Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja II] Ktoś przejął domenę orange.pl?

[Aktualizacja II] Ktoś przejął domenę orange.pl?

WitekT 13 Czerwca 2014 12:52 Aktualizacja: 13 Czerwca 2014 14:39

13 6

Orange ma poważne problemy z polską domeną. Adresy DNS zostały zamienione na ns1/2.domain-under-dispute.com, co może sugerować jakiś problem prawny.




Domeny Orange w innych krajach wydają się być niedotknięte tym problemem, ale już globalna strona pod adresem orange.com pokazuje dziwną informację o przejściu w tryb serwisowy.


Poprosiliśmy Orange o komentarz w tej sprawie. Opublikujemy go natychmiast po jego otrzymaniu.


[Aktualizacja 13:39] O godzinie 13:20 Orange opanował sytuację, a DNS-y znowu wskazują maszyny własne (dns-pub01/2.centertel.pl). Ci klienci, którzy mieli problem z dostępem do strony, powinni zacząć stopniowo go odzyskiwać. Ciągle czekamy na komentarz telekomu w tej sprawie.


[Aktualizacja 14:39] Problemy jakie mieliśmy z domeną zostały już usunięte i dostęp do strony orange.pl powraca do normy. Dokładnie sprawdzamy, co było konkretną przyczyną kłopotów. Przepraszamy wszystkich klientów za chwilowe niedogodności - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 101
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    82. ~Kuzyn1920  2014-06-13 14:56:25  host: 92.60.132.22

    WitekT Masz racje co do Mila89... Jako że jesteś bardziej zoorientowany. Jak tutaj się czytelnicy wupowiadają ze nie tylko Orange ma problem z domeną, słuchy o allegro (potwierdzam) i jakiejś parafii skąśtam. ZBIEG OKOLICZNOŚCI CZY COŚ GRUBSZEGO? Czy niedziałające strony są w jakiś sposób z sobą powiązane?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    83. ~Alledrogo też leży - niby do 16  2014-06-13 15:03:15  host: ip-37-209-134-201.free.aero2.net.pl

    Alledrogo też leży - niby do 16:00 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84. ~fser  2014-06-13 15:11:13  host: public-gprs608424.centertel.pl

    To witek zmienił.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    85.  2014-06-13 15:18:01

    Witku, bez złośliwości ale wyjaśnij mi łopatologicznie jak mogła mi strona działać na urządzeniu, z którego nigdy nie wchodziłem na orange.pl wykorzystując internet mobilny, z którego nigdy wcześniej nie korzystałem. To nie atak a zwykłe pytanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    87.  2014-06-13 15:22:18

    @85 bo Twój telefon odpytał o adres IP serwer DNS, który miał jeszcze stare namiary na stronę Orange. Jak coś się zmienia w domenie, to jest informacja, że propagacja zmian w serwerach DNS na całym świecie zajmie ok. 24 godzin. A więc te zmiany jeszcze nie były znane serwerowi DNS, z którego korzystasz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    88.  2014-06-13 15:25:20

    @87 dziękuję bardzo. W końcu ktoś to normalnie i bez wycieczek wyjaśnił.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89. ~end  2014-06-13 17:41:26  host: n07-01-05.opera-mini.net

    Teraz z kolei nie działa biuro prasowe. http://tlp.is/2sy

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    90. ~ORANGE_TO_Dziadostwo  2014-06-13 18:07:45  host: user-109-243-118-26.play-internet.pl

    a nie mówiłem... domeny padają, dane klientów wyciekają.... DNO i wodorosty. Niech firma zakończy działalność czym prędzej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91. ~User1212  2014-06-13 18:12:23  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Coś przeciąga się "przerwa techniczna" Allegro, czyżby wina piątku trzynastego?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92.  2014-06-13 18:15:19

    To tak w skrócie: dwie strony= Orange i Allegro od godziny 13 leżały.Strona stacji TVN i TVN24,oczywiście nikt tego oficjalnie nie powie,ale odparły atak.Wystarczy spojrzeć w kalendarz,dodać do tego godzinę ataku i wszystko staje się prawie jasne...
    Więcej info krąży na stronach cebulkowych w torze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93.  2014-06-13 18:28:45

    @90 to brzmi jak 'wszystko wina tuska'. Co ma przekierowanie/ błąd w dns żdo wycieku danych ? wez sie opanuj

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    94.  2014-06-13 18:32:50

    @92 myślę że to przypadek. Orange - dns podawał zły adres ip - przyczyny mogą być różne, ale jeśli kierować się logiką spiskowej teorii dziejów, to włam był NIE do orange a na server dns. Żródłowy dns dla .pl to NASK , choć mogło walnąć gdzieś indziej. Allegro LEŻY, ale dns prawidłowo kieruje ruch ( inaczej nie byłoby tego komunikatu, nie ? Więc to totalnie różne sprawy..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    95.  2014-06-13 18:52:51

    @92 Orange zwinęli domenę, a na Allegro jest zwykły DDoS pewnie. Za kilka dni może pojawi się jakiś komunikat, a może i nie, fajnie by Telepolis trzymało w tej sprawie rękę na pulsie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    96. ~Mondi  2014-06-13 19:42:24  host: n11-07-05.opera-mini.net

    ad 90. To ty powinieneś zakończyć swoje trollowanie, tym bardziej, że takim propagandzistom jak ty i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    97. ~mirekb  2014-06-13 21:45:06  host: 37.84.136.31

    znowu atak na dnsy orange i allegro..ktos nieustannie udowadnia sobie i atakowanym ze moglobyby tak byc codziennie i to w o wiele większej skali np,sieci elektryczne,najwieksze strategiczne spółki,giełda.doczekamy czasów ciekawszych cyberwojen niz te w filmach

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    98.  2014-06-13 23:21:38

    Z pewnością nie było przypadkiem, że w tym samym czasie pojawił się spam wysyłany rzekomo przez Orange. Atakującym zależało na tym, by ludzie weszli na podstawioną domenę w większej niż standardowa ilości.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    99. ~  2014-06-14 09:01:33  host: 91-227-216-166.net.intersiec.net.pl

    problemow z domena ciag dalszy... "najlepsza siec" a takie problemy ma ze domeny nie moze utrzymac nawet haha

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    100.  2014-06-14 15:25:12

    No ale w końcu wiadomo co było przyczyną problemów? Bandyta jakiś chciał coś zrobić złego? Czy Informatyk jakiś popił w robocie?