Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Nokia 8 na pierwszym filmie - zdementowano

[Aktualizacja] Nokia 8 na pierwszym filmie - zdementowano

LuiN 12 Stycznia 2017 18:48 Aktualizacja: 16 Stycznia 2017 14:30

7 2

nokia 8 leak

Po modelu Nokia 6, czas na pierwszy flagowiec powracającego na rynek producenta. Nokia 8 dostanie Snapdragona 835 i niesamowity aparat.

W sieci nie brakuje plotek na temat Nokii 8, teraz możemy zobaczyć działanie jej stabilizowanego optycznie aparatu i współpracę z nowym procesorem obrazu zaszytym w Snapdragonie 835. Drżące nagrania wideo z ręki odchodzą właśnie do lamusa:

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Z przecieków wynika, że w droższej wersji telefon dostanie chipset Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM, natomiast tańszy wariant zaoferuje Snapdragona 821 i 4 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie telefony będą też różniły się aparatem fotograficznym.

W droższej opcji dostaniemy główny aparat 24 Mpix z optyczną i cyfrową stabilizacją obrazu (możliwe, że optyka będzie ponownie marki Carl Zeiss). Z przodu obudowy znajdziemy 5,7-calowy ekran Quad HD (Super AMOLED), kamerkę 12 Mpix i głośniki stereo. Pamięć wewnętrzna to do wyboru 64 lub 128 GB, nie zabrakło przy tym czytnika kart pamięci. W prototypowych egzemplarzach znalazł się również pulsometr i dioda powiadomień.




Zaprezentowana niedawno Nokia 6 znalazła w samych Chinach ponad 250 tys. chętnych w ciągu 24 godzin, w ramach prowadzonej przedsprzedaży. Telefon będzie dostępny od przyszłego tygodnia. Flagową Nokię 8 zobaczymy natomiast oficjalnie w lutym - podczas targów Mobile World Congress 2017. Producent zapowiedział, że będzie miał wtedy do pokazania kilka modeli telefonów.

Zobacz: Nokia wraca z modelem Nokia 6

[Aktualizacja, 16.01.2017 14:30]

Wcześniejsze sugestie Total Tech, że pokazane na stoisku Qualcommu telefony to przyszłe modele Nokii, należy uznać za zdementowane. Serwis Nokiamob uzyskał odpowiedź z działu prasowego Qualcommu, że modele widoczne na filmie są urządzeniami własnymi firmy i służą do prezentacji możliwości nowych chipsetów.

Tłumaczenie wydaje się rozsądne, choć oczywiście nie należało się spodziewać ew. potwierdzenia nowych modeli.

Źródło tekstu: Total Tech, nokiamob.net, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia | nokia 8 | nokia 6

w sumie: 18
  • -1

    1. ~me  2017-01-12 19:17:18  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    Znowu trochę mały. Kiedy smartfon z ekranem cali?

  • 2

    2. ~  2017-01-12 20:53:54  host: user-94-254-163-40.play-internet.pl

    Cieszę się, że wracają :)

  • -1

    4. ~Edek łowca kredek  2017-01-12 21:21:35  host: abni73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znowu ten dziadowski Super AMOLED :(

  • 0

    5. ~Gość  2017-01-12 21:30:24  host: user-94-254-162-240.play-internet.pl

    I love NOKIA.

  • 0

    7. ~Ja++  2017-01-12 21:36:42  host: apn-37-248-167-255.dynamic.gprs.plus.pl

    Nokia! Go! Go! Go! Ale, ale ale! ;-)

  • 0

    8. ~kwistas  2017-01-12 21:42:05  host: user-94-254-226-14.play-internet.pl

    No i to mi się podoba oto chodzi, ale ten wyświetlacz za duży, będzie to cegła biorąc pod uwagę duże ramki.

  • 4

    9. ~dav  2017-01-12 22:07:47  host: 088156240136.warszawa.vectranet.pl

    i znowu wielki phablet... Gdzie coś normalnego czyli 5'' ?

  • 0

    10. ~stefan  2017-01-12 22:48:04  host: 77-254-177-187.adsl.inetia.pl

    Ehe, ja pamiętam jaką stabilizację optyczną miała Nokia.
    http://tlp.is/ccq

  • 2

    11.  2017-01-12 23:34:21

    Lepszy we wszystkich parametrach od Nokii 808 Pure View ? Od Nokii 930, Lumii 950 ? Fajnie jakby była wersja 4,7 z tym samym aparatem i 4GB i 5,7 cala z 6GB. Każdy dostałby te praktycznie same bebechy i aparat...Heh.

  • 0

    12.  2017-01-12 23:36:11

    PS@10
    To czasy Elopa..i taka wtopa...jak sabotaż. A dziewczyna z reklamy ładna, ale...jak ktoś mógł takiej wpadki nie zauważyć ?! Już pomijam bajeczkę...bo każdy je stosuje, ale puścić takie coś w świat ?

  • 0

    14. ~  2017-01-13 10:47:15  host: 188.146.155.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W końcu będzie można stwierdzić ile zostało z siły marki Nokia bez wróżenia z fusów jak to robią "specjaliści" dzisiaj. Mam przeczucie, że jeśli nokia nie zrobi tandety, konkurenci z samsunga i Apple mogą mieć powody do zmartwień. Z korzyścią dla klientów.

  • 0

    15.  2017-01-13 11:30:57

    Nokia jak Stal Mielec - niektóre marki po prostu powinny być

  • 0

    16. ~tomaszk-poz  2017-01-15 00:13:15  host: dhcp95-108-51-198.eaw.com.pl

    @14 a co takiego wniesie Nokia? przecież to android, zas konkurencja tez moze miec swietny aparat. Sila Apple jest iOS.
    Nokia zginie w tłumie, to będzie jeden z wielu androidów, żeby osiagnela sukces, musza sie naprawde czyms wyrozniac. Tyko czym? Wykonanie - sa tez inne dobre, aparatem - sa swietne, systemem - to Android wiec wiadomo. Czym jeszcze?
    Zeby bylo ok, Nokia musialaby: miec swietna jakosc wykonania, dopracowany system z aktualizacjami przez te 2 lata od zakonczenia sprzedazy, wersja 4.5, 5.0, 5.5 cala z dobrymi bateriami, niska awaryjnoscia. To da sie zrobic, ale telefony nie beda tanie, a jak nie beda tanie, to sa niewiele gorsi ale tansi. Nokia moze jeszcze ugrac daja dual bota z alternatywnym systemem albo najlepiej z tym nowym systemem i mozliwoscia uzywania apek z androida, a w przyszlosci budowac baze aplikacji zachecajac programistow dobrymi narzedziami, Bez tego beda jednym z wielu...

  • 0

    17. ~hens  2017-01-15 16:27:11  host: 46.238.221.17

    @tomaszk-poz
    I jeszcze powinieneś dodać:............. wymienna bateria !

  • 3

    18. ~  2017-01-16 15:15:08  host: 168.235.196.63

    @16 ale pierd...lisz

  • 0

    19.  2017-01-16 15:26:38

    @18 daje +1 bo rzadko się trafia tak merytoryczny użytkownik, który przytaczając dużą ilość potwierdzonych przykładami argumentów śmiało odpiera posty (np @16) lekceważących to wyśmienite forum użytkowników. Jednocześnie swoją postawą zmusza innych do refleksji nad swoimi wypowiedziami i znacząco podnosi jakość dyskusji, która od momentu pojawienia się powyższego posta będzie obfita w przykłady, porównania, linki oraz fakty. Jeszcze raz @18 serdecznie dziękuję, a Ty spod @16 - wstydź się!!!

  • -1

    20. ~pabloki  2017-01-16 15:57:38  host: user-188-33-247-137.play-internet.pl

    nowa nokia powinna być oczywiście na iOS. wtedy była by potęgą.

  • -1

    21. ~me  2017-01-16 16:07:06  host: d154-33.icpnet.pl

    Powrót producenta? Przecież to tylko nazwa ta sama, producent inny.

Dodaj swoją opinię