Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Huawei P9 i P9 Plus oficjalnie zaprezentowane

[Aktualizacja] Huawei P9 i P9 Plus oficjalnie zaprezentowane

LuiN 6 Kwietnia 2016 15:51 Aktualizacja: 7 Kwietnia 2016 10:08

7 3

Od 16 kwietnia w Polsce dostępne będą nowe flagowce firmy Huawei, modele P9 i P9 Plus. Ten drugi oferuje 6 godzin rozmów po zaledwie 10 minutach ładowania.



huawei p9 premiera huawei p9 premiera huawei p9 premiera huawei p9 premiera

Huawei P9 ma 5,2-calowy ekran FullHD (IPS LCD, szkło czołowe 2.5 D), ośmiordzeniowy chipset Kirin 955 (4x Cortex-A72 2,5 GHz + 4x Cortex-A53 1,8 GHz, proces technologiczny 16 nm), oraz do wyboru 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej lub 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło przy tym gniazda kart pamięci microSD.

huawei p9 premiera huawei p9 premiera huawei p9 premiera huawei p9 premiera




Podwójny aparat fotograficzny 12 Mpix przygotowany został we współpracy z niemiecką firmą Leica. Jeden z aparatów odpowiada za zbieranie informacji o kolorze (RGB), drugi zaś jest monochromatyczny i dostarcza informacje o szczegółach. Rozwiązanie to pozwolić ma na znaczny skok jakości zdjęć wykonywanych w trudnych warunkach oświetleniowych. Autofokus realizowany jest w oparciu o laser, kontrast i kalkulację głębi (na bazie różnic rejestrowanych przez 2 aparaty). Nie zabrakło efektów rozmycia tła, które zapewnia dwuobiektywowa konstrukcja, pełnego trybu manualnego, jak i możliwości zapisywania plików w formacie RAW. Obiektywy aparatów oferują jasność F/2.2 i ogniskową 27 mm w przeliczeniu na mały obrazek, zabrakło natomiast optycznej stabilizacji obrazu i filmów 4K.

Obudowa telefonu wykonana jest z aluminium wykończonego diamentowym szlifem (grubość smartfonu to 6,95 mm), nie zabrakło czytnika linii papilarnych i kompletu standardów łączności, w tym USB Type-C i LTE Cat6 (300/50 Mb/s). Całość zasila akumulator o pojemności 3000 mAh.

Huawei P9 Plus różni się od poprzednika przede wszystkim większym, 5,5-calowym ekranem, który tym razem wykonano w technologii AMOLED. Wyświetlacz ten ponadto obsługuje technologię rozpoznawania siły nacisku Press Touch. Drugą z różnic jest pojemniejszy akumulator (3400 mAh) z funkcją szybkiego ładowania dual-IC Rapid Charge, oferującą 6 godzin rozmów po zaledwie 10 minutach ładowania. I wreszcie trzecia różnica - głośniki stereo z dynamiczną pracą na bazie żyrokompasu: gdy trzymamy telefon poziomo, dostajemy typowe stereo, natomiast w pionie dolny głośnik odpowiada za basy, a górny za tony wysokie.

Oba urządzenia będą dostępne w Polsce od 16 kwietnia (inne źródła niż Huawei Polska twierdzą, że wersji Plus spodziewać się należy 20 maja). W komunikacie zabrakło informacji na temat polskich sugerowanych cen. W Wielkiej Brytanii Huawei P9 kosztować będzie od 449 funtów, a wariant Plus od 549 funtów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Aktualizacja:
Huawei Polska poinformował, że data polskiej premiery może być inna niż zapowiedziany wcześniej 16 kwietnia. Biuro prasowe producenta niebawem opublikuje potwierdzoną datę.

Źródło tekstu: Huawei, wł     

Dodaj do:

Tagi: huawei p9 | huawei p9 plus | huawei

w sumie: 21
  • 0

    2.  2016-04-06 17:05:56

    Na slajdzie z konfy też jest 3400

  • 0

    3.  2016-04-06 17:06:10

    1, Moonscape - Huawei Polska twierdzi, że 3200 - ale też coś mi nie gra. Już to sprawdzam.

  • 0

    4.  2016-04-06 17:06:43

    I rzeczywiście 3400. Poprawiam - dziękuję za czujność!

  • 0

    5. ~Ed69  2016-04-06 17:07:09  host: acid47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gdzie jest model P9 Lite ?

  • 0

    6.  2016-04-06 17:10:34

    5, Ed69 - oficjalnie nie był zaprezentowany... ale za kilka minut będziesz wiedział o nim wszystko ;-)

  • 1

    7. ~Peter w  2016-04-06 17:17:03  host: google-proxy-66-249-93-33.google.com

    W treści wiadomości jest błąd. SoC to Kirin 955 a nie 950

  • 0

    8. ~Dario  2016-04-06 17:18:42  host: 91.227.63.92

    Jestem ciekaw co jeszcze ma ten telefon...? Rzeczywistosc jest taka ze pewnie jednego dnia bateria nie wytrzyma...

  • 0

    9. ~do 8  2016-04-06 17:30:06  host: 188.146.133.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    sokowirówkę i zaparzacz do kawy. w chinskich mozna spotkac zapalniczki i młotki. Kto co woli. bezsens tachac 5,5calowy telefon w tylniej kieszeni spodni :D

  • 0

    10.  2016-04-06 17:31:31

    7, Peter w - aż się sam zdziwiłem, że ten błąd trzasnąłem. Jeszcze wczoraj pisałem o tym Kirinie. Dzięki!

  • 0

    11. ~do9  2016-04-06 17:36:52  host: 91.227.63.92

    Dobre...Hahaha....!! Chyba zakupie.....do kawy...

  • 0

    12. ~xyz  2016-04-06 19:13:11  host: 213-17-226-66.static.ip.netia.com.pl

    Poczekajmy na HTC 10. Wtedy sobie porównamy.

  • 0

    13. ~Sor  2016-04-06 19:45:17  host: 89-70-24-239.dynamic.chello.pl

    Cena kosmos jak na huawei od tych reklam pomyśleli że już mogą jechać po górnych granicach za taką kwotę ja dziękuję Chińczykom

  • 0

    14. ~U  2016-04-06 19:53:10  host: exe76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jest dopiero promo dnia : http://tlp.is/9kg Ciekawe jak szybko wykupią iphony obniżone o 1000zł:):)

  • 0

    15.  2016-04-06 19:53:50

    W Sferis można już zamawiać P9 za 2399 :-)

  • 0

    16. ~Calm7  2016-04-06 20:17:11  host: n20-04-06.opera-mini.net

    Treść wiadomości
    14). taka cena powinna być w standardzie
    :-)

  • 0

    17.  2016-04-06 22:59:37

    Ciekawe co do wyglądu i parametrów, ale Panowie ktoś pominął coś, a raczej kogoś. Scarlett Johansson ! - wiem że Lewandowski też jest i zgodnie z patryiotyczną linią, ale warto zanotować fakt udziału tak nietuzinkowej muzy Woody'ego Allena i nie tylko jego :-D

  • 0

    18.  2016-04-07 11:42:47

    Brak OIS mnie zasmucił. Myślałem że to już standard we flagowcach...

  • 0

    19.  2016-04-07 11:53:45

    18, Alienus - przy 2 aparatach zsynchronizowanie stabilizacji może być trudne. Szczególnie, że trzeba też wziąć pod uwagę przesunięcie obu obiektywów.

  • 0

    20.  2016-04-07 14:09:14

    Ponoć wersja na Polskę, nie jest dual simem, tylko karta sim + SD. Takie info dostałem od x-kom.

  • 0

    21. ~Adam  2016-04-07 17:18:12  host: user-94-254-227-128.play-internet.pl

    Amoled i wypalanie ekranu. Wersja z plusem jest gorsza.

Dodaj swoją opinię