Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [aktualizacja] Nokia E71 dostępna od 8. maja?

[aktualizacja] Nokia E71 dostępna od 8. maja?

LuiN 7 Maja 2008 23:40

0 0

Holenderskie sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą telefonów zaczęły od niedawna umieszczać w ofercie Nokię E71 z datą dostępności 8. maja.

Informacja pochodzi z witryny gsmhelpdesk.nl, według której już jutro nastąpi oficjalna prezentacja długo oczekiwanego telefonu przez Nokię. Nokia E71 to następca popularnych telefonów biznesowych Nokia E61 i Nokia E61i.

nokia e71 O wyposażonym w aparat fotograficzny 3,2 Mpix, GPS, klawiaturę QWERTY, obsługę WiFi, Bluetooth i HSDPA smartfonie, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Oprócz zaskakująco bliskiej daty premiery, holenderskie serwisy podają także dokładne wymiary urządzenia: 112 x 57 x 10 mm, przy wadze 120 g. Wciąż brak oficjalnych zdjęć.

Aktualizacja:
Witryna engadget opublikowała zdjęcia Nokii E71 oraz Nokii E66. Potwierdzona została ilość pamięci RAM w obu urządzeniach (128 MB), obecność GPS-u i aparatów 3,2 Mpix. O Nokii E66 pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości. Nie wiadomo czy premiera Nokii E66 odbędzie się w tym samym terminie co Nokii E71.




e71 e71 e71 e71

e66 e66 e66 e66

e66

Źródło tekstu: gsmhelpdesk.nl, engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2008-05-07 18:07:18

    Marku, ale za to jest hsdpa i kamera do wideorozmow. Niby niewiele, jak na dzisiejsze czasy, ale dosc wane funkcje. Zobaczymy jak bedzie sie uzytkowalo klawisze funkcyjne (a raczej caly rzad tych klawiszy), bo te w (moim egzemplarzu) nie dzialaja najlepiej i meczy mnie ich wciskanie.

  • 0

    3.  2008-05-07 18:21:08

    #1: dla kogo ekran będzie ten chyba nie zmieni telefonu na E71? W E61 i tak ekran jest spory. Moim zdaniem w telefonie większego ekranu niż w E61 potrzebuje mała garstka ludzi.

  • 0

    4.  2008-05-07 18:37:51

    Must have! :)

  • 0

    5. ~  2008-05-07 18:44:10  host: f142-053.opera-mini.net

    Niestety ale telefon porażka -brak wsparcia HSPA dyskwalifkuje go jak dla mnie.Przechodzę na sprzęt ze stajni HTC.

  • 0

    6. ~  2008-05-07 19:56:10  host: inet20908na-2.eranet.pl

    5: przesadzasz... Htc ma wiecej wad niz Nokia. Jakiekolwiek HTC.

  • 0

    7.  2008-05-07 20:08:07

    Może z czasem zastąpi moją N95 ;)

  • 0

    8.  2008-05-07 20:56:19

    5, jak rozumiem HTC Touch Diamond z baterią 900 mAh i HSPA bardziej Cię przekonuje niż Nokia E71 z baterią 1500 mAh i HSDPA? Jeśli to maleństwo będzie miało dokładanie ten sam aparat fotograficzny co E90, to biorąc pod uwagę też gabaryty, QWERTY i GPS stanie się dla mnie idealnym wyborem.

  • 0

    9. ~Ziomek  2008-05-07 21:21:30  host: p11-13.opera-mini.net

    No tak, telefon bez HSPA jest przekreślony, to nie telefon. Ludzie! Co wy zamierzacie filmy ściągać tymi telefonami? HSDPA spokojnie wystarcza, tylko operatorzy powinni zapewnić lepszą jakość transmisji danych.

  • 0

    10. ~  2008-05-07 22:03:40  host: awc233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli już to nie ściągać filmy tylko wysyłać filmy albo wręcz używać jako przenośnej kamery internetowej w czasie (prawie :D ) rzeczywistym.

  • 0

    11. ~~  2008-05-07 22:43:20  host: 77-253-111-86.adsl.inetia.pl

    Czy ta E71 oprócz gorszego aparatu będzie w wszystkim taka sama jak N82 ?

  • 0

    12.  2008-05-07 23:09:00

    11 - w zasadzie tak, ekran mniejszy o 0,04 cala. 2,4 vs. 2,36 cala. Za to lepsza bateria, QWERTY i bardzo mała grubość. System operacyjny na 100% będzie już z nową przeglądarką internetową - z flash lite 3.0 = m.in. youtoube. Nikt nigdzie nie pisał o akcelerometrze, który jest w N82, ale przy takiej orientacji ekranu wydaje się on nieco zbędny.

  • 0

    13. ~  2008-05-07 23:43:37  host: 77-253-111-86.adsl.inetia.pl

    Dziekuje za info w takim razie poczekam na tą E :) pewnie w praktyce oprócz foto będzie w wszystkim lepsza od N82, ciekawe czy filmy kręci w vga i czy operacyjnej pamięci ma tyle co N82 ? jeśli tak to N82 się chowa z tymi głupimi klawiszami.

  • 0

    14.  2008-05-07 23:51:08

    13, jak widać w aktualizacji - ma 128MB RAM, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to hit. Co zaś chodzi o wideo - w E90 też jest aparat 3Mpix i potrafi nagrywać w VGA, więc tu również nie powinni tego pominąć.

  • 0

    15.  2008-05-07 23:52:50

    #8 to moze zastanow sie nad i-mate 9502. niestety.. ale bije nokie :) i wyglada jak czlowiek :D

  • 0

    16.  2008-05-08 00:02:07

    DejwiD - ten i-mate podoba mi się pod jednym względem: 90% ludzi stwierdzi, że to straszna cegła. Z pozostałych 10%, 90% stwierdzi, że jest za drogi. Nie spotkasz nikogo z czymś takim na ulicy:) http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Battle_of_the_Black _Metal_Titans.php - pod tym adresem jest porównanie i-mate 9502 z Nokią E90 (na korzyść E90). Po teście wielkiej E90 stwierdzam, że potrzebuję czegoś mniejszego niż te cegłofony - E71 waży tylko 120g i ma 10mm grubości, aż dziw, że tyle zmieściło się w środku.

  • 0

    17.  2008-05-08 05:49:01

    2,4" jest za male do GPSu - i tyle na ten temat... A nowe HTC nie maja wad oprocz jednej, praktycznie eliminujacej - baterii. Oprocz tego sa rzeczywiscie swietne... :) Ale jak w Rafaelu dadza baterie minimum 1100 mAh, to sie moge zastanowic ;) Co do I-Mate Ultimate 9502, coz... recenzja totalnie jednostronna, ale i tak widze to tak: oprocz totalnie skopanego designu (obramowanie klawiatury i jej uklad, marnowanie miejsca po bokach, pad, za MALY ekran do tego typu rozdzialki etc.), istotny jest jeszcze brak supportu microSDHC i inne, pomniejsze kwestie zwiazane z aktualnym firmwarem. Cena wcale nie jest taka wysoka - od okolo 2k, niedlugo bedzie mozna zrobic upgrade softu na WM 6.1 (i byc moze firmware'u takze, co pozwoli zapewne na support SDHC, raczej juz do 32 GB), wtedy nawet DOMYSLNA przegladarka bedzie niezla, nie liczac Opery Mobile/Mini/Netfronta/SkyFire (i do konca roku, hehe (zapewne ;) FireFoxa (i tak wole Opere :), choc flash 3.0 juz teraz dziala, o dziwo (z ta STARA wtyczka flashowa, 1,3 MB z Adobe'a/Macromedii, sic). #6: bredzisz :) (zakladam, ze tego nie mowil LuiN :)

  • 0

    18.  2008-05-08 05:51:07

    Aha, najnowsze HTC _MOGA_ byc bardzo mocne po wejsciu tych obiecanych przez Changa (czy jak mu tam - w kazdym razie szefa HTC) rozszerzonych baterii. Jesli beda one w okolicach tej z TyTN II, nowe modele staja sie BARDZO atrakcyjne. A co do ceny - poczekamy kwartal albo pare i bedzie taniej, niektorzy i tak sciagna spoza Polski, a ja poczekam i na raty 0 % ze sklepu netowego zapewne :)

  • 0

    19.  2008-05-08 06:42:37

    jakoś się nie ucieszyłem z tej nokii, jak dla mnie nie musiała w ogóle wychodzić :D

  • 0

    20.  2008-05-08 23:16:17

    moze jak juz Cie bedzie na cos stac to zmienisz zdanie :)

  • 0

    21. ~nokia  2008-07-16 14:09:33  host: abvl249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam ta nokie do tygodnia.Jestem bardzo zadowolona z niej.Wydaje sie ze ma drobe male klwisze ale naprawde bardzo dobrze i szybko sie pisze.Robi bardzo ładne zdjęcia.Ma mapy internet i wszystko co jest potrzebne(slownik:):).itd..)Wiec naprawde goraco POLECAM!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię