Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [aktualizacja] Klapka inna niż wszystkie

[aktualizacja] Klapka inna niż wszystkie

LuiN 2 Października 2008 11:00

0 0

Koniec problemów z rozpadającym się telefonem z klapką… Koniec ciągłego uważania na zawiasy… DoCoMo zaprezentował telefon z klapką, który można trzymać w prawej i lewej kieszeni spodni - jednocześnie.

Oba panele telefonu żyją własnym życiem, komunikując się ze sobą poprzez Bluetooth. W razie potrzeby można je jednak ze sobą połączyć, czemu służą użyte w konstrukcji magnesy. Mało tego, dostępnych jest kilka wariantów połączenia odbudów - w zależności od tego czy chcemy zagrać w grę, napisać SMS, czy na przykład obejrzeć film.

Ten dość ekscentryczny patent prędko nie opuści Japonii. Pozostaje pozazdrościć interfejsu urządzenia - to Symbian z dotykowym interfejsem graficznym. Czyli coś na co czekamy aktualnie w wydaniu Nokii.






Aktualizacja: klawiatura telefonu jak się okazuje ma dwa oblicza - z jednej strony mamy sprzętową klawiaturę numeryczną, a z drugiej dotykową klawiaturę QWERTY.

split into two split into two

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2008-10-01 23:05:42

    #6: 3 lata świetlne? ;)

  • 0

    8.  2008-10-01 23:07:22

    Zawsze wydawalo mi sie, ze lata swietlne sa miara dlugosci, ale za ruski rok (czy tam miesiac, jak to szlo ;) ktos pewnie powie cos innego ;)

  • 0

    9. ~hrumek  2008-10-01 23:41:39  host: kwiatkowskiego.res.pl

    10 na 10 z tym zgubieniem polowki komorki :) jak na moj skromny gust sie nieprzyjmie za bardzo udziwniony i ludzie tego niekupia chyba ze dla jaj

  • 0

    10. ~kili  2008-10-02 07:04:26  host: 088156039018.ols.vectranet.pl

    #9. Ludzie to kupią.... przecież można połączyć te połówki jak się w sumie komu podoba.... Do listy rzeczy, które można zrobić z połówką komórki to może zostać skradziona... No i jeżeli to ma aparat to jest to chyba pierwsza komórka, która sama sobie może robić zdjęcie bez użycia lustra xD

  • 0

    11. ~grrr  2008-10-02 08:21:03  host: chello089076124115.chello.pl

    "...poczekaj tylko naladuje wyswietlacz"

  • 0

    12. ~moro  2008-10-02 08:48:49  host: pc4.internetdsl.tpnet.pl

    Czy lepszy telefon z klapka czy rozuwany czy normalny uniwersalny ?

  • 0

    13. ~radi  2008-10-02 09:01:02  host: eep2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mozna pisac smsa z jednej czesci komorki nie patrząc na wyświetlacz ;)

  • 0

    14. ~mika_vera  2008-10-02 09:52:42  host: 213.25.189.50

    Zawsze gdy czegoś nie widzimy-wydaje się to dziwne-poźniej okazuje się ciekawe i wiekszość osób chce mieć taką rzecz!

  • 0

    15.  2008-10-02 11:31:36

    Jak dla mnie przełomowe jest to, że to pierwszy telefon, który przyczepia się do lodówki:)

  • 0

    16. ~3m  2008-10-02 11:43:27  host: ajd49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam mimo wszystko bardziej czekam na wieczorne wiadomości made in Finland.

  • 0

    17.  2008-10-02 12:00:28

    3m - Comes with music powiadasz :)

  • 0

    18. ~3m  2008-10-02 12:08:41  host: ajd49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5800, jak mniemam:)

  • 0

    19. ~J  2008-10-02 12:46:14  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Często widzę stojących na budowie kolesi, którzy też pewnie mają Symbiana z dotykowym interfejsem graficznym i grają w gry, ale to musi być jakaś gra zespołowa, bo stoi ich po kilku z rękoma w kieszeniach.

  • 0

    20. ~  2008-10-02 12:56:41  host: ebo239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O cholera ale swietny patent. Sklada sie to do kupy zeby nie rysowalo sie w kieszenia po rozlozeniu wychodzi prawie jak lapciak. W sumie trzeba by nad tym troche popracowac - np. zamienic dotykowa klawke na sprzetowa ale telefon przeboski...

  • 0

    21. ~Pawełs  2008-10-02 13:47:05  host: ip-88-220-130-66.unregistered.net.exatel.pl

    -Chcesz mój numer? -No podaj... o nie! Zapomniałem klawiatury z domu:)

  • 0

    22.  2008-10-02 13:59:50

    21 - łe tam, można przy pomocy dotykowego ekranu zapisać:)

  • 0

    23. ~Alquana  2008-10-02 14:29:10  host: cc.azsoft.pl

    Ładne toto, pomysł mi się podoba, ciekawe, czy obydwie części mogą funkcjonować oddzielnie parę kilometrów od siebie, a przynajmniej ekran bez klawiatury. W końcu takowa nie zawsze jest potrzebna ;)

  • 0

    24. ~zibi  2008-10-02 14:37:07  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Teraz tylko musimy poczekać aż w toku ewolucji człowiek uzyska trzecią rękę. Będzie niezbędna do trzymania wyświetlacza, gdy dwie standardowe będą obsługiwały klawiaturę QWERTY.

  • 0

    25. ~  2008-10-02 16:00:02  host: apn-77-112-2-93.gprs.plus.pl

    Następny gadżet to szpanowania i nic więcej. Dwa razy więcej rzeczy do pamiętania. Aby nie zgubić 2 rzeczy i jak to ładować. Dwoma ładowarkami na raz czy jedną z dwoma wtyczkami. Ludzie to czasem bardzo sobie lubią utrudniać życie. Ale co się nie robi aby podnieść sprzedaż. Nie ważne czy to komu potrzebne czy nie. Tylko kasa i kasa.

  • 0

    26. ~pduncz  2008-10-03 12:47:58  host: 82-dzi-20.acn.waw.pl

    o rany, 25, ale chyba nie będzie przymusu kupowania tego, co?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-132-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

applefan_ | 2017-10-18 11:25:00

@3 skąd wiesz ile mam ich akcji?


~Hotelarz | 2017-10-18 11:14:48

Xiaomi to najlepsze telefony robi za niską cenę.


~Ppp | 2017-10-18 11:07:13

Czasami szybciej działa 3g niż 4g


~ | 2017-10-18 11:05:35

młode pelikany to glupie ze h ho


~stary_pelikan | 2017-10-18 11:04:56

dziecko zanim coś napiszesz to się zastanów bo tylko wstyd przynosisz rodowi Pelikanow.

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet