zaś się narobi do dupy jak to widać po "5" i "6" operatorze "infrastrukturalnym" ;( będzie kolejny "7" hehe szkoda słów...

  • 0

    230.  2008-11-15 12:44:45

    Sądzę, że Aero 2 nie weźmie tych częstotliwości. Przejdą więc dla Centernetu, a temu 900MHz by się przydało doskonale do tych 1800MHz.

Dodaj swoją opinię