Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] NSN ma chrapkę na Nortel Networks mimo przegranej aukcji

[Aktualizacja] NSN ma chrapkę na Nortel Networks mimo przegranej aukcji

Q! 4 Grudnia 2009 21:30

0 0

Nokia Siemens Networks (NSN) nie ustaje w próbach przejęcia części aktywów firmy Nortel, a dokładniej działu Networks. Mimo, iż zamknięta w ubiegłym tygodniu aukcja zakończyła się dla NSN niepowodzeniem - wciąż próbuje on przejąć część udziałów tej upadającej firmy.

Aukcja wyprzedaży majątku Nortela, zamknięta w ubiegłym tygodniu, zakończyła się wygraną firmy Ciena, która za pakiet akcji działu Metro optical and Ethernet Networks (MEN) zaoferowała 796 mln dolarów. Jednak według Nokii Siemens Networks proces sprzedaży nie został przeprowadzony prawidłowo.
W związku z tym koncern zażądał jego unieważnienia, co zostało potwierdzone oficjalnym wnioskiem skierowanym do Amerykańskiego Sądu Upadłościowego. Jednocześnie przedstawił on swoją ofertę przejęcia części udziałów Nortel Networks, która opiewa o sumę 810 mln dolarów.

Warto przypomnieć, że to już kolejna wyprzedaż majątku upadającego giganta Nortel Networks. Wcześniej część udziałów trafił m.in. w ręce Ericssona, który nabył działy CDMA oraz LTE. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: phonescoop, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2009-12-04 22:26:28

  Cena jeszcze raz cena gra roli ;)

 • 0

  2. ~non-tpsanin  2009-12-05 09:34:27  host: public-gprs85448.centertel.pl

  Nie sprzedawać Nortela w ręce Nokii - oni wytną wszystkich pracowników w pień i zastąpią swoimi!

 • 0

  3. ~  2009-12-05 09:44:57  host: v11-10.opera-mini.net

  @2 Jak dużo zapłacą to myślisz, że tamci nie sprzedadzą? Jeśli ta firma ma pomóc nokii niech kupują, kto wie może kiedyś kupię swoją pierwszą nokię ; )

 • 0

  4.  2009-12-05 17:39:55

  Nokii , tak jak i innym oferentom, oraz ogólnie NIKOMU nie zależy na żadnych pracownikach Nortela. Wszystkim za to zależy na zasobach PATENTOWYCH tej firmy. Można ocenić, że same prawa patentowe przejęte po Nortelu mogą przy podanej powyżej wycenie, zwrócić się w trzy lata. Potem , mimo że z czasem wpływy będą spadać w związku z dezaktualizacją technologiczną, nadal zysk powinien być znaczący w okresie co najmniej dekady. Zwracam uwagę, że pisząc komentarze na takie tematy, na poziomie posiadanego telefonu i lubianej czy nie lubianej firmy, to raczej błazenada :). Za to miło by usłyszeć np. opinie pracowników technicznych TP SA , jak upadek firmy wpłynął na funkcjonowanie licznych wdrożeń Nortela w infrastrukturze grupy France telecom.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet