Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Netia - Internet bez opłaty za utrzymanie łącza

[Aktualizacja] Netia - Internet bez opłaty za utrzymanie łącza

orson_dzi 10 Lutego 2017 09:40 Aktualizacja: 10 Lutego 2017 10:43

5 3

netia internnet wide 1

Netia wprowadziła nową ofertę Internetu na łączach Orange Polska. Główną zaletą oferty jest brak opłaty za utrzymanie łącza i możliwość łączenia pakietów.

W ofercie dla klientów indywidualnych usługa dostępu do Internetu o prędkości do 80 Mb/s kosztuje 49,90 zł. Opłata za utrzymanie łącza w przypadku braku usługi telefonicznej wynosi okrągłe 0 zł. Po połączeniu oferty internetowej z abonamentem komórkowym (nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 4 GB transferu), cena Internetu stacjonarnego spada do 39,90 zł. Dodatkowo można do tego dołączyć inne usługi, jak Telewizja Osobista w cenie od 35 zł miesięcznie.
Netia nie poinformowała jaki będzie koszt abonamentu komórkowego w pakiecie usług. Uzupełnimy wiadomość, gdy tylko otrzymamy dalsze informacje.

Analogiczny wariant dostępu do Internetu w ofercie dla małych firm kosztuje 39,90 zł netto miesięcznie plus opłata za utrzymanie łącza w wysokości 1 zł miesięcznie. Do Internetu stacjonarnego można też dokupić m.in. jedną z taryf mobilnych:
  • dwie karty SIM ze 100 minutami oraz 0,5 GB za złotówkę netto miesięcznie przez 24 miesiące,
  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci i 1 GB Internetu za 14,90 zł netto miesięcznie,
  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz 6 GB Internetu za 24,90 zł miesięcznie.

Do tego można też dołączyć telewizję z Pakietem Publicznym za 29,90 zł netto lub Telewizję Osobistą za 35 zł netto.

Oferty dostępne są dla nowych Klientów, a długość umowy w obu promocjach wynosi 24 miesiące.




Jak oceniasz nową ofertę Netii?

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet



Aktualizacja

Odpowiadając na pojawiające się pytania - oferta Internetu w pakiecie łączonym jest dostępna na łączach BSA.

Usługa telefonu komórkowej dla klientów indywidualnych kosztuje 1 zł przez pierwszy miesiąc oraz 30 zł przez kolejne 23 miesiące. Od 25 miesiąca cena telefonu pozostaje bez zmian, ale już koszt Internetu wzrasta do 59,90 zł (wliczając w to 5 zł rabatu za E-fakturę).

Zobacz: Regulamin oferty z GigaPrezentem

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:

Tagi: internet | netia

w sumie: 36
  • 0

    18.  2017-02-10 13:41:29

    Fajnie, tylko na linii na której Netia oferuje 17mb Orange oferuje 80mb - czyli pewnie w okolicach 60+. To normalne?

  • 0

    19.  2017-02-10 13:56:10

    @15 - nie, Netia nie ma mapy, masz zostawić swoje dane, a oni będą ciebie później nękać. To prawda, Orange ostatnio zrobiło bardzo fajną mapę. Kiedyś na niej było widać same punkty gdzie jest światłowód, a teraz także możliwości łącza dla Neostrady, czyli czy jest próg do 10Mbps, czy więcej, oraz czy jest VDSL, jak tak to do 80Mbps. Można to też potraktować jako mapę Netii, bo do 10 i do 20 Mbps jest BSA, ale o ile pamiętam na VDSL BSA nie ma - tu w promocj zgaduję, że chodzi o LLU Netii (do 80Mbps, 10 i 20 normalnie na linii Orange bez LLU także). Tak czy inaczej Netia się cofa i nie szanuje starych klientów.
    http://tlp.is/cm0

  • 1

    20. ~20  2017-02-10 14:15:42  host: egress6.cws.sco.cisco.com

    tak, mapa jest, w siedzibie netii

  • 1

    21. ~tatkoo  2017-02-10 14:19:02  host: 213.205.251.38

    Usluga telefonu komorkowej?? Ehehehehe, klasyczny Orson :D

  • 0

    22.  2017-02-10 17:08:50

    Trochę lipa, że po lojalce cena rośnie. Widać, że wiele osób wisi na bezterminowe i nie wiedzą jak ich wymieść.
    Szkoda że ten stacjonarny telefon taki biedny, gdyby było z 600-800min na wszystkie krajowe, razem z zagranicznymi stacjonarkami, to bym się zainteresował.

  • 1

    23. ~Amigo007  2017-02-11 02:21:30  host: 87-205-94-163.adsl.inetia.pl

    Dokładnie kombinują żeby ludzie przechodzili na umowy z rosnącymi cenami po zakończeniu kontraktu. Sam już ponad rok jestem na umowie bezterminiwej. Po prostu Netia nie ma mi nic godnego do zaoferowania na przedłużenie. Jestem na łączach orange, z tym że to chyba częściowo uwolnione llu. Płacę bodaj 10zł miesięcznie za telefon z 30 minutami na stacjonarne + 45,90zł za internet do 10mit. Dowiadywałem się i łącze pozwala na 13mbit max. I dzwonią z tymi super ofertami na przedłużenie, kaganiec na kolejne 24 m/ce i super oferta do 20 mbit.. A realnie 13mbit u mnie. Więc dziękuję. Cena albo ta sama za internet, albo bodaj 49,90zł. Więc nie dziękuję mam komfort umowy bezterminowej. A 10 mbit w zupełności mi wystarcza, do korzystania w 95% tylko z www. Sporadycznie coś ściągam. I w tych nowych kontraktach, to umowa się chyba sama przedłuża później bez wypowiedzenia. Więc ja zdecydowanie wolę umowę bezterminową.

  • 0

    24. ~tc  2017-02-11 08:31:55  host: 107.182.226.250

    Netia podniosła mi cene wiec zrezygnowałem.

  • 0

    25. ~Xxx  2017-02-11 12:44:06  host: n13-04-07.opera-mini.net

    @sig
    Bsa jest do 80mb's a LLU do 20mb's. Potwierdzone info :)

  • 0

    26. ~Xxx  2017-02-11 12:44:08  host: n13-04-07.opera-mini.net

    @sig
    Bsa jest do 80mb's a LLU do 20mb's. Potwierdzone info :)

  • 0

    27. ~Damcio  2017-02-12 01:12:51  host: public-gprs351606.centertel.pl

    Ja pamiętam, kiedy założyłem Internet, to był 13 marca 2006 roku, w TP, cena 78,08 zł/256kb/s, ale pierwsze 6 miesięcy po 1zł/miesiąc. Na sam koniec 2006 roku, pojawiła się opcja BSA, między innymi od Netii, więc w styczniu złożyłem rezygnację, ze skutkiem od 1 marca 2007 roku. Okazało się, że pojawiły się problemy, ponad miesiąc neta nie było, a jak się już pojawił z Netii, prędkość była żenująco niska, w dzień ok 1Mb/s, a od 18 każdego dnia

  • 0

    28. ~  2017-02-12 06:25:04  host: 89-64-31-139.dynamic.chello.pl

    Netii to niedlugo zostanie samo bsa bo w miastach kablowki i ftth orange ich miazdzy

  • 0

    29. ~  2017-02-12 06:31:50  host: 89-64-31-139.dynamic.chello.pl

    W Orange love: net 100Mb, tv, tel komorkowy, tel stacjonarny za srednio 74zl a Netia za net i tel. komórkowy 70zl.
    Oferta niepoważna.

  • 0

    30. ~Punk  2017-02-12 12:37:51  host: apn-95-40-209-90.dynamic.gprs.plus.pl

    Netia zaczyna się zachowywać jak Orange czyli złóż wypowiedzenie to ci i tak przedłużą umowę o kolejne 3 miesiące.
    Znajomy to przerabiał u siebie i nawet skarga do UOKIK ich nie ruszyła.
    Mam nadzieje że dostaną za to solidną karę by odchodzących klientów nie gnębić.

  • 0

    31. ~  2017-02-13 15:19:10  host: 248-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 10. Leszek1979: A czy DIL w RBM ciągle jeszcze działa? Bo chodziły jakieś pogłoski, że został (lub miał zostać) zlikwidowany!

  • 0

    32.  2017-02-14 20:01:07

    @31. Działa, na karcie której używam do dzwonienia i odbierania udało mi się nawet połączyć DIL z RWK jak Play się pogubił wprowadzając bonus za rejestrację :).

  • 1

    33. ~tkubon  2017-02-15 11:29:37  host: 178.43.200.215.ipv4.supernova.orange.pl

    @30: Do tego dochodzi burdel w Netii totalny syf i gnój oraz szykany Orange jak ktoś bierze na ich kablach (np. poprzez przełączanie na słabsze porty lub centrale). I tak w danej lokalizacji w Orange mamy np. 50 mega efektywnej prędkości na Netii w tym samym miejsce np. 15. Przykładów można mnożyć.

  • 0

    34.  2017-02-15 11:45:47

    Nie zostawiajcie danych kontaktowych na Netia bo moje jak i innych klientów wypłynęły podczas wakacji 2016roku. Tak ten pseudo operator dba o klientów i tych co się zapytają o ofertę...
    W Netii mam jeszcze telefon, internet wypowiedziany do końca lutego.
    Jak by Orange na stacjonarnym dał 200~400 minut za 42 zł to było by to .
    Teraz w Netii płacę 42 zł (od marca 49,99zł-brak internetu podwyżka), za 200minut komórki i stacjonarne.
    Jestem od 1,7 roku na umowie na czas nieokreślony. Netia olała klientów na łączach Orange.
    Orange zrobiło ofertę na dzwonienia zagranice, bez oferty na Polskę do 45zł (400minut komórki i stacjonarne)

  • 0

    35.  2017-02-15 11:51:32

    chodziło mi o to , że jak by orange miało lepsze warunki na telefon stacjonarny to Netia by upadła.
    A gdzie link na stronie Netia o tej ofercie?
    Dalej jedynie chcą wyłudzić dane osobowe , których nie strzegą WCALE!

  • 0

    36.  2017-02-15 23:43:51

    Na zderegulowanym rynku płacę za neostardę 19,75 zł. Jeśli dodać do tego cenę za zawieszenie telefonu... Netia nie ma nic ciekawego do zaproponowania ;-) Kozaczy tylko dzięki temu, ze ma fory "regulacyjne".

  • 0

    37. ~roman  2017-02-16 18:00:10  host: 178-37-52-245.adsl.inetia.pl

    Ktoś wie czy można wziąć za 69 zł BSA i no-limit + 4GB mając aktualnie dropssa?

Dodaj swoją opinię