Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Najważniejsze dane P4 w 2009 roku

[Aktualizacja] Najważniejsze dane P4 w 2009 roku

WitekT 20 Stycznia 2010 10:13

0 0
W 2009 roku P4 osiągnęło przychód na poziomie 1,34 mld zł. Co ciekawe, od sierpnia wykazuje pozytywną EBITDA. I miało prawie 3,5 mln kart SIM…

Na koniec 2009 roku P4 miało 3,447 mln kart SIM, o 1,439 mln więcej niż na koniec 2008 roku. Spośród nich 1,37 mln abonamentowych i 2,077 mln prepaid. ARPU wyniosło 41,3 zł.

W zeszłym roku P4 miało Capex (wydatki inwestycyjne) na poziomie ponad 600 mln zł. W ciągu trzech lat nakłady te wyniosły ponad 1,1 mld euro.

[Aktualizacja 13:02]

P4 zaraportowało dokładnie 1.370.166 kart abonamentowych (w tym mix) oraz 2.077.792 kart prepaid.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 302
  • 0

    283.  2010-01-22 02:01:55

    @278 gdzie Ty masz w tekscie 500zl z jednego abonenta to ja nie wiem, ale gratuluje dobrego humoru ;)

  • 0

    284.  2010-01-22 02:02:54

    oczywiscie jezeli chodzi w odniesieniu do "Dodam, że jeżeli ci co myślą że połowa kart jest nie aktywna to ARPU realne po odliczeniu tych kart to 1000zł na numer." bo arpu podaje sie w ujeciu miesiecznym...

  • 0

    285. ~TheRemiRed  2010-01-22 02:08:41  host: 62.152.152.152.dsl.dynamic.eranet.pl

    hehe, ja mam fresha, ale już nie doładowywałem z 3 m-ce, dzwonię tylko z tego bonusu, co jak do mnie dzwonią, to połowę tego mogę wygadać :D a mam gaduair, które ze swoją stawką 22 gr wymiata :) a jak doładuję za 40 dyszki/miesiąc, to jeszcze pakiet 200 MB neta dostaje hehe i jeszcze jakiś szmelc, z którego nie korzystam, ale te 200 MB to świetna sprawa+ 22gr/min hehe

  • 0

    286. ~hansen  2010-01-22 06:25:16  host: public-gprs13908.centertel.pl

    play obnizył ceny i wyskoczył z ofertą dla tych co chcą być w kontakcie i mało płacić za utrzymanie telefonu. Chwala mu za to ale ta podana cyfra to cyfra simów - uzytkowników i abonentów będzie pewnie o milion mniej. Ja w orange od poczatku roku wygadałem ponad 19 godzin za 35 abo, policzcie ile to wyjdzie w plej fresz :)

  • 0

    287. ~n  2010-01-22 07:19:13  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    284, 285 thonko polecam www.google .pl tam dowiesz się co to jest ARPU. Polecam też podstawy matematyki czyli 41,3 x 12 to 495,6zł w ujęciu rocznym. A aby ułatwić ci myślnie, jeżeli połowa nie generuje przychodu to pozostali mają z automatu przynoszą x2. Proste ale nie dal wszystkich. Szkoda, że wypowiadają się ludzie, którzy nie znają podstaw *co to jest ARPU, jak przelicza się wartość itp

  • 0

    288. ~n  2010-01-22 07:19:43  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    "myślenie" sorki

  • 0

    289. ~n  2010-01-22 07:21:34  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    jak na 2 mln aktywne jest 1 mln a ARPU to średni przychód po podziale na abonentów to nie dorabiaj ideologi. To tylko cyfry i nie ma drugiego dna.

  • 0

    290.  2010-01-22 08:02:06

    289: no Ok, to przyjmując twój tok rozumowania, Orange przy podobnym ARPU nie ma 7 mln pre-paid-ów tylko połowę tego i nie ma nawet 10 mln użytkowników

  • 0

    291.  2010-01-22 08:07:56

    @287 wiem bardzo dobrze co to jest ARPU i jeszcze raz Ci pisze o wielki ekonomisto i znawco wskaznikow, ze podaje sie go w ujeciu miesiecznym...

  • 1

    292. ~  2010-01-22 08:10:21  host: v10-15.opera-mini.net

    ad 281 minuty o ktorych piszesz nie sa do wszystkich, poczytaj regulamin ery!

  • 0

    293. ~xyz  2010-01-22 09:48:07  host: dcx128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    286. ~hansen napisz jeszcze jaki masz profil dzwonienia, bo tak rozmawiając mogę napisać, że wpłacając 30PLN mogę wygadać więcej niż te (podane przez Ciebie) 19h w moim PF i nic mi z konta nie zejdzie. Ale to wg mojego profilu. Bez porównania profili dyskusja nie ma sensu.

  • 0

    294. ~  2010-01-22 10:50:58  host: v01-11.opera-mini.net

    Orange wyłącza karty na czas, mi 2 karty wylaczyli praktycznie 2 dni po upłynięciu terminu na połączenia przychodzące, więc chyba liczba abonentów jest dość realna, nie to co w Plusie karty do 2 lat wyłączają. Play daje 12 miesięcy na wychowace i 3 miesiące na przychodzące, według mnie to bardzo dobre zasady, naprawdę dzięki temu Play Fresh daje pewną elastyczność w wydawaniu pieniędzy. ;) /Kwistas

  • 0

    295.  2010-01-22 12:44:34

    hansen (286) - 30 zł - Zadowolony? ;-P

  • 0

    296. ~n  2010-01-23 10:21:26  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    291 więc skoro już to wiesz to dlaczego nie potrafiłeś obliczyć przychodu rocznego i 500 zł było dla ciebie szokiem. Chyba masz maturę i proste działania matematyczne nie przyprawiają cię o zawrót głowy:)

  • 0

    297. ~mirekb  2010-01-23 15:53:49  host: apn-77-114-44-21.dynamic.gprs.plus.pl

    p4 przez czwartek i piątek odłączyło bts w moim rejonie,dzis chodzi ale transfer zablokowany.co jakis czas pojawia sie na fonie ikonka 3g (nie "wywala" na gsm p4 a na roaming polkomtela-ciekawe)to moze oznaczac ze trwają prace nad wdrożeniem hsdpa??w play dobrze i tanio i nawet z zasiegiem byłoby w miarę moim zdaniem ale zabezpieczenie sie kartą simplusa by zawsze móc doładowac i kupić pakiet na net,będzie koniecznością-tak na wszelki wypadek ;-)

  • 0

    298. ~mirekb  2010-01-23 16:01:14  host: apn-77-114-44-21.dynamic.gprs.plus.pl

    kurcze na blogplay.eu akurat testy zasiegu(ale tylko głos/sms/mms) od poniedziałku ;-) ciekawe czy u mnie sie wyrobią?w sumie moze nawet tydzień nie chodzic ale gdy zrobią 3g będzie ok

  • 0

    299. ~Poll  2010-01-24 10:42:53  host: tr1-97.netfala.pl

    hansen, wygadałeś 19h bo masz abo Orange dla Firm za 25PLN i do tego za 5PLN darmowy jeden numer ( do mamy ) i to z nią tak bleblasz .

  • 0

    300.  2010-01-27 18:42:27

    Bawią mnie wypowiedzi osób którzy nie wiedzą usilnie piszą

  • 0

    301. ~hehehehehe  2010-01-27 20:57:05  host: nat-tor2.aster.pl

    a mnie bawi Matyk twoja wypowiedź;)

  • 0

    302. ~hehe  2010-01-27 22:19:23  host: 188.146.199.161.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    ależ tych gejów mamy w Polsce te teletubisie jednak coś szkodzą na głowę;)

Dodaj swoją opinię