Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Orange straszy klientów

[Aktualizacja] Orange straszy klientów

LuiN 20 Listopada 2009 08:50

0 0

"Mogę być ostatnim SMS-em którego czytasz. Nie lekceważ szansy jaką dał Ci los" - takiej treści wiadomość rozsyła do części swoich abonentów sieć Orange. Psycholodzy są zbulwersowani, bo ich zdaniem w ten sposób można komuś zrobić krzywdę - podaje radio TOK FM.

Depresji taka wiadomość nie wywoła, ale ludziom w kiepskiej kondycji psychicznej może zaszkodzić - mówi radiu psychoterapeuta Krzysztof Kościołek, dodając, że nie każdy zrozumie zabawę. U ludzi podatnych na stany lękowe problemy mogą się nasilić i można im zrobić krzywdę - kontynuuje Kościołek.




Po dwóch dniach prób kontaktu z biurem prasowym Orange, radio TOK FM otrzymało następującą odpowiedź: Wstrzymaliśmy rozsyłanie tych sms-ów. Rzeczywiście mogą być uznane za kontrowersyjne.

Niefortunne SMS-y były rozsyłane przez firmę, która z nami współpracuje. Od razu jak zobaczyliśmy jaką mają treść nakazaliśmy zatrzymanie dalszej wysyłki do naszych klientów. Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy je otrzymali - komentuje zaistniałą sytuację dla TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Źródło tekstu: TOK FM     

Dodaj do:
w sumie: 61
  • 0

    42. ~dave  2009-11-20 11:03:00  host: dor234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    39: no właśnie, na naiwnych, jak już pisałem, moim zdaniem trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wziąć tekst z takiego smsa na poważnie.

  • 0

    43.  2009-11-20 11:07:54

    Prosta rada zablokować sms-y reklamowe, nie pamiętam już nawet że takowe istnieją parę lat temu zrobiłem blokadę na swoim i żony numerze i cisza jak makiem zasiał.

  • 0

    44.  2009-11-20 11:16:03

    Sms dla pre paid bez umowy "odwiedź salon i odbierz swój telefon za 1zł" rozbudzał nadzieję u osób będących kilka lat w TT,że im coś się należy. O takie reklamy chodzi mi.

  • 0

    45. ~TRUPEK  2009-11-20 11:34:34  host: egw174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak interes się wali to robi się takie numery.

  • 0

    46. ~  2009-11-20 11:54:15  host: public-gprs103252.centertel.pl

    Średnio 2 durne smsy z reklamą dziennie to standart w Orange.

  • 0

    47.  2009-11-20 12:36:12

    Ja nie czytam tych głupot. Obiecują złote góry a jedyne co mogą potem dać to parę złotych. Głupio, że jeszcze Pudziana w to mieszają. Po prostu żal.

  • 0

    48.  2009-11-20 13:08:11

    Już się przestraszyłem, ciekawe jacy frajerzy się na to nabierają.

  • 0

    49. ~lee  2009-11-20 13:13:32  host: dpu92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    47. Wiesz, nie wszystko to "głupoty". Jeżeli są to informacje o zmianach w ofercie, fajnych promocjach (typu niedawne promocyjne świąteczne doładowania itp), to dla mnie mogą przychodzić.

  • 0

    50.  2009-11-20 13:30:41

    Dodek: znam tez kogos, kto takie cos dostal z imieniem, jednak telefon byl na niego, ale jak przeczytalem Twoka sytuacje to zainteresowalbym sie tym bqrdziej...

  • 0

    51.  2009-11-20 13:50:12

    oj widzę że ktoś mi tu znowu nick podkrada z neostrady :D :P Nieładnie nieładnie ;) mału jupdejt: mnie w play nic nie przychodzi. Co prawda przychodziło mi na jeden numer jak zezwoliłem na smsy ale były to smsy w stylu "promocja doładowania" takie coś kiedyś wysyłali jak numer w SPK miał zablokowane wychodzące że dodadzą bonusowe złotówki :D Jednak załatwiłem inny numer z play zabawą w radio złote przeboje do tego stopnia iż wysłałem list żeby zablokowali te badziewne smsy bo pomimo iż zgodnie z regulaminem wysłałem smsa wyrejestrowującego to nadal "badziew" przychodził... narazie póki co cisza więc albo w końcu przestali wysyłać smsy o kumulacji albo oppp zablokował te traktując na moim numerze jako spam. Pozdro

  • 0

    52.  2009-11-20 16:58:09

    APSpracownik - ależ chodzi! Mnie nie interesują takie esemesy w ogóle! Nie chcę ich otrzymuywać, bo nie chcę miliardów zarobionych w ten sposób!

  • 0

    53.  2009-11-20 16:59:02

    ~lee - te esemesy to zupełnie co nnego - i oddzielna zgoda na to jest.

  • 0

    54.  2009-11-20 17:01:13

    ~dodek - do 5Plus nie musi zapisywać się właściciel...

  • 0

    55.  2009-11-20 19:50:31

    @52 to wyłącz otrzymywanie. W temacie poruszony jednak został problem ich oddziaływania na osoby które dopuszczają otrzymywanie informacji handlowych.

  • 0

    56.  2009-11-20 20:56:37

    APSpracownik (41) i lee (49) - Zgadzam się z Wami. I w tym jest właśnie największy problem, że nie da się oddzielić SMS-owego spamu, od SMS-ów od operatora informujących o nowej taryfie, ofercie, pakiecie, czy też problemie z siecią. Jeżeli zablokujemy takie SMS-y, to tracimy też cenne informacje od operatora. Przecież nie każdy śledzi Telepolis, czy nawet strony operatorów.

  • 0

    57. ~impassive  2009-11-20 21:17:16  host: ip-89-174-124-250.multimo.pl

    Era wysyła spamy esemesowe nawet tym, którzy zastrzegli (w moim przypadku przy rejestracji karty Tak Tak), że nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych. Po dziewięcioletnim użeraniu się z BOA w końcu mi się to znudziło - zmieniłem numer i operatora i mam spokój.

  • 0

    58. ~omega  2009-11-20 23:44:04  host: public65308.cdma.centertel.pl

    Ten sms-owy spam od operatorów (w moim przypadku Orange) powinien być skutecznie zablokowany przez prawo. Po dziesiątkach telefonów i maili wreszcie mi to wyłączyli. UKE, do roboty!!!

  • 0

    59. ~Niekumaty  2009-11-21 00:41:52  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    Właśnie, że to ni ejest takie proste jak ktoś napisał - wypowiedzieć zgodę na otrzymywanie SMSów reklamowych i już. Otóż ja, po "entym" SMS-ie o możliwości wygrania mercedesa, wkurzony i zły, kazałem zaprzestać przysyłanie mi esów. I co? Podziałało, ale okazało się, że Era zablokowała mi tym samym możliwość korzystania z "bezpłatnej" bramki SMS (bramka sponsorowana). Co tu dużo mówić, korzystam z niej codziennie i niestety, ale mi się przydaje. Żeby móc z niej korzystać musiałem na powrót wyrazić zgodę na otrzymywanie tego reklamowego syfu :(

  • 0

    60.  2009-11-22 09:56:41

    Czyli to jednak Orange. No niby ludzie powinni mieć więcej dystansu, z drugiej zaś strony operator mógł mieć więcej wyczucia...

  • 0

    61.  2009-11-25 14:40:06

    Ostatnio nawet w TV "szokują" reklamami, np. społecznymi. Ale takie zagrywki w formie sms'a mogą być po prostu niesmaczne. Orange niestety prowadzi w kwestii spamowania na komórki, i to od lat. Od jakiś 2 lat mam numer w Tak Taku i jesli chodzi o reklamy smsowe- widzę dużą różnicę, bo teraz jest spokojnie. W Orange co najmniej 1, 2 smsy dziennie spamu.

Dodaj swoją opinię