Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nowe zasady migracji w ofertach prepaid Plusa

[Aktualizacja] Nowe zasady migracji w ofertach prepaid Plusa

LuiN 20 Października 2010 10:10

0 0

Od 20. października użytkownicy sieci Plus mają możliwość swobodnego przemieszczania się między ofertami na kartę. W ramach tej samej linii ofert zmiana oferty jest bezpłatna, przejście do innej grupy taryf kosztuje 1,5 zł.

Bezpłatne są migracje z Simplus do Twój Profil oraz z 36i6 do PiszMówDobowy. Klient zawsze migruje do najnowszej taryfy w danej ofercie, zachowując przy tym staż w sieci, ale traci dotychczasowe usługi i pakiety, za wyjątkiem usług sieciowych takich jak np. Czasoumilacz.




Zestawienie kodów umożliwiających migrację między ofertami:
*147*50# - przejście do taryfy Twój Profil
*147*36# - przejście do taryfy PiszMówDobowy
*147*01# - przejście do taryfy Sami Swoi
*147*02# - przejście do taryfy SimData.

Zobacz: regulamin migracji do Simdata (plik .pdf; 41 kB).
Zobacz: regulamin migracji do Simplusa (plik .pdf; 42 kB).
Zobacz: regulamin migracji do Sami Swoi (plik .pdf; 41 kB).
Zobacz: regulamin migracji do 36i6 (plik .pdf; 42 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    4. ~ex Simplus  2010-10-20 10:27:34  host: 196.3.50.253

    Powyższe to oczywiście pytanie retoryczne bo każdy brand to kierownicy , zastępcy , asystentki , samochody służbowe i niezłe pensje nie bardzo zresztą zależne od wyników marki ...

  • 1

    5.  2010-10-20 11:02:05

    zamiast migracji, mogliby wprowadzić jakaś nową taryfę pre-paidową, jak to zrobiła choćby konkurencyjna sieć ( Orange One), lub zaproponować jakieś ciekawe oferty abonamentowe dla klientów biznesowych. Coś w stylu Ery, czy planów optymalnych z HTC Desire Orange. Bo te segmenty ofertowe Plusa, mam wrażenie że dawno nie były modyfikowane. No, ale dobrze że w ogóle wprowadzili jaką zmianę w ofercie na kartę. Zawsze to jakieś urozmaicenie dla klientów.

  • -1

    6. ~Loko  2010-10-20 11:12:25  host: aejk12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Masz rację, z drugiej strony na wsiach masz pełno ludzi co mają kartę sami-swoi. Doładowują, dzwonią jak byś chciał im teraz nowe zasady wprowadzić ?

  • 0

    7. ~jacques  2010-10-20 11:18:35  host: abbr185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może to faktycznie jest pierwszy krok ku temu, żeby pre-paidy sumplusa wyglądały podobnie do orangowych, czy wprost do freshowych.@5 zgadzam się w segmencie i abo premium i telefonów Plus nie proponuje niczego nowego od dawna i to też przydałoby się zmiecić.

  • 2

    8.  2010-10-20 11:57:55

    dzwoniłem do BOK, nic o tym nie wiedzieli, dopiero pani prosiła bym poczekał i poszła się dowiedzieć, powiedziała, że to nieoficjalnie na razie działa :D

  • 2

    9. ~ariel  2010-10-20 12:06:52  host: ip-89.171.233.98.dsl.crowley.pl

    Utrzymywanie SamiSwoi na obecnych zasadach jest dla mnie trudne do zrozumienia. Z jednej strony rozumiem, bo skoro nadal ludziska doładowują, to po co sobie zmniejszać dochód ale to zgroza, że w dobie kiedy można uzyskać stawkę 15gr/min. poza sieć Plus w SS ma stawkę 66gr/min.!

  • 1

    10.  2010-10-20 12:28:33

    #9 pani z BOK powiedziała mi, że mam nie przechodzić do SS, bo to jest nieopłacalne :P

  • 1

    11.  2010-10-20 12:29:05

    ciekawe więc, czemu nie zmienią tej oferty, albo ją zlikwidują, przenosząc ludzi do Sim+ lub 36i6

  • 0

    12. ~andy  2010-10-20 12:56:50  host: dov195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @papszmir Może dlatego, że zakończenie działania porepaida to też koszty dla Plusa, który teraz coś kombinuje na okrągło, zamiast podjąć ostrzejsze środki.

  • 0

    13.  2010-10-20 13:09:18

    Przydałoby się, żeby i w PTC wprowadzili możliwość migracji kodem z pre-paid Tak Tak, do Heyah i z powrotem.

  • 0

    14. ~  2010-10-20 13:13:34  host: t18-01.opera-mini.net

    W samych swoich jest darmowa poczta, ale coś mi nie działa po przejściu.

  • 0

    15.  2010-10-20 13:22:45

    @11: Likwidacja marki to potworne koszty. Dlatego. Kto chce to przejdzie, kto nie chce to nie. Proste. Nie możesz nikomu nic narzucić, tzn możesz, ale wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi chociażby na informacje w mediach itd. Zresztą co Ci przeszkadza że istnieje ta oferta?

  • 0

    16. ~amigo007  2010-10-20 13:28:49  host: 77-253-146-57.adsl.inetia.pl

    Ciekawe jak to wygląda z ważnością konta? Dajmy na to jestem w simplusie, migruję do samych swoich i doładowuję za 80zł. Mam 210 dni na połączenia wychodzące i 80zł na koncie. Następnie powrót do simplusa, i nadal mam 210 dni na wychodzące? Niestety nie mam plusa i nie sprawdzę tego...

  • 0

    17. ~voip  2010-10-20 18:45:09  host: 80.238.76.23.ip.abpl.pl

    Niektórym się opłaca pozostać w Samych Swoich właśnie ze względu na ważność konta. Tym przeważają nad Simplusem.

  • 0

    18. ~  2010-10-20 21:42:29  host: 91.216.160.25

    Wreszcie. Dobra wiadomość.

  • 0

    19.  2010-10-20 22:01:35

    Kolega "wojtek115" chyba nie do końca wie co pisze. Plus jest jedną z najbardziej elastycznych sieci w naszym kraju. Co do taryf pre-paid można liczyć na opcje sms-owe ( 36i6 ), taryfy dla osób lubiących rozmowy ( Twój Profil ) oraz naturalnie Internet ( simdata ) Dodam iż bardzo interesującą opcją jest oferta Mix Plusa. Zarówno oferowane telefony ( SN Hazel, Samsung Monte, Nokia C6 ) w rozsądnych cenach jak i minuty ( Nielimitowane połączenia do 5 Wybranych numerów za 10 zł czy nielimitowane sms-y do Plusa za 8 zł) to bardzo ciekawe rozwiązania. Kolega pisze iż plus ma słaba ofertę dla firm, i tutaj również sie nie zgodzę. Bezlik dla firm to idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw ( darmowe rozmowy z wszystkimi numerami z konta, pakiet dodatkowych minut do wszystkich czy stawka 24 gr. do wszystkich sieci nie wypada najgorzej na telekomunikacyjnej arenie SOHO ) Klient indywidualny również nie ma na co narzekać. 165 min do wszystkich, 5 wybranych numerów do Plusa za darmo na zawsze oraz funkcyjny Sn Hazel za 1 zł a to wszystko w planie taryfowym za 59 zł. Dla klientów przedłużających umowę znajdziemy ekstra kasę przy przedłużaniu umowy ( zasilasz kartę za 100 zł - drugie 100 dostajesz w prezencie ) dodamy do tego ceny telefonów obniżonych nawet o 100 zł i okazuje sie ze Plus to wiewa sie całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę to co możemy spotkać w gąszczu reklam i bilbordów plus oferuje uczciwe zasady, starając się zapewnić wszystko co najlepsze dla swoich klientów. Wiem bo korzystam z jego usług już ponad 10 lat i jeszcze mnie nie zwiódł. A nowe zasady migracji między taryfami to kolejny ukłon plusa do wszystkich tych którzy korzystają z usług plusa.

  • 0

    20. ~do 19  2010-10-21 08:23:33  host: public35066.xdsl.centertel.pl

    U ła :) Pracuję w Plusie, ale nie porywaj się aż tak bardzo z ta pieśnią pochwalną. Zdrowe zasady w Mix? 58 groszy? :) Proszę Cię... Wymienność min/sms w abonamencie też jest zdrowa? Dlaczego podajesz pakiet 165 minut w 59? tam jest 150mim +pakiet gdy przedłużasz umowę. Dla przykładu w Orange dostaniesz pakiet dodatkowych 40 minut. Brak pakietów sms do swoich czy nawet wszystkich. Cena Hazela 1 zł ok, ale na 36 miesiecy. Kto zdrowo myslacy na tyle umowe podpisuje? 100zł tańszy telefon tiaaa jasne :) Nie ma tel w cenniku i nagle bum 129 pach 1zł :D Kij ze wczesniej go w ogole nie było. Do tego portfolio telefonów nie zachęca jakoś bardzo. Plus zamiast probowac dyktowac warunki, dawac wiecej to za kazdym razem wyrownuje to co dali inni.

  • 0

    21. ~  2010-10-24 14:48:06  host: public-gprs42266.centertel.pl

    @20, w mixie plusa jest ciągle 58gr/min? W Heyah mix jest wyjściowe 44gr do Polski i do UE, teraz z możliwością obniżenia kosztów do 29gr/min w kraju. @5, przecież poprzednicy piszą, że lepiej ujednolicić np. sposób zasileń, a w Orange One skrócili terminy ważnosci kont do doładowań, dali krótkotrwałe bonusy, lepiej na tej taryfie się nie wzorować. @13, Heyah to jednak osobny brand, MVNO i nie można nijak zmienić bezpośrednio Tak Taka na Heyah i odwrotnie. Tu chyba potrzebne jest nawet uruchomienie procedury przenoszenia numeru między operatorami.

  • 0

    22.  2011-03-30 15:26:08

    Postanowiłem się swoim zwyczajem zabawić i specjalnie kupiłem zestaw Samych Swoich, żeby zmigrować do Simdaty. Po wpisaniu kodu *147*02# i zatwierdzeniu otrzymałem smsa : "Zmiana taryfy na iPlus na kartę nie jest możliwa". Dla pewności ściągnąłem PDF-a ze strony Plusa z Regulaminem Migracji, gdzie stoi jak wół napisane, że migracja obejmuje również użytkowników SS. Oczywiście miła pani w BOK-u zapewniała, że nie ma już tej promocji, oraz, że regulamin BĘDZIE DOPIERO zaktualizowany. Solidność Polkomtela po prostu mnie rozwala.

  • 0

    23. ~  2012-03-06 06:56:15  host: 159-205-126-132.adsl.inetia.pl

    jaki kod jest na poczotku jak sie zasila karte za 5 zL

Dodaj swoją opinię