Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nowe modele BlackBerry

[Aktualizacja] Nowe modele BlackBerry

Ringu 13 Stycznia 2011 18:38

0 0

Serwis BGR opublikował informacje na temat trzech nowych modeli smartfonów Blackberry - Curve Apollo, Dakota i Torch 2.



blackberry curve apollo Curve Apollo ma wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 360 pikseli. Aparat robi 5-megapikselowe zdjęcia, ma lampę błyskową. Komunikację zapewnia modem HSPA 7,2 Mb/s, Wi-Fi w standardzie b/g/n, Bluetooth 2.1 i odbiornik GPS. Apollo wspiera technologię NFC.

W środku znajduje się procesor Travor MG-1 800 MHz, po 512 MB pamięci RAM i eMMC. Całość działa pod kontrolą systemu BlackBerry OS w wersji 6.1.

blackberry dakotaDrugi smartfon - BlackBerry Dakota ma 2,8-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. 5-megapikselowy aparat fotograficzny potrafi dodatkowo nagrywać wideo w rozdzielczości HD (720p). Dakota, podobnie jak Apollo, działa w sieci UMTS, ma moduł Wi-Fi b/g/n, który pozwala zmienić smartfon w wirtualny hotspot (Mi-Fi). Oprócz tego posiada Bluetooth, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy. Także wspiera NFC.




Dakota będzie wyposażona w 768 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon działać będzie na systemie BlackBerry OS 6.1.

Aktualizacja [22:06]

blackberry torch 2 Trzecim smartfonem jest BlackBerry Torch 2, który ma 3,2 calowy ekran dotykowy VGA (640 x 480) i wysuwaną, fizyczną klawiaturę QWERTY. Do tego 1,2 GHz procesor, 512 MB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli chodzi o transmisję danych - HSPA do 14,4 Mb/s i Bluetooth 2.1. Kamera 5 MPix, GPS, akcelerometr, moduł NFC, BBOS 6.1 - podobnie jak w modelach wymienionych wyżej.

Specyfikacje urządzeń nie zostały oficjalnie potwierdzone przez RIM.

Źródło tekstu: BGR     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 1

    5. ~fism  2011-01-13 19:34:43  host: 178-37-216-240.adsl.inetia.pl

    Kodowe są przeważnie nazwy - Javelin (8900), Gemini (8900), Apollo (który jest tak naprawdę 8980, a nie tym co jest na górze), Odin (Storm 2), etc,etc. Zawsze tak było i zawsze na końcu produkt miał zarówno numer, jak i dodatkowo nazwę serii, czyli np. 9700 był na początku po prostu "Onyx'em", a potem stał się Boldem 9700.

  • 1

    6. ~fism  2011-01-13 19:35:14  host: 178-37-216-240.adsl.inetia.pl

    ups, pomyłka - Javelin to oczywiście 8900, ale Gemini to już 8520 ;-)

  • 0

    7. ~gość 87686  2011-01-13 19:45:11  host: host-057.skynet.net.pl

    curve Apollo ładniejszy modele fajnie wyglądają a specyfikacja jest dobra 8/10

  • -1

    9. ~  2011-01-13 19:50:13  host: 88-199-232-98.tktelekom.pl

    A wiadomo, kiedy BlackBerry pojawią sie w PLAYu ? zaraz po nowym roku miało się to stać..

  • 1

    11. ~fism  2011-01-13 20:01:13  host: 178-37-216-240.adsl.inetia.pl

    @9: to się miało stać "w nowym roku", a nie "zaraz po nowym roku". A rok jest długi.

  • 0

    12. ~PLAY  2011-01-13 22:02:09  host: mail152.anonymouse.org

    Ładna Curve ;p

  • 0

    13.  2011-01-13 22:20:25

    Jaki procesor jest wewnątrz Dakoty? Dziwne, że ma więcej RAMu od Torch, który w sumie już w pierwszym modelu przypadł mi nawet do gustu.

  • -1

    14. ~  2011-01-13 22:56:43  host: 178.56.151.229

    po krótkiej przygodzie z bb curve 8520 dam sobie spokój z tą firmą. może wyższe modele coś sobą reprezentują ale tez to porażka.

  • 0

    15. ~PLAY  2011-01-13 23:31:25  host: mail82.anonymouse.org

    Curve to mam w domu więcej nie kupię bo to drogie rzeczy są.

  • 0

    18. ~bberrian  2011-01-14 00:06:01  host: 93-186-23-238.rdns.blackberry.net

    17@ niekoniecznie, ja na 9780 nie narzekam:) patrz host! I nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego uwielbiam moja BB, i tak 1procent ludzi w polsce tylko to zrozuumie:)

  • 0

    19. ~PATA  2011-01-14 00:48:44  host: user-46-112-211-59.play-internet.pl

    Łooo, to elita jesteś. Broń boże coś złego na markę Twojego fona powiedzieć bo my w 99% nierozumny plebs jesteśmy i się na takich super telefonach nie znamy skoro nie przypadły do gustu:)

  • 0

    20. ~  2011-01-14 01:08:39  host: 178.56.151.229

    18@ lepiej czytaj ze zrozumieniem, moja wypowiedź dotyczy konkretnego modelu: 8520 i tylko tyle, nie twierdzę że wyższe modele są złe ale 8520 jak dla mnie jest porażką, kolega ma storma 2 i to już jest całkiem fajny fon.

  • 0

    21. ~PLAY  2011-01-14 08:05:53  host: mail152.anonymouse.org

    BB tylko sprawdza się w USA.

  • 0

    22. ~Remo  2011-01-14 08:16:40  host: euj195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zwróciłem uwagę na błędy i zamiast mi podziękować, skasowano mój post...

  • 0

    23. ~  2011-01-14 08:20:29  host: 212.160.172.70

    BB sprawdza sie wszedzie. a ten nowe modele wygladaja naprawde atrakcyjnie - RIM nie spi. ciekaw jestem blizszych i juz potwierdzonych informacji

  • 0

    24. ~  2011-01-14 08:41:44  host: 195-116-179-68.citylan.com.pl

    18 :) ja Cię w pełni rozumiem :) Dla tych co nie rozumieją jak już kupują BB to koniecznie z usługą BIS :)

  • 0

    25. ~  2011-01-14 10:57:37  host: z19-10.opera-mini.net

    muszę przyznac, że telefony od rim'a są bardzo fajne, trwałe i funkcjonalne, ale niestety czasami cena odstrasza:/ osobiście spodobała mi sie Dakota, tylko że sytuacja bedzie taka jak z BB torch, poczatkowa cena wynosiła prawie 3tys złotych

  • 0

    26. ~premier  2011-01-14 11:04:26  host: public-gprs105662.centertel.pl

    miło ze strony rim było by gdyby obniżyli ceny swoich produktów. jestem pewien, że zwiekszyłaby sie sprzedaż i to znacząco.

  • 0

    27. ~  2011-01-15 22:07:40  host: 85-222-126-210.home.aster.pl

    Używam 9700 Bold - duży postęp w stosunku do poprzedników, wygodnie się używa. Jeśli te nowe będą jeszcze lepsze, a na to wygląda - to nic tylko brać w ciemno.

  • 0

    28. ~Emil z drewutni  2011-06-19 18:27:19  host: 83-238-217-111.ip.netia.com.pl

    Ja osobiście mam BB 8520 i szczerzę mówiąc to to nawet nie zły model , dobrze się sprawdza bateria potrafi bardzo długo trzymać (ok 10dni) używam go głównie do SMS i dzwonienia , przynajmniej pisanie sms jest wygodne i wybieranie głosowe. Polecam ten model wszystkim.

Dodaj swoją opinię