Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja II] Polkomtel prostuje

[Aktualizacja II] Polkomtel prostuje

WitekT 30 Lipca 2010 20:54

0 0

Polkomtel przysłał sprostowanie do opublikowanej przez nas wiadomości dotyczącej budowy dostępnej dla konkurencji infrastruktury na 4 stadionach, gdzie rozgrywane będą mecze Euro2012.

Informujemy, że tekst jaki ukazał się w portalu Telepolis.pl w dniu 30 lipca 2010 r. pt. Operatorzy podzielili się stadionami zawiera nieprawdziwe informacje.

Nic nie wiemy na temat jakiegokolwiek porozumienia. Polkomtel nie uczestniczy i nie będzie uczestniczył w jakichkolwiek porozumieniach, zmowach mających na celu podział rynku.

Dariusz Matuszak
Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej
Polkomtel S.A.





Od redakcji: 26 godzin przed publikacją wiadomości prosiliśmy telefonicznie i mailowo rzecznika Polkomtela Adama Suchenka o komentarz. Pierwszym kontaktem było dopiero niniejsze sprostowanie.

[Aktualizacja - 2.08.10 16:20] Rzecznik Polkomtela Adam Suchenek wysłał jednak do nas odpowiedź nie 26, a 2 godziny po naszym pytaniu. Odpowiedź brzmiała Nie ma takich ustaleń. Nasz system pocztowy nie odnotował nadejścia takiej wiadomości co oznacza, że problemy z transmisją musiały zaistnieć gdzieś po drodze.

[Aktualizacja II - 3.08.10 10:14] Okazało się, że problem był jednak z serwerem pocztowym TELEPOLIS.PL, a rzecznik faktycznie nadesłał komentarz w tej sprawie. Szerzej wyjaśniamy to w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    28.  2010-07-31 09:45:06

    Jak zwykle klamia. Czy Polkomtel od +- 10 lat choc raz powiedzial publicznie prawde? Choc jeden raz?

  • 0

    29. ~rea  2010-07-31 10:08:25  host: public-gprs48444.centertel.pl

    e, chyba nie mówi całej prawdy, podział pewnie już zrobiony, ale z jakichs dziwnych powodów nie chce jego ujawniac

  • 1

    30. ~n  2010-07-31 10:17:25  host: 80.48.68.142

    23. Pewnie oprócz inwestycji stricte komórkowych zrobią również takie stacjonarne - kablowe. zapotrzebowanie na transmisję danych będzie musiało być ogromne. Siec telekomunikacyjna na takich stadionach wartością przewyższy pewnie wiele całych biurowców - wieżowców.

  • 0

    31.  2010-07-31 10:34:20

    28 wiele razy. Np. Jak mowili, ze zajmuja sie telekomunikacja

  • 0

    32.  2010-07-31 15:38:20

    @29 moze dlatego, ze po za Poznaniem nie ma poki co zadnego stadionu do wyposazenia? :D

  • 0

    33. ~Vindel  2010-07-31 16:55:04  host: 87-205-193-46.adsl.inetia.pl

    Oferty Plusa już od jakiegoś czasu niczym nie przykuwają uwagi. Są po prostu przeciętne. Może i dlatego klienci tak odchodzą. Co do tej sprawy, trochę bezsensu. W poważniejszych sprawach się nie wypowiadają a w takich banałach tak, dziwne.

  • 0

    34. ~abonent  2010-07-31 19:04:17  host: chello089079090188.chello.pl

    33- to nie są banały . Później z takich kwestii może być znów cyrk komisji śledczych :-)

  • 0

    35.  2010-07-31 22:17:42

    hm..z tego co mi wiadomo, to ma to wyglądać tak, że np. Polkomtel przygotowuje stadion narodowy w ten sposób, aby możliwe było wpięcie w tory pozostałych operatorów na innych stadionach będzie realizowane zapewne podobnie. W ten sposób każdy ze stadionów będzie miał zapewnione pokrycie a sama instalacja przebiegnie sprawniej bez zbędnego dublowania anten itd.

  • 0

    36. ~m  2010-08-01 03:08:34  host: 84.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Z faktu, że Polkomtel nie odniósł się uprzednio do fałszywych informacji nie wynika prawo do ich zamieszczania.

  • 0

    37.  2010-08-01 09:46:37

    @36- Oooo, nowe prawo prasowe, a może brak znajomosci tego jeszcze obowiązującego. Cóż miał zrobić Polkomtel, gdy Telepolis powtórzył uzyskaną informację, że doszło do zmowy rynkowej, ZAPRZECZYĆ. Przecież wiedza o karach za zmowy nie jest wiedzą tajemną.

  • 0

    38.  2010-08-01 10:59:20

    toczek: a co to za zmowa, skoro oni wpuszczają na tą infrastrukturę konkurencję?

  • 0

    39.  2010-08-01 12:46:12

    Na obsługę teleinformatyczną każdego ze stadionu był chyba oficjalny przetarg, chyba tak być powinno? a Polkomtel niech się zajmie swoimi ofertami lepiej

  • 0

    40. ~sebal  2010-08-01 16:50:02  host: drz187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT, uważasz, że tylko rewelacyjny zasięg Plusa powinien być na stadionie narodowym w Warszawie, bo ma w nim udział rząd ? Człowieku to byłby monopol Plusa !!! Powinien być jeden-dwa maszty, dyskretnie obudowane w kopułę stadionu z nadajnikami Orange-Ery-Plusa-Play. Tyle w temacie !

  • 0

    41. ~Olaf  2010-08-01 18:31:00  host: 87-205-32-199.adsl.inetia.pl

    Plus nie tylko niech się zajmie ofertami. Także swoją stroną internetową. Jejku jest tak stara i mało funkcjonalna że już chyba dawano czas ją zmienić...

  • 1

    42.  2010-08-01 19:33:42

    @38 Ta sama o ktorej wypowiada sie Polkomtel w swoim sprostowaniu, ja nic nie wymyslilem.

  • 0

    43. ~m  2010-08-02 02:13:21  host: 81.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Panie toczek, Prawo prasowe nie ma tu nic do rzeczy! Publikować można oczywiście co się chce pod warunkiem, że przyjmuje się na siebie konsekwencje podanej wiadomości. Telepolis podał nieprawdę, jak przynajmniej wynika z treści pisma Polkomtela. Uprzednio próbował się z nim skontaktować, ten jednak się nie odniósł do treści informacji, ale zrobił to później. O kim źle zatem świadczy podanie do publicznej wiadomości informacji nieprawdziwej? A gdyby tak na przykład ktoś twierdził, że Pan toczek (to tylko przykład) to złodziej. Ma Pan prawo odnieść się do tej informacji czy też ma Pan obowiązek się do niej odnieść? A gdyby tak się Pan nie odniósł a ktoś by podał do publicznej wiadomości, że Pan toczek to złodziej i -stosując Pański zresztą tok myślenia- uznał, że skoro się Pan toczek nie odniósł to informacja jest prawdziwa a zatem ją opublikuję? To o czym świadczy Pańskim zdaniem takie postępowanie? No o czym? Bo dla mnie o nierzetelności ale może Pańskim o czymś całkiem przeciwnym...?

  • 0

    44.  2010-08-02 10:03:59

    m: a może to Polkomtel podał nieprawdę, jak wynika z naszej wiadomości? A może ostrożeniej wyrażałbyś sądy? A przykład ze złodziejem zupełnie nietrafiony - ja nigdzie nie napisałem o tym, że dojdzie do podziału rynku, a tylko o tym, że jeden operator będzie koordynował jeden stadion, a potem WPUŚCI TAM KONKURENCJĘ... Inni się nie oburzyli, P4 i Centertel nawet potwierdzili ten fakt.

  • 0

    45.  2010-08-02 10:07:44

    sebal: czemu się tak bulwersujesz? Pokażesz mi palcem gdzie tak napisałem? Odpowiem za Ciebie - nie jesteś w stanie, bo napisałem o tym, że jeden operator koordynuje, potem wpuszcza konkurencję. Pomijam już fakt, że 2 maszty nie wystarczą... Polecam Ci pogooglać za projektami sieci telco na stadionach - na to idą grube miliony zl...

  • 0

    46.  2010-08-02 11:10:55

    @43. 1. Pan Toczek nie wie jaka jest prawda, Pan Toczek skomentował tylko fakt, że Polkomtel w sprostowaniu zaprzeczył jakoby nie brał udziału w zmowie. 2. Pan Toczek jak zrobi przekręcik, o którym nikt nic nie wie, ma do wyboru ( jak media się zapytają o fakty dot. tej sprawy ) odpowiedzieć, albo milczeć licząc, że sprawa ucichnie sama w sobie. 3. Jak Pana Toczka zapytają ( media ) czy buduje infrastrukturę na stadionach, to Pan Toczek odpowiada. Gdyby Pan Toczek przegapił odpowiedź (samo życie), to Pan Toczek po ukazaniu się informacji (bez znaczenia, czy prawdziwej czy nie) nie używa w swoim stanowisku słów nie zawartych w informacji (czyt. nie pitoli o zmowie). Pan Toczek oczekuje, że biegle władający językiem narodowym tego portalu zrozumieją o co mu chodziło, a pozostałym (wobec kompromitującego braku znajomości innych języków przez Pana Toczka) życzy miłych wakacji.

  • 0

    47. ~  2010-08-02 11:42:08  host: p20-09.opera-mini.net

    chyba ktos tu pisal o e-analfabetach :) Po co Polkomtel prostuje info ktore stawia go w dobrym swietle? Czemu w sprostowaniu uzywa slowa "zmowa". Ma cos na sumieniu czy prostujacy jest analfabeta ktory nie rozumie co czyta? Kogo stawia to w zlym swietle? polkomtela ktory postanowil sprostowac dobra dla niego wiadomosc? A moze plus nie chce wspolpracowac z innymi?

Dodaj swoją opinię