Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nowe Nokie trafiają do sklepów

[Aktualizacja] Nowe Nokie trafiają do sklepów

orson_dzi 14 Czerwca 2017 13:01 Aktualizacja: 14 Czerwca 2017 14:11

2 3

Zbliża się koniec przedsprzedaży nowych Nokii. Od 22 czerwca smartfony będziemy mogli nabyć w sklepach z elektroniką.

Jako pierwsza do sklepów trafi Nokia 3. Najtańszy z nowej serii model będzie dostępny od 22 czerwca w sugerowanej cenie 699 zł.

Dane telefonu Nokia 3
Zobacz dane techniczne Nokia 3 na TELEPOLIS.PL

Tydzień później, w ostatnich dniach czerwca, będzie można kupić Nokie 5. Jej sugerowana cena to 949 zł. Smartfon będzie dostępny w czterech kolorach: matowym czarnym, srebrnym, niebieskim i miedzianym.

Dane telefonu Nokia 5
Zobacz dane techniczne Nokia 5 na TELEPOLIS.PL




Na najlepiej wyposażoną Nokie 6 przyjdzie nam poczekać do początku lipca. Jej sugerowana cena to 1149 zł. Smartfon będzie dostępny w czterech kolorach: matowym czarnym, srebrnym, niebieskim i miedzianym.

Dane telefonu Nokia 6
Zobacz dane techniczne Nokia 6 na TELEPOLIS.PL

Aktualizacja

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji dowiedzieliśmy się, że wycięcie jednej obudowy z bryły aluminium do nowych Nokii trwa 50 minut.

Na polskim rynku pojawi się specjalny wariant Nokii 6 w kolorze czarnym, wyposażony w 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Będzie to limitowana edycja (najprawdopodobniej ok 5 tys. egzemplarzy). Jej cena ma nie być wyższa niż 1500 zł.

Nowe Nokie pojawią się w ofertach operatorów. Na pewno od 22 czerwca zobaczymy Nokie 3 w Plusie i Play. Kwestie umów związanych z pozostałymi sieciami i modelami są obecnie na końcowym etapie negocjacji.

Źródło tekstu: Nokia; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia 5 | nokia 6 | nokia 3 | nokia | hmd global

w sumie: 43
  • 0

    24.  2017-06-14 15:24:45

    Ale żeby Cię uspokoić, sprawdzę baterię. Włożę ją do telefonu i go włączę. Dam znać tutaj później czy działa ;-)

  • 0

    25. ~pabloki  2017-06-14 15:28:20  host: apn-37-249-181-74.dynamic.gprs.plus.pl

    @wlo czy?

  • 0

    26. ~pabloki  2017-06-14 15:28:57  host: apn-37-249-181-74.dynamic.gprs.plus.pl

    @wlo c.d.25 nie mogłeś?

  • 0

    27. ~pabloki  2017-06-14 15:29:30  host: apn-37-249-181-74.dynamic.gprs.plus.pl

    @wlo c.d. 26 napisać ?

  • 0

    28. ~pabloki  2017-06-14 15:30:21  host: apn-37-249-181-74.dynamic.gprs.plus.pl

    @wlo c.d. 27 w jednym ?

  • 0

    29.  2017-06-14 15:30:25

    25/26/27 - nie. Bo myśl na post przychodziła już po "enterze" ;-)

  • 0

    30. ~pabloki  2017-06-14 15:32:03  host: apn-37-249-181-74.dynamic.gprs.plus.pl

    @wlo c.d. 28 poście?

    @ telepolis sorry za potok .

  • 0

    31. ~pabloki  2017-06-14 15:33:43  host: apn-37-249-181-74.dynamic.gprs.plus.pl

    29 to poczekaj zanim coś opublikujesz. nerwicę masz???

  • 0

    32.  2017-06-14 15:37:35

    30 - po co przepraszasz? Nie lepiej było zapytać w jednym?
    31 - to Twoja żona powinna wywnioskować z moich postów raczej ;-)

  • 0

    33.  2017-06-14 15:38:40

    A na co mam niby czekać? Skoro to co napisałem, na ten czas kiedy skończyłem, jest zamkniętym komentarzem?

  • 0

    34. ~  2017-06-14 17:10:50  host: 103-10-197-198.pacswitch.com

    W Polsce to będzie megahit! Dystrybutor nie będzie mógł nadążyć z dostawami!

  • 0

    35. ~rrrr  2017-06-14 17:25:55  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    szkoda tych dobrych niegdyś cenionych marek (Nokia, JVC, Blaupunkt, Philips, Hitachi itd..) sprzedanych producentom elektroszrotu...

  • 0

    36. ~  2017-06-14 17:49:01  host: 103-10-197-206.pacswitch.com

    25. Jakim producentom elektroszrotu sprzedano JVC i Hitachi?

    Poza tym większość tych firm nie zostały nikomu sprzedane, tylko przestały produkować sprzęt, a zaczęły licencjonować swój znak towarowy.

  • 0

    37. ~cziko  2017-06-14 17:56:01  host: adrv118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nic w tych smartfonach nie przekonuje do zakupu, mam nadzieje ze rynek szybko to zweryfikuje i HMD znormalizuje ceny

  • 0

    38. ~  2017-06-14 17:59:50  host: 103-10-197-206.pacswitch.com

    37. Marka przekonuje! Ludzie się rzucą na to jak na świeże bułeczki! Nikogo nie będzie obchodziło, że to "nie nokia", albo że to "za słabe parametry na tę cenę". :)

  • 0

    39.  2017-06-15 03:17:54

    Tak wlo...podszywanie się w tym sensie, że kiedyś Nokia była gigantem wśród producentów samych telefonów i softu do nich. Kiedyś projektowali te telefony ludzie z Finladii, zarówno hardware jak i software, a częściowo także je produkowano/składano w Finlandii. A także w innych krajach Europy. Potem niestety przeniesiono produkcję do Azji już całkowicie, ale...nadal odpowiadali za to ci sami ludzie. A nawet więcej te świetne aparaty znane z telefonów Nokia Lumia/Lumia są przecież tworem jeszcze z czasów Nokii z Symbianem. Ta wielka matryca i Nokia 808 Pure View - do dzisiaj świetny aparat w telefonie. Mapy...i wszystkie inne rozwiązania.
    A ile obecnie wnosi sama Nokia w MHD Global i w telefon jak Nokia 3, 5 czy 6 ? Co w ogóle wnoszą te telefony ? Co mają lepszego od Samsunga, LG, HTC, Huawei, Xiaomi w niższej / średniej półce cenowej ? A co będzie miała lepszego Nokia, która ma się pokazać ? Zapytam jeszcze raz...będzie tańsza od OP5, lepsza od Samsunga S7/8, LG G5/6, iPhone 7/7p, 8 ? To jechanie na znanej marce...ale to nie jest ta sama firma. Gwarantuje ci, że Forda, Opla, Audi...nawet Fiata jako markę też by ktoś kupił gdyby ich właściciele upadli ;) Pewnie...Chińczycy :D Kupili Vovlo...ale na razie firma działa jak kiedyś, za to Nokia...nie jest już Nokią jeśli idzie o telefony, widzisz różnicę ?

  • 0

    40. ~  2017-06-15 07:51:52  host: 89-64-27-101.dynamic.chello.pl

    Marka pewnie przyciągnie starszych uzytkowników. Teraz kiedy są oficjalni dystrybutorzy chinczyków typu Xiaomi to Nokie wyglądają cenowo słabo a jak bedzie z wykonaniem, to zobaczymy

  • 0

    41. ~Darek  2017-06-15 13:39:04  host: apn-31-0-46-32.dynamic.gprs.plus.pl

    @39 fajny wywód, ale oczywiście nie masz racji. Poczytaj o HMD Global i wypowiedz sie jeszcze raz. Przypomnę, ze Ogryzek takze jest produkowany w Chinach, a testy użytkowników pokazują ze w tzw. normalnych zastosowaniach N6 jest co najmniej tak dobre jak flagowce wymienione przez Ciebie, a kosztują sporo mniej. Nie masz pojecia jak działa N6 bo jej nie używałeś.

  • 0

    42.  2017-06-15 13:46:01

    Gh0st - zupełnie nie wiem o czym mówisz ;-)
    Niedługo będę mógł wziąć do ręki Nokię 5 - na pewno a być może i Nokię 6 - zależy od decyzji syna. Powiem Ci wówczas jak się trzyma. Na pewno jest inna - ma świetną obudowę. I to mi wystarczy. Na pewno jakość projektu też nie budzi zastrzeżeń a na pewno będzie lepsza od wielu modeli znanych i uznanych marek. Droga nie będzie. Więc czemu nie miałbym (no ja nie - nie jak przyprze mnie do muru to wtedy) kupić, albo ludzie nie mieliby kupować - nawet jeśli to będzie to samo co w kilkudziesięciu innych modelach? Na pewno będzie lepiej zapakowane. I to też jest powód, jeśli nie logo znanej marki ;-)

  • 0

    43.  2017-06-23 00:06:18

    Szkoda, że HMD nie zdecydowało się na symbiana w Nokiach. Tak wiem, że to stary system, ale jakby go trochę podrasowali to jestem pewny, że deweloperzy aplikacji napisali by wersje swoich apek i na ten system. I jestem pewny, że w ciągu dwóch trzech lat góra były to system mocno liczący się na świecie i zagroziłby androidowi oraz iOS-owi. Symbian a właściwie Nokia Anna i Belle miały kilka rozwiązań, których nie znajduję w robocie i jabłku. Chociażby możliwość wyboru instalacji programy albo na karcie albo w pamięci telefonu. Same aplikacje zajmowały mało miejsce i nie zużywały dużo ramu. Ostatnią Nokię jaką używałem była N8, która miała 16 GB wbudowanej pamięci a symbian zajmował około 2 GB a nie jak robot ponad 6 GB i dla użytkownika zostaje około 9 GB. Mogłem usuwać z pamięci telefonu i karty wszystko co wrzuciłem lub zainstalowałem. W androidzie od wersji 4.4 za pomocą programu MX Player jak chce usunąć film, którzy wrzuciłem na kartę to jest jakiś śmieszny komunikat o zabezpieczeniach i nie mogę go wywalić. Muszę telefon podłączyć do kompa i dopiero usunąć lub użyć innego programu do usunięcia tego pliki. Dlaczego android decyduje o tym czy z mojej karty pamięci mogę coś usunąć ?

Dodaj swoją opinię