Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Moblin - intelowska wizja telefonu komórkowego

[Aktualizacja] Moblin - intelowska wizja telefonu komórkowego

LuiN 23 Września 2009 11:59

0 0

Intel zaprezentował na Intel Developer Forum 2009 nową wersję interfejsu mobilnego - Moblin 2.1. Interfejs przygotowany został z myślą o nowej generacji urządzeń, które wykorzystując procesory Intel Atom będą zarówno wydajnymi komputerami, jak i wszechstronnymi smartfonami.

Moblin jest mobilną dystrybucją Linuksa, pierwotnie przygotowywaną z myślą o netbookach i nettopach (miniaturowe komputery biurkowe). Wraz z nową wersją oprogramowania, system zaczyna być też adresowany do użytkowników urządzeń typu MID - stojących na granicy między smartfonami i netbookami / UMPC, wyposażonymi w funkcje telefoniczne.

Intel planuje zastosować telefoniczną wersję systemu Moblin do obsługi platformy Moorestown, z procesorami Atom wykonanymi w technologii 45nm. Platforma zakłada sprzętową akcelerację kodowania i dekodowania wideo oraz oferuje wsparcie dla łączności Bluetooth, HSPA, WiMAX i WiFi, nie zabraknie też pozycjonowania przy użyciu GPS-u czy nawet mobilnej telewizji.


Źródło tekstu: GSMDome, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~M.  2009-09-23 12:16:13  host: ttihfwgw.tieto.com

  Na stronie widzimy logotyp "MOB". Czy to czasem nie jest słowo o wydźwięku negatywnym? ;) Zabawne, jakby Moblin, którego nazwa ewidentnie wywodzi się od Mobile linux, miał być czymś co chodzi pod Windows Mobile... nie rozumiem. "Moblin, short for mobile Linux, is an open source operating system and application stack for Mobile Internet Devices (MIDs)" Niczego nie rozumiem. Są też strony moblin.org i też nie pozostawiają wątpliwości, czym jest Moblin. Systemem operacyjnym.

 • 0

  2. ~SROKA  2009-09-23 12:23:10  host: aagf94.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kto to pisał? Przecież wiadomo, że Moblin bazuje na kernelu Linuxa - przecież Moblin już istnieje :)

 • 0

  3.  2009-09-23 13:40:18

  1, 2 - macie oczywiście rację. Już poprawiam news. Źródełko zawiodło tym razem. Dziękuję za czujność!

 • 0

  4. ~derek  2009-09-23 16:51:46  host: seav1.static.otenet.gr

  malocz czytelna obsluga za wiele informacji na zbyt malym ekranie - no chyba ze to bedzie mialo z 5 ' ale wtedy to juz raczej nie bedzie telefon

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet