Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja III] Awaria SMS-ów w Orange

[Aktualizacja III] Awaria SMS-ów w Orange

orson_dzi 16 Czerwca 2017 10:58 Aktualizacja: 16 Czerwca 2017 15:05

14 7

orange girl ups

Trwa awaria SMS-ów w sieci Orange. Klienci nie mogą wysyłać wiadomości.

Problem trwa od ok godziny 9. Przyczyna awarii nie jest jeszcze znana, ale operator zapewnia, że pracuje nad jej usunięciem.

Jeśli otrzymamy dodatkowe szczegóły w tej sprawie, wiadomość zostanie zaktualizowana.

Aktualizacja I [11:38]




Jak poinformował nas rzecznik Orange Wojciech Jabczyński, problem nie powinien już występować. Standardowo warto w takiej sytuacji zrestartować telefon żeby ponownie zalogował się do sieci.

Aktualizacja II [13:05]

Problem pojawił się ponownie i dotyczy numerów sieci Orange i nju mobile. Awaria ma zasięg ogólnopolski.

Aktualizacja III [15:05]

Wygląda na to, że działanie SMS-ów wróciło do normy. Biuro Obsługi to potwierdza, ale konsultanci zaznaczają, że nie mają jeszcze potwierdzenia usunięcia awarii i miejscami problemy mogą jeszcze występować.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: sms | orange

w sumie: 89
  • 0

    78. ~Abonent  2017-06-16 15:39:49  host: apn-31-0-68-127.dynamic.gprs.plus.pl

    Też jestem ciekaw tej lokalizacji, czekamy na informację.

  • 0

    80. ~Marcin.503  2017-06-16 15:42:14  host: public-gprs185704.centertel.pl

    W każdej sieci są plusy i minusy, mam nr od 17lat w "idei" gdy pojechałem na wieś w podkarpacie gm.Nowy Żmigród to zabrałem jeszcze telefon z kartą Play którego używam dodatkowo, w idei był zasięg ale bardzo słaby, by można było rozmawiać, za to Play logował się do plusa i wszędzie można było rozmawiać, za to na wiosce w gm.Bolesław k/Olkusza, Plus w wewnątrz budynku ma bardzo słaby sygnał, a idea ma zasięg idealny.

  • 0

    86. ~mikk  2017-06-16 16:06:49  host: 194.107.18.25

    Zdziwiłem sie że dzis zaden SMS spamowy nie przyszedł do mnie, czasami fajnie jest mieć taka awarię :D

  • -1

    89. ~Arnold  2017-06-16 16:46:47  host: a02-07-07.opera-mini.net

    Chyba teraz LuiN tutaj cenzuruje bo pokasował większość komentarzy i wszyscy pouciekali stąd i teraz siedzą na Telixie:)

  • 0

    90.  2017-06-16 17:12:04

    nie minal chyba miesiac nawet od ostatniej awarii w orange. aż tak trudno im tego dopilnowac? co awaria, to orange

  • 0

    91.  2017-06-16 17:31:25

    #91. nie żeby bronił zaraz operatorów, ale myślisz, że to sieć to jeden blaszak pod biurkiem. Czasami coś sie sypie i ważne jest jak szybko op sobie z tym poradzi.

  • -1

    92.  2017-06-16 17:44:10

    91). Administracja:
    dlaczego kasujesz normalny wpis zgodny z twoim regulaminem?

    ,, To sobie ludzie przynajmniej podzwonią, pogadają z żywą osobą, a nie te ciukanie palcami po ekranie.Dziś dzień bez sms-ów w Orange i bardzo dobrze:-)"

  • 0

    93. ~Calm7  2017-06-16 18:39:26  host: user-94-254-241-101.play-internet.pl

    92). Zmień nick!!!

  • 1

    94. ~Bhut  2017-06-16 18:40:59  host: public-gprs373152.centertel.pl

    Całe Orange.

  • 1

    95. ~lk  2017-06-16 21:32:54  host: 195.248.254.249

    Niby tylko smsy ale jak nie działa aurotyzacja do przelewów w piątek to jest bieda. Tak czy inaczej dosyć często te awarie w pomarańczy ostatnio....

  • 0

    96.  2017-06-16 22:50:04

    Akurat dziś nie wysyłałem sms, ale problemy miałem równo tydzień temu z wysyłaniem. Dziś natomiast od kilku godzin nie działa LTE-jest tylko HSPA+ (na szczęście DC2100MHz). Oj Orange musi popracować nad niezawodnością sieci, bo tych awarii jest za dużo.

  • 0

    97. ~pabloki  2017-06-16 23:12:08  host: 188.146.131.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    jak to z tym karcianym roamingiem w orange jest? dzis mówią że mimo pakietu no limit naliczac będzie wg cennika.

  • 0

    98. ~Tex  2017-06-17 08:17:12  host: public-gprs362381.centertel.pl

    @97 skąd masz takie informacje że będą pobierane opłaty za roaming w Orange?

  • 0

    99.  2017-06-17 08:41:15

    To kolejny raz przez ostatnie 2 tygodnie u mnie,są ciągłe problemy z sms i rozmowami .Szczęście że kończę definitywnie z tą siecią niebawem .Obsługa ,działanie i zasięg tej sieci to totalne dno ! Po wprowadzeniu N miało być dużo lepiej,a jest jeszcze gorzej .

  • -1

    100.  2017-06-17 08:56:45

    99). chyba do plejozy nie masz zamiaru się przepisać..?
    :-O

  • 0

    101. ~Calm7  2017-06-17 17:15:51  host: user-94-254-243-157.play-internet.pl

    100). Ile czasu miałeś telefon w Playu że go tak ciągle obsmarowujesz? Wątpię że miałeś telefon w Playu.

  • 0

    102. ~gość  2017-06-17 17:34:45  host: public-gprs215041.centertel.pl

    UKE się powinno tematem ich awarii zająć. Od tego też są. Co ciekawe Orange nigdy nie podaje co było przyczyną tych awarii. U mnie póki co większych problemów nie doświadczam z nimi.

  • 0

    103.  2017-06-17 18:14:33

    97 - no kto jak kto, ale Ty to najlepiej powinieneś wiedzieć ;-)
    Nie padły - aż dziwne - magiczne słowa: pozew, skarga, kara...

  • 0

    104. ~johnny  2017-06-18 00:38:37  host: apn-46-169-174-174.dynamic.gprs.plus.pl

    roam like at home - chcenie tanio to macie skumbrie w tomacie

  • 0

    105. ~  2017-06-18 17:02:35  host: host-176-221-122-172.dynamic.mm.pl

    Zaje*bista jest ta sieć numer 10. Ciągle jakieś awarie. Nie mają bekapu urządzeń? Bieda i nędza. Jak to u żabojadów.

Dodaj swoją opinię