Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] "Notką SMS" w Play można już prościej zarządzać

[Aktualizacja] "Notką SMS" w Play można już prościej zarządzać

WitekT 20 Sierpnia 2010 14:25

0 0

W związku z burzliwą dyskusją wokół usługi Notka SMS, Play udostępnił prostszy sposób aktywacji i dezaktywacji usługi.

Szerzej o usłudze Notka SMS pisaliśmy w tej wiadomości.




Usługą można sterować SMS-em wysyłanym pod bezpłatny numer 8042. Dostępne komendy, wysyłane w treści wiadomości, to:
STATUS NOTKA - sprawdzenie statusu usługi,
STOP NOTKA - wyłączenie usługi,
START NOTKA - włączenie usługi,
POMOC - lista dostępnych komend.

[Aktualizacja]
Play rozpoczyna informowanie klientów o Notce SMS poprzez wysyłke dwóch SMSów, w których będzie także informacja o sposobie wyłączenia usługi.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 136
  • 0

    126. ~  2010-08-24 09:51:05  host: t22-07.opera-mini.net

    c.d.124 status nadal u mnie nie działa. :(

  • 0

    127. ~  2010-08-27 10:29:40  host: t19-12.opera-mini.net

    Po 7 dniach od wprowadzenia ułatwień sprawdziłem jak to działa. STOP NOTKA -nie dostałem żadnej odpowiedzi. STATUS NOTKA -nie można sprawdzić statusu. Po co wprowadzili ułatwienia skoro one nie działają. Zdecydowany faworyt do nagrody Głuchy telefon.

  • 1

    128. ~mamert  2010-08-27 17:25:36  host: ip078133146099.intelink.pl

    Witku. Kandydatura na Głuchy Telefon 2010 jak nic! :-)

  • 0

    129. ~  2010-08-28 17:40:21  host: t21-07.opera-mini.net

    Ta cała notka to kupa gó#na! Najgorsze jest to, że nie da się wyłączyć związanego systemowo z nią przekierowania na numer 790998729. To przekierowanie funkcjonuje we wszystkich trybach warunkowych, tj. 61 - gdy nie odbieram, 62 - gdy nieosiągalny i 67 - gdy zajęty. Pół biedy z 62 i 67, ale brak możliwości wyłączenia przekierowania 61 skutkuje tym, że telefon dzwoni max 30 sekund i się rozłącza. Jak ktoś ma ustawiony dzwonek narastająco to go nawet nie zdąży usłyszeć i odebrać telefonu. Co ciekawe to przekierowanie jest tylko ze Freshu, a w Mixie go nie ma i tam telefony dzwonią normalnie, czyli nawet ok. półtorej minuty. BOK Playa i Dział Techniczny bezradnie rozkładają ręce. Chłopcy sami nie są w stanie dojść co porobili z ofertą! ŻAL.PL

  • 0

    130. ~  2010-08-29 00:38:55  host: dcm125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    128. Popieram. (dur)Notka to wg mnie 100%-towy kandydat do Głuchego Telefonu i za sposób wprowadzenia i za problemy techniczne z wyłączaniem. Wszystkim włączyli, a może 2% ludzi potrzebuje to g..wno. Jestem tylko ciekaw czy 2 profile były przygotowywane wcześniej do wprowadzenia czy są pokłosiem naszego sprzeciwu dla (dur)Notki.

  • 0

    131. ~  2010-08-29 00:42:09  host: dcm125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może zbierają już na kary za (dur)Notkę, które planuje nałożyć na P4 UKE czy UOKiK i stąd profilowanie? :P

  • 0

    132. ~  2010-08-29 15:26:47  host: p14-06.opera-mini.net

    Tyle krzyku o nic. Notke wyłączyłem przez smsa a statusu nie mogę sprawdzić bo po prostu system pali głupa-nic nie widziałem nic nie słyszałem co złego to nie ja bo po prostu jest nieaktywna już. Nr mam przeniesiony. Smsy o próbie połączenia bardzo późno przychodzą. Jeśli chodzi o tryb zajęte to nie wiem bo mam aktywne połączenia oczekujące. Niemniej jednak automatyczne włączenie notek wszystkim to jest cyrk.

  • 0

    133. ~  2010-08-29 15:34:29  host: p14-06.opera-mini.net

    Cd ludzie naprawdę załamujecie mnie jak czytam wasze komentarze. Połowa nicków to stali bywalcy telepolis a zachowują się jak osoby ograniczone umysłowo.

  • 0

    135. ~dliap  2010-08-30 09:25:15  host: chaos.tpnet.pl

    @129. Nie potwierdzam. Ja pod przekierowaniem 61 nic nie mam a po kodzie ##002# numer ...729 wpisuje się tylko pod przekierowania 62 i 67.

  • 0

    136. ~blablabla  2010-08-30 09:35:11  host: user-188-33-95-15.play-internet.pl

    @129 W mixie też jest padaka. Tylko 30 sekund można na maxa ustawić. Komunikatów sieciowych brak- tzn. przychodzą powiadomienia w formie smsa, ale głosowych komunikatów nie ma. Może ktoś wie jak zrobić żeby GŁOSOWE komunikaty sieciowe działały? Czy może ich teraz nie ma i już? Straszny bałagan, a taką ładną nazwę wymyśliłem dla tej usługi:( Resztę wymyślił Play...

  • 0

    137. ~  2010-08-30 19:26:38  host: t18-10.opera-mini.net

    @135 - Masz Mixa czy Fresha? W Mixie przekierowanie 61 (gdy nie odbieram) można wyłączyć, a we Freshu NIE. Kod ##002# nic nie daje. Cały czas aktywne jest przekierowanie na nr 790998729. Jeżeli u Ciebie jest inaczej to bardzo ciekawy wyjątek. Oznacza to, że abonenci usługi na kartę traktowani są nierówno! Sprawa nadaje się do UOKiK.

  • 0

    138. ~dliap  2010-08-31 17:59:45  host: gaja.tpnet.pl

    @137. Mam Fresha.

  • 0

    139. ~dliap  2010-08-31 18:12:37  host: gaja.tpnet.pl

    Na drugim Freshu też mam nieaktywne przekierowanie 61. To już dwa wyjątki.

  • 0

    140. ~gtryhrhy  2010-08-31 20:20:27  host: eqh153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pomimo wyłączenia przeze mnie Notki czasami jeszcze potrafi zaliczyć kasę z niewiadomego powodu - u dzwoniącego do mnie pojawia sie znowu jakiś dziwny komunikat. Statusu oczywiście sprawdzić nie można. Play złapał u mnie minusa.

  • 0

    141. ~  2010-09-01 13:49:52  host: t06-13.opera-mini.net

    a 140. A może profil aktywowałeś albo coś innego i notka powróciła jak bumerang?

  • 0

    142. ~  2010-09-20 16:34:29  host: t05-15.opera-mini.net

    Minęło 30 dni. Sprawdziłem jak działają kody do notki. Stop notka - mieli w ciągu 8godz. wyłącząć, ale nie dostałem żadnej informacji czy jest wyłączona. Status notka - dostałem informacje że nie można sprawdzić statusu.

  • 0

    143.  2010-09-28 14:37:38

    ale syf z ta notka łafne gó#no ;/;/;/

  • 1

    144.  2010-11-19 12:06:52

    trzy zgłoszenia do bok i żadne skuteczne. pisza ze wyłaczą a usługa działa nadal AMATORSZCZYZNA

  • 0

    145. ~  2010-11-24 10:18:10  host: z20-10.opera-mini.net

    Status notka u mnie nie działa. Czy u was też tak jest?

  • 0

    146. ~Piotr  2015-01-18 16:54:53  host: agip.fr

    Działa mi ta usługa w roamingu, a w/g Play nie działa. Każda notka 0,49zł. Brak możliwości wyłączenia tego badziewia z zagranicy. Pani z obsługi podała mi kody ale nie działają na 8042 też nie mogę nic wysłać.

Dodaj swoją opinię