Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] iPhone czwartej generacji (prawie) oficjalnie

[Aktualizacja] iPhone czwartej generacji (prawie) oficjalnie

LuiN 19 Kwietnia 2010 21:24

0 0

Witryna Gizmodo dotarła do prototypowego egzemplarza czwartej generacji telefonu Apple iPhone. Urządzenie zostało zdalnie zablokowane przez Apple'a, znamy już jednak ostateczny wygląd nowego iPhone'a.

4gs gizmodo 4gs gizmodo 4gs gizmodo 4gs gizmodo

Ekran urządzenia jest minimalnie mniejszy od tego w modelu 3GS, jednak ma widocznie większą rozdzielczość (być może 960 x 640). Tradycyjne karty SIM zastąpi standard microSIM, który trafił też do iPada. Jest kamera do wideorozmowy, a główny aparat (przewidywane 5 lub 8 Mpix) wyposażono w diodową lampę błyskową.

Boki urządzenia wykonane są z aluminium, podobnie jak boczne przyciski. Pojawił się drugi mikrofon - najprawdopodobniej na potrzeby funkcji oczyszczania głosu. Wymiary nowego iPhone'a to 114,3 x 58,7 x 9,4 mm.

Bateria jest o 16% większa, ma pojemność około 1419 mAh (3GS - 1219 mAh, 3G - 1150 mAh).




Tak jak pisaliśmy w nagłówku wiadomości, prototyp, który udało się zdobyć witrynie Gizmodo został zdalnie zablokowany przez Apple'a. Po podłączeniu do komputera telefon wykrywany jest przez iTunes jako iPhone, ale nie ma możliwości przywrócenia jego oprogramowania.



Pierwsze zdjęcia nowego iPhone'a prezentowaliśmy w tej wiadomości.

Aktualizacja:
Apple w oficjalnym piśmie zwrócił się do właściciela Gizmodo o zwrot prototypowego iPhone'a. Witryna odkupiła urządzenie od znalazcy za 5 tys. dolarów, z prawnego punktu widzenia sprzęt jest jednak dalej własnością Apple'a.

Źródło tekstu: Gizmodo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2010-04-20 00:00:24

    @20 skoro na zdjeciu 4 w 3gs sa widoczne to dla mnie sa na wierzchu nawet jezeli sa lekko "wpuszczone" w plastik...

  • 0

    22. ~olo  2010-04-20 07:34:36  host: esz19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4. j3sion, azjaci przynajmniej mają takie coś jak honor, ja by nasi politycy byli tak jak oni honorowi to po tygodniu na wiejskiej tylko sprzątaczki zostały

  • 0

    23. ~kili  2010-04-20 07:47:55  host: 088156002079.olsztyn.vectranet.pl

    JA CHCĘ TĄ ZAWIESZKĘ Z ROBOTKIEM ANDROIDA! xD (0:08) Sądzę, że sprzedaż spadnie... słitaśnym gimnazjalistom się nie spodoba...

  • 0

    24. ~colo  2010-04-20 07:55:42  host: public62628.xdsl.centertel.pl

    Azjaci i honor? Handluje z nimi i wyrobilem sobie inna opinie. A ten iPhone 4 to pierwszy model który mi się podoba, reszta to są mydelniczki hehe...

  • -2

    25. ~złośliwiec  2010-04-20 08:49:01  host: 77-254-28-101.adsl.inetia.pl

    ale pieprzycie! to jakaś zbiorowa histeria anty czemuś tam! wystarczy że jeden coś powie a inni bez własnego zdania za nim jak barany. społeczeństwo owiec. ciekawe ilu z was miało ip w rekach i ilu z was w ogóle używało ip? świetny sprzęt pod warunkiem że jest się osobą reformowalną a nie tylko nokia lub ericson lub coś jedynie słusznego.

  • 0

    26. ~Kris  2010-04-20 09:13:20  host: 194.246.124.200

    "a nie tylko nokia lub ericson lub coś jedynie słusznego." no ta lub motorola lub samsung lub lg lub htc lub blacberry masz racje pisząc "jedynie" tylko dlaczego te "barany" jak nas oceniłeś uwzieli się tak na tego iphona i go krytykują i chcą go zniszczyć i jeszcze nie wiem co, uwierz większość miała w ręku iphona a dlaczego bo ich znajomi "szpanerzy" się nimi chwalą i chwalą i non stop chwalą ja rozumiem że jak jest coś dobre to można polecić ale mnie szlak trafia jak kumpel mi 20 raz powtarza żebym sobie kupł iphona bo co to za tel stary ja mam motorole V9 i dla mnie to jest najlepszy tel inne funkcje jak dzwonienie i pisanie sms-ów mnie nie interesują :P

  • 0

    27. ~  2010-04-20 09:38:40  host: chello089074158242.chello.pl

    proszę moderatora o usuwanie takich rasistowskich komentarzy jak @24 ! młodzieży wszechpolskiej dziękujemy za udział w dyskusji - nie wracajcie... @22 - jedni mają honor inni nie, tak jak Polacy, Żydzi, czy Nigeryjczycy, nie narodowość świadczy o tym czy ktoś ma honor, czy nie, a cechy indywidualne... a co do polityków - to ja cenię pracę jaką wykonują, oczywiście są też ludzie ustawicznie się kompromitujący jak np. Palikot, ale jak oni są tacy "źli" a ty jesteś taki "dobry" to załóż partię, wygraj wybory i zrób to co oni robią lepiej, a jak tego nie robisz to PRZESTAŃ NARZEKAĆ ! @4 - po pierwsze to oczywiste że jak telefon został utracony przez jego właściciela został od razu zablokowany, po drugie to myślę że gdyby oni ukradli dane co do systemu, bez zgody jego właściciela, to nie wypłacili by się po tym jak apple by pozwał gizmodo o złamanie praw autorskich itp. - i bardzo słusznie, co do demonstracji samego telefonu, to tutaj mogą się tłumaczyć że "znaleźli" go, albo ktoś im go dostarczył kto go znalazł... ktoś kto go "zgubił" na pewno straci pracę, a sam Steve Jobs myślę że jest WŚCIEKŁY - nigdy wcześniej nie wyciekło coś takiego z apple, teraz po raz pierwszy ktoś się wypaplał przed premierą... co do samego iphona to hmmmm, mam mieszane uczucia, na dzień dzisiejszy bardziej mi się podoba 3GS, a apple poszło na całość zmieniając produkt który był idealny jeśli chodzi o wzornictwo, jak porshe 911 ;) natomiast do takich szoków designerskich trzeba się przyzwyczaić, więc jak się oswoję z nowym wzornictwem to być może zmienię zdanie

  • 0

    28. ~  2010-04-20 09:42:08  host: chello089074158242.chello.pl

    @25 - 10/10 ! zgadzam się w pełni

  • -1

    29. ~  2010-04-20 09:47:49  host: chello089074158242.chello.pl

    @26 - "dlaczego te "barany" jak nas oceniłeś uwzieli się tak na tego iphona i go krytykują i chcą go zniszczyć i jeszcze nie wiem co" dlatego że jesteście sfrustrowani że was nie stać ? dlatego że od samego początku krytykowaliście ten telefon, a teraz ciężko zmienić zdanie, wycofać się ze swojej "ideologii" anty-iphone ? dlatego że nigdy nie mieliście tego telefonu w ręku i nie wiecie jak bardzo przyjazny użytkownikowi jest ? dlatego że - faktycznie - ludzie posiadający iphona bardzo go wychwalają (bo po prostu jest to bardzo dobry produkt) i wyzwala się reakcja obronna, czyli atakowanie tego wg. was przesadnie wychwalanego produktu ? "uwierz większość miała w ręku iphona a dlaczego bo ich znajomi "szpanerzy" się nimi chwalą i chwalą i non stop chwalą" niezłych masz znajomych, współczuję, pewnie jesteś ze wsi i może tam można "szpanować" iphonem :D z moich znajomych kilku ma iphona, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś szpanował, także to tylko kwestia twoich znajomych a nie telefonu. "ja mam motorole V9" głęboko ci współczuję, może stąd ta frustracja wobec osób które - w przeciwieństwie do ciebie - mają telefony które nie są śmietnikiem ?

  • 0

    30.  2010-04-20 10:15:05

    Brzydki! 3GS o niebo ładniejszy.

  • 1

    31. ~Kris  2010-04-20 10:16:33  host: 194.246.124.200

    urzycie zwrotów "jesteście sfrustrowani że was nie stać" ; "pewnie jesteś ze wsi " ; "mają telefony które nie są śmietnikiem ?" kwalifikuje Cię jako dziecko, a z dziećmi to ja dyskutować nie zamierzam i to tłumaczy twój zakrojony tok myślenia więc Ci wybaczam

  • 0

    32.  2010-04-20 10:24:46

    kurcze, jednak jest prawdziwy: http://www.cultofmac.com/apple-formally-asks-for-iphone-back-giz modo-returns-it/3904529

  • -1

    33. ~  2010-04-20 11:54:59  host: chello089074158242.chello.pl

    @31 - hehe widzę że trafiłem w dziesiątkę z tą wsią i z frustracją spowodowaną posiadaniem zabytkowej V9 :)

  • 1

    34. ~  2010-04-20 16:20:38  host: 77-255-179-180.adsl.inetia.pl

    @33 nie rozumiem jaki masz problem z wsią? A to, ktoś aktualnie używa 3310 oznacza, że jest gorszym człowiekiem? Bardzo proszę adminów o usunięcie takich dyskusji, to naprawdę zaniża poziom portalu ;)

  • 1

    35. ~GG  2010-04-20 17:00:59  host: 109.243.131.209

    @33 Jeżeli posiadanie innego telefonu zalicza mnie jako gorszego to współczuje ci człowieku. iPhone to taki przereklamowany gadżet... Teraz mogę mieć takie same funkcje w telefonie za połowę ceny i to jest mój główny powód.

  • 1

    36. ~Kris  2010-04-20 18:06:43  host: 194.246.124.200

    33 to dzieciak który wrócił właśnie do domu i patrzy zapamiętale w swojego iphona więc mu wybaczcie może kiedyś zmądrzeje. internet powinien być dla dorosłych a nie dla dzieci

  • 1

    37. ~Kris  2010-04-20 18:12:34  host: 194.246.124.200

    33 a i jeszcze coś w 27 wypowiedziałeś się że nie ma znaczenia czy ktoś jest Polakiem, Żydem, itd .. ale to gdzie mieszka to już ma znaczenie ?? i jaki telefon ma ?? oojjj się na tobie zawiodłem niby taka tolerancja w głowie pstro pomyśl zanim coś napiszesz

  • 2

    38.  2010-04-20 18:46:35

    Jest wiele telefonów na rynku które potrafią znacznie więcej niż iPhone i są do tego tańsze. Polecam ostatni nr CDACTION. Jeżeli komuś iPhone lub iPad się podoba to proszę bardzo,wprawdzie są drogie ale solidnie wykonane,ergonomiczne i mogą się podobać,a otoczka marketingowa sprawiła iż są to bardzo porządane przez miliony. Proszę jednak nie wmawiać reszcie, iż są to jakieś nowości techniczne bo nie są, a krytykują je tylko ludzie z małymi portfelami. Najczęściej krytykują je ludzie o szerokich horyzontach, którzy mają wiedzę i chcą wiedzieć dlaczego muszą tyle płacić, jeżeli u konkurencji jest coś więcej i do tego tańsze ?

  • 0

    39.  2010-04-21 09:16:40

    coś czemuś nierówne :) jakoś konkurencja nie ma ekosystemu aplikacji; konkurenci prezentują komputery z dotykowym ekranem - a iPad nie jest komputerem z dotykowym ekranem, tylko urządzeniem do konsumpcji mediów. Mercedes i Fiat Panda mają cztery koła i poruszają się do przodu, w jednym i drugim można podróżować.

  • 0

    40. ~SS  2010-04-22 22:07:11  host: 77-253-247-127.adsl.inetia.pl

    Siła iphone polega na tym, że każda funkcja, "dostępna za połowę ceny w innym tel" jest przemyślana i wykonana 3 razy lepiej... SMSy, MMSy - bezkonkurencyjne Książka adresowa - bezkonkurencyjna Odtwarzacz muzyki - najlepszy świetna przeglądarka świetny mail śeiwtny kalkulator a nawet zegar... I do tego masa przydatnych rzeczy z appstora... To naprawdę potrafi odwrócić wzrok od tych kilku malutkich wad, które daja mozliwość dowartoścowania się wszystkim "prosom", "alfom" i "omegom" :)

Dodaj swoją opinię