Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja II] Plus i Premium Mobile mają zgodę UKE na wyższe opłaty roamingowe

[Aktualizacja II] Plus i Premium Mobile mają zgodę UKE na wyższe opłaty roamingowe

orson_dzi 11 Października 2017 15:02 Aktualizacja: 12 Października 2017 16:21

17 7

uke

Jak informuje dziennik.pl, Polkomtel i Premium Mobile dostali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.

Polkomtel i Premium Mobile byli jednymi z kilku operatorów, którzy zwrócili się do UKE w sprawie przywrócenia stawek roamingowych. Premium Mobile działa na zasięgu sieci Plus.

Zobacz: Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

Z ustaleń Dziennika wynika, że obaj operatorzy otrzymali zgodę na zastosowanie dodatkowych dopłat do aktualnie obowiązujących stawek roamingowych.

Jak na razie zarówno UKE, jak i operatorzy nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają tym informacjom.




[Aktualizacji 12.10.2017 godz. 14:17]

Otrzymaliśmy właśnie informację w sprawie od przedstawiciela firmy Polkomtel, operatora sieci Plus: Nawiązując do medialnych doniesień, Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu Decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach jak dotychczas.

Aktualizacja II

Z informacji jakie uzyskaliśmy od UKE wynika, że obaj operatorzy mogą stosować dopłaty do stawek roamingowych.

Z analizy UKE wynika, że Plus i Premium Mobile poniosły znaczące straty ze względu na wprowadzenie RLAH od 15 czerwca. UKE zezwoliło im na wprowadzenie dopłat na okres 12 miesięcy. Jeśli operator podjął decyzję o pobieraniu dodatkowych opłat w okresie kolejnych 12 miesięcy musi mieć na uwadze, aby wysokość przychodów z osiąganych dopłat nie przekroczyła wysokości wykazanej przez operatora, zweryfikowanej przez Prezesa UKE i wykazanej w decyzji wysokości marży. Wszelkie działania w ramach wydanej zgody będą monitorowane przez UKE, a także KE. Jeżeli wykażemy, że marża będzie za wysoka, na operatora może zostać nałożona kara.

Źródło tekstu: dziennik.pl, Polkomtel     

Dodaj do:

Tagi: polkomtel | plus | uke

w sumie: 189
  • 0

    172. ~pabloki  2017-10-17 20:13:07  host: user-188-33-149-11.play-internet.pl

    wlo wlo wlo wiesz o co chodzi tylko gdy rzeczywistośc zderza sie z faktami wycofujesz sie i śmieszkujesz. http://tlp.is/f70 na początku wypowiedzi z linka mieszasz usługi i piejesz o podwyżkach np. post 16,17,18 z linka. w poście 37 z linka piejesz o nowej taryfie w plusie na kartę , w #39 piejesz znów o podwyżkach, dalej #41 o podwyżkach, ja mam tam wątpilwosci co do podwyżki , ale do meritum o wyjęcie roamingu z ja+na kartę I . ja w #61 pisze że to dla jakichś kombinacji księgowych , ty negujesz w post 63 "Księgowo kombinują... Aleś Ty śmieszny... Nieeee... To nie podwyżki ;-)". w poście #70 piszezz"A po co nowa taryfa? No jest bez roamingu w cenniku. Jeśli Tobie to nic nie mówi... Poczekaj z kwartał. Będzie wiadomo o co chodziło operatorom ;-)" - no o co chodziło ?poczekałem kwartał i plus zwiększył pakiety internetu we wszystkich ofertach. nie nalicza opłat za roaming . ja w #79 stawiam teże że nie wycofają roamingu w kontekście ja+karta I a ty w #82 " w tej taryfie już NIE MA roamingu" - no nie ma bo przeniesiono go chwilowo do promocji . po czym chyba sie połapałeś i łagodniejesz że nie wycofają roamongu i w dalszych postach kompensujesz rzeczywistość pisząc że skąd masz wiedzieć co będzie i że tylko piałeś o nowym cenniku. czytelnik może w linku przeczytac że puejesz o podwyżkach i krótkim terminie roamingu po czym stwierdzaśz że przecież roam nie zostanie wycofany.

  • 0

    173. ~pabloki  2017-10-17 20:27:29  host: user-188-33-149-11.play-internet.pl

    wlo ja inczej zapytam . gdzie ta taryfa bez roamingu w plusie na kartę? gdie te podwyżki ? co operatorzy chcieli zrobić za kwartał? plus zwiększył pakiet GB, tmobile wprowadził innowacje tmobile 1 z roamingiem i taniej niż było. orange wprowadził nowe taryfy i mają roaming - jedynie taryfa "domowa" internteowa nie ma ale ona jest domowa do miejscowego korzystania . play ma to co miał . ma dalej roaming w taryfach . więc?

  • 0

    174. ~pabloki  2017-10-17 20:33:37  host: user-188-33-149-11.play-internet.pl

    wlo chodzi o to byś odklamał swoje wizje które wywodziłeś w zlinkowanym 172 artykule. skąd mogę wiedzieć jak mogłeś twierdzić ze nie będzie roamingu w przyszłości? może jesteś chory i chodzisz do niewłaściwych specjalistów. o dopłatach już sie wyżej wypowiedziałem . dopłaty = opłaty . nie , nie mieszam . zasięgnąlem wiedzy u źródła.ale i tak pewnie nie zrozumiesz.

  • 0

    175.  2017-10-17 22:58:29

    Jeśli operator stwierdzi że nadużywasz roamingu zbyt długo to Ciebie zablokuje albo tak jak Plua naliczy opłaty. W T-Mobile to ok. 3 tyg. a w Plusie ok. miesiąca nawet dwóch z tego co kojarzę. To dlatego bo np. klienci są na stałe w Niemczech i brali w PL abo za 30 zł i byli non stop w roamingu zamiast kupić niemiecki abo za 20 euro za to samo, no takie są mniej więcej ceny. Operator może Cie przyblokować, masz to w każdej umowie. Nie musi ale może. Zależy jak intensywnie korzystasz z nr. Ja bym to przyjął z przymróżeniem oka, jak nesteś częściej za granicą to kup sobie ich starter i po sprawie. Pozdr

  • 0

    176.  2017-10-18 07:44:44

    172 - oczywiście bez podwyżek się nie obejdzie. Wcześniej czy później. Ty zapewne oczekiwałeś podwyżek "jutro"?
    Plus powiększył pakiety... Ale jakoś nie raczyłeś wspomnieć, że tylko w wyższych taryfach. Powód? No na pewno nie związany z roamingiem, bo przecież w kraju te pakiety są...
    Sposoby operatorów na ograniczenie strat mogą być różne. Z pewnością nie oczekiwałem i nie mówiłem, ze będą wdrażane natychmiast. Jeśli Tobie się wydawało, ze mi się tak wydaje, to właśnie źle Ci się wydawało. Sposób na taryfy bez roamingu jest jednym z tych sposobów. Zresztą z powodzeniem wdrażanym przez niektórych.
    Roamingu miałoby nie być? No pojechałeś trochę... Nie wiem jak można wysnuć z moich wypowiedzi, że uważam, ze roamingu miałoby nie być w ofercie?
    Dopłaty = opłaty... Ciekawe, ciekawe... Musisz poprosić o zmianę słówek w prawie...

  • 0

    177.  2017-10-18 08:05:25

    I zasadnicze pytanie - po jaką cholerę Plus wystąpił o zgodę na stosowanie dopłat?

  • 0

    178.  2017-10-18 08:05:51

    Aaa... Zapomniałem...
    Testują rynek - Plus z UKE ;-)

  • 0

    179. ~nick't  2017-10-18 10:20:58  host: host-81-190-181-93.dynamic.mm.pl

    @169 - nie za bardzo rozumiem. Skoro naliczali wstecz, to nie jest to w ramach FUP. Albo błąd, albo było logowanie poza siecią ze strefy EU (np. poprzez satelitę albo na pograniczu z powiedzmy Szwajcarią). W ramach FUP operator musi się skonsultować z klientem i poinformować go, że będzie mu teraz naliczał opłaty. I moje pytanie dotyczyło takiej sytuacji. Czy gdziekolwiek wystąpiła po czterech miesiącach. Bo na razie cisza i tylko dywagacje.

  • 0

    180. ~  2017-10-18 14:37:01  host: host-89-229-29-117.dynamic.mm.pl

    Została wystawiona faktura za okres bieżący, telefon loguje się tylko na terenie niemiec. Nikt się nie kontaktował a na fakturze widnieje informacja "Połączenia w roamingu"

  • 0

    181. ~pabloki  2017-10-18 16:45:35  host: user-188-33-187-10.play-internet.pl

    wlo ja wiem ze podwyzki nie sa mozliwe na jutro. plus powiększył pakiety NIE tylko w najwyzszych taryfach albo mamy inny internet bo w moim internecie wszystkie sa powiekszone http://tlp.is/f79 i z telefonem i bez . taryfy bez roamingu? orange w niektorych nie ma i tylko dla nowych ale to sa usługi rabatowe lub duzy pakiet typowo domowy. strasznie kompensujesz rzeczywistosc piszac ze roamingu mialo by nie byc. sam twierdziłes ze plus zaczie wprowadzac taryfy bez roamingu . tak sie nie stało ale wszystko przed nami. nie nie drogi wlo. nie mozna juz wprowadzic ani podwyzek ani taryf bez roamingu. vide przyklad taryfa ja+na karte I.

    o dopłaty plus wystapił by miec furtke do naliczania dopłat od poczatku pobytu w roamingu celem zmniejszenia strat . te dopłaty sa w wysokosci doplat po fup. czego nie rozumiesz? napisz do Róży Marii Barbary Grafinii von Thun und Hohenstein. powinna pomóc.

    mija 6 dni i nie ma decyzji UKE dla pozostałych.poczekam jeszcze z 30 dni. prawdopodobne jest ze plus naliczenia zrobi przed wakacjami np od 15.06 .2018 ale jesli inni ... własciwie mvno sie nie liczą... zostaje play zacznie naliczać dopłaty gdyby uzuskali pozostali decyzję o możliwości dopłat... własciwie rynek jest tak ciężki że nie widze możliwości stosowania dopłat . na razie widze działanie asekuracyjne ze str plusa . wszytsko zależy od ksztaltu bazy sprzed 12-24 mcy w okresie maj -wrzesien. wyliczenia kosztów ewentualnych strat w bazie . te dane ma tylko plus.

  • 0

    182. ~nick't  2017-10-18 16:57:20  host: host-81-190-181-93.dynamic.mm.pl

    @180 - zweryfikuj to z operatorem, ponieważ opłaty związane z FUP mogłyby być NAJWCZEŚNIEJ naliczane po 15 października (4 miesiące od wprowadzenia RLATH), bo okresem przeliczenia jest właśnie pełne 4 miesiące. Zatem nie ma możliwości, żebyś na bieżącej fakturze miał opłaty wynikające właśnie z FUP. Jakby telefon połączył się na terenie Niemiec za pośrednictwem operatora satelitarnego (tak - tak może się przytrafić) to też miałbyś na fakturze "Połączenia w roamingu".
    Dodam jeszcze, że Niemcy graniczą z Luksemburgiem i Szwajcarią, które w strefie Euro również nie są. Jeśli połączyło Cię z którymś z operatorów tych krajów - również pojawi się na fakturze "Połączenia w roamingu".

  • 0

    183. ~pabloki  2017-10-18 17:06:35  host: user-188-33-187-10.play-internet.pl

    180 na rachunku pojawi sie pozycja połaczenie w roamingu z określeniem liczby minut wychodzacych i przychodzacych w roamingu ale powinny tam być same zera . chyba ze enigmatycznie piszesz o samym pojawieniu sie pozycji "połaczenia w roamingu"ale nic nie naliczono. jeśli inaczej reklamacja.

  • 0

    184.  2017-10-18 18:21:49

    181 - jakby Ci się chciało (a na pewno masz t o w d... jeśli nie wiesz) - w planie taryfowym jaki pokazujesz jest jeszcze niższa taryfa - tam jest podstawowy pakiet i nie jest on podwojony. O tym mówię ;-)
    Ty, jeśli Ci na rzeczowej dyskusji nie zależy - możesz śmieszkować...
    Te dopłaty całkiem inaczej się liczy akurat ;-)

  • 0

    185. ~pabloki  2017-10-18 21:21:20  host: user-188-33-187-10.play-internet.pl

    184 odnosisz sie do jednej taryfy która jest nie opłacalna , nawet usunięto ją ze strony. trochę to głupie. we wszystkich taryfach plus reklamuje roaming UE. no w tej najtańszej płatny jest w cennima podstwowego roaming ale chyba tylko idiota by wziął tą taryfę na 24 mce. straciłęś chyba argumenty . każdy inteligentny czytelnik wie że link ze 181 umieściłem po to by uwiarygodnić to że w każdej taryie zwiększono pakiet a najtansza... coz ona jest do pokazania korzyści z wyższego abonamentu lub sprzedaniu klientowi mixa. w konwersji za 29 nie można podwoić GB bo wyszło by więcej niż w tayfie 49,99. to by było złe ekonomicznie. jak widzisz nie śmieszkuję . odszukałem Twoje wypowiedzi o stosowaniu taryf bez romingu - jak widzisz nie wyszło. niewidzialna reka rynku działa.
    co do dopłat to przedstawiłem swoje stanowisko . Ty natomiast napisałeś jedynie "Te dopłaty całkiem inaczej się liczy akurat". podaj jak liczy sie te dopłaty przeciez tak bardzo znasz to prawo co to reguluje. , ciągle sie tym chwalisz.
    wypowiedz sie na ten temat bo takie ściemnianie wiem ale nie powiem jest trochę śmieszne skoro poruszasz ten temat.

  • 0

    186.  2017-10-18 22:01:23

    185 - no oczywiście. W wyższego abonamentu korzyści ma przede wszystkim operator ;-)

  • 0

    187.  2017-10-18 22:03:41

    A co do taryf bez abonamentu... Coś podobnego mówiłem?
    Mówiłem, że to jedna z możliwych opcji. Nie przesądzałem, że konkretni operatorzy ją zastosują. A że stosują, to widać.
    Ty powiesz... po co komu w domowym internecie roaming - tak jak w przypadku taryfy, która jest w planie - po co komu taka słaba taryfa? No na kablu po nic, ale w mobilnym?
    Śmieszkujesz...

  • 0

    188. ~pabloki  2017-10-18 22:42:36  host: user-188-33-155-70.play-internet.pl

    186 klient też a korzyści .nie ośmieszaj sie bo obracasz kota ogonem.
    187 tak? śmieszny jesteś . gdzie operatorzy stosują taryfy bez roamingu. zwróć uwagę ze taryfy bez roamingu w orange to specjalne taryfy raczej do domowego korzystania . ludzie widza co piszesz i jak sie ośmieszasz. żadnych argumentów.
    tu http://tlp.is/f70 w poście #70 piszezz"A po co nowa taryfa? No jest bez roamingu w cenniku. Jeśli Tobie to nic nie mówi... Poczekaj z kwartał. Będzie wiadomo o co chodziło operatorom ;-)" dla mnie to wieszczenie zabrania roamingu w taryfach. nic takiego sie nie stało . nie dociera to do Ciebie?
    tradycyjnie jak nie masz argumentów obracasz wszystko w żart i uciekasz od jasnych odpowiedzi.
    dalej nie napisałeś jak wg Cb te dopłaty miały by wyglądać. dlaczego podniosłeś ten temat skoro teraz nie chcesz napisać na zasadzie wiem ale nie powiem.
    coz napisąłes tersciewego w 186? kolejny klepinięty post .
    co napisałes treściwego w 187 ? tyle że wróżyłeś opcje taryf bez roamingu? trudno zrozumieć ze operator ma taryfy do korzystania domowego? a dlaczego taryfy stacjonarne po sieci komorkowej działają tylko w wybranej strefie i nie mają roamingu ? przecież to stacjonarne mobilne. zrozum operator oferuje różne usługi i to czy jest w nich roaming zależy od przeznaczenia oferty. naprawdę , podaj co rozumiesz przez te dopłaty bo piszezz że wiesz. nie kompromituje sie . chociaz robisz to tu stale to chyba już bez rożnicy .

  • 0

    189.  2017-10-19 09:09:21

    188 - ja nie wiem. Ja czekam na regulaminy, cenniki, decyzje... Ty natomiast wiesz wszystko zanim zostanie to ogłoszone... Ustne decyzje... To zdaje się Twoja teoria? Śmieszna tak jak Ty śmieszny jesteś ;-)
    A jak będą wyglądać dopłaty zobaczymy kiedy je wprowadzą.
    Za dużo myślisz - mówiłem Ci to już wiele razy. To co Tobie się wydaje, jest tylko Twoim wyobrażeniem. Zamiast mówić mi co miałem na myśli, słuchaj co się do Ciebie mówi - bo jednak ja wiem lepiej co miałem na myśli ;-)
    Teraz coś o strefach mówisz... Tyle, ze ja nie mówiłem o usłudze typu stacjonarna komórka ;-)

  • 0

    190. ~pabloki  2017-10-19 14:00:07  host: user-5-173-43-177.play-internet.pl

    189 pokazałeś więc urbi et orbi że nie wiesz o co chodzi z tymi dopłatami a negujesz to co ja pisze nt dopłat. zasłaniasz sie regulaminami itp. nie mirroruj bo w tym wypadku to TY sie ośmieszasz. a propos ustnych decyzji ... skoro uke sie nie pochwalił więc uznałem że na razie nie ma formalnej w pełni decyzji . w tamtym czasie tak mogłem sadzić bo żaden z podmiotów sie nie chwalił . polkomtela rozumiem ale uke ? widzę że nie rozumiesz o co chodzi z tymi strefami albo udajesz głupa ( czyli jak zwykle) . nie rozumiesz pytania dlaczego stacjonarna komórka nie ma roamingu to i nie zrozumiesz dlaczego komórkowy internet domowy jest też bez roamingu. ja nic na to nie poradzę. tu pomoze tylko specjalista .

  • 0

    191.  2017-10-20 23:39:56

    Dziś mojej matuli przyszło http://tlp.is/f8c

Dodaj swoją opinię