Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] HTC, Samsung i Sony - ruszają aktualizacje do Androida 7.0

[Aktualizacja] HTC, Samsung i Sony - ruszają aktualizacje do Androida 7.0

orson_dzi 18 Stycznia 2017 15:22 Aktualizacja: 19 Stycznia 2017 20:08

6 2

android nougat

Kolejni producenci zaczynają aktualizować swoje smartfony do Androida 7.0. Nie są to tylko najnowsze modele, aktualizację dostanie też Xperia Z3+.

Sony mocno rusza w 2017 roku z aktualizacjami Androida w swoich smartfonów. Na początku tygodnia nową wersję systemu otrzymała cała seria Xperii Z5, a teraz dołącza do nich Sony Xperia Z3 Plus oraz jej wariant dual SIM.

Graham Wheeler, jeden z dyrektorów HTC poinformował na Twitterze, że Europejska wersja HTC 10 i HTC One M9 otrzyma Androida 7.0 w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Następny w kolejce do aktualizacji będzie HTC One A9.

Aktualizację systemu otrzymały też flagowe smartfony Samsunga. Jak informują nasi czytelnicy, jest już ona również dostępna dla urządzeń z polskiej dystrybucji. Mogą z niej skorzystać posiadacze Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Oczywiście mówimy tutaj o smartfonach kupionych na wolnym rynku. Modele z dystrybucji operatorów jak zawsze aktualizację otrzymają w późniejszym terminie.




Wraz z aktualizacją smartfony otrzymają m.in. wsparcie dla pracy na podzielonym ekranie z dwoma aplikacjami, aplikację Doze zapewniającą dłuższy czas działania na pojedynczym ładowaniu, nowe pakiety emotikonów, poprawioną pracę wielozadaniową i guzik clear-all zamykający wszystkie aktywne aplikacje jednym kliknięciem.

Aktualizacja

Samsung zaprezentował pełną listę urządzeń, które obejmie aktualizacja do Androida Nougat:
Powyższe modele otrzymają aktualizację do końca I połowy 2017 roku.

Odpowiadając na pytanie o aktualizację smartfonów Huawei, wersja 7.0 dla Huaweia P9 oraz P9 Lite miała pojawić się w lutym 2017 roku, ale użytkownicy wersji P9 z jednym gniazdem na kartę SIM już informują o obecności aktualizacji. Można ją zainstalować po podłączeniu smartfonu do komputera za pomocą aplikacji HiSuite. Aktualizacja jest również dostępna dla Honora 8.

Zaktualizowane zostaną też następujące modele:

Źródło tekstu: @wheelergd; XperiaBlog; wł     

w sumie: 44
  • 1

    1. ~  2017-01-18 15:28:33  host: user-94-254-163-50.play-internet.pl

    Czekam na androida osiem, siedem to juz jakiś staroć i prehistoria, fuj blee

  • 2

    2.  2017-01-18 15:30:02

    hmmm, opcje wymienione w ostatnim akapicie mam dostępne domyślnie na moim lg z androidem 6.0, więc co to za nowości niby? o.O

  • 0

    3.  2017-01-18 15:30:36

    Czy jest może podana informacja do sieci odnośnie aktualizacji telefonów Honor lub Huawei?

  • 0

    4. ~adziu82  2017-01-18 15:38:48  host: n13-07-08.opera-mini.net

    A ja mam takie pytanie, po co te aktualizacje. Dałem Sony Z na gwarancji ( cały czas miałem powiadomienie o aktualizacji do 5.0 ) ale nie robiłem tego, a te #$%&$*z Sony mi ją zrobili. Teraz kilka aplikacji mi nie działa poprawnie, bo za wysoki android.
    Np Power Toogles, nie działa wyłączenie dźwięku, gdzie mam na pulpicie switcher, nie dziła poprawnie ,,włączenie danych'' jest tylko przekierowanie.
    Pewnie jak bym dostał 6.0 to już wi-fi nie włączę czy tethering.

  • -5

    5. ~~~~~  2017-01-18 15:39:49  host: eev56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam już dawno 7.1.1 na swoim budżetowym xiaomi.

  • 1

    6. ~samsung s7  2017-01-18 15:46:43  host: axg34.internetdsl.tpnet.pl

    S7edge ma aktualizację dla fonów z csc: BTU czyli anglia i do tego na chiny. Polska XEO nie ma jeszcze aktualizacji...

  • 0

    7.  2017-01-18 15:49:36

    Mam niebrandowany Z5, kupiony w Sony Poland i jakoś aktualizacji nie widzę jeszcze :(

  • 0

    8. ~  2017-01-18 16:08:07  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    4. To pisz do developerow tych apek, bo to apki sa ulomne.

  • 3

    9.  2017-01-18 16:12:47

    nowe emotikony? no po prostu super. czekając na update spać po nocach nie dam rady

  • 0

    10. ~X  2017-01-18 17:30:54  host: apn-46-215-184-237.dynamic.gprs.plus.pl

    Smartfony Samsunga otrzymają jeszcze jedną ciekawą funkcję: http://tlp.is/ceb

  • 1

    11. ~Ramon  2017-01-18 17:56:38  host: 94.42.177.198

    Orson... żaden polski S7 albo S7 EDGE nie otrzymał jeszcze aktualizacji. Otrzymały je tylko te modele z Wielkiej Brytanii i Czech. Artykuł nie mówi prawdy

  • -1

    12. ~Wojtek  2017-01-18 18:06:13  host: x4dbabfa3.dyn.telefonica.de

    Moj pietnastomiesieczny S6 za stary by aktualizowac :/

  • 0

    13. ~pogodabartek  2017-01-18 18:37:18  host: public-gprs386059.centertel.pl

    7.0 zawierający błędy i bugi. Gdzie jest 7.1.1 ?
    Powinni dawać 7.1.1 a nie robić z ludzi frajerów !!!

  • 1

    14.  2017-01-18 18:40:39

    @13, pogodabartek - Producenci testują oprogramowanie przed udostępnieniem aktualizacji. Gdy nie jest to "goły" Android, trzeba zapewnić pełną zgodność z aplikacjami producenta. 7.0 może w tym momencie działać lepiej na danym telefonie niż 7.1.1. Znam wiele osób, które z aktualizacją czekają kilka tygodni czy nawet miesięcy, aż wszelkie początkowe bugi zostaną usunięte. I nie jest to wcale głupi pomysł, patrząc na wiele przypadków aktualizacji zmieniających telefon w cegłę :)

  • 0

    15. ~pogodabartek  2017-01-18 19:03:21  host: public-gprs386059.centertel.pl

    Czyli 7.0 jest do kitu,aby tylko wyszedł nowy android i
    było bum bum,a klient niech się martwi tak jak było w
    przypadku oneplus 2 jeśli nie pomyliłem modelu.
    Pisał posiadacz oneplus 3T

  • 0

    16. ~PLANET  2017-01-18 19:07:36  host: 89-70-249-226.dynamic.chello.pl

    @4: możesz wgrać samodzielnie starszy soft nie tracąc gwarancji. Poszukaj na xperiasite.pl, jest piękna instrukcja krok po kroku. Mam nadzieję, że masz backup.. Tu uwaga: możesz wgrać zarówno brandowany soft, jak i czysty - bez żadnych konsekwencji. Powodzenia.

  • 0

    17. ~p9  2017-01-18 19:21:01  host: 037008242146.rzeszow.vectranet.pl

    Od Dziś Huawei P9 ma siódemkę

  • 0

    18. ~x  2017-01-18 19:53:24  host: apn-31-1-18-95.dynamic.gprs.plus.pl

    a Z3 Compact zostaje na 6.0...

  • -1

    19.  2017-01-18 20:37:36

    artykul klamie POLSKIE dystrybucje XEO s7/edge nie otrzymaly aktualizacji ... TELEPOLIS LIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    20. ~andek  2017-01-18 20:55:44  host: 89-73-207-200.dynamic.chello.pl

    link do andorida 7.0 dla s7, do wgrania przez Odina: http://tlp.is/cef

  • 2

    21. ~aq  2017-01-18 21:16:18  host: apn-31-2-31-6.dynamic.gprs.plus.pl

    "Jak informują nasi czytelnicy, jest już ona również dostępna dla urządzeń z polskiej dystrybucji." Kto ?

  • 0

    22.  2017-01-18 21:41:24

    Panie autor, błędy/literówki można jeszcze wybaczyć, o dostępności aktualizacji dla XEO to pierdoły waść klepiesz bez pokrycia... Strach pomyśleć co będzie jak Witek skończy pracę dla Was...

  • 0

    23. ~Adi  2017-01-18 23:12:10  host: apn-46-169-250-121.dynamic.gprs.plus.pl

    Sony strzeliło sobie w kolano nie dając do Z3 i Z3 Compact Androida 7.0.
    Dzięki temu kto inny teraz zarobi na nowym telefonie który kupie, ale Sony to już na pewno nie będzie.

  • 0

    25. ~HD  2017-01-19 00:00:56  host: public-gprs684025.centertel.pl

    Ja na mym Edgu dalej nie mam nugata:(

  • -1

    26. ~~  2017-01-19 20:22:17  host: aehp52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam nugata 7.1.1 na xiaomi budzetowym.

  • 0

    27. ~  2017-01-19 20:40:29  host: public-gprs361973.centertel.pl

    Nie wiem nad czym się tu gorączkować, w moim nexusie 5x miałem 6-tkę teraz 7.1 i nic z tego nie wynika :-)

  • 0

    28. ~GaduAirowiec  2017-01-19 21:10:07  host: 188.246.139.6.rev.vline.pl

    Ale na moim Samsungu J5 mam wolnego 900MB więc mogę jedynie pomarzyć o aktualizacji oprogramowania....

  • 0

    29. ~kokoszka  2017-01-19 21:37:29  host: 23.250.120.172

    Hmm nie widzę na liście Samsunga A5 2016 tylko jakiś staroć A3 który zaczynał swoje życie od Androida 4.4

  • 0

    30. ~Premier  2017-01-19 21:39:00  host: ip-89-161-55-200.tel.tkb.net.pl

    Tak szybko zapomnieć o z3 Compact... Tragedia, jeden z lepszych na rynku

  • 0

    31. ~Sk.  2017-01-19 21:54:45  host: d193-205.icpnet.pl

    @29 chodzi zapewne o A3 2017, a nie o starsze modele.

  • 0

    32. ~P9  2017-01-20 00:47:00  host: 037008242146.rzeszow.vectranet.pl

    P9 Dual sim dostał w tym samym czasie. HiCare jest na telefonie i nie trzeba podłączać telefonu do komputera.

  • 0

    33. ~Marek  2017-01-20 04:55:56  host: user-94-254-241-200.play-internet.pl

    A tab s2 8.9 ? Co za bzdura.....

  • 0

    34.  2017-01-20 06:09:59

    @18 @23 @30: to niestety jest wina Gógla. Poczytajcie o tym, jak zablokował starania Sony o wydanie 7mki na Z3/Z3 Compact... Sony zrobił betę (dalej jest dostępna, jak się dobrze poszuka), a Google stwierdził, że Z3ki nie mają Vulkana i że terminują produkt. Były ponoć DUŻE zgrzyty na linii Sony-Google przez to... Niestety w tym momencie Z3 Compact pozostaje dalej najlepszym małym telefonem z Androidem. 7.0 pojawi się nieoficjalnie (jest dobre wsparcie przez XDA-Devs), ale tak czy owak to nie jest oficjalny soft. Szkoda, ale wobec powyższej sytuacji ciężko na to cokolwiek poradzić...

  • 0

    35. ~  2017-01-20 06:44:35  host: 87-206-24-242.dynamic.chello.pl

    Wyszedł kolejny lagoid. I znowu mało kto go dostanie. Nihil noci sub sole.

  • 1

    36. ~Armani  2017-01-20 08:12:30  host: 088156173054.wejherowo.vectranet.pl

    Note 4 to wciąż flagowy model w Europie, Samsung po swoich akcjach mógłby zrobić taki miły gest dla N4, ale to najwyraźniej nie w ich stylu - trudno.

  • 0

    37. ~eureka  2017-01-20 10:04:09  host: 185.137.18.44

    Dlaczego nie wersja softu 7.0.1 ?

  • 2

    38. ~Mpiotrek  2017-01-20 10:51:23  host: 213-171-133-220.unnamed.nines.nl

    Samsung sie nie spieszu- "
    Powyższe modele otrzymają aktualizację do końca I połowy 2017 roku. " czyli pewnie bedzie juz nowa wersja (a nawet juz jest bo 7.1.1) a telefony dostana stara nowa wersje...

  • 1

    39.  2017-01-20 11:11:40

    no po takim czasie od wypuszczenia 7.0 warto się wziąc za aktualizację modeli ;.)

  • 0

    40. ~Klient  2017-01-20 12:04:54  host: user-94-254-163-164.play-internet.pl

    A kiedy LG G4? LG zawsze szybko aktualizowalo a teraz to trochę słabo im idzie.

  • 0

    41. ~qqrrkkaa  2017-01-20 12:40:11  host: 178-37-61-97.adsl.inetia.pl

    Chyba Samsung A3 2016 a nie zwykła A3 jak macie podlinkowane...

  • 0

    42.  2017-01-20 13:08:25

    artykuł nie mówi prawdy. Aktualizacja nie wyszła dla polskiej dystrybucji XEO tylko na BTU. Aktywizację dostały Wielka Brytania i Czechy http://tlp.is/cf2 http://tlp.is/cf3

  • 0

    43. ~~  2017-01-20 13:10:34  host: aehp52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest tyle zmian w stosunku do androida 6, że szok. Jest szybciej, więcej opcji konfiguracyjnych i ładniej wizualnie

  • 0

    44. ~DobryWujaPrzypis  2017-01-20 23:39:38  host: 78-11-69-3.static.ip.netia.com.pl

    łapcie listę: A3 2016 i A5 2016 są na liście..
    http://tlp.is/cfa

  • 0

    45. ~Svr  2017-01-22 11:27:32  host: 70.hosts212.ostrowski.pl

    Wczoraj mój xiaomi mi5 dostał tygodniową aktualizacje i niby mam andka 7.0 ale w ogóle nie widzę różnicy poza numerkiem i +20k w antutu.czy możliwe jest że zmiany na interfejsie nie zostały aktywowane?

Dodaj swoją opinię