Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja II] 0,25 zł na komórki z GG z identyfikacją

[Aktualizacja II] 0,25 zł na komórki z GG z identyfikacją

WitekT 20 Marca 2009 10:47

0 0

Od 20. marca minuta połaczenia na komórki z komunikatora Gadu-Gadu będzie kosztować 0,25 zł.

Obowiązująca od 20. marca oferta Gadu-Gadu wprowadza niskie ceny na połączenia telefoniczne wykonywane z komputera (z komunikatora GG) na polskie numery telefonów komórkowych (z wyjątkiem abonentów sieci Cyfrowego Polsatu i Play, do których cena wynosi 0,72 zł) oraz na wybrane najpopularniejsze kierunki międzynarodowe.

Rozmowy telefoniczne VoIP w GG posiadają prezentację numeru, dzięki czemu umożliwiają rozmówcy rozpoznanie dzwoniącego z GG.




[Aktualizacja] Opłaty za połączenia na telefony komórkowe są naliczane są za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia (połowa stawki minutowej). Do sieci Play i Cyfrowego Polsatu stawka ta wynosi 0,72 zł (brutto).

[Aktualizacja II] Pojawiła się nowa wersja cennika na stronie komunikatora. Tym razem jest w nim napisane, że opłaty za krajowe połączenia stacjonarne i komórkowe są naliczane sekundowo. Do sieci Play i Cyfrowego Polsatu stawka ta wynosi 0,72 zł (brutto).

Źródło tekstu: Gadu-Gadu     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    46. ~  2009-03-20 23:08:57  host: dcz89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    34. wlo A powiedz mi chłopcze dlaczego porównujesz taryfę biznesową (nie każdy może ją mieć) do prepaida, który jest dla wszystkich.

  • 0

    47. ~  2009-03-20 23:10:10  host: dcz89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @37. wlo Przyznałeś,że trollujesz z PREMEDYTACJĄ żeby robić dym na forum. A teraz może wyciągnij wnioski.

  • 0

    48. ~solus  2009-03-21 00:08:46  host: 078088054074.bialystok.vectranet.pl

    sprawdzilem, 20 sek rozmowy kosztowalo 8gr, czyli naliczanie sekundowe i jakosc niczego sobie

  • 0

    49. ~toms  2009-03-21 07:27:54  host: 94.254.196.129

    a wiecie że wlo ma TARYFĘ BIZNESOWĄ ? ;)

  • 0

    50. ~  2009-03-21 08:21:37  host: 80.238.89.138.ip.airbites.pl

    Voipy mają taką przypadłość że nie posiadają bazy numerów przeniesionych i rozliczają po prefiksach. Jeśli więc mamy numer w Play przeniesiony od innego operatora to stawka będzie 0,25, jeśli numer w W3 przeniesiony od playa to będziemy kasowani jak do playa.

  • 0

    51. ~Longman  2009-03-21 08:35:14  host: adcr74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @tof (43), ostatni raz Actio używałem jakiś rok temu. Przyznam, że wydaje mi się ze po prostu ich infrastruktura nie wytrzymywała ruchu. Dzięki za podpowiedź - dam im drugą szansę :-)

  • 0

    52.  2009-03-21 09:15:52

    #50: Dokładnie odwrotnie niż napisałeś, ale spostrzeżenie jak najbardziej słuszne.

  • 0

    53. ~:))  2009-03-21 09:26:01  host: chello089075045027.chello.pl

    zalezy jaki VOIP - nie tak dawno temu jeden taki blokował numery geograficzne jako komórkowe, bo coś im się porabało... :))

  • 0

    54.  2009-03-21 13:45:01

    @39: A te smsy są darmowe??? Na Gadu-Gadu mogę bez problemu pisać na wszystkie numery Gadu-Gadu, nawet jeżeli dany numer nie jest zalogowany, więc wkurza mnie, jak ktoś mówi, że Gadu-Gadu to dziadostwo, bo to Skype jest tak pojebany, że wysyłać wiadomości można tylko do zalogowanych. Ta wada Skype'a istnieje od zawsze, ale programistom oczywiście nie chce się tego naprawić...

  • 0

    55.  2009-03-21 14:30:37

    guregori - nie wiem, bo praktycznie nie używam... Ale ze Skype'a dostaję mnóstwo maili z wiadomościami od ludzi, którzy mnie chyba wyszukali w katalogu... Nie loguję się a maile przychodzą ;-)

  • 0

    56.  2009-03-21 15:24:23

    Jak to jest z tą tytułową identyfikacją na GG? W tej chwili jak dzwonię z GG na telefon, to prezentuję się numerem dostępowym, tym z dostępu wdzwanianego. Tak to mnie raczej nikt nie zidentyfikuje. Trzeba wykupić sobie jakiś osobisty nr z publicznego zakresu numeracji?

  • 0

    57. ~szotmen  2009-03-22 02:44:01  host: 83.220.100.198.dsl.dynamic.eranet.pl

    Czy ta cena (25gr) dotyczy takze rozmow przez bramke VoIP po protokole SIP?

  • 0

    58.  2009-03-22 08:57:16

    @56 - tak. trzeba wykupić sobie numer. pisze wykupić bo kiedyś było to jakieś 5zł. jeśli masz oryginalne GG to znajdziesz to w module telefonicznym. Nie wiem jak teraz ale kiedyś była pula do wyboru w wybranej strefie numeracyjnej.

  • 0

    59.  2009-03-22 09:01:53

    @57 - tak. cena ta dotyczy także rozmów przez bramkę voip po sip. korzystałem swego czasu mając GG wpięte pod freeconet. działało ok.

  • 0

    60. ~hmm  2009-03-22 11:12:28  host: nat05.rtk.net.pl

    ale widze ze nie tylko w telefonii komórkowej typu prepaid zaczyna sie walka cenowa na rozmowy na polskie numery komórkowe. jesli chodzi o komorki o ceny biją sie w polsce głównie play i heyah. reszta to pozory (np simplus twoj profil). walka zaczela sie takze w polskich niektorych telefoniach voip. co dziwne tutaj walkę zaczał neofon ze stawka 32gr. potem ipcall obniżył do 35gr. nawet actio 16 marca troche sie przebudzili i obniżyli kapke cenę z 69 do 49gr/min brutto. od kwietnia tlenofon obniża stawke do 30,5gr/min brutto a od 20 marca gg na glos obniżyło cenę z 49gr na 25gr/min (i gg w koncu sie obudziło i dali na polskie połączenia na stacjonarne i komorki wreszcie naliczanie sekundowe). takze jak widac w polsce walka zatrzela sie na dwoch frontach. puki co oferty prepaid góra:-) Mam tylko jedno pytanie - bo puki co używam Actio - ale no 25gr to prawie 2 razy taniej (i na stacjonarne 7gr brutto a nie 9 jak w Actio) ale.. te 5zł za numer na dzień dobry... - chodzi o kwotę netto czy brutto?? PS - próbował ktoś jaka jest jakość połaczeń w gg na głos przez bramkę??) niby chwalą się że mają wysoką jakość - ale to dotyczy oferty w najnowszej wersjio komunikatora gg - a jak sprawa z jakością wygląda gdy podłączy sie to do bramki?? i jest gdzieś instrukcja jak to się podlacza do bramki?? jaki jest nr SIP czy jakieś tam hasło trzeba wpisywać lub nie - jak to się ustawia itp?? Próbował ktoś kiedyś ustawić gg na głos na bramce i dzwonić jak z telefonu niezależnie od włączonego komputera?? Prosiłbym o informacje na ten temat

  • 0

    61. ~  2009-03-22 16:20:22  host: 80.238.89.138.ip.airbites.pl

    Kwota za numer 5 zł brutto. Numer ważny chyba 1 rok bo w informacjach na stronie jest data ważności 1 rok po wykupieniu numeru. Jakość połaczeń na komórki jest u mnie bardzo dobra (z bramki), ale tak jak w każdym voipie jakość zależy od łacza internetowego i nie chodzi tu wyłącznie o predkość ale także straty pakietów, jitter, a przede wszystkim drogę jaką muszą pokonać pakiety danych do serwera konkretnego operatora. A więc łącze może być u dwóch osób o podobnych parametrach a jakość usługi skrajnie różna ze względu na drogę pakietów do serwera. Jakość konkretnego operatora voip trzeba przetestować samodzielnie na własnym łaczu. Na stronie internetowej GG w usługach są podane dane do wpisania do bramki czyli: serwer sip, identyfikator (to nr gg), hasło. U mnie połaczenia z bramki na komórki są ok. niestety na stacjionarne rozmówca mnie nie słyszy, mimo łącza symetrycznego 4/4 MB

  • 0

    62. ~  2009-03-22 22:29:03  host: t04-11.opera-mini.net

    do 61: 5zl to tylko na rok ważność? (to nie wiem jak ja to czytałem ze pisało ze jest to opłata jednorazowa i nr bedzie wazny do momentu kiedy ważność rozmów wychodzących bedzie możliwa (czyli np doladuje sobie konto za 5zl to konto mam wazne na 180dni i 5zl idzie w całości na rozmowy) kolejnym minusem bedzie ta jakość rozmów na stacjonarne jesli to prawda to chociaz gg na glos rozmowy na komorki sa o połowę tańsze to moi rodzice nadal czesto dzwonią na numery stacjonarne. wiec chyba jeszcze w takim razie nadal zostanę przy ACTIO. bo procz ceny jakość rozmów jest dla mnie ważna. i prawda jest to niestety co ktos juz tu wczesniej napisał ze trzeba uczciwie przyznac ze ACTIO obecnie ma bardzo dobra jakość połączeń. nawet lepsza niz skype miejscami. niby gg chwali sie ze tez maja nowa technologie i jakość rozmów jest bardzo dobra. skoro TY piszesz ze na TWOIM symetrycznym łączu 4mega/4mega na stacjonarnym rozmówca CIE nie słyszy to jakich laczy gg potrzebuje? ja mam lacze tylko 1,5mega/512kb... wiec chyba z gg pod bramkę sobie odpuszcze:-(. PS zawsze mi sie wydawalo ze stacjonarne jakość bedzie dobra a komorki moga zepsuc czasem a tu dziwne rzeczy czytam ze komorki jakość dobra a na stacjonarne rozmowy kiepskie..?

  • 0

    63. ~  2009-03-22 23:26:07  host: 80.238.89.138.ip.airbites.pl

    Ja polecam przetestować łacze. Może się okazać że Twoje 1,5/512 będzie działało lepiej z GG niż moje 4/4 - niestety takie są uroki voipa.

  • 0

    64.  2009-03-23 14:26:24

    ja mam 1 mb i Voipdiscount na PAP 2 chodzi bez żadnych problemów jedyny feler że nie ma u nich numeru stacjonarnego (choś wydaje mi sie że kilka lat temu mieli taki w swojej ofercie)

  • 0

    65. ~maro  2009-10-18 20:06:53  host: chu2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam VOIPA gg ustawionego na bramce łącze 512. Działa to różnie rozmówca zawsze słyszy mnie bardzo dobrze natomiast mi przerywa. W zasadzie w godzinach rannych działa dobrze a później przerywa. Neostrada kończy mi się w styczniu wezmę 1 gb może będzie dobrze

Dodaj swoją opinię