Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Lenovo przejmie Nokię?

[Aktualizacja] Lenovo przejmie Nokię?

LuiN 1 Sierpnia 2012 14:09

0 0

Wartość akcji Nokii wzrosła dziś o 11%, gdy przedsiębiorcy i analitycy zaczęli mówić, że Lenovo, chiński producent komputerów może być zainteresowany walczącą o przetrwanie Nokią.



Nokia odmówiła komentarza. Z biurem prasowym Lenovo nie udało się Reutersowi nawiązać kontaktu. Wartość akcji Nokii spadła o 70% od czasu ogłoszenia w lutym 2011 roku zmiany strategii.

W ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej plotek na temat ewentualnego nabywcy Nokii. Wskazywany jest między innymi Microsoft, jak i rozmaici producenci telefonów, którzy mogą być łakomi na olbrzymi pakiet patentów fińskiego koncernu, gromadzony przez firmę w latach jej świetności.




Lenovo ma doświadczenie w produkcji smartfonów i tabletów z Androidem, w tym całkiem wydajnych, dwurdzeniowych konstrukcji. Zakup fińskiego koncernu mógłby więc zaowocować pierwszymi telefonami z Androidem, które na obudowie miałyby zgrabne logo Nokii.

Aktualizacja, 14:45:
To jakiś żart (...) Żadne działania nie są w toku - powiedział Reutersowi Gianfranco Lanci, odpowiedzialny za działalność Lenovo w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, dementując plotki dotyczące zainteresowania Lenovo przejęciem Nokii.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 33
  • 0

    14.  2012-08-01 15:48:28

    13, Wojtaszek - tak się składa, że w większości w tym roku zaprezentowanych przez Nokię telefonów dominuje plastik. Czy tandetny? Różnie, ale to wciąż plastik.

  • -4

    15. ~  2012-08-01 15:56:19  host: 81.219.84.18

    @13 symbian też sie aktualizuje jak każdy system tyle że symbian noki jest nędzny bo aplikacje nie chcą działać

  • 1

    16. ~aaa  2012-08-01 16:01:13  host: afjh6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no żesz, lenovo jest za cienkie. ja kupie nokie i przeniose ja do polski ;)

  • -2

    17.  2012-08-01 16:05:26

    13. Samsung - używany 3 lata, ani razu nie widział serwisu, bateria trzyma do 10 dni (używam tylko do rozmów). Nokia - używana równolegle, ale tylko 2 lata już dwa razy była w serwisie: raz wyświetlacz, drugi raz coś poważniejszego, teraz zaczyna rzęzić głośnik i migotać wyświetlacz więc pewnie znowu wyląduje w serwisie (póki jest jeszcze na gwarancji). Dla mnie Nokia skończyła się w 2001/2002 roku na modelach 3310 i 6310i - później zaczęli produkować plastikowy, skrzypiący szajs myśląc że ciemna masa kupi bo telefon ma napis NOKIA (zresztą przez parę lat skutecznie im się to udawało - ale niestety teraz widać wyniki). Ja dzięki tym praktykom Nokii po powyższych modelach zacząłem wybierać telefony innych firm: Sony, Sony Ericsson, Samsung - i dziękuję Nokii że sama popchnęła mnie do przesiadki na nie :)

  • 1

    18.  2012-08-01 16:12:25

    "[AktualizaCAJA]"... czy to może azajatycka spółka-córka, należąca do Lenovo? :)

  • 1

    19.  2012-08-01 16:18:25

    @mlb - no nie do końca. ;-) Thx, poprawione.

  • 0

    20.  2012-08-01 16:29:17

    Miska ryżu? Oj ludzie, zatrzymaliście się na dawnych chińskich dziejach. Chiny teraz to już nie miska ryżu. Ale przecież gimnazjum wie lepiej...

  • 2

    21.  2012-08-01 16:59:57

    @15 taaa... a psy ogonami szczekają.

  • 0

    22. ~mobile4you  2012-08-01 17:33:40  host: public5876.xdsl.centertel.pl

    Z naszego (polskiego) punktu widzenia jakie znaczenie ma czy telefony są z Nokii czy z Lenovo? Nokia, po kilkunastu latach sukcesów, tak się nadmuchała, że myślała, że zawsze będzie liderować rynkiem GSM. Imperia zawsze upadają.

  • 0

    23. ~zenek73  2012-08-01 20:28:24  host: 89-69-192-10.dynamic.chello.pl

    Jestem fanem ThinkPadów - ThinkPhone to było by coś dla mnie :)

  • -1

    25. ~Floogi  2012-08-01 20:36:17  host: esh156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lenovo kupi nokię telefony będą dalej pod marką NOKIA wyrzuca Elopa i zrobią świetne telefony z androidem i wrócą do gry... :-)

  • 0

    26.  2012-08-01 21:58:58

    @25. Prędzej już Microsoft. Dla nich porażka Nokii to porażka Windows Phone, a to, chociaż moim zdaniem nieuniknione - mocno zdenerwuje udziałowców. MS od dawna chciał zająć znaczącą rolę na rynku usług mobilnych i sporo w to zainwestował. Nowy Windows 8 - to system na tablety. Nowy Office - to również pakiet na tablety. Istnieje też możliwość że użyją Nokię jako lewara, po czym wyplują nic nie wartą wydmuszkę do kosza.

  • 0

    27.  2012-08-01 22:56:26

    14,15,17: ale ja piszę o tandetnym plastiku, a nie o plastiku w ogóle, wiadomo że telefony za 100 zł nie będą z aluminium, co do psucia się to wszystkie telefony się psują, mi nokie działają bardzo dobrze, tylko e55 była raz w serwisi

  • 0

    28. ~LepikPL  2012-08-02 01:54:38  host: ust114.p7.InterArena.pl

    @26 popieram. Dosyć podobnie jak gógiel z motką. Przeżucie i wyplucie. Coś Motorola nie wyszła dobrze na wykupieniu przez większego gracza. Obawiam się że marka Nokia może zniknąć że sceny smartfonów, tak jak zanika hello-moto. Telefony Nokii pewnie nadal będą klepane w Afpaku albo innym Hindustanie, albo samą markę kupi jeszcze ktoś inny. Złym znakiem dla nokii jest ichnie vertu. Chcieli sprzedać, ale logo idzie do lamusa.

  • 0

    29. ~ha  2012-08-02 08:36:23  host: public-gprs228760.centertel.pl

    ciekawie, ciekawie się robi... Nawigacja Nokii ma być standardową w systemie WPhone 8 więc ciekawe co na tę plotkę M$... Pewnie będzie musiał przebić ofertę

  • 0

    30. ~Janes  2012-08-02 10:17:04  host: user-164-126-160-173.play-internet.pl

    cysiu 97 Z tego co wnioskuje po liczbie w twoim nicku masz 15 lat ? Weź dziecko przestań takie głupoty wypisywać bo się nie dobrze robi od ich czytania.Ty masz pewnie pojecie o telefonach taki że jak kolega gimbus ci powie ze ten dobry a ten nie to łykasz kit bezmyslnie Drugi mądry piszę ze na symbianie aplikacje nie działają Tylko złapać za łeb i wbic ręcznie trochę rozumu bo innej rady chyba nie ma

  • 0

    31. ~Janes  2012-08-02 10:28:37  host: user-164-126-160-173.play-internet.pl

    SimplusowiecU Wyświetlacze w nokiach same nie padają,nie migoczą po tym co napisałeś wydaje mi sie że twoja była zalana albo zaliczyła glebe więc to twoja wina a nie telefonu że się popsuł.Co do szajsunga to jeden na 10 trafi się że pochodzi beawaryjnie przez okres gwarancji i twój pewnie był jednym z nich pozostałe to 50% do serwisu pierwszym roku okresu gwarancyjnego w przypadku noki sytuacja jest odwrotna

  • 0

    32. ~sqt  2012-08-02 12:12:20  host: ghp233.internetdsl.tpnet.pl

    A ja mam linie 800 i polecam szczerze:)

  • 0

    33.  2012-08-02 15:55:25

    31. Janes: gwarantuję Ci że telefon: 1. nie był nigdy zalany, 2. nie był rzucany ani nawet nie upadł.

  • 0

    34. ~Kaprys  2012-08-02 19:38:28  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Mój SGS padł, w dziwny sposób, na CM7 działał elegancko, po upgrade do CM9 zaraz padł. Umarł. Oddałem na gwarancję, z nikłą nadzieją, bo wykryją moda i anulują gwarancję. A tu wymienili płytę główną i dalej ciska. Samsung nie taki zły.

Dodaj swoją opinię