Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Grim Fandango - kultowa gra trafia na urządzenia mobilne

[Aktualizacja] Grim Fandango - kultowa gra trafia na urządzenia mobilne

orson_dzi 6 Maja 2015 16:50

2 0

Grim Fandango, jedna z najlepiej ocenianych gier komputerowych w historii, w odświeżonej wersji trafia na urządzenia z Androidem i iOS.



grim fandango grim fandango grim fandango

Grim Fandango, to gra przygodowa wydana w 1998 roku przez LucasArts. Tytuł szybko zdobył uznanie graczy i recenzentów na całym świecie, przez co do dzisiaj uchodzi za jeden z najlepszych tytułów nie tylko w swoim gatunku, ale pośród ogółu gier komputerowych. Akcja gry toczy się w zaświatach, który jest oryginalną wizją twórców, bazującą na meksykańskim folklorze i amerykańskim kinie noir. Zadaniem bohatera jest przeprowadzenie niedawno zmarłych dusz do raju. Gra jest typową przygodówką z duża ilością zadań i dialogów w trakcie rozgrywki. Całość jest wzbogacona o ogromną dawkę humoru, niepowtarzalny klimat i ścieżkę dźwiękową nagraną przez orkiestrę symfoniczną.




Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Odświeżona wersja gry oferuje poprawioną grafikę i ścieżkę dźwiękową, zachowując przy tym oryginalną historię i sposób rozgrywki. Gra jest już dostępna w Apple Store i Google Play w promocyjnej cenie 5 dolarów. Normalna cena tytułu będzie wynosiła 14,99 dolarów.

Aktualizacja

Niestety rzeczywiste ceny gry odbiegają od wartości podawanych przez producenta. Obecnie w polskim Google Play Grim Fandango kosztuje 46 zł, z kolei cena w Apple Store, to 9,99 dolarów.

Źródło tekstu: theverge; wł     
Źródło zdjęć: Eurogamer

Dodaj do:

Tagi: android | ios | grim fandango

w sumie: 19
  • 1

    1.  2015-05-06 16:57:30

    Kultowa i najlepiej sprzedająca się gra ale jakoś nie znam tego tytułu, jak i samej gry nie kojarzę. Ale OK maniakiem gier nie byłem, za to pamiętam The Neverhood, jedyna gra którą chciałem kupić w oryginale i mimo chęci była to gra niedostępna ;)

  • 1

    2.  2015-05-06 17:02:09

    Oj nie, to nie była dobrze sprzedająca się gra ;) . Poszło ok 100 tys sztuk. Ale to była gra roku razem z The Legend Of Zelda: Ocarina of Time, wyprzedziły wtedy Starcrafta. Gra jest bardzo dobra i szeroko chwalona, ale nie była mocno popularna.

  • 0

    3.  2015-05-06 17:07:58

    Trzeba będzie kupić. :D Mam nadzieję, że inne przygodówki LA też zawitają na Androidzie. Seria Monkey
    Island mi się marzy...

  • 1

    4.  2015-05-06 17:19:48

    orson: Sprawdzałem właśnie i kosztuje niecałe 46PLN, a w opisie jest, że obniżka o 33%. Nijak nie pasuje mi to do 5$... :)

  • 1

    5.  2015-05-06 17:23:02

    No właśnie widzę, ale gra miała być w promocji... Zaraz zobaczę, co znajdę o tym.

  • 1

    6.  2015-05-06 17:29:16

    No i nic konkretnego nie znalazłem, ale dodałem obecne ceny do treści.

  • 0

    7.  2015-05-06 17:36:27

    goral2099: Monkey Island wyszły w wersji odświeżonej (nowa grafika, muzyka i dodana mowa postaci) na iOSa.. no, ale od dawien dawna (ja grałem jeszcze na Windows Mobile) da się grać poprzez ScummVMa :) Co kto lubi, ale dla mnie najważniejszy jest oryginalny klimat, grafika w 320x200/256 kolorów i dźwięk zbliżony do tych z OPLów Sound Blastera :) Sterowanie jest ok, choć na rysiku na WM grało się lepiej :)

  • 0

    8.  2015-05-06 17:56:32

    PLANET: Heh..dzięki. :) Jak znajdę chwilkę odkopie swoje płyty z grami i sprawdzę jak się gra na tablecie. :D Też chyba wolę wersje bliższą oryginałowi.
    orson: A to te 46PLN to nie jest przypadkiem już obniżona cena(9,99$) + jakieś podatki? ;)

  • 4

    9. ~  2015-05-06 17:57:13  host: 9.179.246.94.ip4.artcom.pl

    "Akcja gry toczy się w zaświatach, która jest oryginalną wizją twórcą, bazującą na meksykańskim folklorze i amerykańskim kinem noir"

    Mógłby ktoś pijany dokonać rozbioru logicznego tego zdania? Na trzeźwo się nie da.

    "Zadaniem bohatera jest przeprowadzeniem"

    Zadaniem jest czym?

    "Normalna cena tytułu będzie wynosiła 14,99 dolarów"

    Gramatyka uciekła krzycząc wniebogłosy.

    "Niestety rzeczywiste ceny gry odbierają od wartości"

    Co odbierają i komu?

    "Obecnie w polskim Google Play Grim Fandango kosztuje obecnie 46 zł"

    Przydałoby się jeszcze kilka "obecnie", tak dla podkreślenia.

    "cena w Apple Store, to 9,99 dolarów"

    Gramatyka ponownie uciekła z wielkim krzykiem.

    Ile by ci nie płacili, cencjusz, płacą za dużo.

  • -4

    10.  2015-05-06 18:06:36

    @9 Zależy jak na to spojrzysz. Nie jest to przecież 9,99 jako dziewięć i dziewięćdziesiąt dziewięć setnych dolara, a 9 dolarów i 99 centów. Dlatego ja zostanę przy 9,99 dolarów.

  • 2

    12.  2015-05-06 18:26:56

    orson, że Ci Tak po ludzku nie wstyd. Popełniasz błąd za błędem i jeszcze głupio się tłumaczysz. Brak słów, bo te które przychodzą do głowy, zdecydowanie nie znajdują się w słowniku kulturalnych ludzi. Do szkoły, na lekcje gramatyki !!! Migiem !!!

  • -3

    13. ~  2015-05-06 19:04:27  host: user-94-254-198-73.play-internet.pl

    @12 zluzuj majty, piszą tu o wszystkim, tylko nie na temat. Straciłem właśnie chwilę z życia na przeczytanie głupot językowego gestapo.

  • 2

    14.  2015-05-06 19:10:22

    @ orson_dzi: niestety, przedpiścy mają rację. Jeśli nie lubisz redagować tekstów, to poproś WitkaT, żeby dał Ci inne obowiązki. A jeśli sprawia Ci to przyjemność, to zaciśnij zęby i weź się za doskonalenie warsztatu.

    Nadal jest 7 błędów:
    1) który jest oryginalną wizją twórcą,
    2) przygodówką z duża ilością zadań
    3) wersja gry oferuje
    4) 14,99 dolarów
    5, 6) cena w Apple Store, to 9,99 dolarów (tu 2 błędy)
    7) dostępna w AppleStore (to jak ten sklep w końcu zapisać? Łącznie czy rozdzielnie?)

  • 2

    15.  2015-05-06 19:20:24

    Mnie tam, aż tak bardzo nie gryzą te literówki i błędy. Ale część przynajmniej rzuca się w oczy. Tu nie chodzi o językowe gestapo, jak to niektórzy próbują nazywać, ale o chociaż średnią znajomość języka polskiego. Każdy popełnia czasem błędy, ale w tym przypadku jest tego chyba ciut za dużo. Powstaje wrażenie, że albo brak tu wykształcenia albo sumienności w pracy, która w dużej części składa się z pisania PO POLSKU. :) A pisanie, że to nie portal językowy jest chyba nie na miejscu...

  • -2

    16. ~  2015-05-06 22:51:19  host: n08-05-07.opera-mini.net

    Gdyby tu ludzie przychodzi komentować treść, temat i przy okazji mogli napisać na marginesie o błędach. a wy tu przyłazicie tylko pisać o obłędach, bo na temat nic mądrego do napisania nie macie. Czujecie się lepsi, jak komuś wytykacie błędy, bo samej meteorytyki w tym brak.

  • 2

    17. ~  2015-05-07 00:14:22  host: public-gprs516300.centertel.pl

    @16 Zobacz, sam z "obłędem" piszesz z opery mini o "meteorytyce". Nie chodzi o hejtowanie, by każdy tu chyba lubi Telepolis, dlatego tu zagląda. Po prostu język jest narzędziem dziennikarza. To nie jest blog dla gimbusów, tylko profesjonalny portal.

  • 0

    18.  2015-05-07 00:21:22

    17: Właśnie przychodziły mi różne porównania do innych zawodów, np mechanika samochodowego, gdzie po oddaniu samochodu "na warsztat", widzisz wywiercone dziury w karoserii i puszczone po wierzchu przewody i wężyki. A na zarzut, że to wszystko źle wygląda i jest nie do przyjęcia słyszysz: Panie ja nie jestem artystą, tylko mechanikiem! To ma działać, a nie wyglądać. :) Oczywiście sytuacja przerysowana...ale coś w tym jest. ;P

  • 0

    19.  2015-05-07 01:19:42

    A ja odpowiem inaczej:
    Nikt nie jest doskonały!

  • 0

    20.  2015-05-07 11:12:20

    " jednak z najlepiej ocenianych gier komputerowych w historii" jedna*

Dodaj swoją opinię