Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Freeyah, czyli komunikator od Heyah

[Aktualizacja] Freeyah, czyli komunikator od Heyah

WitekT 3 Marca 2012 19:19

1 0

Odświeżona Heyah będzie promować smartfony i aplikację Freeyah, która będzie umożliwiała wysyłanie wiadomości i przeprowadzanie rozmów VoIP pomiędzy użytkownikami.

Aplikację będzie można pobrać spod adresu heyah.pl/pobierz-freeyah. Adres freeyah.pl przekierowuje w momencie pisania tej wiadomości na stronę główną Heyah.

W nowej ofercie będą dostępne co najmniej dwa pakiety transmisji - 600 MB za 15 zł i 1,2 GB za 25 zł. Korzystanie z Freeyah nie będzie ich pomniejszało.

Plakat z fragmentem nowej oferty zauważył czytelnik marciml i opublikował w wątku o nowej ofercie Heyah na forum.




O tym, czym jaki kształt może mieć nowa oferta prepaida PTC szerzej pisaliśmy w felietonie pt. Co pokaże odświeżona Heyah?.

[Aktualizacja 4. marca 13:20]

Pakiety 600 MB i 1,2 GB mają ograniczenie prędkości po ich wykorzystaniu (czyli nie są pobierane pieniądze z konta za transmisję ponad limit) oraz są automatycznie odnawialne co 30 dni.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 250
  • 0

    279. ~aplikacja VIBER  2012-03-05 13:10:37  host: 88-199-232-98.tktelekom.pl

    noi po rewolucji. Od dawna znajoma aplikacja viber dostępna na www.viber.com

  • 0

    280. ~vifer  2012-03-05 13:23:56  host: 178.182.128.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Trzeba doladowac. Ale bierzesz sobie taki pakiet, gadasz za darmo, a 600 mb mozesz sobie wykorzystac do innych celow. Tak czy inaczej sie oplaca jesli sporo serfujemy lub na mobilne video

  • 0

    281.  2012-03-05 13:26:19

    Ale najpierw to trzeba miec tego .....smartfona....

  • 0

    282. ~Nabuzer  2012-03-05 13:28:49  host: 77-255-51-134.adsl.inetia.pl

    ~278 prawdopodobnie na miesiąc, automatycznie pakiet będzie się przedłużał co akurat uważam za dobre rozwiązanie bo przynajmniej nie ma szans, że będziemy korzystać z neta bez pakietu...

  • 0

    283. ~Marecki  2012-03-05 13:59:10  host: user-46-113-138-177.play-internet.pl

    Ej nie jest tak źle. Ja mam internet w play, ale te paczki danych od heyah są całkiem fajne. A apka no cóż jeśi zainstaluje ją dużo osób to ma racje bytu i faktycznie będąc w heyah ględze se za darmo. A wszystkie skype czy vibery tej możliwości mi nie dają. Nie jest więc wcale najgorzej

  • -1

    284.  2012-03-05 14:01:41

    @278, pakiety odnawiają się automatycznie co 30 dni, czyli tak jak do tej pory. @281, kwestia czasu i smartfona będzie mieć prawie każdy. @282, pakiety mają lejki, czyli nawet jak wykorzystasz wszystkie dane z pakietu, to nie pobiera dodatkowej kasy za korzystanie z internetu. @273, nie tylko freeyah, ale też największe i najtańsze paczki danych w prepaidzie typu voice.

  • 0

    285. ~  2012-03-05 14:24:59  host: ip-78-30-107-238.free.aero2.net.pl

    @284. Pakiety danych są o 20% większe niż w Play Fresh, ale w określonych sytuacjach mogą "wychodzić" drożej. Przykładowo jedna osoba zakupuje pakiet 1GB za 25 zł w PF a druga 1,2GB w Heyah. Teraz załóżmy, że obie osoby zużywają po 600-700MB w 30 dni i w tym momencie użytkownik PF może zakupić pakiet 25MB za 3 złote, dzięki czemu przedłuży pozostałe 300-400MB (dopiero po ich wykorzystaniu dokupi znowu 1GB) a ten z Heyah musi zakupić kolejny pakiet 1,2GB za 25 złotych. Ewentualnie spróbować "przeżyć" z 600MB w miesiąc. Co akurat dzięki WiFi nie było by takie trudne. Ale co ma zrobić ktoś, kto potrzebuje 200-300MB miesięcznie. Tylko niech nikt mi nie wyskakuje z informację, że w Heyah 100MB może zostać skompresowane do 333MB, bo strzelę w japę ;). Jak ktoś nie umie korzystać z Opery Mini lub Opery Mobile z włączonym trybem turbo to ja nie będę go uświadamiał. Poza tym nie wszystko uda się skompresować, przykładowo Youtube oraz kodeki używane przy VoIP.

  • 0

    286. ~  2012-03-05 16:27:15  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    FRING jest bardziej przydatny (zakladajac, że nie mówimy tu TYLKO o uzytkownikach Heya),a funkcjonuje lepiej od skype

  • 0

    287. ~  2012-03-05 17:44:01  host: nat2-40.ghnet.pl

    @286, freeyah ma zasadniczy plus- w Heyah korzystanie z aplikacji jest darmowe, bo nie ściąga nawet danych z pakietu internetowego.

  • 0

    288. ~  2012-03-05 17:47:10  host: 77-254-76-166.adsl.inetia.pl

    @287 - ale jest darmowe TYLKO jak masz pakiet za 15 lub 25 zł... Nie można powiedzieć, że tak jak np. SMS w Heyah, Freeyah jest darmowa. Bo nie jest. Jest wymóg pakietu.

  • 0

    289. ~  2012-03-05 20:20:39  host: nat2-40.ghnet.pl

    @288, a po co komuś smartfon bez pakietu internetowego? 100MB dla smartfonów to nie za dużo, więc 600 MB za 15 zł kupi każdy, kto chce normalnie wykorzystać możliwości telefonu z Androidem.

  • 0

    290. ~Rafał  2012-03-05 21:30:00  host: 89-79-169-209.dynamic.chello.pl

    poczekamy zobaczymy, jeszcze nikt nie skorzystał z aplikacji a już bruździcie :P Są plusy i minusy tej apki, nie masz Androida nie pogadasz, masz i Twój znajomy ma, gadasz za friko [o ile znajomy ma pakiet neta] fajne rozwiązanie, ale czy sie przyjmie, zoabczymy :)

  • 0

    291. ~future  2012-03-05 22:11:36  host: user-164-126-109-239.play-internet.pl

    @290 Zresztą 15 zł to smiesznie mało jeśli tylko tyle miesięcznie wystarczy, żeby pisać i dzwonić bez limitów z Freeyah. Moim zdaniem świetny pomysł! Taki abonament z darmowymi, nielimitowanymi połączeniami do wszystkich kosztuje w granicach 300 zl :D czy więc, nie zgodzicie się, że przyszłość leży w smartfonach?

  • 0

    292.  2012-03-05 23:45:31

    Nie moge sie zarejestrowac :/

  • 0

    293.  2012-03-06 00:31:05

    przyszłość na pewno leży w smartfonach, coraz więcej modeli ma androida i w każdej sieci są pakiety neta. opcja ciekawa, ale jeszcze wiele powiedzieć o niej nie można, sam dopiero będę ją testował :) Ale jeśli rzeczywiście za 15zł które wydam na pakiet 600 MB będę mógł gadać ze wszystkimi którzy mają Freeyah za friko to mi to pasi :)

  • 0

    294. ~  2012-03-06 09:16:32  host: 87-205-54-180.adsl.inetia.pl

    @293 - a jak wydasz 9 zł to możesz rozmawiać tradycyjnie ze wszystkimi w Heyah, a nie z gartską co ma Androida i do tego zainstalowany (oraz ciągle pracujacy w tle) komunikator... No i oczywiście druga strona też musi mieć kupiony pakiet internetowy za 15 zł, tylko wtedy to jest "darmowe". Coś podajrzanie naganiasz na tę freeyah...

  • 0

    295.  2012-03-06 11:03:13

    294, dziwnie to sobie tłumaczysz. Ja myślę w ten sposób. Do Heyah i tak dzwonię i piszę za darmo, nie muszę nawet pakietu kupować, wystarczy, że doładuje konto kwotą 30zł i wpisze jeden kod. Nawet jeśli włączę pakiet SMS do wszystkich sieci i koniecznie pakiet 600MB to pozostaje mi zapłacenie za połączenie poza sieć. Mogę to obejść właśnie korzystając z Freeyah, druga osoba wystarczy, że jest w zasięgu WI-FI lub korzysta z pakietu neta, niekoniecznie za 15zł, bo to zależy od sieci :P Już rozumiesz o co mi chodzi? A to że Apka pracuje w tle to minus? To chyba normalne... :)

  • 0

    296. ~  2012-03-06 11:28:43  host: 87-205-54-180.adsl.inetia.pl

    @295 - po twoich wypowiedziach to ja ja zaczynam wątpić, czy ty w ogóle masz smartfona (ta głupia uwaga, że to nie szkodzi, że aplikacja pracuje w tle). Widać, że nie dotarło. Jak chcesz porozmawiac bez ograniczeń z drugą osobą w Heyah to wystarczy, że kupisz pakiet za 9 złlub doładujesz za 30 zł. Żeby to samo powtórzyć w "darmowej" Freeyah, obie osoby po spełnieniu wymogu sprzętowego, muszą mieć pakiet za co najmniej 15 zł, żeby uzyskać ową "darmowość". Do tego piję, a jak tego nie rozumisz, to albo ciebie przerasta, albo pracujesz dla PTC... Oczywiście, te dwie osoby mogą być w zasięgu np. wi-fi, ale w takim razie po co im to całe Freeyah, jak mają tyle różnych lepszych komunikatorów? Podobnie z pakietem, Skype, GG, Fring, Viber, Gtalk i wiele, wiele innych o różnych możliwościach, z milionami użytkowników, no ale przechodniu iź sobie i "oszczędzaj" wydając o 6 zł więcej niż mógłbyś (bo takie jest założenie tego całego Freeyah). Nie moja sprawa.

  • 0

    297.  2012-03-06 11:48:43

    Ja po Twoich wypowiedziach zastanawiam się dla której sieci Ty pracujesz :) Dużo apek pracuje w tle, dlatego dla mnie to nie problem, masz telefon z 1Ghz i nawet się nie poskarży że coś go boli i jak już dzwonić przez Freeyah to nie po sieci, a za granicę lub do Play. Zresztą jak przetestuje dam znać, póki co jeszcze nie mam do kogo zadzwonić :]

  • 0

    298. ~  2012-08-09 14:11:26  host: h104160.man.tk-internet.pl

    A ja marze sobie: o przeliczeniu ile w ciągu jednej rozmowy na gprs która trwa 1min leci mi danych. Jeśli chodzi o działanie w tle, musi to być niezła rzeźnia skoro chwalą się że może to pracować na wi-fi na 2G 3G ;] Nie chciałabym chwytać do torebki i mieć żelazko zamiast telefonu a powoli się to do tego sprowadza. Pozainstalowaniu aplikacji moj HTC Desire wyraźnie sie dusi więc ja podziękuję.

Dodaj swoją opinię