Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja II] CenterNet zmienił Centertela na PTC - rusza z ofertą do końca maja

[Aktualizacja II] CenterNet zmienił Centertela na PTC - rusza z ofertą do końca maja

WitekT 6 Maja 2009 19:05

0 0

CenterNet podpisał umowę o świadczenie usług roamingu krajowego z PTC. Dzięki temu CenterNet będzie mógł oferować klientom, w oparciu o infrastrukturę PTC, usługi telekomunikacyjne w miejscach, w których nie dysponuje swoją własną siecią.

Na mocy umowy CenterNet uruchomi swoje usługi komercyjne we współpracy z PTC. Umowa określa szczegóły techniczne oraz gwarantuje uruchomienie usług telekomunikacyjnych CenterNet do 31. maja. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania i będzie obowiązywać przez okres 4 lat od daty komercyjnego startu. CenterNet minimalną wartość przedmiotu umowy szacuje na 48 mln zł (wartość świadczeń w okresie obowiązywania umowy).

Co ciekawe, w kwietniu zeszłego roku CenterNet podpisał też 5-letnią umowę o roamingu krajowym z Centertelem, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Dziś jednak ta umowa została rozwiązana. Powodem, jak podano w dzisiejszym komunikacie CenterNetu, był fakt, iż strony do dnia rozwiązania nie osiągnęły porozumienia na temat daty gotowości do komercyjnego uruchomienia usług zgodnie z zapisami Umowy, co mogło skutkować niewykonaniem zobowiązań nałożonych przez Prezesa UKE na CenterNet.




Podstawą jest dla nas wywiązanie się ze zobowiązań terminowych wobec UKE oraz zaoferowanie klientowi ostatecznemu jak najlepszej oferty. Nasz nowy partner gwarantuje nam, że oba ważne dla nas cele zostaną zrealizowane - mówi Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.

Centertel wywiązał się ze wszystkich zapisów umowy. Niestety, CenterNet wielokrotnie zmieniał swój model biznesowy - od MVNO po roaming krajowy, co pomimo zaangażowania Centertela, uniemożliwiało skuteczna współpracę. CenterNet nie posiada również gotowej do testów infrastruktury telekomunikacyjnej, pozwalającej spełnić wymogi nadanego przez Prezesa UKE przydziału częstotliwości - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Wypowiedzenie umowy jest więc, zdaniem Jabczyńskiego, bezzasadne. Dodał, że umowa zawiera zapisy dotyczące wielomilionowych zobowiązań minimalnych CenterNetu, których Centertel może dochodzić na drodze sądowej.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    45. ~tof  2009-05-06 21:39:27  host: r6.ists.pl

    @Simplusowiec: a skąd ślesz te SMS-y? Bo dla mnie to ważne też, żeby ktoś wiedział, że to SMS z mojego numeru z Simplusa :)

  • 0

    46.  2009-05-06 21:55:28

    Mam nadzieje że jak wprowadzą ofertę to nie będą odstawać od PLAY i dadza ważność na wych przez 12 miesięcy. Polecam tą stronę: http://www.prepaidgsm.net/en/operators.html tu prawie każdy pre-paid w UE ma długą ważność.

  • 0

    47. ~  2009-05-06 21:57:37  host: f142-051.opera-mini.net

    @9: umiesz czytać dziecko? Przecież nikt nie pisał, że Play korzysta z PTC.

  • 0

    48. ~pb  2009-05-06 22:02:58  host: ip-94-42-47-1.multimo.gtsenergis.pl

    Może dadzą w ofercie telefony dualne CDMA410 / GSM1800 . W razie braku zasięgu GSM1800 będzie pokrycie na CDMA410. Coś dla wędkarzy, rybaków i innych ludzi potrzebujących zasięgu w rzadko zaludnionych miejscach.

  • 0

    49.  2009-05-06 22:14:28

    #47: A Ty koleś przeczytałeś wszystkie posty? Przeczytaj nr 44. Żeby zabierać głos i czas innym użytkownikom portalu

  • 0

    50. ~  2009-05-06 22:29:25  host: gw.itfsystem.pl

    Jak widać wszystkie MVNO korzystające z infry Centertela mają najgorszą ofertę a ci z PTC najlepszą. Nie sądzę że jest to przypadek, widać PTC daje najlepsze warunki. Miejmy nadzieję, że wprowadzą coś naprawdę nowego np. właśnie darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu a długa ważność konta powinna być już podstawą każdej oferty. Oczywiście Orange dalej będzie konfiskować po wygaśnięciu wychodzących :D

  • 0

    51.  2009-05-06 22:41:56

    #50: A który korzystający z PTC ma najlepszą ofertę na rynku? Play?

  • 0

    52.  2009-05-06 22:43:55

    Przecież CenterNet nie miał być MVNO

  • 0

    53.  2009-05-06 22:45:08

    piotrM: na początku miał zacząć działać rzeczywiście jako MVNO, bo do roamingu krajowego to trzeba mieć jakiekolwiek elementy swojej sieci (chociażby HLR-y czy systemy billingowe).

  • 0

    54. ~  2009-05-06 23:35:18  host: f143-062.opera-mini.net

    45: rof, m.sms4free.pl na mini operze,mozesz wpisac siebie i swoj nr jako nadawce sms:-) 1sms=5kB

  • 0

    55. ~piotraS  2009-05-06 23:53:32  host: 213-238-107-166.adsl.inetia.pl

    Reakcja Grażynki po decyzji centerNETu: http://s3.supload.com/free/piotrowska-oliwa_centerNET.jpg/view/

  • 0

    56. ~  2009-05-06 23:56:30  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Ciekawe czy w momencie startu CenterNet będzie miał odpalone chociaż 1 własny BTS GSM1800 ? - nie licząc jakieś pikokomórki w swojej siedzibie ;-)

  • 0

    57. ~kaz  2009-05-07 09:42:27  host: public-gprs9831.centertel.pl

    No niestety, centertel odstaje jakością. PTC ostatnio szybko rozwija sieć, więc wybór całkiem logiczny

  • 0

    58. ~mirekb  2009-05-07 09:53:34  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    nie wiem skąd taka nagonka na infrastrukture ptk centertel??edge faktycznie lipne bo w moim powiecie kolo100kb/s ale co do samego gsm to w skali kraju bez zarzutu-maja troche tych bts i wcale niezle skonfigurowanych..jako jedyna siec wraz z play ma takie ustawienia ze jak masz 0pln na koncie nie skorzystasz z transferu,zas w plusie i erze jest to nagminne.co wiecej w erze jak jest kasa transfer chodzi nawet po zablokowaniu wychodzacych,plus wtedy nawet nie pokazuje stanu konta-mobilizujac do doladowania ;-)w zamian za taka jakosc i mkontrole kosztów chcą pewnie kosmiczną kase:z resztą cena celowo byla zaporowa by zniechecic nowcyh do startu..z perspektywy czasu zobaczymy ze jednak na sieci ptc bedzie to mialo sens.co wiecej napewno nabędę do juz niemałej kolekcji kolejne "aktywne karty sim"

  • 0

    59. ~rino  2009-05-07 10:12:17  host: dqf28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 51 - Play to nie MVNO, a Mobilking TuBiedronka są na sieci PTC i są tanie W sumie dobra decyzja,PTC ostatnio mocno rozwija sieć, wg BTS search ma najwięcej działających stacji

  • 0

    60. ~ciapus  2009-05-07 12:03:08  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    czyli centerNEt poleci na swoim DCS i w erze na 900/1800/3g?????

  • 0

    61. ~henryk marchewka  2009-05-07 12:19:05  host: dqg39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Macie racje z tą nagonką. Bez sensu - wszyscy operatorzy z W3 maja taka sama infrastrukturę... A nagonkę robi się teraz na Orange bo to chyba modne jest... Ja mam Orange i nie straciłem zasięgu już dawno. Nawet umowę z nimi przedłużyłem...

  • 0

    62. ~  2009-05-07 12:32:13  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    61: Jak byś znał infrastrukturę od strony technicznej to być wiedział że nie taką samą.

  • 0

    63. ~ziomek13  2009-05-08 06:54:07  host: aegz20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oby ich start nie okazał sie niewypałem jak start polsatu-jak patrze na ich oferte to jest smieszniejsza niz "Kiepscy"; simplusowiec 20 za kilka lat może wreszcie wszyscy sie pogubią kto jest w jakiej sieci-raz na sto lat anarchia moze byc matką porządku

  • 0

    64. ~ciapus  2009-05-08 12:54:29  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    57 - hę? erze tak trudno u mnie soft uaktualnić aby "dmuchało" w 900/3g a PLAY dostawił 2x nodeB/BTS... a wraz z Orange mam zasięg 3g z drugiego końca miasta a ercia "walnęła" się z niziutkim nadajnikiem i kiszka.... - ale the best jest pani dzwoniąca co ok. miesiąc i namawiająca do dokupienia do ery domowej telefonu komórkowego bo to "mobilność"... na złożoną reklamację odpisano mi iż zgodnie z regulaminem - co wiem - może i nie być zasięgu i nic mi do tego = wiec ściema do końca 2009 roku.... wtedy to ja u konkurencji będę...

Dodaj swoją opinię