Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Orange wiodącym partnerem roamingowym sieci Play

[Aktualizacja] Orange wiodącym partnerem roamingowym sieci Play

LuiN 27 Lipca 2017 18:17 Aktualizacja: 28 Lipca 2017 17:57

39 7

orange violet

W ramach podpisanego dzisiaj aneksu, zmieniły się dotychczasowe warunki współpracy sieci Orange i Play. Orange został wiodącym partnerem roamingu krajowego sieci Play.

Od korporacyjnej strony aneks zmienia dotychczasowe warunki współpracy, poprzez odejście od formuły rozliczania na zasadzie per minuta bądź gigabajt, a przejście na konkretne pakiety usług. Dla nas oznacza to większe korzyści liczone w złotówkach, a dla Play i jego klientów... pytajcie Marcina - pisze na blogu Wojciech Jaczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Jak zapewnia biuro prasowe sieci Orange, za sprawą istotnej rozbudowy infrastruktury w ostatnich latach, sieć jest w pełni przygotowana na większy ruch w ramach roamingu krajowego, a klienci Orange nie powinni odczuć, że fioletowi też korzystają z "Sieci #1 w Polsce".

Co to oznacza w praktyce dla klientów sieci Play? Po dominacji Plusa i T-Mobile, teraz to Orange pojawi się na ekranach ich telefonów, gdy zasięgu fioletowych zabraknie. Na koniec II kwartału zasięg 3G sieci Orange docierał do 99,6% populacji kraju (to z niego będą korzystać klienci Play). To dobry wynik, choć stojący od przeszło roku w miejscu.




Aktualizacja

Rzecznicy Orange i Play nagrali wspólny materiał na temat zawartej umowy. Wojciechowi Jabczyńskiemu ochoczo wyrwała się informacja o dostępie do sieci LTE dla klientów sieci Play w roamingu krajowym Orange, ale... Marcin Gruszka szybko uspokoił sytuację informacją o tym, że limity prędkości zostają. Czyli dalej klienci sieci Play w roamingu krajowym nie przekroczą prędkości 1,5 Mb/s, ale wygląda na to, że w przyszłości może się to zmienić.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia


Jak wynika z informacji TELEPOLIS.PL, umowa z Play ma dać Orange przynajmniej 321 mln zł w ciągu czterech lat.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     
Źródło zdjęć: mysitemyway.com

Dodaj do:

Tagi: orange | roaming krajowy | play

w sumie: 274
  • -2

    264.  2017-07-30 21:53:06

    @263. To wymuś w ustawieniach sieć Play. Pewnie masz automatyczne szukanie sieci. Pod samym nadajnikiem też nie będziesz miał dobrego zasięgu. Musisz być w odległości chociaż dobre kilkadziesiąt metrów od. Ja mam bts 0,5 km od telefonu i ciągnie między 20-60 mega cały dzień. Wieczorami 5-15 mega.

  • 1

    265. ~@264  2017-07-30 22:05:43  host: user-94-254-245-105.play-internet.pl

    @sloneczny. Próbowałem, często ustawiam ręcznie Play, ale i tak przeskakuję na T-M?

  • -1

    266.  2017-07-30 22:44:30

    @263 ciołków mają w pionach technicznych (nie oni jedni, bo to zmora wszelakich operatorów) - zakładając, że w ogóle kogokolwiek tam mają. To norma, że z P4 2G wywali cię na 90% do TM - tak się dzieje w Krakowie. Cała ta pożal się konfiguracja o kant d... rozbić - wygląda to na szemrane zjawisko: "cały ruch 2G wywalać domyślnie do roamingu, żebyśmy na LTE dla słoików mieli jak najwięcej pasma na 1800MHz". Jakby tak roaming zagraniczny miał działać to np. w Pradze byś skakał tam i z powrotem po operatorach, a nie trzymał się stale jednej wybranej sieci, do której ręcznie się wbiłeś. W Play tryb ręczny szukania sieci ma jakąś nową, tylko im znaną definicję. Tryb auto wygląda tak, że słuchawka położona na stole skacze w cyklach nastominutowych, czasami godzinnych z P4 na TM i z powrotem i żre akumulator. A w ręcznym trybie po prostu wraca do TM i tam już siedzi na wieki - pomieszanie z poplątaniem, tak jakby to TM była macierzą siecią dla P4 a nie P4.... Zabawa w pseudopriorytety nic nie daje na infolinii. Choćby ci plus ustawili jako drugi po P4 to i tak wskoczysz do TM jak nie wiadomo po co wyrzuci cię z macierzy P4 - mimo, że moc sygnałów praktycznie podobna jak to w mieście. Nie ma tak z kim gadać, wszystko słoiki z ulicznej łapanki za minimalną krajową jak na każdej party line i bajki opowiadają i niby coś robią - tak mają mówić, a efektu w zmianie działania sieci jak nie było tak nie ma.

  • 0

    267. ~denzel  2017-07-31 10:40:12  host: 89-66-77-145.dynamic.chello.pl

    Przejrzałem dyskusje na paru forach i jedno rzuca się w oczy: powoedziec że klienci Orange sa niezadowoleni to eufemizm. ciezko im sie dziwić. Więcej problemów niż $$$ z tego będie.

  • -2

    268.  2017-07-31 13:28:59

    żeby się pazerny orange na tym dealu nie przejechał

  • -1

    269.  2017-07-31 13:29:35

    btak09 - w jakim sensie?

  • -1

    270. ~m-a-t  2017-07-31 14:40:37  host: 89-64-10-57.dynamic.chello.pl

    @266 ale po co ci edge? Świat idzie do przodu, potrzebne są pasma na nowe technologie a ludzie dalej myślą, że ktoś będzie utrzymywał technologie sprzed 20 lat. Do rozmów jest 3G, do neta lte i starczy.

  • -2

    271. ~  2017-07-31 23:41:59  host: 79.184.255.185.ipv4.supernova.orange.pl

    to są rzecznicy - z wadą wymowy??

  • 1

    272. ~majkel  2017-08-02 19:04:32  host: 46-227-34-210-rev.logitus.pl

    To kiedy orange bedzie głownym operatorem w roamingu krajowym? bo na razie to tylko t-mobile i plus

  • 0

    273. ~:P  2017-08-02 19:04:56  host: ip-5-172-255-251.free.aero2.net.pl

    no to Orange będzie teraz zapchany tak jak Play :P

  • -1

    274. ~Flej  2017-08-02 23:25:52  host: user-94-254-132-5.play-internet.pl

    vTak śmiga 4G LTE Ultra w nadmorskim Mrzeżynie, tylko pogratulować sieci http://tlp.is/edw :D

  • 0

    275. ~  2017-08-03 08:14:46  host: user-94-254-165-252.play-internet.pl

    Tytuł sugeruje jakby to udostępnienie LTE było czymś nowym a przecież TMobile też udostępniał LTE ale sam Play blokował swoim abonentom udostępniając tylko VIPom

  • 0

    276.  2017-08-03 10:06:23

    Redaktor zapomniał o 2G? Orange udostępnia 2G i 3G do końca roku, a potem także LTE.

  • 0

    277. ~  2017-08-03 14:17:52  host: host-81-190-70-122.dynamic.mm.pl

    @275 Kto takie plotki roznosi? Widziałeś umowę między P4 a TM? NIE! Więc skąd wiesz że TM udostępniał P4 LTE a P4 blokowało? Może TM tylko udostepnial LTE dla VIpów a nie P4 tak chciało? Skąd Ty to wiesz? Jeden gdzieś palnął na necie a reszta powtarza.....

  • 0

    278.  2017-08-03 17:07:50

    @270 choćby po to, że twoje wypasione nowoczesne technologie z d... wzięte szlag trafia jak wejdziesz z słuchawką do większego lasu. Drzewa pięknie tłumią twoje kochane pasma 2100MHz, 1800MHz
    Natomiast to złe GSM900 w taki lesie jeszcze działa, tylko po 3G śladu brak, bo drzewa pięknie pochłaniają tą twoją nowoczesną falę. Idąc z duchem czasu zapewne niedługo odpalą jako najnowocześniejsze coś w paśmie 27GHz
    Wejdziesz do klatki schodowej będzie koniec rozmowy.
    Z twojego pisania wynika, że play to najnowocześniejsza sieć w PL - problem w tym, że mają najmniej stacji.
    Dziwne, że TM, Orange i Plus do dziś utrzymują tego złego GSM-a, tylko nowoczesny Play go nie lubi.
    A pomyślałeś też, że nie każda słuchawka obsługuje coś więcej niż ten zły gsm? Nie każdy musi mieć srajfon z wypasionymi 3G, 4G, 1000000000000000G, do tego by po prostu porozmawiać.
    Co zaś do orange, cóż to za wiodący partner skoro większość kart play ma domyślnie zablokowane wejście na orange.
    U mnie wiodącym jest TM, play dobrze się zapowiadał 10 lat temu. Dziś tylko trociny z tego zostały. Wstyd żeby słuchawka w dużym mieście była wywala na roaming. Sieć macierzysta widmo.
    Wiodący rozumiem tak: przycinamy od jutra TM i Plus i słuchawki będą najczęściej przerzucane do orange.

  • 0

    279. ~  2017-08-04 21:01:23  host: user-31-175-195-66.play-internet.pl

    Brak dostępu! Ta jak to jest?

  • -1

    280. ~PZ  2017-08-05 01:52:34  host: user-94-254-177-105.play-internet.pl

    sieć macierzysta widmo powiadasz @278 ale jakie widmo! http://tlp.is/eev

  • 0

    281. ~  2017-08-05 06:32:22  host: user-94-254-166-180.play-internet.pl

    TAM też udostępniał LTE ale Play jedynie vipom odblokował ten roaming.
    Play to dno o z utęsknieniem czekam na dzień, kiedy skończy się umowa z tym pseudo operatorem, z tą wydmuszką bez zasięgu.
    Drogo i byle jak, tak można w skrócie określi jakość świadczonych przez Play uslug

  • 0

    282. ~mirekb  2017-08-05 12:46:46  host: user-94-254-145-87.play-internet.pl

    wychodzi na to ze kazdy z oliglopolu 3 mno od p4 "dostał działke"..za popsucie rynku od 17/03/2007 to jak zadoscuczynienie za mtr-ową rętę regulacyjną i żywa gotówka..od lat mam niezmienne zdanie-gdybym liczyl na zasieg macierzysty to zamordowanie baterii w nawet dosyc pojemnym w Ah smartfonie..licze ze p4 finalnie dogada sie z networks i na ich masztach dostawi antety..w pl roaming lte powinien byc standartem-nawet do 1,5Mbs..handovery moze zmienia-mam dobry zasieg 3g 900/2100 i lte p4 ale gdy wybioe recznie,czasem na 3g sie przelaczy ale zostaje w sieci macierzystej..jednak gdy uruchomie automatycznie wybieranie-gdy juz raz wbije na tm to nie schodzi..od 10,5 roku wiekszosc z Nas wie jak działa naprawde play-różnie po prostu..cieszmy sie ze mamy 4 a nie tylko3

  • 0

    283.  2017-08-08 12:20:22

    @280 jedna jaskółka wiosny nie czyni. Co z tego, że w miastach jakoś im to działa, u mnie akurat bida bo osiedle stało się jednym wielki akademikiem i bazy nie wyrabiają. Wyjeżdżasz na odludzia i widzisz tylko Plus, TM i Orange. Więc po co czarujesz? Podobnie z netem kablowym, to że ja mam takowy w domu i chodzi to bardzo dobrze, duża rura, to oznacza, że na większości obszaru Polski taki net ludzie też mają w większości?
    Wystarczy wejść na bts mapy i zobaczyć, że na terenach pozamiejskich na 1 stację play dla danego obszaru przypada w okolicach ~3 stacji TM (oraz reszty operatorów) Więc generalnie nadal jest mizerotka. W dużych miastach mają bardzo zbliżoną ilość stacji bazowych wszyscy operatorzy, na peryferiach jest generalnie bida z play. Siedzi pod masztem P4 i będzie pisał, że w większości Polski jest wypas...

Dodaj swoją opinię