Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nowa oferta abonamentowa sieci Play

[Aktualizacja] Nowa oferta abonamentowa sieci Play

LuiN 18 Stycznia 2013 10:33 Aktualizacja: 19 Stycznia 2013 10:54

98 19

Sieć Play zapowiedziała wprowadzenie nowych taryf abonamentowych: Formuła S, Formuła M i Formuła L, które towarzyszyć będą dotychczasowej Formule 4.0. Promowanym smartfonem jest HTC Windows Phone 8S.

We wszystkich planach wiadomości i połączenia wewnątrz sieci Play oferowane są bez limitu. Oferta zawiera usługę Bezpieczny Internet, w ramach której za korzystanie z Internetu (bez aktywnego pakietu danych) klient nie zapłaci więcej niż 20 zł. Transmisja do 5 MB danych miesięcznie kosztuje 5 zł, do 250 MB - 10 zł, a do 1 GB - 20 zł. Po przekroczeniu 1 GB transferu prędkość spada do 8 kb/s, ale nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty. Dla osób intensywnie korzystających z Internetu przygotowana została oferta Formuła Internet MAX.

Nowe taryfy Formuła charakteryzuje poniższa tabela (w opcji z papierową fakturą abonamenty są o 5 zł droższe):
Promocja Formuła S Formuła M Formuła L Formuła 4.0
Oferta bez telefonu (12 mies.) 9 zł 29 zł 39 zł 79 zł
Oferta z telefonem (24 mies.) 19 zł 49 zł 59 zł 99 zł
Oferta Formuła Internet (+10 zł do podstawowej taryfy) 512 MB
Oferta Formuła Internet MAX (+ 20 zł do podstawowej taryfy) 1 GB 1,5 GB 2 GB 2,5 GB
Połączenia i wiadomości (SMS/MMS) w Play bez limitu
Minuty i wiadomości (SMS/MMS) do innych sieci 200 (tylko minuty!), przez pierwszy miesąc za darmo, potem 10 zł miesięcznie (opcjonalne) 400 800 Bez limitu
Minuty i wiadomości (SMS/MMS) poza abonamentem 0,19 zł 0,19 zł za minutę rozmowy na polskie numery stacjonarne

htc windows phone 8s Dla klientów przenoszących numer do Play (tylko z oferty abonamentowej), abonentów z umową na czas określony, osób przedłużających umowę oraz przenoszących numer z oferty prepaid (minimum 3 mies. stażu w sieci), dostępna jest jeszcze taryfa Formuła L1000 za 89 zł, wraz ze smartfonem HTC Windows Phone 8S za 1 zł. W przypadku nie spełnienia jednego z warunków przez klienta, abonament kosztuje o 5 zł więcej. O kolejne 5 zł rośnie kwota abonamentu, jeżeli klient nie zdecyduje się na fakturę elektroniczną.




W ramach taryfy klient otrzymuje nielimitowane połączenia i wiadomości do sieci Play, 1000 minut/SMS-ów/MMS-ów do innych sieci i 2,5 GB transferu danych. Stawka za minutę połączenia i pojedynczą wiadomość SMS/MMS po wykorzystaniu limitu wynosi 0,19 zł.

Od teraz numer można przenieść do Play nawet na 6 mies. przed ukończeniem obecnej umowy. Klient nie opłaca abonamentu do czasu przeniesienia numeru, od razu otrzymuje od Play nowy telefon i dostaje gratis dodatkową kartę prepaid (tylko przenoszący z abonamentu), a na niej darmowe połączenia i wiadomości do Play przez 6 mies. oraz jednorazowo 300 MB transferu danych (do wykorzystania przez 6 mies.).

[Aktualizacja] Koszt aktywacji to 49 zł. Pakiet minut w Formule S nie jest wymienny na SMS-y i MMS-y, jak mogło to wynikać z tabeli.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: formuła | play

w sumie: 503
  • 0

    490. ~  2013-01-22 08:14:07  host: V32-04.opera-mini.net

    489 Poza tym pakietem oferta jest calkiem niezla w kazdej taryfie sa nielimitowane rozmowy i sms w sieci, duzo minut moze poza formula S do ktorej trzebadoplacic 10 zl za pakiet 200 minut i 5 zl za pakiet 250 sms. Oferta bez telefonu bezkonkurencyjna.

  • 1

    491. ~miki  2013-01-22 08:26:35  host: user-188-33-237-239.play-internet.pl

    489 - ty chyba sam jesteś "amatorka". I nie bronię Play'a, ale rzygać już się chce jak się czyta te wszystkie komentsy napadające na tę, czy tamtą sieć - chcesz coś napisać, to pisz - ale konkretnego i wnoszącego coś do sprawy, a nie jakieś swoje frustracje. Co? - w innych sieciach jest lepiej? - to samo g...no. Akurat mam numer w Orange - i raz po raz na ich stronie są problemy z pobraniem informacji o stanie konta. Do tego (w przeciągu ostatnich czterech miesięcy) złożyłem już szóstą reklamacjęm po doładowaniu karty - zawsze jakieś nieprawidłowości - a to nie przedłużyło terminu ważności połączeń wychodzących, a to ... co innego. I do tego jeszcze oczekiwanie na łaśkawą reakcję BOK'u na reklamacje - na ostatnią otrzymałem odpowiedź (i to tylko, że się tym zajmą w przeciągu najbliższych 7 dni) po ponad miesiącu czasu. Tak więc, nie bronię Play'a - ale te twoje "amatorki" są wszędzie (u każdego opa) i po prostu jak coś piszesz, to bądź obiektywny, albo zachowaj swoje stresy i dla siebie, bo tak to robisz tylko nikomu niepotrzebny dym, nie wnosząc nic do tematu.

  • 0

    492. ~* * * * * * *  2013-01-22 08:27:53  host: 77-255-205-208.adsl.inetia.pl

    Fajnie .

  • 0

    493. ~  2013-01-22 08:47:33  host: v21-16.opera-mini.net

    Oferty bez telefonu M i L mogą być ale S zepsuli. W M jest pakiet złotówek 49zł + pakiet 143minuty niewymienne na sms + 143 sms niewymiennych na minuty. Jeżeli ktoś dzwoni min. 60 min poza sieć i wysyła troche sms, to opłaca się wziąć już M. Tak skonstruowali oferty, że S praktycznie nie opłacaca się i najniższy abonament to teraz 29zł bez telefonu a nie tak jak było 19zł.

  • 2

    494. ~selko  2013-01-22 11:51:31  host: ip-188-127-16-121.ennet.pl

    mi sie ofera S za 9zł bez limitu kontakt z kims innym w Play zajebiscie podoba obecnie jdank mam ta za 19 zł na 12 mies z tlefonem ktory sprzedalem z zyskiem 150 zł do tego trzy miesiace za 9,50 takzę prawie darmo mam 180 minut wymienne na sms plus bonusy np 30 min za ekofakture czy 50 min za zakup przez internet na 6 mies - taniej nie ma nikt przeszedlem z plusa mam lepszy zasieg i jestem w szoku bo do tej pory placielm ponad 100 zł za dwa tel a teraz sie zamkne w 40

  • 0

    495. ~pawello987  2013-01-22 16:23:46  host: 77-254-236-65.adsl.inetia.pl

    Mam pytanie odnośnie taryfy Formuła S. Jeśli wezmę ofertę bez telefonu to czy te 9 zł można wykorzystać na rozmowy, czy jest to po prostu opłata za darmowe rozmowy w sieci?

  • 0

    496. ~stz  2013-01-22 16:27:49  host: 77-252-251-20.ip.netia.com.pl

    Po prostu masz darmowe rozmowy w sieci za 9 złotych. Poza sieć dopłacasz wg stawki.

  • 0

    497. ~eszte  2013-01-22 18:35:20  host: gw.casus.com.pl

    Na dobrą sprawą abonament wychodzi z tel najtaniej 39 zł jeżeli nie masz e-faktóry i super przejścia i chcesz pakiet do wszystkich, czyli jednym słowem nic nie warta ta formuła S

  • 0

    498. ~amigo  2013-01-22 22:15:34  host: 80.72.44.64

    http://natemat.pl/47921,dbanie-o-stalego-klienta-nie-w-polsce-le psze-oferty-sa-dla-nowych ciekawy artykuł i na czasie

  • 0

    499. ~killaz  2013-01-23 17:44:28  host: studio1.clubnet.pl

    Mmm... no ten filmik powstal jeszcze w 2011 czy 2010. Puszczali go na szkoleniach w ramach 'rozluznienia' :)

  • 0

    500. ~Test  2013-01-23 18:02:46  host: public-gprs313898.centertel.pl

    a w orange kiedy befzie cos nowego?

  • 0

    501. ~mirekb  2013-01-23 19:11:06  host: apn-46-76-106-191.dynamic.gprs.plus.pl

    pytanie:da sie dokupic pakiet bez limitu sms/mms do wszystkich w S?

  • 0

    502. ~  2013-01-23 19:27:51  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @mirekb, nie, nie można. Chociaz to dziwnie wygląda poniewaz usluga podpisana jest jako nielimitowane sms a w podpietym regulaminie jest mowa o pakietach 250 i 500sms

  • 0

    503.  2013-01-23 20:27:27

    ~Test : Już jest coś nowego .... "zwolnienia.." :)

  • 0

    504. ~noname  2013-01-23 22:46:42  host: staticline-31-182-107-24.toya.net.pl

    Play moze pokazał nowe formuły. Pokazał też, że nie traktujr swoich obecnych i przyszłych klientów poważnie. Chodzi o to, że cześć telefonów przedstawiona w niskich cenach jest zwyczajnie niedostepna. To tak jakby powiedzieć, sprzedam tanio sgs3 np. za 199zl, ale go na razie nie mam.

  • 0

    505. ~  2013-01-24 16:35:41  host: ip-93-154-157-223.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Promocja wyjątkowo wredna. Niby kusi niziutkim abonamentem za połączenia w sieci, ale jednocześnie dotyczy tylko przenoszących numer. Dlaczego nowy klient ma być pokrzywdzony? To ma być taki zysk sieci kosztem innych sieci? A dlaczego nie zysk sieci dla samej sieci?... Do tego pakiety Internetowe: DROGO! 1 GB za 20 zł?! Paranoja!

  • 0

    506. ~Emu_Niki  2013-01-25 16:38:47  host: ahn223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akurat teraz kończy mi się umowa w Play. Mam w tej sieci dwa telefony. Niestety obecna oferta jest nie do przyjęcia. Dla stałych klientów gorsza oferta, niż zaproponowali mi w Orange dla nowego (mam Neostradę, więc zaproponowano mi jakiś pakiet zniżkowy). Play niestety zrobił wg mnie krok do tyłu. Szkoda, bo przyzwyczaiłam się że mam telefony u jednego operatora. Chociaż to chyba teraz nie ma znaczenia, bo "wszyscy oferują minuty do wszystkich". Bo za tym, oferowanie towaru, którego fizycznie się nie posiada na magazynie, to wg mnie oszustwo. Na Allegro nie do pomyślenia, a tu proszę... Play może. UOKiK powinien się temu przyjrzeć.

  • 0

    508.  2013-02-16 21:20:05

    Emu_Niki - nie wiem jak u innych, ale np. Plus mocno promuje przychodzących z innych sieci. Dają im naprawdę dobrą ofertę, znacznie lepszą niż stałym klientom, nawet swom konwertującym prepaida na abonament ;-)

  • 0

    509. ~gitara  2013-04-02 17:46:02  host: 80.50.130.6

    czy ktoś wie jak wyłączyć tzw SMSO w telefinie nokia C-3

  • 0

    510. ~Karizmo  2013-05-11 11:19:54  host: 178-36-241-90.adsl.inetia.pl

    Uwaga teraz za przejście do Play na firmę przy abonamencie dla firmy 12 miesięcy bez telefonu czy innej dodatkowej usługi 457 zł ! Jest to więcej niż dwukrotność najniższego abonamentu. 15 zł + 23% * 12 = 221,4 zł ROCZNIE !

Dodaj swoją opinię