Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Ozone - rewolucja wśród mobilnych przeglądarek

[Aktualizacja] Ozone - rewolucja wśród mobilnych przeglądarek

LuiN 13 Maja 2009 11:39

0 0

Ozone to przeglądarka internetowa przeznaczona dla telefonów pracujących pod kontrolą Symbiana S60 trzeciej edycji oraz Symbiana z interfejsem UIQ. Przeglądarka działa trzykrotnie szybciej niż konkurenci, jest bardzo stabilna i co ważne zupełnie bezpłatna.

Ozone to przeglądarka bazująca na silniku WebKit, zatem jej potencjał jest nie mniejszy niż standardowej przeglądarki Nokii, Opery Mobile czy przeglądarki, która trafiła do iPhone-ów. Jeśli ktoś wciąż czeka na nową wersję Opery Mobile dla Symbiana czy też na SkyFire, teraz może okazać się, że nie ma już na co czekać. Ozone deklasuje wszystkie symbianowe rozwiązania pod względem wydajności (no może Opera Mini jeszcze ma coś do powiedzenia).

Intuicyjny interfejs z możliwością zoomowania, pracą na kilku jednocześnie otwartych stronach, animowaną historią czy automatycznymi podpowiedziami do wpisywanego adresu skutecznie umilają pracę. Nie zabrakło trybu pracy telefon/komputer, możliwości blokowania wyskakujących okien czy nawet obsługi aplikacji webowych typu ostatni gmail w wersji dla iPhone'a i Androida.

Co więcej program działa również w starszych telefonach z 64 MB pamięci RAM. Nie zabrakło obsługi JavaScript, na Flash Lite będzie trzeba już jednak poczekać do finalnej wersji aplikacji. Wstępne wyniki testów (przeprowadzone na Sony Ericssonie G900) są imponujące:
Acid3 test: 94/100
jQuery test: 99.8% pass rate (2 nieudane testy na 1271 wykonanych)
3x większa szybkość - test na bazie witryny engadget.com:
- Ozone: 40 s
- standardowa przeglądarka Web 117 s,
- Opera Mobile: 123 s.




Bezpłatną aplikację pobrać można z witryny producenta.

Aktualizacja: film prezentujący działanie przeglądarki.



Źródło tekstu: Ozone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    41. ~fOrCe  2009-05-13 16:04:24  host: 195.42.249.134

    #Dejo - wiem, ale w sumie nawet nie to jest najwazniejsze. Na polskich stronach jest wolniejsza i mniej wydajna :)

  • 0

    43. ~~szalony  2009-05-13 16:18:04  host: 212.2.101.59

    Właśnie Ucweb robi prawdziwą furore na wschodzie sam jak zobaczylem że każdy chińczyk ma ją w telefonie to się nią zainteresowałem , jedyną jej wadą jest brak flash i proxy - nie radzę z banków korzystać :-) www.ucweb.com

  • 0

    44. ~re  2009-05-13 16:34:54  host: cfs184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a opera mini obsługuje flash? http://tnij.org/ucwebpl - tutaj link do polskiej wersji UCWeb dla s60v1/2

  • 0

    45. ~Szalony  2009-05-13 16:51:33  host: 67.228.166.107-static.reverse.softlayer.com

    Właśnie pisze z ucweba i chyba nawet lepiej działa niż mini :) tylko tryb adaptive obrazu źle przenosi wyrazy może dlatego że chinczyki polskiego nie znają :-) z telefonu można ja pobrać wap.ucweb.com i english bo inaczej chińskie wersję nam pobierze :)

  • 0

    46. ~Longman  2009-05-13 16:57:09  host: adda192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak już jesteśmy przy przeglądarkach na foniki to ja polecam Bolta http://boltbrowser.com - strona do downloadu http://boltbrowser.com/cgi-bin/dcgi Przy okazji mam prośbę do Telepolis, może należałoby zrobić jakieś porównanie przeglądarek, bo o tych alternatywnych przeglądarkach mało kto wie...

  • 0

    47.  2009-05-13 17:32:50

    No właśnie Szanowna Redakcjo popieram pomysł ***Longmana

  • 0

    48.  2009-05-13 17:53:16

    U mnie o3 też dziwnie działa. Na wi-fi łączy bezproblemowo ale na edge/3G już nie. Mini Opera lepsza.

  • 0

    49. ~Paku  2009-05-13 18:40:06  host: are240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skyfire jest naprawdę dobry wersja beta na s60v3 ma kilka niedoróbek ale w końcu to beta która i tak bije inne przeglądarki na głowę:)

  • 0

    50.  2009-05-13 19:22:50

    Ad 46. Ten Bolt na jaki system jest?

  • 0

    51. ~Longman  2009-05-13 19:45:52  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @rcicho (50), no leniu mógłbyś sam zobaczyć ;-) Wklejam więc za FAQ: What platforms does BOLT support? BOLT can be installed on nearly all Java-based handsets since the browser requires only Java MIDP 2 and CLDC 1.0 or higher support. Can I use BOLT with my Palm device? Yes. BOLT runs well on Palm-powered devices with J2ME support. Can I use BOLT with my BlackBerry device? Yes, BOLT works well with BlackBerry devices. If you have a BlackBerry, you will need to install the BlackBerry-specific version of BOLT. Can I use BOLT on my Windows Mobile device? Yes. BOLT runs well on selected Windows Mobile 6 devices including HTC Touch, MOTO Q, MOTO Q9c (with Windows Mobile 6.1 OS) and MOTO Q9h. However, BOLT does not support MOTO Q 8 Windows Mobile device.

  • 0

    52.  2009-05-13 20:35:13

    Longman , sciagnalem tego Bolta i dziala spoko , poza brakiem czesci polskich liter co jest dosyc uciazliwe. Tylko , ze jak to kiedys opisywal iFoniaz MiniOpera , TeaShar czy Bolt to nie sa typowe przegladarki a klienty napisane w Javie ktore do dzialania potrzebuja serwera posredniczacego , optymalizujacego zadana strone www. Opera Mobile , Safari , Ozone to zupelnie inna bajka , kto ich uzywal i kto wie jak kaprysna potrafi(la) byc Mini te z pewnoscia wie o co chodzi. Trzeba przyznac , ze Mini to juz legenda i w wielu przypadkach potezne przyzwyczajenie , a te jest druga natura czlowieka , no i jednak spore oszczednosci , szczegolnie dla klientow korzystajacych z pakietow.

  • 0

    53. ~Longman  2009-05-13 20:48:17  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @issa (52), to prawda, że na razie niektóre polskie ogonki i cyrylica nie działa, będzie za około miesiąc w becie 3. Zapewne będzie działać to nieźle, bo firma-matka Bolta to Bitstream, zajmująca się czcionkami. Ja w większości korzystam z serwisów anglojęzycznych, wiec nie jest to tak dolegliwe. Masz też oczywiście rację, że działa tak jak Opera Mini czy UCWEB to znaczy przy pomocy serwerów pośredniczących. Natomiast to co lubię w Bolcie to że zachowuje układ strony i że większość serwisów flashowych na nim działa (na przykład YouTube). Na koniec w jeszcze raz się zgodzę co do jednego - często zdarza się, że projekty jednoosobowe są dużo lepsze niż te firmowe, tworzone przez duże zespoły. Ja po prostu przepadam z MyPhoneExplorerem - jako osoba która męczyła się ze "sprzęgiem" Active Sync Microsoftu, czy rozwiązaniami Samsunga, Nokii czy tez SE, MPE jest po prostu błogosławieństwem. Wszystko z (wyjątkiem wysyłania/odbierania MMSów) za się zrobić via BT z poziomu komputera. A dokonał tego jeden programista, po pracy i udostępnił za darmo. Czapki z głów!

  • 0

    54.  2009-05-13 22:37:42

    Ad 51. Pisałem z pracy więc nie bardzo mogłem tzn nie bardzo miałem czas wszystko sprawdzić co piszczy w tym Bolcie. Dzięki za info. Zaraz zainstaluje i potestuję.

  • 0

    55.  2009-05-13 23:15:07

    No niezły ten Bolt - nawet YouTube da radę ogladać. Jestem pod wrażeniem.

  • 0

    56.  2009-05-14 08:06:19

    Gdzieś mi w oczy wpadło, że YouTube ma własną przeglądarkę serwisu? Przywidzenie czy rzeczywisćie? Oglądacie, to pewnie wiecie?

  • 0

    57.  2009-05-14 09:24:07

    wlo: m.google.com - tam znajdziesz. :-)

  • 0

    58. ~Okooń  2009-05-14 09:33:56  host: dynamic-78-8-128-146.ssp.dialog.net.pl

    O co chodzi z tym że przeglądarka jest alfa albo beta?? Może mi ktoś to wyjaśnić?

  • 0

    59. ~  2009-05-14 09:57:32  host: us1.mysmallplanet.com

    Testuję Bolta i sprawuje się całkiem nieźle. Chodzi i na nokii e51 jak i na Samsungu F480.

  • 0

    60. ~Longman  2009-05-14 10:00:30  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Okooń(58), tutaj masz odpowiedź http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_życia_programu @wlo(57), owszem, ale Bolt nie robi tego wyłącznie z youTube. Jako ciekawostka - możesz to zrobić to także z Hulu, niedostępnym dla Polaków (przyjmowane sa IP z USA) i wieloma innymi serwisami. Po prostu Bolt ściąga, kompresuje na serwerze i wysyła do przeglądarki także strumienie flashowe. Co ciekawe dopasowuje je do wersji Bolta - mój to rozdziałka ekranu 176*128, w innych 320*240 - po prostu zmniejsza do rozdziałki natywnej ekranu. @rcicho (54), przecież to był żart :-). Przepraszam, jeśli ciebie uraziłem.

  • 0

    61. ~  2009-05-14 10:03:21  host: us1.mysmallplanet.com

    Z problemów jakie zauwazylem to klopoty z polska czcionka i niemoznosc zalogowania sie na swoje konto np tu na telepolis

Dodaj swoją opinię