Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nowe odsłony mobilnego internetu Orange

[Aktualizacja] Nowe odsłony mobilnego internetu Orange

sirmark 17 Marca 2008 22:28

0 0

Orange wprowadził nowe regulaminy ofert Orange free oraz Nowa oferta Business Everywhere.

W ofertach obniżono cenę modemu Huawei E220.

W regulaminie oferty Orange Free wprowadzono informacje o prędkości HSDPA:
Operator informuje, iż zgodnie ze stanem rozwoju technologii transmisji mobilnych i parametrami technicznymi sieci Orange na dzień wprowadzenia niniejszej Oferty (tj. 17.03.2008 r.), maksymalna prędkość, jaka mogłaby zostać osiągnięta w najszybszej technologii (HSDPA) przy idealnych (laboratoryjnych) warunkach technicznych wynosi 7,2 Mb/s.




Wprowadzono także informację o prędkości po przekroczeniu limitu danych - będzie ona nie większa niż 16 kb/s. Co ciekawe, powyższe zapisy nie pojawiły się w ofercie Nowa oferta Business Everywhere.

Za to w obu ofertach pojawiła sie bardzo istatotna zmiana - klienci, którzy wybiorą opcję Business Everywhere Standard lub Orange Free Standard otrzymają większy limit danych - 1 GB, zamiast dotychczasowego 0,5 GB.

Zobacz: szczegóły oferty Orange Free.
Zobacz: szczegóły oferty Nowa oferta Business Everywhere.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 74
  • 0

    55. ~grzesiek  2008-03-18 12:31:34  host: public-gprs110627.centertel.pl

    witam, ja mam internet w orange free 0,5gb za 60zl abonament, wzielem go tylko dlatego bo w mojej wiosce nie ma nic innego, i mam taki problem moze ktos mi cos poradzi a mianowicie zauwazylem juz trzeci miesiac z rzedu ze limit do polowy miesiaca tj 15, 16 dnia jest beznadziejny nawet nie edge otwarcie strony bez grafiki trwa jakies powiedzmy 15s natomiast po 15 dniu miesiaca zaczyna dzialac hsdpa i wszystko smiga juz elegancko, nie wiem czym to jest spowodowane , dodam ze zasieg mam niezly cos ok 50%

  • 0

    56.  2008-03-18 12:31:54

    #53: och, jak pojechales! Tylko argumentow brak, polglownicku ;) (dopisz jeszcze, ze 'free' dlatego, ze dziala tak wolno ;)

  • 0

    57. ~brent  2008-03-18 12:44:31  host: 213-238-79-178.adsl.inetia.pl

    PLANET: GG nie uzywam, ale moge napisac tutaj. W stosunku do cennika daja 50% wieksza kwote do wykorzystania przez caly okres umowy, oczywiscie bez podwyzszania kwoty placonego abonemantu. Kwota do wykorzystania do wszystkich sieci. Do tego jeszcze rozmowy z kilkoma (5 albo 10 - nie pamietam) numerami w Orange i stacjonarnymi za free. To bylo juz jakis czas temu, ale 0,5GB limitu zdecydowanie skreslalo dla mnie Orange (zawsze wykorzystuje ok 700-900 MB). A jako ze musze/chce miec internet na numerze glosowym, zostawal mi "do wyboru" tylko Plus.

  • 0

    58. ~kokoszka  2008-03-18 12:46:14  host: ip-83-142-117-131.enterpol.pl

    #55 to że zasięg masz 50% w przypadku HSDPA to jest lipa, żeby net stabilnie działał [rzy HSDPA wskazania zasięgu muszą być jeszcze lepsze, bo jak masz taki zasieg to strasznie dużo pakietów gubisz po drodze i wolniej net działa.

  • 0

    59.  2008-03-18 13:23:03

    Są jakieś pakiety na neta do 10zł? Bo jadę na święta do domu a w Playu nie mam małych pakietów i bym po prostu kupił jakis starter za 10zł i zamówił pakiet za 6-9zł. Gdzie są takie? Simplus? Orange?

  • 0

    60.  2008-03-18 13:42:43

    brent: fuck, zle zrozumialem, myslalem, ze dali Ci jakas propozycje odnosnie samej transmisji (dzwonili do mnie w takiej sprawie tez... na zasadzie nowych aktywacji do konta). Generalnie oferta... klasyczna - ot, Rowne Stawki dla Firm. Darmowych numerow oczywiscie 5 sztuk max, a biorac pod uwage abo za nie, to proponuje rozmawiac dalej - to nie jest zbyt dobra ProPozycja. SZCZEGOLNIE przy przeniesieniu paru aktywacji. Na privie moglym Ci powiedziec, co udalo mi sie wypertraktowac (bo na publicu to nie ma co opowiadac, choc cos niecos juz pisalem na Telepolis), ale w tej chwili zdecydowanie zaczynam kombinowac cos w materii taryf data - nie wiem, czy nie bede tego potrzebowal na stale, zobaczymy. Co do transmisji - przycinaja zwykle niedlugo po tym, jak sie wyczerpie limit (zwykle w godzinach rannych - a wiec korzystajac w nocy ostatniego dnia mozna poszalec i wyciagnac pareset MB wiecej), nie ma przebacz ;) Co mnie ciekawi wobec zmiany tego regulaminu, do niedawna limity wygladaly tak - 16 kbps w Standard i 64 kbps w Premium. Mam nadzieje, ze choc w firmowce nie zmieni sie ta druga predkosc, bo czasami zbawienne ;) bylo wlasnie to, ze max osiagalne bylo 16 kB/s, a nie 4 kB/s... zreszta roznica jest oczywista. Co do transferow, wszystko zalezy od modemu. Na Kaiserze na HSDPA rozstrzal jest spory i oczywiscie zalezy takze od tego, skad sciagamy (zwykle dobrym pomyslem jest Symantec albo Microsoft, maja dobre serwery. Rapidshare tez nie od rzeczy, ale dobic sie tam na publicznym IP - powodzenia ;) Czasami bywa 50, a czasami 350 - ot, kwestia warunkow technicznych, godziny, aktualnych warunkow, serwera i plywow ksiezyca ;D

  • 0

    61. ~grzesiek  2008-03-18 13:51:46  host: public-gprs110627.centertel.pl

    #58 nie no mowie przy hsdpa z tym zasiegiem jest naprawde szybko, tylko wlasnie nie wiem dlaczego tak zamula do 15 dnia miesiaca

  • 0

    62.  2008-03-18 13:58:08

    #61: wiesz, mam teorie ;) Do 15tego (rowno ? wszyscy sie chyba zmowili ;) ludzie wyczerpuja limity i potem ciagna znacznie wolniej... a cierpliwym i tym, ktorym limit jeszcze zostal, predkosc zauwazalnie rosnie :) Rozumowanie troche na sile, ale od biedy trzyma sie kupy ;) Swoja droga co to za wioska, gdzie jest HSDPA, jesli mozna spytac (z ciekawosci) ?

  • 0

    63.  2008-03-18 14:04:06

    Hiroshima: jest na pewno Orange Free na karte oraz Simdata w Plusie - pozostaje kwestia kupienia SIMa i doladowania dowolna kwota (mozliwe, ze przy wiekszych sa bonusy). Co do malych _pakietow_ - sorry, niestety sie zupelnie nie orientuje.

  • 0

    64.  2008-03-18 14:43:01

    PLANET - simdata jest OK, ale w okresie promocji na pakiety 20/50 MB Simplus chyba lepszy ;-) Przynajmniej w okresie promocji.

  • 0

    65.  2008-03-18 14:44:10

    Problem jest taki, ze z simdaty mu kasa nie przepadnie i przez rok nawet a w simplusie po zablokowaniu przychodezących - jeśłi mu zostanie na koncie coś oczywiście...

  • 0

    66.  2008-03-18 14:57:59

    Simdata to mi na 2 dni niepotrzebna, jest teraz w simplusie ten pakiet np 20MB?:) Bo widze jakies rzeczy w necie ale nie wiem czy to juz sie nie skonczylo:)

  • 0

    67.  2008-03-18 15:29:23

    nawet 50 MB... promocja jest do odwołania i nie widać by ją odwołali ;-)

  • 0

    68.  2008-03-18 15:30:21

    a najlepiej szukać takich rzeczy na stronie operatora ;-)

  • 0

    69.  2008-03-18 16:00:05

    czyli jak będę przesłużał umowę to dostanę i limit 1GB i mniejszy abonament?

  • 0

    70.  2008-03-18 17:28:45

    DarQ: tak, jesli zdecydujesz sie na opcje obnizenia abo. (co do wyzszego limitu, masz go teraz w standardzie) Masz jeszcze mozliwosc wziecia wyzszego limitu... ale nie orientuje sie, jakie to dokladnie sa wartosci (na logike - 2x wieksze, jak w Plusie ; w praktyce moze to wyglada inaczej).

  • 0

    71. ~brent  2008-03-18 20:08:07  host: 213-238-66-27.adsl.inetia.pl

    PLANET, a moglbys mi wyslac te warunki na brent malpa wp.pl? Z gory dzieki.

  • 0

    72. ~gre  2008-03-18 20:24:13  host: eku162.internetdsl.tpnet.pl

    hej PLANET czy mozesz mi wyslac to co udalo ci sie wyciagnac i to co ci proponowali na gre_mal malpa tlen.pl

  • 0

    73.  2008-03-20 15:18:08

    @59: W Simplusie jest pakiet 50mb za 10zł (:

  • 0

    74. ~  2008-04-27 20:15:59  host: public-gprs102296.centertel.pl

    Moja story z Orange Free - Na podstawie zawartej przez internet umowy z konta dla numeru telefonicznego 50XXXXXXX z dnia 12.02.2008 r. otrzymałem przez kuriera modem wraz z kartą, która aktywowano po moim telefonie do BOK w dniu 19.02.2008 r. Numer telefonu Orange Free Standard 51XXXXXXX. Przez cały miesiąc nie zostałem w żaden sposób poinformowany o nr rachunku, na który mam dokonywać opłat. W dniu 20.03.2008 r. zablokowano mi dostęp do Orange Free, wskazując iż nie dokonałem wpłaty. Po kontakcie telefonicznym z BOK, poinformowano mnie iż ' wewnętrzne uregulowania w Orange nie skutkują wysłaniem faktur papierowych dla klientów zamawiających usługi przez internet' a nr konto i kwotę na który mam dokonać wpłaty może mi powiedzieć serwisant. Tego samego dnia dokonałem wpłaty po uprzednim nadesłaniu informacji o kwocie i nr konta na konto posiadane na orange.pl. Ponownie skontaktowałem się BOK'iem w dniu 21.03.2008 r. z zapyatniem kiedy mi odblokują Orange Free - dostałem odpowiedź iż jak tylko zostanie zaksięgowana wpłata. Jakież było moje zdziwienie iż otrzymałem około 26.03.2008 r. wezwanie zapłaty z daty 19.03.2008 r. na ww. kwotę, a w dniu 24.04.2008 r. fakturę na usługi komunikacyjne : +15 zł za blokadę za opóźnione płatności. Zwracam się o unieważnienie kosztów założenia blokady gdyż w żaden sposób nie zostałem poiformowany o nr i kwocie na który mam wpłacać opłaty za Orange Free Standard przez Orange, chociaż posiadam od 5 lat nr w Ornage, mam konto na orange.pl, które jest znane operatorowi. Nie próbowano w żaden sposób poinformować mnie o sposobie dokonywanie płatności. Nie jestem jasnowidzem i 26 cyfr na które składa się nr konta nie będę zgadywał, podobnie jak kwotę którą wobec mnie wymagacie. Indolencja pracowników i chęć zysku operatora (15 zł) w sieci nie siali, nie może być podstawą do kantowania klientów. Proszę o pozytywnie orzpatrzenie mojej prośby i szybką odpowiedź.

Dodaj swoją opinię