Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nowe ceny roamingowe - tabela

[Aktualizacja] Nowe ceny roamingowe - tabela

LuiN 2 Lipca 2009 03:08

0 0

Od 1. lipca zmieniły się opłaty roamingowe obowiązujące w krajach Unii Europejskiej, o czym już wcześniej informowaliśmy. Prezentujemy zbiorcze zestawienie.



Opłaty zmieniły się w związku z nowymi przepisami unijnymi. O szczegółach oraz maksymalnych stawkach pisaliśmy w tej wiadomości.

W poniższej tabeli zebraliśmy ceny głównych operatorów. Ceny roamingowe dotyczą aktualnych taryf abonamentowych, mix oraz prepaid.




Usługa Era Orange Plus Play
pospaid, mix prepaid * postpaid, prepaid, mix postpaid, prepaid, mix postpaid, prepaid, mix
minuta połączenia wychodzące 1,81 zł 2,35 zł 1,79 zł 1,79 zł 1,60 zł
minuta połączenia przychodzące 0,86 zł 1,04 zł 0,85 zł 0,85 zł 0,75 zł
wysłanie SMS-a 0,57 zł 0,57 zł 0,57 zł 0,57 zł 0,57 zł
1 MB transmisji 8 zł
(takt co 100 KB **)
8 zł
(takt co 100 KB **)
20 zł
(takt co 50 KB **)
20 zł
(takt co 50 KB **)
5 zł
(takt co 10 KB **)


* Od 5. lipca.
** oddzielnie dla danych wysyłanych i odebranych

Dla połączeń przychodzących w roamingu naliczanie opłat będzie z taktowaniem sekundowym. Dla połączeń wychodzących do Polski oraz do innych krajów UE, opłaty będą naliczane z taktowaniem sekundowym od 30 sekundy połączenia

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34.  2009-07-02 10:27:44

    Strefa 1: Albania,Andora,Białoruś,Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Kanada, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone (USA), Turcja, Republika Kosowa, Ukraina

  • 0

    35.  2009-07-02 10:28:36

    Połączenie głosowe przychodzące: 1zł SMS: 1zł

  • 0

    36.  2009-07-02 10:30:11

    Porównajcie ceny: USA, Kanada, Chorwacja, Rosja z cennikami reszty.

  • 0

    37. ~mysh  2009-07-02 10:32:25  host: dqe142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Nuwisam ale połączenia międzynarodowe czyli dzwonienie za granicę w heyah kosztują 59 gr, więc najtaniej. Nie myl tego z roamingiem.

  • 0

    38.  2009-07-02 10:34:55

    Czy ERA delikatnie mówiąć ochu*ała??? Ceny e prepadzie z kosmosu! Ja na szczęście wczoraj złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do PLAY.

  • 0

    39. ~lk  2009-07-02 10:42:45  host: 195.117.144.212

    @38 nie mogłeś poczekać do 6 lipca? wtedy wchodzi ustawa o bezpłatnym przeniesieniu numeru...

  • 0

    40. ~matt  2009-07-02 10:42:47  host: host18.abaks.pl

    Play najlepsze ;)

  • 0

    41.  2009-07-02 10:50:18

    heh nic nowego :P play jak zwykle najtańszy. A jak wyglądają ceny mmsów? bo dla mnie wysyłanie smsów nie ma sensu - lepiej jeden długi mms z praktycznie nieograniczoną liczbą znaków :)

  • 0

    42. ~zadar  2009-07-02 11:03:05  host: public-gprs98686.centertel.pl

    @ 38 - z powodu roamingu? naprawdę tak często korzystasz? nie przesadzajmy, to jest mało istotna część cennika. ja nigdy nie skorzystałem, bo taniej wychodzi z lokalnego opa skorzystać

  • 0

    43. ~jojo  2009-07-02 11:05:16  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    Z MMS-ami jest jeszcze ciekawiej... ;-) A tak swoją drogą nie lepiej wysłać maila?

  • 0

    44. ~mirekb  2009-07-02 11:06:43  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    play moze i ceny minut w roamingu ma ok,ALE to POZA abo liczone,po2 cena 5pln/1MB jest specjalnie substydiowana.idzie o kurs euro ktory jest wiec rzedu 1,1 Euro..polkomtel wiec widac zdziera z p4 oplaty za tranfer na europejskim poziomie..

  • 0

    45. ~harnas  2009-07-02 11:10:12  host: 088156014044.olsztyn.vectranet.pl

    @19. Powiedz czy to boli byc tak tepym i otumanionym czy to raczej bloga nieswiadomosc?

  • 0

    46. ~  2009-07-02 12:39:05  host: nat05.rtk.net.pl

    do telepolis.pl: polsat mobile, mbank mobile, Gaduair, Heyah i inni operatorzy jakie mają stawki bo tego brakuje w tej tabeli?? Pomogę co do polsatu mobile: 1,81zł i 85gr oraz sms 57gr

  • 0

    47. ~Józiek z gór  2009-07-02 12:41:42  host: ip-89-174-123-30.multimo.pl

    Playowi do kompletu brakuje tylko obniżenia opłat za rozmowy miedzynarodowe, bo niestety z tym trochę odstają (porównując do Heyah).

  • 0

    48. ~mysh  2009-07-02 13:35:02  host: dqe142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Generalnie w rozmowach międzynarodowych od heyah odstają wszystkie opy, bo jedynie heyah wpadła na pomysł trafienia do ludzi z UE w Polsce na urlopach, którzy za 1 euro z kawałkiem maja starter na tanie gadanie z domem.

  • 0

    49. ~tit  2009-07-02 23:32:29  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    cennik play Szczegóły dotyczące Oferty Promocyjnej 2. W okresie od dnia 1 lipca 2009 r. do odwołania koszt przesyłania danych inicjowany przez uŜytkowników w roamingu międzynarodowym w krajach Strefy Euro z sieci telekomunikacyjnych Operatorów Zagranicznych, którzy udostępniają uŜytkownikom usługę transmisji danych wynosi 0,05 zł brutto za kaŜde rozpoczęte 10 kB ściągniętych lub wysłanych danych.

  • 0

    50. ~remi  2009-07-03 22:49:38  host: host-81-190-89-103.gdynia.mm.pl

    Era ma w tej chwili najdroższą ofertę prepaidową i ja to jasno kojarzę z pazerną polityką T-Mobile - widocznie Niemcy tak mają, że za "topry bo niemiecki" produkt liczą sobie jak za zboze :-) Zaślepieni arogancją zapewne nie zauważą, jak konkurencja spokojnie przejmie od nich znaczną część klientów taktaka. A moze właśnie o to im chodzi - chcą się w taki subtelny sposób pozbyć niezbyt rentownych klientów prepaidowych? Co do stref roamingowych - podobnie jak Play ma GaduAir - do I strefy też zalicza większość europejskich krajów spoza UE. Stawka 2 zl. na wychodzące. Ale jak ktoś sporo jeździ, niech najlepiej kupi jakąś mutację Global Sim. Za ok. 20 euro dostanie kartę z brytyjskim (czasem estońskim, występuje też opcja dodatkowo płatnego - 20 USD/rok - nr. w USA do odbierania rozmów w tym kraju) numerem, ważność nr. praktycznie bezterminowa. W zamian ma bezpłatne przychodzące w 50-70 krajach - oczywiście cała UE + np. Egipt, Tunezja, Australia, Brazylia. Wychodzące za ok. 1,8-2 zł. z tych najtańszych krajów. Są już oferty bez opłaty za połączenie i dzienną aktywność, więc to jedyny koszt. A na komórkę brytyjską można zadzwonić z Voipa już od 30 gr./min. :-) I koniec z opłatami typu 6 zł. za min. odebranej rozmowy w Egipcie.

  • 0

    51. ~tak trzymac W3  2009-07-04 09:24:41  host: ch-79-139-120-72.hypnet.pl

    a po 5 lipca będzie mozna juz chyba wyczyscic te czesci tabelki gdzie nie bedzie play... oczy W3 pozarastały jak w TP.. oni tez sie teraz dziwią skąd u nich straty.. to jest piękny kraj

  • 0

    52.  2009-07-06 13:49:37

    i jak tu nie dać się dymać.... PLAy /

  • 0