Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] LG KM900 Arena: multi-touch i akcelerator graficzny

[Aktualizacja] LG KM900 Arena: multi-touch i akcelerator graficzny

LuiN 11 Lutego 2009 14:00

0 0

KM900 Arena - nowy flagowy telefon koncernu LG - będzie miał wielodotykowy ekran (funkcja multi-touch). Trójwymiarowy interfejs telefonu, wyświetlany w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, to zasługa dedykowanego chipu multimedialnego. Według informacji LG, gdyby Arenę zaprojektować miała tylko jedna osoba, zajęłoby to jej przynajmniej 100 lat.

lg arena km900 lg arena km900 lg arena km900 lg arena km900

LG oficjalnie potwierdził prezentację telefonu KM900 Arena podczas nadchodzących targów Mobile World Congress w Barcelonie. Choć nowy telefon LG nie startuje w wyścigu na megapiksele, to mimo wszystko okrzyknięto go flagowym produktem koreańskiego koncernu w 2009 roku.

Producent w swoim oficjalnym blogu zamieścił zdjęcia telefonu, które przedstawiają nowy interfejs 3D S Class. Poza tym potwierdzone zostały pierwsze przecieki na temat specyfikacji urządzenia: 8 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej kartami microSDHC (do 32 GB), aparat fotograficzny 5 Mpix, nagrywanie filmów jakości DVD, interfejs widgetowy, wielopanelowy, trójwymiarowy pulpit (3D cube), akcelerometr. Na pokładzie znajdą się też: łączność HSDPA, WiFi, GPS i Bluetooth.

Panoramiczny ekran telefonu ma rozdzielczość 480 x 800 pikseli i przekątną 3 cali. Na potrzeby sześciokrotnie większej liczby obliczeń, którą generuje tak wielka rozdzielczość ekranu, w telefonie pojawi się dedykowany chip multimedialny.




Codziennie spływają kolejne informacje na temat Areny - wiemy już, że telefon będzie miał wielodotykowy panel (multi-touch) - mimo że Apple ostatnio opatentował tę technologię. Wciąż brak oficjalnych informacji na temat tunera DVB-H.

Wymiary telefonu to 106,9 x 55,3 x 11,95 mm, przy wadze 105 gramów. Bateria o pojemności 1000 mAh ma zagwarantować do 300 godzin czuwania lub 3 godziny i 50 minut rozmowy.

O LG Arena pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości.

Aktualizacja
Pierwszy materiał wideo z LG Arena:


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2009-02-11 14:19:59

    Kurna, da się! Niech się Nokia uczy. LuiN, HSDPA czy HSPA? Pewnie jeszcze nie ma info... no chyba, że jest...?

  • 0

    2. ~Hmmm  2009-02-11 14:49:53  host: chello084010028184.chello.pl

    Te ikonki na pulpicie wyglądają żywcem wziete od Apple :P

  • 0

    3.  2009-02-11 14:50:48

    2: Podobne, ale nie takie same. Po prostu modne bo wygląda jak szklane :D

  • 0

    4.  2009-02-11 14:53:47

    Z resztą pewnie niedługo Apple poda LG do sądu, że wykorzystują ekran dotykowy multi-touch. W G1 nie ma wielodotykowego ekranu bo podobno Apple zagroziło firmie Google sądem.

  • 0

    5.  2009-02-11 15:05:22

    matteo - no właśnie w różnych miejscach, różnie piszą. Jeszcze kilka dni i wszystko się wyjaśni. Mam wrażenie, że będzie to kawał porządnego telefonu - o ile ekran będzie wystarczająco czuły.

  • 0

    6. ~  2009-02-11 15:52:40  host: f96-021.opera-mini.net

    Luin ekran bedzie pewnie jak w pradzie2 czyli swietny dotyk. Swoja droga Prada2 to kawal dobrego i ladnego telefonu a i ergonomia dobra

  • 0

    7.  2009-02-11 17:09:24

    qwerty i jeszcze wiekszy ekran mogliy dorzucic ;) zartuje, naprawde neizla specyfikacja :)

  • 0

    8.  2009-02-11 18:08:42

    Zawsze czegoś zabraknie. Tutaj - klawiszy. Obie słuchawki i 'to coś', to imo trochę za mało. Nie podoba mi się, że producenci starają się na siłę upodobnić telefony do iPhone, którego wygląd po prostu nie wszystkim się podoba. Pulpit z kolei wygląda jak z Omni; przypadek?

  • 0

    9.  2009-02-11 18:28:48

    Jeśli LG wymyśliło własną technologię wielodotykową to Apple może ich cmoknąć ;) Co do Areny... Będzie to kawał "wypaśnego" sprzętu choć uważam, że zapożyczenia z designu iPhone'a to pomyłka. Tył modelu powinien raczej wyglądać podobnie do tego, który widzieliśmy w Viewty niż tego z produktów Apple'a.

  • 0

    10. ~JUZEK  2009-02-11 18:29:04  host: aeax95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MUSZE SE TAKI KUPIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    11. ~  2009-02-11 19:07:41  host: 180.v57.interkam.pl

    raczej nie do ip tylko do TOUCH HD, ekran, akcelerometr, itd. ikony sciagniete z IPHONE a 3d cube wyrzniete z TOUCH NIKI jest to kanadyjskie menu oni to zaprojektowali

  • 0

    12. ~  2009-02-12 04:41:02  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    @ Luin: "wiemy już, że telefon będzie miał wielodotykowy panel (multi-touch) - mimo ostatniego sukcesu Apple'a, który opatentował tę technologię" - to zdanie nie ma sensu.

  • 0

    13. ~  2009-02-12 16:39:50  host: aanh159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    DLACZEGO TA STRONA SIĘ TAK ROZJEŻDŻA . POWINNO BYĆ JAKIEŚ OGRANICZENIE SZEROKOŚCI.

  • 0

    14. ~  2009-02-12 16:40:30  host: aanh159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O WIDZE ŻE JUŻ JEST

  • 0

    15.  2009-02-12 16:50:13

    12, dzięki za zwrócenie uwagi - teraz jak sądzę informacja jest bardziej czytelna. Dorzuciłem film.

  • 0

    16. ~aaa  2009-02-16 21:26:36  host: host-89-230-194-155.lublin.mm.pl

    połączenie HTC TouchFLO 3D z iPhonem, ale czy to źle? LG zawsze dorzuca jakieś "smaczki", tym razem mamy np. transmiter FM. Żeby tylko cena nie zabiła...

  • 0

    17. ~klaudek  2009-05-17 11:09:30  host: i59f77ff8.versanet.de

    mam go juz i jest super polecam a nokie do obory

Dodaj swoją opinię