Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Niedługo startuje MVNO Inteligo - znamy pierwsze szczegóły

[Aktualizacja] Niedługo startuje MVNO Inteligo - znamy pierwsze szczegóły

WitekT 13 Stycznia 2011 10:19

0 0

Niedługo na rynku powinien pojawić się kolejny MVNO. Chodzi o długo oczekiwane usługi komórkowe banku Inteligo. TELEPOLIS.PL udało się dotrzeć do pierwszych szczegółów oferty, która działać będzie w sieci PTC.

Minuta połączenia ma kosztować 0,30 zł (oprócz Play, CenterNetu i Cyfrowego Polsatu). SMS będzie prawdopodobnie kosztował 0,18 zł, MMS 0,41 zł, a 100 kB transmisji danych - 0,03 zł. Dostępny będzie jednak pakiet internetowy - 300 MB za 15 zł.

Dość ciekawie rozwiązana powinna być ważność konta. Każda złotówka z doładowania przedłuża rozmowy wychodzące o 2 dni. Rozmowy przychodzące będą ważne o 30 dni dłużej.

Dostępna ma być usługa pozwalająca na wykonywanie połączeń w cenie 0,03 zł za minutę w ramach sieci oraz na numery Ery. Można będzie zdefiniować do 5 takich numerów, po 2 zł za każdy, co miesiąc.

Rozpatrywane jest kilka innych scenariuszy ofert, różniących się drobnymi szczegółami. Prezentujemy je poniżej:

inteligom




Numer będzie można zamówić z konta Inteligo - z dostawą pocztą, kurierem bądź odbiorem osobistym. Będzie można wybrać numer srebrny lub złoty - za darmo, ale za to z wymogiem pierwszego zasilenia konta o określonej wysokości. Numer zwykły - pierwsze doładowane minimum 7 zł, numer srebrny (np. 888 802 333) - minimum 180 zł, a numer złoty (np. 888 800 000) - minimum 360 zł.

Obsługa konta bankowego (zarówno telefoniczna, jak i internetowa), ma być darmowa z poziomu karty SIM Inteligo. Będzie można zdefiniować automatyczne doładowania konta po spadku salda poniżej określonego poziomu.

Pełny dostęp do danych o numerach telefonów (bilingi, limity, itp) będzie dostępny po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego Inteligo.

[Aktualizacja 18:45]

Rozważane opcje oferty, o których jeszcze nie pisaliśmy, to m.in.:
refundowanie 1% wydatków karty kredytowej w postaci doładowania konta,
promocyjne doładowania, np. 60+15 zł, 70+20 zł, itp.,
połączenie oferty z płatnościami mobilnymi w technologii NFC (Inteligo prowadziło testy z Erą, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 173
  • 0

    176. ~  2011-01-16 12:43:16  host: z07-08.opera-mini.net

    175, ja jestem zwolennikiem opinii wyważonych, przynajmniej jeśli chodzi o ocene tak błachych rzeczy jak oferta. Ja pamietam jego plucie jadem na play w okresie, kiedy to byla prosta i kilkukrotnie tansza oferta od innych. Wieszczył rychły upadek tej sieci. Sam był w orange i heyah. Potem jak ze znajomymi przeszedl do play pluł na orange a wychwalał play pomimo juz wtedy fatalnej jakosci nawet w jego miescie. Teraz przyznaje ze play ma czeste pady i zachwyca sie nad GA pomimo, ze niedawno wysmiewal mvno. Korzystałem i korzystam z wielu operatorów ale tak radykalnych opinii nie wyrażam. Może jedynie jesli dyskutujemy o tzw. jakosci play

  • 0

    177. ~  2011-01-16 12:55:57  host: p21-05.opera-mini.net

    Jeśli chodzi o play obecnie to się nie dziwie bo sam pisałem że mam btsa za oknem a przez sd będę musiał zmienić sieć. No był trochę jak choragiewka ale zauwaz że on nie tylko o oferty komentuje ale nowe technologie, nowe usługi itd. Jego punkt widzenia był zależny od punktu siedzenia po prostu. Jest słabym prorokiem także ale wydaje mi się że już się opanował. Ja mu daje rozgrzeszenie. Dziś już jest tyle ofert że kwistas sie zasymilował z innymi uniwersalistami. Tak mi się wydaje.

  • 0

    178.  2011-01-16 12:56:30

    Staram się być obiektywny, nie mi to oceniać.

  • 0

    182. ~...  2011-01-16 13:43:48  host: 178.182.161.189.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Wszyscy co komentują jojo, kwistasa. Kto wam dał do tego prawo? Tym bardziej że zarzuty np. do joja są śmieszne i dziecinne. A główny o kalkulatorze jest totalnie od czapy. Pamiętajcie że np. forumowi podwajacze też liczą dokładnie- szczególnie jak bronią oferty. Potem ktoś napisze że w tak tak po x2 wyjdzie 15gr a podwajacze- Nieprawda! Wychodzi 13,5gr bo coś tam coś tam. Dlatego precyzja w wyliczeniach jest wskazana szczególnie przy porównywaniu ofert- a robi się to tu regularnie przecież. Nawet jak ktoś według was przesadza z precyzją. Czy to ma jakieś większe znaczenie dla treści jego komentarza czy sensu wypowiedzi w ogóle? pzdr

  • -1

    184. ~...  2011-01-16 14:04:34  host: 178.182.161.189.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @183 Proponuję przejrzeć zestawienia poszczególnych operatorów dotyczących średniej ilości wydzwanianych minut na osobę. Zestawić to z tym że większość tych rozmów to sieciówki z kilkoma numerami najczęściej a potem ferować wyroki kto jest normalny. Prawda jest taka że abo prywatne z tel. jest opłacalne przy umowach od 50zł a naprawdę niezłe oferty są za circa 100zł. Tylko po co połowie użytkowników abo za 50zł czy 100zł jak średnio dzwonią może po 200minut i większość tego po sieci? Zapominasz też osobach takich jak np. ja, które po kilka miesięcy w roku nie przebywają na terenie Trzeciej Pospolitej Klęski. Wystarczy że net i TV płacę na abo bo normalnych- odpowiadających mi ofert na kartę nie ma. Możesz mi nie wierzyć, ale naprawdę nie sprawia mi żadnej radości płacenie za usługi z których nie korzystam. Wyjścia nie mam to płacę. Jeśli chodzi o tel to wyjście nazywa się pre-paid i z niego korzystam. Tyle w kwestii normalności.

  • -2

    185. ~  2011-01-16 14:15:18  host: p09-01.opera-mini.net

    182 wiem o kogo ci chodzi, jeśli myślimy o tym tym samym geniuszu z MENu, ale ten koleś tu już nie zagląda a i swoje wypracowania pisał w sumie tylko przy okazji podwójnych doładowań. Nie chcę mi się już pisać o jojo bo bo każdy widzi jak jest. Kilka lat tutaj tylko liczy grosze i nic więcej, wydając obecnie pewnie 7,5zł na miesiąc, nie napisał tego wprost ale mógłbym dać linki gdzie można to wywnioskować. A jeśli chodzi o kwistasa to ja przynajmniej stanełem w jego obronie bo jest solidnym komentatorem szeroko pojetej telekomunikacji i niepotrzebnie kiedyś, może i nierzadko, pisał zbyt ostro o blachostkach czyli o ofertach sieci. Jojo natomiast konsekwentnie tylko grosze liczy a ilość wykrzykników i słów pisanych capsem(czyli ten krzyk) w jego postach mnie przeraża że dla niego to świat jedyny jest i nic poza tym nie widzi. Za grosza by mógł zabić w przenośni. Jak morze ma wszędzie smak soli, tak zawsze jojo grosze liczył i będzie liczyć a ile wyliczy to mi to wisi, chodzi o to że nie robi nic poza tym. Myślałem że ziemia się kręci wokół słońca a nie jednogroszówki.

  • 0

    192. ~  2011-01-16 15:05:13  host: adsp31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niektóre z tych ofert wyglądają taryfy na mix a nie prepaid

  • 0

    193. ~  2011-01-16 16:18:18  host: p13-03.opera-mini.net

    Panie moder. Gaduair zapowiedział zmiane cennika z dniem 14lutego i dodatkowe mb za doładowanie mają trafić do działu promocje. Czy chcą pogorszyć ofertę? Być może, ale może być też tak że w ten sposób będą mogli szybciej i skuteczniej odpowiadać na kontroferty choćby tego co tu powstaje czyli inteligo. Wg mnie warto zrobić z tego artykuł bo już dziś tak naprawdę rodzą się zmiany które ujrzą światło dzienne w przyszłości ale czy będąc to zmiany na dobre czy na złe to nie wiem. A co ja bym wolał to chyba oczywiste.

  • 0

    194. ~  2011-01-16 16:31:48  host: z09-09.opera-mini.net

    Taka jest prawda, że MVNO każde jedne zniknie z rynku w ciągu najbliższych 5 lat.

  • 0

    195. ~marekpanek24  2011-01-16 16:57:13  host: z16-10.opera-mini.net

    Czy zniknął to zależy od zaplecza finansowego, oferty dobre same się obronią, jak na razie oferty ggair czy mbank to dobre oferty. Kwistas to ostatnio dobry komentator dobrze się z nim dyskutuje.

  • 0

    196. ~  2011-01-16 16:58:01  host: p13-03.opera-mini.net

    Z tego co słyszałem to zagranica takie pseudosieci radzą sobie nie najgorzej, oni działają dopóki im się to nie znudzi a sieć ma nie tyle zarabiać ale być reklamówką głównego profilu działalności przede wszystkim czy wiazac jedno z drugim

  • 0

    197. ~  2011-01-16 17:05:42  host: z09-09.opera-mini.net

    Ja się boje przejść do mvno bo mam złoty numer i jak sieć upadnie to po numerze.

  • 0

    198.  2011-01-16 17:19:54

    *197 siec nie pada z dnia na dzien, wiec Twoje obawy sa nieuzasadnione. Na przykladzie wpmobi czy myavon widac, ze masz stosowny czas na ewentualne przenosiny

  • 0

    200. ~chilly  2011-01-16 17:31:14  host: 89-74-230-228.dynamic.chello.pl

    @196 banki mają różne produkty, do pomocy których mvno będzie przydatne. Choćby wysyłanie haseł jednorazowych dla klientów mvno banku może być bezpłatne, a dla reszty płatne.|już bank będzie zarabiał.

  • -1

    201. ~  2011-01-17 09:52:24  host: 83.218.104.106

    "Rusza telefon stacjonarny w Plusie. Kwotoredukator - to nazwa nowej usługi telefonii stacjonarnej w komórkowej sieci Plusa, opartej na technologii GSM. Dodatkowo obecni abonenci Plusa na jednaj karcie SIM mogą korzystać z dwóch numerów - komórkowego i stacjonarnego." więcej informacji na media2.pl

  • 0

    202. ~pino inowroclaw  2011-01-18 20:27:50  host: 89.230.154.111

    kolejne glowno z typu tu biedronka itp.

  • 0

    203. ~  2011-01-19 09:39:25  host: 83.218.104.106

    do 202: czas pokaże czy będzie do glowno czy wiewiórka...

  • 0

    204.  2011-01-20 20:15:58

    Prefiks heyah zlotych duzo juz nie znajda srebrne to wszystkie po koleji na all

  • 0

    205.  2011-01-22 09:08:04

    Olać Inteligo. 0,30 za minutę to żadna rewelacja, w innych sieciach jest taniej. 300MB za 15 zł też się nie opłaca skoro mogę mieć 7GB na 10 miesięcy za 50 zł.

  • 0

    206. ~  2012-04-26 20:30:40  host: 77-255-13-11.adsl.inetia.pl

    No i gdzie ta oferta?

Dodaj swoją opinię