Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Meizu: Ładowanie od zera do pełna w 20 minut

[Aktualizacja] Meizu: Ładowanie od zera do pełna w 20 minut

LuiN 1 Marca 2017 00:12 Aktualizacja: 1 Marca 2017 15:03

6 3

meizu super mcharge

Meizu opracował nową technologię ładowania smartfonów, która pozwala naładować akumulator o pojemności 3000 mAh od zera do pełna w czasie zaledwie 20 minut. Gdy nie mamy 20 minut na ładowanie, już po 10 minutach uzyskamy 60% naładowania.

Super mCharge firmy Meizu oferuje aż 98% efektywność ładowania (Quick Charge 3.0 - 89%) i bezproblemowe korzystanie z telefonu podczas ładowania - temperatura urządzenia nie przekroczy 39 stopni Celsjusza. Nad bezpieczeństwem procesu czuwa natomiast 10-poziomowy system zabezpieczeń.

meizu super mcharge

Już sam przewód USB Type-C z chipem E-Mark, służący do ładowania w standardzie Super mCharge, przystosowany został do obsługi 160 watów. To ponad trzykrotnie więcej niż stosowane w Super mCharge 55 watów (11V/5A). Dla porównania, szczytowa wartość standardu Quick Charge 3.0 firmy Qualcomm to 18 watów.




meizu super mcharge

By mogło być możliwe tak szybkie ładowanie, konieczne były też zmiany w procesie produkcyjnym akumulatorów. Producent zapewnia, że nawet po 800 kompletnych cyklach ładowania, nowe akumulatory utrzymują ponad 80% pierwotnej pojemności. W praktyce przekłada się to na ponad 2 lata korzystania z akumulatora bez odczuwalnego spadku czasu pracy urządzenia.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Aktualizacja

Na przetestowanie ekspresowego ładowania smartfonów Meizu nie będziemy musieli długo czekać. Pierwsze modele wyposażone w technologię Super mCharge mają trafić na rynek pod koniec 2017 roku lub na początku 2018 roku.

Źródło tekstu: Meizu, wł     

Dodaj do:

Tagi: super mcharge | meizu | mwc2017

w sumie: 39
  • 0

    23. ~Zen  2017-03-01 10:26:02  host: 31.179.221.61

    @22- Musiałbyś rozklepać ten akumulator by się w smartfona zmieścił.

  • 0

    24. ~@  2017-03-01 10:46:10  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Czytajcie ze zrozumieniem... pliss @15,19

  • 0

    25. ~~~  2017-03-01 11:21:04  host: public-gprs408807.centertel.pl

    Czyli jest coraz gorzej? Kiedyś ładowarka 5W wystarczała i godzina ładowania. Dziś 55W i dwie godziny. Wychodzi na to, że telefony zjadają coraz więcej energii

  • 0

    26.  2017-03-01 11:41:25

    15, Ribi, 16, jedrek - Wszystko jest opisane w treści artykułu.

  • 0

    27. ~tata  2017-03-01 12:44:54  host: 095160153049.dynamic-ww-10.vectranet.pl

    Prad jest towarem bez ograniczen szczegolnie w dzien bo wiatraki,sloneczne panele daja go za darmo,noca elektrownie wodne i tak musza wode spuscic a magazynowac nie mozna.Elektrownie weglowe to zacofanie jak kiedys miejskie gazownie byly i zniknely.

  • 0

    28. ~@  2017-03-01 12:57:55  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    teraz z węgla to diamenty robić przynajmniej błyskotki będą a prąd technologią z XXI wieku - kiedy wodę rozczepią.. z 1 litra na 100 tys mieszkańców /

  • 0

    29. ~  2017-03-01 13:20:34  host: 165.225.84.79

    jak to wejdzie od razu mój samung idzie w smietnik.
    To coś na co czekam od lat.
    Nic tak nie irytuje jak low battery

  • 0

    30. ~  2017-03-01 13:38:29  host: user-164-126-253-139.play-internet.pl

    Uwielbiam chińskie technologie i 10 stopniowe chińskie zabezpieczenia, podobnie jak chińskie gacie 100% bawełny, mleko z melaminą, itd.

  • 0

    31. ~  2017-03-01 14:34:09  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    ryż z plastiku...

  • 0

    32. ~  2017-03-01 15:28:19  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    rusztowania wysokie na 40 pieter z bambusa...

  • 0

    33. ~  2017-03-01 15:51:00  host: user-46-113-42-179.play-internet.pl

    no ta tylko narzekania, możecie zabrać na szczyt bambusowego rusztowania samsunga wtedy macie 100% pewność, że zginiecie.... od wybuchu :D

  • 0

    34. ~otyk  2017-03-01 15:52:37  host: user-94-254-147-107.play-internet.pl

    Mam telefon ktory dziala na 4 baterie AAA i to jest smartfon.Fakt staje sie grupszy ale warto bo na ogniwach trzyms dluzej niz na baterii.Bateria standard 5000mAh.A na ogniwach m 9000mAh

  • 0

    35.  2017-03-01 16:15:12

    Dla troli wyżej: Wszystko co posiadasz jest robione w Chinach na zamówienie. Cokolwiek ci nie pasuje to mniej pretensje to zamawiającego, to on dyktuje jak Chińczyk ma dany produkt zrobić. Co innego chińskie firmy, są na bardzo wysokim poziomie. Więc radze się z tematem zapoznać a nie pisać z głowy głupoty.

  • 0

    36. ~Hotelarz  2017-03-01 16:44:35  host: public-gprs362597.centertel.pl

    Najśmieszniejsze są opinie tych którzy poniżają to czego nigdy mieć nie będą bo styl życia im nie pozwala takie coś kupić.

  • 0

    37. ~Wujo  2017-03-01 17:17:29  host: n19-06-04.opera-mini.net

    34. A co to jest za telefon?

  • 1

    38. ~27 tata  2017-03-01 18:04:00  host: user-188-33-148-42.play-internet.pl

    Dosyć teoretyczne rozważania. Co mają poważnego zasilać panele czy elektrownie wiatrowe? Jaka cena takiej energii? Elektrownie wodne jak najbardziej tylko gdzie je stawiać? Dlaczego Niemcy wycofują się z elektrowni jądrowych? Niestety jak na razie pozostają elektrownie węglowe i może coraz częściej gazowe. I tak trzeba coś spalać i tak.

  • 0

    39. ~jackii  2017-03-02 09:53:58  host: host9317921634.ewttruck.static.3s.pl

    @up: U nas wszyscy są teraz zainteresowani energią odnawialną. A później skończy się tak, jak we wspomnianych Niemczech, gdzie rodzina czy znajomi portfelami głosują za elektrowniami jądrowymi/węglowymi z powodu ceny. Za tzw. zieloną energię trzeba zapłacić jakieś 30% więcej...

  • 1

    40.  2017-03-02 10:02:02

    @39: skoro wspomniałeś o "zielonej" to ja zapytałem kiedyś Taurona jaką ja mam pewność że moja energia jest zielona a mojego sąsiada- na tym samym drucie jest czarna. Bo mi przysłali ofertę: drożej ale eko. Odpowiedzi nie dostałem- od ok. 2 lat czekam.

  • 0

    41.  2017-03-02 14:07:49

    czytam artykul i patrzę ze złością na mojego samsunga, którego 3 razy dziennie ladowac muszę a nie ma nawet 2 lat

  • 0

    42. ~  2017-03-02 18:15:07  host: p5093ce22.dip0.t-ipconnect.de

    41@ mam huawei p8lite i mam to samo, najlepiej jakby nie odchodzić od gniazdka :/

Dodaj swoją opinię