Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nokia E52 - następca popularnej E51

[Aktualizacja] Nokia E52 - następca popularnej E51

LuiN 6 Maja 2009 11:50

0 0

Nokia przedstawiła dzisiaj w Warszawie najnowszą propozycję z linii biznesowej Eseries - model Nokia E52. Nowy telefon, wraz z zaprezentowanymi na początku tego roku Nokia E75 i Nokia E55, stanowi kontynuację linii smartfonów zaprojektowanych z myślą o ułatwianiu pracy mobilnej. W treści wiadomości znajdują się zdjęcia nowego telefonu wykonane przez redakcję TELEPOLIS.PL.

nokia e52 nokia e52 nokia e52 nokia e52

Nokia E52 stanowi kontynuację cieszącego się dużym powodzeniem telefonu Nokia E51. Nowy model wyróżnia się wyjątkowo długim czasem rozmów dzięki wytrzymałej baterii (do 23 dni w trybie czuwania), a także wysoką jakością dźwięku dzięki systemowi redukującemu szumy. Ponadto urządzenie udostępnia szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szybka transmisja danych HSPA (HSDPA do 10,2 Mb/s i HSUPA do 2 Mb/s), umożliwiająca pobieranie oraz wysyłanie materiałów z i do internetu, A-GPS z Nokia Maps i funkcją sprzętowego kompasu do nawigacji czy aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix. Powiększono też ekran - ma on tym razem 2,4 cala i wykorzystuje udogodnienia jakie niesie akcelerometr.

nokia e52 nokia e52 telepolis nokia e52 telepolis nokia e52 telepolis

Nowe urządzenie można z łatwością zintegrować z firmowymi systemami telefonicznymi, co może stanowić skuteczne dopełnienie, a nawet zamiennik telefonu stacjonarnego. Rozwiązania typu Call Connect — łączące urządzenia mobilne Nokia z systemami PBX liderów branżowych, takich jak Cisco i Alcatel-Lucent — sprawiają, że dany pracownik może być osiągalny pod jednym numerem telefonu. Dzięki temu firmy mogą zmniejszyć liczbę urządzeń oraz kontrolować i ograniczać koszty.

nokia e52 telepolis nokia e52 telepolis nokia e52 telepolis nokia e52 telepolis




Poza zaawansowanymi funkcjami głosowymi Nokia E52 wyróżnia się rozbudowaną aplikacją poczty email z nowym interfejsem, który doskonale sprawdza się podczas korzystania z usługi Nokia Messaging oraz korporacyjnych rozwiązań pocztowych tj: Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler. Dzięki Nokia Messaging telefon oferuje użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej poprzez większość istniejących kont e-mail, m. in. Yahoo! Mail®, Gmail, Windows Live Hotmail, Interia, Onet, Wirtualna Polska czy O2, a wiadomości na telefon dostarczane są automatycznie i na bieżąco.

nokia e52 telepolis nokia e52 telepolis

Telefon trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku w przewidywanej cenie 245 euro bez podatku. Wraz z telefonem klienci otrzymają kartę microSD 1GB i 60-dniową licencję na usługę Files on Ovi (powierzchnia dyskowa na serwerach Nokii z możliwością prostej synchronizacji plików).



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 102
  • 0

    83. ~  2009-05-26 14:18:34  host: hjk84.internetdsl.tpnet.pl

    @82, wersja bez aparatu bedzie, tak jak była w przypadku E51. Taka odmiana nie jest produkowana w trosce o elegancki wygląd. Przeznaczona jest dla ludzi pracujących w miejscach gdzie posiadanie aparatu jest zabronione. Osobiście korzystam bardzo często z aparatu mojej E51, głównie do fotografowania dokumentów. Jak nie dostrzegasz zalet posiadania aparatu w telefonie biznesowym to sam jestes jak te małolaty.

  • 0

    84. ~mik  2009-05-29 19:52:04  host: user-89-108-216-38.mobile.playmobile.pl

    @83, co za glupoty opowiadasz?!! W ilu miejscach nie można używać aparatu? Chyba w 0,001% firm na swiecie, gdyby nokia miala taki target to nie oplacaloby sie uruchamiac linii produkcyjnej dla takiego modelu.

  • 0

    85. ~da  2009-06-12 11:11:09  host: ebg57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bylem dziś w salonie i powiedziano mi że e52 będzie w salonie za około miesiąc a u operatorów jeszcze niewiadomo, czy ktoś wie coś na ten temat, może tez coś odnosnie ceny w PL

  • 0

    86. ~cs_master  2009-06-17 15:13:39  host: 77-253-197-224.adsl.inetia.pl

    Podobo w UK można zamówić za 499. Przeliczając z funtów wychodzi 2,651 :(

  • 0

    87. ~smd  2009-06-19 00:09:48  host: 94.232.158.89

    z pewnoscia.. zwlaszcza ze sugerowana cena detaliczna to 245euro

  • 0

    88. ~  2009-06-22 22:22:05  host: agy29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @86, podobno - to Elvis żyje

  • 0

    89. ~kuki  2009-06-23 20:42:38  host: adqq192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do postu 82: Gdybys byl chociaz na jednym spotkaniu biznesowym to bys chlopcze zobaczyl, co robia panowie pod koniec takich spotkan - wyjmuja swoje komorki i pstrykaja zdjecia zapianej kartce - nikt juz nie kseruje papierow. Pozdrawiam i zycze, abys tego kiedys doswiadczyl.

  • 0

    90. ~wex  2009-07-05 23:25:47  host: 210.164.wmc.com.pl

    cena E52 - 385,00€

  • 0

    91. ~wex  2009-07-07 19:23:31  host: 210.164.wmc.com.pl

    żródło - http://kauppa.nokia.fi/nokia-fi/product.aspx?sku=5098117&cul ture=fi-FI#__anchor_ProductSelector

  • 0

    92. ~krzysztoforek  2009-07-09 00:27:24  host: 90-156-64-109.magma-net.pl

    cena na aukcji w szwajcari http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http: //www.toppreise.ch/prod_168251.html&ei=FBtVSpGQJtPj-Qb08oDiD w&sa=X&oi=translate&resnum=10&ct=result&prev =/search%3Fq%3De52%2Bpreis%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls% 3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3Deqf

  • 0

    93. ~k  2009-07-09 00:29:27  host: 90-156-64-109.magma-net.pl

    A tu wersja oryginalna http://www.toppreise.ch/index.php?a=168251 ciekawe czy u nas bedzie w podobnej cenie..?

  • 0

    94.  2009-07-09 12:37:23

    doczekać się nie mogę na wprowadzenie jej do pl.To jest fon, który łączy w sobie odpowiednie funkcje z małymi rozmiarami i dobra mpojemnoscia baterii. Wczesniej przymierzalem sie do samsunga i550w, ale jest troche za duzy. Za to e52 trafia w dziesiatke :)

  • 0

    95. ~kr  2009-07-09 15:14:51  host: 90-156-64-109.magma-net.pl

    W T-Mobile ma być dostępna w lipcu, można domniemywać że i w Erze niebawem ją zobaczymy. Jeśli cena będzie zbliżona do tej na aukcji tj około 260 euro w Szwajcarii to będzie ok

  • 0

    96. ~smd  2009-07-10 12:24:55  host: 94.232.158.89

    w erze podejrzewam cena ok 300E oczywiscie przy kontrakcie 24 miesiace

  • 0

    97. ~pilchu  2009-07-17 08:26:51  host: mol233.mol.uj.edu.pl

    jest !!!! http://sklep.nokia.pl/nokia-pl/product.aspx?sku=5102484&cult ure=pl-PL

  • 0

    98. ~diablo  2009-10-13 23:14:34  host: 188.33.45.85

    no i fonik jest juz dostepny w PL - jak wrazenia? lepiej E51, czy E55??? z gory dzieki! pozdrawiam

  • 0

    99. ~Radosny  2009-10-17 14:41:24  host: aepc15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Musze to napiac bo ktos tez sie moze na to nabrac jak ja. MOze zaczne od plusów bo ich jest sporo. TELEFON JEST SWIETNY!! dobrze lezy w ręće, symbian jest bardzo szybki i nie wiesza sie. Zdjecia jak zdjecia bo to tylko telefon a nie aparat. Design jest niezły, metalowa obudowa w srebrnym kolorze, nie jedna osoba mogłaby sie zakochac w wygladzie. Telefon biznesowy z bajerami wifi i gps'em. Mam go 5 dni ale go sprzedam!! ze znaczacego powodu. Nokia zakpiła sobie z uzytkownika!!! Otóz piszac smsa bądź robiac cokolwiek w menu z tym telefonem mozemy dostac piany z powodu zasiegu :( dlaczego?? dlatego ze zasłąniamy antene reką która jest na samym dole, moze nie byłoby w tym nic dziwnego ale zasieg drastycznie spada do jednej kreski a nawet jak ktos ma duze rece lub lubi "sciskać" telefon zasiegu poprostu nie bedzie i juz. MOzecie powiedziec ze to nic ale to naprawde jest meksyk bo nic nie mozna zrobic, nie wiem czy ta antenka jest taka slaba ale to krzywdzi znaczaco ten telefon. Ogólnie telefon jest ładny ale gdybym dał za niego 1000 zoty (naszczescie mam go w mix) to dawno bym sie gdzie powiesił myslac ze strace pieniadze na cos co mozna nazwac telefonem stacjonarnym. Dzieki, mam nadzieje ze pomogłem. Jesli chcecie cos podobnego to kupcie sobie e51 albo e63.

  • 0

    100.  2010-02-09 18:12:05

    witam mam ten telefon od paru dni i szybki to on nie jest trochę się wiesza niewiem jak będzie gdy zaktualizuje go ale narazie nowej aktualizacji nie ma bateria przy moim użytkowaniu słabo bo 4 dni trzyma poprzednio miałem nokię N 81 8GB noi był moim zdaniem lepszy odemnie minus a szkoda bo E52 zapowiadała się dobrze pozdro

  • 0

    101. ~kapi  2010-08-10 09:07:41  host: public-gprs53148.centertel.pl

    mam ten telefon z 3 tygodnie , bardzo dobry wszystko dziala. (aplikacje na symbian najlepiej sciagac z komórki z ovi sklep oczywiscie przez wifi). Mnostwo apliikacji. Czasami moze sie zawiesic ale to symbian wiec chyba powinniescie wiedziec ze ma prawo ;d. Kupilem nowy za 680 zl.

  • 0

    102. ~kapi  2010-08-10 09:10:05  host: public-gprs53148.centertel.pl

    No tak to ze zasieg spada to tez denrwuje ,ale nie kupil bym go za 1000 zl nigdy lepiej dobrze poszukac i juz :D

Dodaj swoją opinię