Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Orange limituje darmowe rozmowy - oficjalne stanowisko firmy

[Aktualizacja] Orange limituje darmowe rozmowy - oficjalne stanowisko firmy

WitekT 7 Czerwca 2006 12:53

0 0

W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi limitowania darmowych połączeń w Orange Twój Plan, poprosiliśmy przedstawicieli firmy o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Dopiero za drugim razem udało się uzyskać prawidłowy opis usługi. ;-)

Oto jego treść:

Orange zapewnia klientom najwyższą jakość świadczonych usług. Aby utrzymać ich maksymalnie wysoki poziom, musimy racjonalnie wykorzystywać własną sieć i uwzględniać możliwości innych operatorów. Znaczący wzrost ruchu, wynikający m.in. z ofert zawierających nieograniczoną liczbę darmowych połączeń, powoduje duże obciążenie sieci.




Dotyczy to przede wszystkim dużych aglomeracji, gdzie możliwości rozbudowy są bardzo ograniczone. W ostatnim okresie operatorzy odchodzą od nielimitowanych ofert. Tak zrobiły m.in. Tele2, NOM oraz Era (Nowy Komfort - ograniczenie do 2000 minut darmowych połączeń w weekend i z wybranymi numerami).

Nasza Firma zdecydowała się na pozostawienie nielimitowanych połączeń dla wszystkich klientów, którzy obecnie z nich korzystają. Natomiast od 5. czerwca 2006 roku klienci, którzy wybiorą ofertę Twój Plan z usługą Wieczory i Weekendy będą mogli wykorzystać 1200 minut miesięcznie na połączenia. Również po 1200 minut na każdą usługę (poprzednio na numer – przyp. red) będą mieli do wykorzystania abonenci, którzy zdecydują się na usługęWybrane Numery. Wysyłanie SMS i MMS będzie możliwe bez ograniczeń. Po wykorzystaniu darmowych minut klienci będą o tym informowani poprzez SMS. To pozwoli im w pełni kontrować wydatki.

Z obecnych abonentów Orange, którzy korzystają nielimitowanych połączeń, mniej niż co dziesiąty klient wykorzystuje miesięcznie ponad 1200 minut.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • 0

    51. ~~szalony  2006-06-07 21:04:25  host: apn-99-84.gprspla.plusgsm.pl

    WLO- już raczej tak :) nic mi więcej nie potrzeba no może tylko większy limit na dane bo jak wyliczyłem w umts 1gb starczy na 7 godzin downloadu czyli po około 15-20minut na dzień to strasznie mało !!!

  • 0

    52. ~  2006-06-07 21:26:15  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    zainteresował mnie prezypadek Iwony. Może opłacałoby się jej NIC nie robić? Nic nie podpisywać? Czy wtedy umowa sama wygaśnie czy sama przekształci w umowę na czas nieokreślony (na starych BEZLIMITOWYCH zasadach)? Jeśli Iwona dużo dzwoni, to może korzystniej dla niej byłoby nie chytrzyć sie na nową komórkę, ale zadbać o przedłużenie limitu już na zawsze?...

  • 0

    53. ~Aster  2006-06-07 22:13:53  host: 16-tar-6.acn.waw.pl

    Świat przechodzi na darmowe gadanie za comiesięczne stały opłaty, a u nas na odwró. Na początku zapowiadało się, że i w PL będzie ok, a tym czasem wracamy do przeszłości!

  • 0

    54. ~Dina  2006-06-07 23:13:14  host: p09-03.opera-mini.net

    Iwona-możesz podpisać aneks na starych zasadach i wtedy się nic nie zmienia. Moja mama podpisała parę dni temu już drugi aneks w Orange. Namawiali ją na zmianę taryfy,ale mamie lepiej pasuje ta stara (z 2002r.). Regulamin,zasady, cennik-wszystko zostaje po staremu,ponieważ jest to kontynuacja poprzedniej umowy. Można też przejść na bezterminową zachowując stare przywileje. :)

  • 0

    55.  2006-06-07 23:25:50

    zrobili to co PLUS w simpucie kiedy zrobili darmowe godziny i im sie siec zapychala.slaby sprzet maja nasi operatorzy,

  • 0

    56. ~mustah  2006-06-08 09:27:45  host: een86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    po prostu posozyty(czyt. orange) na kase sie sepia a nie problemy z siecia maja ;S

  • 0

    57.  2006-06-08 10:10:00

    hmmm, ja mam w Nowym omforcie Ery wykupiony jeden pakiet na jeden darmowy numer, czyli teoretycznie 2000 minut. jednak nie ma siły żebym się w nim zmieścił. 2000 min. to około 33h, kiedy ja teraz (na kilka dni przed końcem okresu) wygadałem 43h. dzwonię z drżącym sercem na saldo konta za każdym razem po przekroczeniu limitu, ale jeszcze do tej pory (przez kilka miesięcy) nigdy mi więcej ponad 30zł za pakiet i tego co wydzwonię na inne numery nie naliczyli... byłoby to trochę niesprawiedliwe, bo jak dany klient ma sprawdzić czy już wygadał te 2000 min.? więc mam nadzieję, że dopóki nie wprowadzą informacji smsem po wyczerpaniu limitu, tak jak teraz Orange, Era nie będzie limitowała oferty i de facto można dzwonić do bólu. wiem że dotyczy to małego procenta użyszkodników, ale niezbyt miło byłoby zobaczyć swój rachunek powiększony o kilkaset zł ni z gruchy ni z pietruchy;)

  • 0

    58. ~Sebastian  2006-06-08 10:36:38  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    a jeśli ktoś NIC nie zrobi i minie termin umowy, to ona wygaśnie, czy sama się przekształci w umowę na czas nieokreślony?

  • 0

    59.  2006-06-08 10:39:06

    Sebastian: przekształca się w umowę na czas nieokreślony.

  • 0

    60. ~do mameluch  2006-06-08 11:00:40  host: nat01.rtk.net.pl

    jeśli naprawdę type wygadałeś z jedną osobą bo pisałeś to 43godziny - 33 godziny = około 600 min. A 600 min * 072zł = 432 zł. Hmm - jeśli tyle dzwonisz nie taniej Ci było kupić nr w Orange (za 40 zł miałbyś około 33 min do wygadania do każdej sieci i każdej porze oraz z jednem numerem z Orange lub na stacjonarne??) Jesli podpisywałeś umowe kilka miesięcy temu i wiedziałeś że tak dużo dzwonisz - to bardziej się opłacało kupić sobie nr z orange i tej drugiej osobie jakiś starter ża te 9zł czy 10zł - wyszło by taniej. Poza tym tam z numerem są też darmowe smsy i mmsy a w Erze 2000min jest tylko za rozmowy a za każdy sms i mms się płaci normalnie...
    Wiem - bo mam Ere (najpierw komfort - teraz nowy komfort) od prawie półtora roku. Ja liczę się zawsze z tym limitem i najwięcej miałem 1980 min w miesiącu wygadanych. PS - ja sobie sprawdzam ilość przeprowadzonych rozmów w telefonie. Co miesiąc kasuje liczbę wydzwonionych minut i w ten sposów co miesiąc wiem ile wydzwonie (ja akurat dałem sobie na nowy komfort weekend - bo dla mnie to najbardziej interesująca opcja. A w tygodniu mam Ere TT i po wykupieniu tzw mega pakietu minuti smsów mam 250 min do sieci era(i heyah) i na stacjonarne lub przeliczne na 1000smsów do sieci era ( czyli pakiet za 50zł) i takim rozwiązaniem jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany.

  • 0

    61. ~do mameluch - cd.  2006-06-08 11:08:21  host: nat01.rtk.net.pl

    w grudniu natomiast tamtego roku to nawet Orange w ofercie na kartę mieli ciekawą ofertę promocyjną - bez zobowiązań za 15zł miałem nielimitowane rozmowy przez 30 dni do jednego numeru Orange - sprawdziłem - mogłem dzwonić do woli (wydzwoniłem wtedy na pewno minimum z 5000-6000 min - więc jeśli chodzi o ere - pewnie wydałbym na to majątek - tam tylko 15zł. Co prawda Plus na kartę miał za 5 zł też niby darmowe nielimitowane rozmowy z jednym numerem, ale rozliczali to dziwnie - niby darmowe rozmowy - ale pobierało z karty kasę - gdy na koncie nic nie było - połaczenie było wyłączane (więc kicha) konto uzupełniali co prawda podobno następnego dnia - ale to już i tak było spore utrudnienie.
    Także zaczym się coś kupi - to najpierw trzeba sprawdzić jakie się ma wymagania - i wg tego kupowć dany produkt w danej sieci.
    Opinie opiniami - a rachuneczki jakie Ci przyjdą - to Ci przyjdą.
    CÓŻ mam tylko nadzieję że w Erze za ten nowy komfort sprezentowali Ci ładniutki telefonik - bo jeśli nie - to już kompletnie nie rozumiem dlaczego wybrałeś ere - jak tyle rozmawiasz z jedną osobą..
    Pozdrawiam

  • 0

    62. ~  2006-06-08 11:35:56  host: aaot216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    **** mameluch jak to : "ale niezbyt miło byłoby zobaczyć swój rachunek powiększony o kilkaset zł ni z gruchy ni z pietruchy" postępujesz nie zgodnie z regulaminem więc mogą Cię nie tylko obciążyć rachunkiem za dany okres ale również fakturą korygującą za poprzednie okresy rozliczeniowe. więc uważaj :))

  • 0

    63. ~andkra1  2006-06-08 13:11:56  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    wyglada na to ze tylko plus nie robi limitow swojej sieci. Darmowy numer tylko 10z³ i bez limitu, za 75 mamy calego plusa czyli MLN abonentow ;) no iPLus chodzi zajebiscie choc osobiscie urzywam pakietow... ale nie narzekam. ciekawe co jutro bedzie w simplusie. ktos moze cos wie???

  • 0

    64.  2006-06-08 13:33:26

    teoretycznie tak, ale w jaki sposób mam dowiedzieć się ile naprawdę wydzwoniłem? era w żaden sposób nie informuje o tym ile minut mi pozostało, więc ciężko żeby każdy na karteczce sobie zapisywał ile wydzwonił. gdyby był taki mechanizm jak teraz w orange - ok.
    co do pomysłu przejścia do orange, pewnie dobry, ale na razie ciężki do zrealizowania, bo umowa z erą jeszcze trochę potrwa, a drugiej stronie też ciężko na razie zmienić nawet na prepaida orange. jednak będzie trzeba rozważyć pewnie przy końcu cyro przejście do innego opa. aha, smsy i mmsy są mi w zasadzie niepotrzebne, z telefonu używam bardzo rzadko, tak że decydującą kwestią są tylko rozmowy do jednej osoby.

  • 0

    65. ~  2006-06-08 14:33:52  host: nat01.rtk.net.pl

    w chwili obecnej podpisując jakąkolwiek inną umowę to już "musztadra po obiedzie" od 5 czerwca dla nowych abonentów orange zrobiła limit rozmów 1200min więc teraz to już lepiej zostać w tej erze i patrzeć na rozwój wybadków. Jeśli zaś chodzi o prepaida w orange (a dokładniej orange go) to tylko w grudniu była taka promocja z której skorzystałem - teraz nie ma jej już niestety - więc nie polecam obecnie firmy orange (kiedyś tak - natomiast teraz trzeba czekać na tzw nowych wirtualnych graczy na rynku - i na rozwój wypadków (może Ci dotychczasowi najwięksi (era, plus, orange) za niedługo też coś wymyślą.
    Na razie pozostaje tylko wpatrzyć się w mozliwości telefoniku i zobaczyć czy nie ma tam jakiejś opcji do ustawiania limitów rezmów (bo ja np mam taką funkcję - więc mi to obojetne czy operator dodatkowo mnie powiadomi o kończących się minutach czy też nie)
    Swoją droga jeśli Ci przyślą spory rachunek - to nie ma się za bardzo co odwoływać - ponieważ podpisując umowę był tam zapis że zaznajomiłeś się z regulaminem i że zgadzasz się na takie warunki - jest tam Twój podpis - więc jeśli wtedy nie byłes czegoś pewny mogłeś nie podpisywać - a skoro podpisałeś - tzn że zgadzasz się i te warunki Ci odpowiadają...
    PS - a jak postawisz jednak Im sprawę i wygrasz - to daj tutaj znać jak to zrobiłeś:-)) pozdrawiam.
    PS2 - puki cos się nie zmieni jednak zostań tu gdzie jesteś - czyli w erze.
    Podobno już niedług jako wirtualni operatorzy komórkowi mają wystartować m.in.: P4, madiatel, tele2, onet, i inni - więc wtedy może zacząć być ciekawie na polskim rynku telefonii komórkowej:))

  • 0

    66. ~mameluch  2006-06-08 14:44:02  host: acgg13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kurcze, nastraszyliście mnie trochę tą fakturą korygującą... to jakaś częsta praktyka? ze źródeł trochę zagłębionych w erze obiło mi się o uszy, że limity nie są na razie restrykcyjnie przestrzegane, bo sieć ma jakieś kłopoty z ich rozliczaniem. oby tak było...
    od nowego okresu aż do października nie powinnem przekraczać już 33h, wtedy może dla spokoju wezmę 99% taniej do wybranego numeru z premii. współgra to darmowymi do jednego w NK? tzn. nie wykluczają się wzajemnie w jakiś sposób?

  • 0

    67.  2006-06-08 17:55:47

    dobra rada. Zawsze (niezależnie od tego czy mam rację czy nie) "na wszelki wypadek" składam reklamację (takiego mam zajoba). Bo pamiętam, że brak pisemnej odpowiedzi w ciągu 30 dni jest równoznaczny z uznaniem mojej reklamacji. Ostatnio wytargowałem z Orange 19 miesięczny 9zł rabat na fakturze za E-Mix-a. A 171zł piechotą nie chodzi...

  • 0

    68. ~aga  2006-06-08 20:29:19  host: aayh94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ORANGE SĄ DEBEŚCIAKI!

  • 0

    69. ~Aster  2006-06-15 19:24:00  host: 16-tar-6.acn.waw.pl

    Ludzie! Czemu każdy mówi o dziwnym rozliczaniu połączeń w Simplusie. Czy serio nikt nie korzysta z nowej platformy???

  • 0

    70. ~student  2006-06-16 10:22:10  host: e107.ds.univ.gda.pl

    Ja korzystam z nowej platormy w sim+ i jestem bardzo zadowolony i nigdy nie mialem tej calej akcji ze zwracaniem i pobieraniem, zawsze po zakonczeniu polaczenia dostaje sms, ze polaczenie kosztowalo 0,00zł:)Jeszcze korzystam z darmowego numeru i juz mam wlaczone 180min na wieczory i weekendy za 5zl, na mój profil dzwonienia styka, ew. ratuje sie pakietami:)

Dodaj swoją opinię