Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja III] Nowym operatorem MVNO będzie Mobile Vikings

[Aktualizacja III] Nowym operatorem MVNO będzie Mobile Vikings

Piszemy o tym pierwsi WitekT 26 Listopada 2013 17:32 Aktualizacja: 27 Listopada 2013 19:27

35 16

4. grudnia wystartuje Mobile Vikings, nowy MVNO w sieci P4 - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Przedstawiamy wstępny zarys oferty.



Nowa oferta to prepaid. Samo konto po doładowaniu i jego saldo ważne jest przez rok, jednak bonusy tylko 31 dni.

Doładowanie

19 zł

29 zł

SMS-y

2 tys.

2 tys.

Rozmowy

0,29 zł

0,19 zł

Pakiet transmisji

2 GB

2 GB


Za 8 zł można wykupić darmowe połączenia w ramach całej sieci P4 (czyli także wszystkich MVNO działających w P4 takich, jak np. Virgin Mobile czy Truphone). Transmisja danych jest zawsze darmowa, choć po skończeniu się przyznanego limitu prędkość będzie ograniczana do 32 kb/s. Można ją zwiększyć dokupując kolejny 2 GB za 19 zł. Cena SMS-a poza pakietem to 9 groszy.

Mobile Vikings to operator wirtualny działający w Belgii i Holandii.




[Aktualizacja 18:45] Przez godzinę publikowaliśmy informację z prawidłowym mechanizmem, ale niepoprawnymi stawkami za minutę. Serdecznie przepraszamy. Wszystkie dane są już poprawne, a wyniki ankiety zostały wyzerowane.

[Aktualizacja II 14:17 27. listopada] Bonusy SMS i transmisji danych z kolejnych doładowań sumują się, ale tylko do wielkości 4 tys. SMS i 4 GB transmisji.

[Aktualizacja III 19:27 27. listopada] Z wpisu na Facebookowym profilu Mobile Vikings Polska wynika, że strona sieci ruszy 4. grudnia. Za tydzień znane będą prefiksy numerów sieci. Jednocześnie Mobile Vikings Polska zachęca do uważnego śledzenia profilu na Facebooku, przewidziana jest akcja z 1000 darmowych starterów.

[Aktualizacja IV 5. grudnia]
Zobacz: Mobile Vikings - cennik ważny od dnia 4.12.2013r

Jak oceniasz ofertę Mobile Vikings?

Bardzo atrakcyjna
20.96%
Atrakcyjna
27.44%
Nie wyróżnia się
19.36%
Mało atrakcyjna
10.57%
Bardzo mało atrakcyjna
15.45%
Nie mam zdania
6.22%

Wszystkich głosujących: 1126


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: mobile vikings

w sumie: 247
  • 0

    246. ~jacek  2013-12-04 12:03:01  host: user-188-33-218-239.play-internet.pl

    ~242. amatrorzy lejka nie musza korzystac z vikinga zeby miec go. wystarczy karta virgin mobile i nawet z zerowym kontem mozna korzystac z neta 32 kb/s. fakt szybkosc ....nie powala ale awaryjnie przydaje sie.

  • 0

    247. ~Nick  2013-12-04 12:10:10  host: 92.60.132.22

    Niech ktoś się dowie konkretnie bo to jest różnica czy 19 + 8 czy 19 - 8, jeśli ktoś nie gada dużo z innymi sieciami a potrzeba mu free P4, sms i internet.

  • 0

    248. ~Nick  2013-12-04 12:52:56  host: 92.60.132.22

    Nie moze byc 19 + 8 raczej, bo to jest pakiet. Skad mieliby wiedziec czy wykupie go z tych 19 czy z dodatkowych 8.

  • 0

    249. ~  2013-12-04 13:11:37  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    Calm i reszta, zapraszam na forum: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=679853#679853 a zobaczycie jak wygląda oferta Viking

  • 0

    250. ~olik  2013-12-04 13:16:39  host: ip-220-232.gorlice.ap-media.pl

    4 grudnia i na razie cisza, moze dopłynęli ?

  • 0

    251. ~@250  2013-12-04 14:00:41  host: 94.42.201.114

    https://mobilevikings.pl/pl/

  • 0

    252. ~Nick  2013-12-05 12:10:06  host: 92.60.132.22

    Tylko na zasięgu P4? Bez roamingu? A miało być tak pięknie, jeśli tak to bezużyteczna sieć od razu do kasacji.

  • 0

    254. ~  2013-12-05 19:52:27  host: aerh221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a z LTE playa bedzie mozna korzystac ?

  • 0

    255. ~___  2013-12-05 20:20:06  host: 5-226-111-202.ip.netia.com.pl

    @254 na 100% nie, ponieważ żeby mieć dostęp do LTE w play trzeba mieć abonament z pakietem internetowym. W MBI tego nie i ma itd

  • 0

    256. ~  2013-12-06 07:50:15  host: z43-11.opera-mini.net

    Cały ten Viking to kupa łajna. Za doładowanie 30zł to ja mam no limit. Prędzej odpłyną niż przypłynęli. No i działanie ba sieci P4 gwarantuje kłopoty

  • 0

    257. ~Nick  2013-12-06 12:14:37  host: 92.60.132.22

    @256 - no i tłumacz ludziom że nie każda oferta jest dla każdego. Jak ktoś mało gada do innych sieci a dużo pisze sms i siedzi na necie, to na cholere mi no limit? Viking tu pasuje idealnie, ale dyskwalifikuje go działanie tylko w zasięgu P4 bez roamingu.

  • 0

    258. ~sudione  2013-12-06 13:58:19  host: 89-69-57-119.dynamic.chello.pl

    Brakuje jeszcze pakietu w okolicach 10zł. Np. 600-750 SMS'ów i 500-750MB internetu. To byłby ideał! Lubię takie wojny opów, zaczyna być naprawdę ciekawie!:)

  • 0

    259. ~Nick  2013-12-06 16:19:39  host: 92.60.132.22

    258 - 2 tys sms do wszystkich na miesiac to za malo? Jeszcze pakiet?! 2GB netu tez za malo? Chyba niedoczytales oferty do konca ;p

  • 0

    260. ~  2013-12-07 04:35:02  host: z47-06.opera-mini.net

    słaba oferta a te warunki przypominają bardziej abonament. Ładuj co miesiąc za 19 lub 29zł żeby nie mieć gołej stawki 29gr/min. Nic dziwnego, że mają tak mał?o abonentów. W Polsce też pewnie skończą na 20tys kart i w tym 1/3 rozdana na F. Śmieszny operator

  • 0

    261. ~kleks  2013-12-09 10:42:58  host: 25.100.211.91.static.bait.pl

    @259 A czy ty doczytałeś ofertę do końca? Internet z pakietu działa tylko na nadajnikach Play, w roamingu płacisz za każdy MB. Biorąc pod uwagę zasięg Play nie tak różowo to wygląda.

  • 0

    262. ~Nick  2013-12-09 11:53:51  host: 92.60.132.22

    261) dlatego twierdziłem, że oferta jest bardzo fajna (zależy dla kogo ale dla mnie była ok) do momentu jak się dowiedziałem, że nie ma w niej roamingu. Tylko że w 258 twierdzi tylko że pakiet 2000sms i 2GB netu miesięcznie to mało i stąd moje zdziwienie. Oferta wirtualnego pod P4 bez roamingu jest nic nie warta, z racji zasięgu, nawet za 5zł miesięcznie.

  • 0

    263.  2013-12-09 13:52:16

    261, 262 Czy sprawdziliście u źródła informacje które podajecie? Oto cytat odpowiedzi z ich strony na FB: "Mam pytanie, czy pakiet danych działa w PLAY i T-Mobile. Odp: Pakiet danych działa w Playu jak i w T-mobile i nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów, więc swoje 2gb możesz wykorzystać na obydwu tych sieciach"

  • 0

    264. ~sortis  2013-12-09 20:11:46  host: afiv117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie przyszła karta SIM, została aktywowana i ups... Internet nie działa na urządzeniach innych, niż telefony komórkowe - niby wiedzą o błędzie, ale dziwi fakt, że w krajach w których są dotychczas, wszystko działa. Jeżeli brani są pod uwagę tylko posiadacze telefonów komórkowych to gratuluję dobrego startu, szkoda tylko, że Vikings Mobile zapomniał w Polsce o klientach np. z laptopami, które maja wbudowany modem.

  • 0

    265. ~sortis  2013-12-10 21:55:39  host: user-94-254-208-57.play-internet.pl

    Wszystko jest OK - właśnie pojawiły się parametry do ustawienia m.in. na modemie wbudowanym w laptopie - więc dementuję wcześniejsze problemy.

  • 0

    266. ~Artur  2013-12-27 23:40:36  host: user-94-254-208-154.play-internet.pl

    Tedt wykonany przed chwila, http://www.speedtest.net/my-result/a/687882410

Dodaj swoją opinię