Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Magdalena Gaj o tańszym roamingu [wideo]

[Aktualizacja] Magdalena Gaj o tańszym roamingu [wideo]

LuiN 1 Lipca 2014 07:35 Aktualizacja: 1 Lipca 2014 10:16

4 1

Szefowa UKE, Magdalena Gaj postanowiła wypowiedzieć się na temat zmian stawek za roaming w UE. Nie przygotowała się do wywiadu zbyt dobrze.

To już ósma obniżka kosztów roamingu od 2007 roku, kiedy Komisja Europejska zdecydowała się zająć tą sprawą. Za półtora roku instytucja roamingu może w ogóle przestać istnieć. Tak o wchodzących dziś zmianach opowiada szefowa UKE, Magdalena Gaj:

W tym roku obniżka będzie rzeczywiście bardzo widoczna, ponieważ za połączenia przychodzące będziemy płacić maksymalnie 97 groszy, za wychodzące - maksymalnie 25 groszy, za SMS-a - maksymalnie 8 groszy, a za transfer danych 1 megabita - około złotówki - wylicza Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Szefowa UKE wyliczając ceny maksymalne kilkukrotnie pomyliła się. Jednostką rozliczeń transmisji danych nie jest też rzecz jasna megabit, a megabajt. Tak od dziś w rzeczywistości wyglądają stawki maksymalne:
w Euro bez VAT w PLN bez VAT w PLN z VAT
połączenia wychodzące (min) 0,19 0,79 0,97
połączenia przychodzące (min) 0,05 0,20 0,25
SMS 0,06 0,25 0,31
MMS 0,20 0,83 1,02
transmisja danych (MB) 0,20 0,83 1,02
1 Euro = 4,1806 PLN (średnia kursów z dnia 1.03., 1.04.,1.05.2014 r. opublikowanych w Dziennikach Urzędowych Unii Europejskiej)






Aktualizacja:
Serwis Newseria usunął oryginalny plik wideo z wywiadem, podmieniając go na krótszy, pozbawiony wypowiedzi Magdaleny Gaj na temat stawek roamingu. Zmieniony został też zapis wypowiedzi na pozbawiony błędów merytorycznych. Tak wyglądało oryginalne wideo (o stawkach roamingu od 37. sekundy):

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: magdalena gaj | roaming | uke

w sumie: 47
  • 1

    28. ~greg  2014-07-01 11:02:07  host: 89.174.81.114

    "W tym roku obniżka będzie rzeczywiście bardzo widoczna, ponieważ za połączenia przychodzące będziemy płacić maksymalnie 97 groszy, za wychodzące - maksymalnie 25 groszy," chyba odwrotnie bo przychodzące są tańsze

  • 1

    29.  2014-07-01 11:06:17

    Ciekaw jestem dlaczego Newseria podmieniło linki...

  • 4

    30. ~rough  2014-07-01 11:27:34  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @13 - a jakie kompetencje ma ktokolwiek w tym państwie wybrany przez rząd donalda tuska??? wszyscy urzędnicy którzy jeszcze coś tutaj robili tacy jak Streżyńska byli jeszcze wybrani przez rząd PIS, natomiast jakie podejście do Polaków, Polski, społeczeństwa i biznesu mają urzędnicy tuska i związani z tym rządem ludzie, to już mieliśmy okazję usłyszeć, myślisz że ta globtroterka się czymkolwiek różni od reszty tej bandy?

  • 3

    31. ~Głuchy Telefon  2014-07-01 11:32:47  host: n15-03-06.opera-mini.net

    A będzie nominacja do nagrody Głuchy Telefon 2014?

  • -2

    32. ~rough  2014-07-01 11:33:25  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    tak na marginesie te natarczywe, agresywne reklamy na telepolis to już jest po prostu jakiś horror, róbcie tak dalej i: 1. patrzcie jak wam spada liczba użytkowników, zresztą ten portal jest tak beznadziejny że nie zależnie od tego pewnie będzie spadać, głównie kopiuj-wklej z materiałów marketingowych różnych firm i instytucji, 2. patrzcie jak wszyscy będą blokować sobie te reklamy tak jak ja to robię

  • 0

    33.  2014-07-01 11:39:38

    32, jeśli chcesz grać fair, to albo oglądaj reklamy, albo zapoznaj się z tym: http://tlp.is/2yf Blokując reklamy w serwisie nie przyczyniasz się do jego rozwoju i zwiększenia liczby treści innych niż materiały prasowe.

  • -3

    34. ~rough  2014-07-01 11:42:13  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @33 - nie chcę grać fair, nie będę oglądał reklam, kompletnie mnie nie interesuje rozwój tego beznadziejnego portalu i ilość treści w nim

  • 1

    35.  2014-07-01 11:43:56

    34, rough - czyli kolejny komentarz z cyklu "nie interesuje mnie to się wypowiem".

  • -2

    36. ~rough  2014-07-01 11:46:22  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @35 - interesuje mnie to że na tym portalu są teraz agresywne, natarczywe reklamy, nie interesuje mnie los tego żałosnego portalu i jego przychód

  • 2

    37.  2014-07-01 11:51:57

    ~rough - mnie zastanawia, po cholerę tu zaglądasz wobec tego? Honoru całkowicie nie masz?

  • 2

    43.  2014-07-01 12:14:27

    Ciekawe, czy Newseria nie zażąda usunięcia "nieocenzurowanej" wersji wywiadu.

  • 1

    44.  2014-07-01 12:18:19

    Przepraszam, to kto tu w końcu odpowiada za to co ludzie publiczni publicznie mówią?

  • 2

    45.  2014-07-01 12:42:50

    Literówka w tytule "aTKualizacja" :)

  • 1

    46.  2014-07-01 12:50:23

    45, RadkoR, dzięki

  • 2

    47.  2014-07-01 14:17:56

    Mam nadzieję, że prezes UKE Pani Gaj, zamieści na stronach swojego urzędu stosowną erratę wraz z przeprosinami za wprowadzające w błąd w wypowiedzi dla serwisu Newseria...?

  • 4

    48.  2014-07-01 15:08:02

    Niepotrzebnie Szanowne Grono Telepolis denerwuje się na naszą Madzię, przecież prezentuje podobny poziom profesjonalizmu co reszta jej kolegów ze szczytów władzy w Polsce.

  • 2

    49. ~pabloki  2014-07-01 15:11:15  host: 37.30.93.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    czuje sie skatowany jej wypowiedzią . w głosie ie słychać pewności ,, miałem wrażenie że ona bardziej na bieżąco próbuje coś wymyślać. w skrócie to mówi yyyyy,y, ee,yyy,yyyy,y ,yyy,eeeeee,yy,yyyy,ee,yyy,yyy,yyyy,yyy. czy juz cbś, abw i prokurator odwiedziły telepolis by zażądać wydania kopii materiału na wszystkich nośnikach?

  • 1

    50. ~tata  2014-07-01 15:46:51  host: 5.174.56.139

    Telepolis zachowuje sie jak pewien minister zlapany na podsluchu.Niewazne co robi ale kto smie mnie krytykowac.

  • 2

    51.  2014-07-01 17:37:36

    Ta pani ma inne sprawy na głowie od wycieczek po latanie do operatrów i ich głaskanie, poprzednia prezes była o wiele lepsza.

  • 0

    52.  2014-07-01 18:36:35

    UE 8 razy zmieniała stawki a prezes UKE powtórzyć tego nie potrafi. Z taką wiedzą Magda Travel w ogóle rozumie co podpisuje ? Człowiek wyjeżdżając zagranicę sprawdza ceny żeby wiedzieć ile wyda a taka pani ma to głęboko w pupie bo za telefon i podróże my płacimy.

Dodaj swoją opinię