Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Manta Mobile - bezterminowy darmowy Internet

[Aktualizacja] Manta Mobile - bezterminowy darmowy Internet

LuiN 10 Lutego 2012 11:24

0 0

Podczas konferencji prasowej Bogdan Wiciński, prezes zarządu Manta Multimedia, przedstawił plany firmy na najbliższy rok. Na rynek trafi nowa oferta tabletów - z dołączonymi kartami SIM umożliwiającymi darmowe korzystanie z Internetu.

Nowe tablety będą równie wydajne jak urządzenia konkurencji z segmentu 1500 - 2000 zł, jednak ich cena ma wynieść 500 - 1000 zł. Wraz z urządzeniem klient otrzyma kartę SIM umożliwiającą bezpłatne łączenie się z Internetem z prędkością do 3,6 Mb/s w oparciu o infrastrukturę Polkomtelu - wystarczającą do szybkiego przeglądania Internetu czy sprawdzania poczty e-mail.

Za korzystanie z Internetu bezterminowo nie będą naliczane żadne opłaty. Będzie też możliwość wykonywania połączeń głosowych, w tym wypadku będzie jednak konieczne uprzednie doładowanie konta.

Pierwszych urządzeń Manta z darmowym Internetem spodziewać możemy się już nadchodzącej wiosny.

Dostęp do Internetu zapewni sygnał telefonii komórkowej, który pokrywa ponad 95% powierzchni kraju. A wszystko to w poręcznym, wydajnym, przenośnym tablecie - chwali nowy produkt Bogdan Wiciński.




Aktualizacja:
Pan Bogdan Wiciński, prezes zarządu Manta Multimedia, odpowiedział TELEPOLIS.PL na kilka pytań dotyczących oferty Manta Mobile. Potwierdziliśmy, że oferta działać będzie w oparciu o nadajniki Polkomtelu oraz ustaliliśmy, że zestawy startowe nabyć będzie można zarówno z tabletami Manta, jak i osobno.

Nie będzie żadnej opłaty aktywacyjnej. Usługa przewiduje limity - zarówno czasowe, jak i dzienne uzależnione od transferu. W ofercie Manta Multimedia będą zarówno tablety z wbudowanym modułem łączności 3G, jak i sprzedawane w zestawie z modemem zewnętrznym.

Na pytanie dotyczące stawek za połączenia głosowe i wiadomości otrzymaliśmy odpowiedź: 2 grosze taniej od najtańszego.

Źródło tekstu: Manta Multimedia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 133
  • 0

    120. ~  2012-02-12 12:30:04  host: 77-253-144-139.adsl.inetia.pl

    @119 - nie podniecaj się tak tymi 300MB, bo to terminowa oferta. Weź się lepiej hotelarz do roboty i kupuj sobie albo OFnK, albo chociaż pakiety danych w mBank Mobile...

  • -1

    121. ~?????  2012-02-12 14:44:23  host: public-gprs147154.centertel.pl

    Co to jest to OFnK????

  • 1

    122. ~  2012-02-12 15:18:29  host: 83.218.104.106

    do 121: OFnK to Orange Free na Kartę. do 120: nie jestem żadnym hotelarzem. A te 300MB darnowego netu mają dać przez kilka najbliższych miesięcy. Starczy w czekaniu na AERO2 (mają mi przysłać do 30 marca). Z OFnK też korzystam - a i tym się nie podniecam - tak jak to napisałeś. Po prostu pisze swoje zdanie na ten temat i tyle.

  • 0

    123. ~olik  2012-02-12 15:42:20  host: G-48.glinik.pl

    Czekamy i Ocenimy :D

  • 0

    125. ~Paweł Nyczaj  2012-02-12 20:33:51  host: 87-206-133-181.dynamic.chello.pl

    To byłoby lepsze od FreeM.

  • 0

    126. ~Nick  2012-02-12 22:53:29  host: user-188-33-89-17.play-internet.pl

    Mam play - mialem ERA i Orange - nie ma porownania - jakosc, predkosc transmisji - w innych sieciach zapomij. W orange jak mialem 200 kb/s to byl sukces - w play praktycznie ogranicza serwer. To tego zero zrywania polaczen etc.

  • 1

    127. ~x  2012-02-13 06:54:18  host: user-31-175-31-32.play-internet.pl

    126 - zgadzam się z tym co napisałes, w innych sieciach gdy testowałem szczególnie net mobilny to też miałem do 200kb/s, w PLAY jest tak jak powinno być czyli normalnie. Połączenia głosowe w sieciach W3 szły przez 2G, a w PLAY idą przez 3G. Jest różnica w jakości na korzyść PLAY.

  • 0

    128. ~  2012-02-13 10:54:43  host: z30-09.opera-mini.net

    Nawiasem mówiąc,a raczej pisząc, Manta ma wprowadzić do sprzedaży w pierwszym półroczu dwa smartfony na androidzie,a w drugim kolejne dwa.Zobaczymy co to będą za wynalazki.

  • 0

    129. ~heh  2012-02-13 11:55:24  host: CLIENT-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    Tak naprawde wszystkie sieci maja podobnie tanio, tylko różnie was kroją na opłatach handlowych.. Play ma taniej, ale za to jaka jest obsługa klienta w punktach itp

  • 0

    130. ~:)  2012-02-15 13:37:06  host: ie815.epe.put.poznan.pl

    Zauważcie, że manta pcha się w polkomtela, na limitach. Aero2 na jescze większych limitach musiał na okres 2 lat uruchomić Żak aby móc przejąć plokomtela (i pewne zakresy częstotliwości). Piszecie, że play jest the best, a to też polkomtel. Do tego internet Polsatu jest w tych samych rękach. Jak zniknie konkurencja, będzie można pomyśleć o cenach.

  • 0

    131. ~Artek  2012-02-16 17:34:41  host: ip-193-238-200-79.intersat.net.pl

    PLAY nie ma zasięgu trzech sieci. To jakaś bzdura. Mam właśnie dwa telefony. Swój w plusie i służbowy w play. Play do Plusa nie ma się co równać jeśli chodzi o zasięg. Dla mnie play to jest sieć dla naiwnych, którzy dostają co prawda dobry telefon i to tanio ale nigdzie zadzwonić nie można, bo ciągle brak zasięgu (nie licząc miast).

  • 0

    132. ~Art  2012-02-16 17:36:27  host: ip-193-238-200-79.intersat.net.pl

    Play dzierżawi stacje między innymi od plusa, ale nie wszystkie co skutkuje o wiele gorszym zasięgiem.

  • 0

    133. ~  2012-02-16 17:51:19  host: 31.41.144.41

    @132. Art(tek) podaj przykładowo lokalizacje gdzie zauważyłeś takie problemy. Najlepiej ze wskazaniem CID. Poza tym jeżeli wykonujesz takie pomiary przy pomocy dwóch telefonów to praktycznie nigdy nie będzie to odpowiadało rzeczywistości, gdyż każdy telefon ma nieco inną specyfikacje odbioru i nadawania. Wahania występują nawet wśród różnych egzemplarzy tego samego modelu telefonu. Ja mierząc przy pomocy LG KU990 i trybu debug na kartach mBank Mobile i Play nie zauważyłem jakiejś istotnej różnicy. Akurat w miejscu gdzie mnie to interesowało wyniki miałem w obu sieciach rzędu 6-11 RxLevel (czyli praktycznie granica zasięgu: dwie-trzy kreski) dla sieci GSM. Sieci UMTS (3G) akurat nie mierzyłem.

  • 0

    134. ~  2012-02-17 12:21:23  host: 83.137.2.149

    na telix pisze że niedługo wystartuje także larkmobile

  • 0

    135. ~  2012-02-17 15:10:02  host: v07-15.opera-mini.net

    @126 Ja mam Orange. Jakość lepsza niż w tmobile, nie mówiąc już o stabilności połączenia i ofertach, które Orange ma zdecydowanie lepsze!

  • 0

    136. ~Piotr  2012-02-20 16:30:27  host: PG-BRU-PX1.pg.com

    A tak apropos Play i Plusa, da się jakoś w Nokii E7-00 wyłączyć roaming krajowy, albo zmienić priorytet między Play i Plus, tak żeby z roamingu Plusa korzystał tylko w ostateczności?

  • 0

    137. ~pazdzioch  2012-02-29 11:35:50  host: user-46-113-158-63.play-internet.pl

    lol jak ograniczysz dostep do plusa bedziesz mial wiekszosc czasu 0 zasiegu ;d rozumiem ze znajomi Cie za bardzo denerwuja i wolisz byc poza zasiegiem to moze lepiej wylaczyc telefon ?...

  • 0

    138. ~olik  2012-03-02 16:58:37  host: G-48.glinik.pl

    Jeszcze nic nie wiadomo co dokładnie przedstawi manta ale konkurencja ma sporą wśród nowo powstających sieci. Na rynek polski oprócz manty wchodzi lark i virgin a w poniedziałek 5 II Heyah przedstawi swoją najnowszą ofertę, która podobno ma byc rewolucją !!!!

  • 0

    139. ~5g43j76  2012-03-24 01:07:19  host: 89-73-224-96.dynamic.chello.pl

    jeżeli nie będzie zbyt krótkiej ważności konta w przypadku nie ładowania konta to wezmę. W play masz szybki internet? To gdzie ty mieszkasz, tam gdzie ja ich sieć jest przeciążona... I transfer najgorszy jest właśnie w play, poza tym często rozłancza, za to bdb w orange i t-mobile.

  • 0

    140. ~Tomek  2012-03-30 22:34:09  host: 87-207-213-85.dynamic.chello.pl

    Niestety jest to lipa - dałem się nabrać. Bezterminowy oznacza 3 miesiące. Później trzeba wykupić abonament (fakt - tani, bo ok 10zł/miesiąc, ale o tym nie było mowy w zapowiedziach).

Dodaj swoją opinię