Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] JustDrive - płać za paliwo smartfonem

[Aktualizacja] JustDrive - płać za paliwo smartfonem

orson_dzi 1 Lutego 2018 20:39 Aktualizacja: 2 Lutego 2018 20:00

6 3

justdrive

Dziś swoją oficjalną premierę miała aplikacja JustDrive, która umożliwia płatność za paliwo z poziomu smartfona, bezpośrednio przy dystrybutorze.

Płacenie za paliwo za pomocą JustDrive jest bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikację z App Store lub Google Play, zarejestrować się w niej i podać dane karty płatniczej. Następnie po zatankowaniu na wybranej stacji Orlen lub Bliska (w przyszłości dołączą do nich inne stacje) należy zeskanować kod QR umieszczony na dystrybutorze, zaakceptować kwotę wyświetloną na ekranie i można jechać dalej. Kwota zostanie pobrana z przypisanej do aplikacji karty płatniczej.

Od pierwszego tankowania każda osoba otrzymuje 5 groszy zniżki na litrze paliwa, a udział w programie poleceń pozwala zaoszczędzić nawet do 50% na kosztach związanych z tankowaniem. Każda osoba, która zarejestruje się w aplikacji z unikalnym kodem polecającym poza standardowymi 5 groszami, przez miesiąc otrzyma dodatkowe 50 groszy rabatu, więc w sumie zapłaci 55 groszy mniej na litrze paliwa. Dodatkowo osoba polecająca otrzyma 5 gr zniżki od każdej osoby, która wykorzysta jej kod przez 90 dni. Są jedynie dwa ograniczenia - zniżki działają do 100 litrów paliwa miesięcznie a cena litra nie może być niższa niż 50% tego co widzimy na dystrybutorze.

Na ten moment usługa dostępna jest tylko dla osób posiadających działalność gospodarczą. Aplikacja na koniec miesiąca wygeneruje jedną fakturę zbiorczą VAT, którą opłacić można bezpośrednio z poziomu aplikacji. W niedługim czasie aplikacja ma być dostępna też dla osób fizycznych.




justdrive rejestracja
JustDrive - rejestracja

Aktualizacja

Wygląda na to, że twórcy programu nie przewidywali aż tak dużego zainteresowania. Użytkownicy aplikacji otrzymali SMS-a o treści:
Ogromne zainteresowanie JustDrive przyczynilo sie do przejsciowych problemow technicznych. Placenie za paliwo nie bedzie mozliwe przez kilka najblizszych dni. Poinformujemy Cie od razu jak to bedzie mozliwe, przepraszamy za utrudnienia. [Zespol JustDrive]

Dzięki Remington za informację

Źródło tekstu: JustDrive      

Dodaj do:

Tagi: justdrive

w sumie: 57
  • 0

    38.  2018-02-03 11:20:36

    Staram się tankować na stacjach Auchan, bo różnica w cenie jest dość znaczna, a w jakości nie bardzo. Mam kartę Vitay, którą używam raz do roku, jak jestem nad morzem... Zamiast wymyślać durne apki, zaoferowaliby paliwo w cywilizowanej cenie i byłoby git. A tak macham im przyjaźnie ze stacji konkurencji, całkowicie ignorując JustDrive i podobne cudeńka. :-)

  • 0

    39.  2018-02-03 11:47:32

    @37, może przeczytaj tekst? (masz to jeszcze zaznaczone wytłuszczonym drukiem)

  • 0

    40.  2018-02-03 13:03:31

    @38: jak niby fintech ma obniżyć ceny paliwa?

  • 0

    41. ~  2018-02-03 13:42:39  host: axr5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10
    Podjezdxasz karta pin kwota albo ilosc galonow i lecisz. Obsluga tylko jakkarty nie zaakceptuje. Kazdy polak ma ptoblemy ja ty hehe taka rasa pechowa. Ja nie mam zadnych i po zadnym kraju na swiecie nie jezdzilo mi sie wygodniej niz po us i kanadzie

  • 0

    42. ~Seth  2018-02-03 14:05:07  host: host-89-229-82-177.dynamic.mm.pl

    @38 ja robię dokładnie tak samo. Na cholerę mi jakieś apki, skoro decydująca jest cena paliwa. Do tego w Auchan nigdy nie ma problemu, że na stacji ktoś kupuje cokolwiek innego. Niestety innych tak samo myślących też jest sporo i przez to kolejki np w piątki są kolosalne.

  • 0

    43. ~  2018-02-03 14:37:05  host: public-gprs396086.centertel.pl

    @9 Ale same terminale zbieraja tylko dane dla banku i operatora terminala.

  • 0

    44. ~  2018-02-03 14:50:37  host: public-gprs396086.centertel.pl

    @42 Paliwo jest z rafinerii. Wystarczy sprawdzic, skad Orlen i Auchan maja paliwo w zbiornikach. @38 O roznicy w jakosci moze byc mowa tylko w przypadku, gdy do zbiornika dochodzi rura z woda albo ktos cos innego dolewa.

  • 0

    45. ~Marcin  2018-02-03 19:21:22  host: edl241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cieszą mnie takie osoby które nie widzą róznicy pomiędzy Orlenem a Auchan.. Mam więcej pracy w serwisie. Dziękuje wam bardzo. I możecie dalej się cieszyć, że macie równie dobre paliwo co na stacji. ;)

  • 0

    46.  2018-02-03 19:36:31

    Tankowałem parę razy na Orlenie ale wybaczcie ani paliwo ani jakość obsługi nie zasługuje na jakiekolwiek uznanie, i nic się w tym zakresie od lat nie zmienia. Już wolę stacje Bliska które często biorą paliwo od Shella

  • 1

    47. ~Szejk  2018-02-03 20:39:13  host: 159-205-7-110.adsl.inetia.pl

    @46 bliska bierze paliwo od Shella? Haha widać ze masz pojęcie o rynku paliwowym. To Shell bierze paliwo z Orlenu. A bliska to marka ekonomiczna Orlenu!

  • 1

    48.  2018-02-03 20:50:20

    mlb - rzeczywiście trochę pojechałeś... ;-)

  • 0

    49. ~Piotr  2018-02-04 07:43:23  host: public-gprs390009.centertel.pl

    @46 Ha ha. A telefon masz zapewne w Playu?

  • 0

    50. ~@45  2018-02-04 08:24:59  host: 89-78-238-142.dynamic.chello.pl

    Już wiemy gdzie nie naprawiać auta. Dziękujemy za ostrzeżenie. Do edukuj się w kwestii dystrybucji paliw w naszym cudnym kraju bo klientów to już sobie odebrałeś wypowiedzią :D

  • 0

    51. ~Piotr  2018-02-04 08:48:51  host: public-gprs390009.centertel.pl

    @50 Żebyś jeszcze wiedział który to serwis :-)
    A po drugie jak swego czasu były wzmożone kontrole to właśnie takie stacje miały najwięcej złej jakości paliwa.

  • 0

    52.  2018-02-04 09:54:15

    @47 @48 po pierwsze nie wszystkie paliwa pochodzą z polskich rafinerii. Po drugie - cała tajemnica tkwi w dodatkach. Rozmawiam często z pracownikami stacji więc to co napisałem nie jest wyssane z palca.

  • 0

    53. ~Piotr  2018-02-04 10:37:19  host: public-gprs390009.centertel.pl

    @52 Ostatnie zdanie jest.

  • 0

    54.  2018-02-04 19:27:49

    @52: nie wszystkie? To podaj źródło tych informacji, bo ja pamiętam wersję, że tylko Shell VPower Racing jest sprowadzana

  • 0

    60. ~winnie  2018-02-09 12:40:05  host: 212.160.172.72

    Twórcy apki może mają jakąś wizję świata, ale współpracujące stacje nie widzą jaka to jest KOLOSALNA STRATA, że klient nie podchodzi do kasy? Nie kupi hotdoga/kawy/fajek/ibupromu/batonika/wódy i nikt nie wciśnie mu płynu do spryskiwaczy za 20 zł? Gdzie jest biznes?

  • 0

    61. ~Gi  2018-02-14 14:59:24  host: afqu188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dzisiaj w AppStore (już?) nie ma tej aplikacji. "Brak wyników" napisane..

  • 0

    62.  2018-02-16 10:27:38

    52 - ja natomiast obsługuję w pewnym sektorowym zakresie firmy paliwowe - nie Orlen oczywiście ale mniejsze jak najbardziej...
    Orlen nie po to ma rafinerie, żeby obec paliwa czy chociażby surówki brać. Dodatki? A co pracownik stacji może o tym wiedzieć? No wie - jeśli sam miesza paliwo. Tyle, że ja takiego paliwa bymn np. nie tankował na Twoim miejscu.
    Oczywiście, ze nie wszystkie paliwa pochodzą z polskich rafinerii. Ale zdaje się zacząłeś o Orlenie głupoty opowiadać i jego marce - Bliskiej?

Dodaj swoją opinię