Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Felieton: Tajemnica wakacyjnej oferty roamingowej Play

[Aktualizacja] Felieton: Tajemnica wakacyjnej oferty roamingowej Play

WitekT 26 Czerwca 2007 10:50

0 0
Wielu pewnie zachodzi w głowę, skąd Play mógł sobie pozwolić na takie, a nie inne stawki roamingu w promocji wakacyjnej dla klientów abonamentowych. 49 groszy za minutę do Polski robi piorunujące wrażenie. Klucz tkwi w użytej technologii i umowach w Polsce, które pozwalają pewnie jeszcze na tym zarabiać…

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~BO  2007-06-26 10:53:19  host: 87-205-197-55.adsl.inetia.pl

    hehe :) Tego jeszcze nie było :) Żeby TP płaciło za rozmowy w Play :) Szkoda tylko że od września się to kończy ale póki co trzeba korzystac :)

  • 0

    2. ~  2007-06-26 11:21:59  host: p04-02.opera-mini.net

    Respect dla Witka za rozwikłanie play-roaming-zagadki. Pierwszy portal telco w PL zamiata konkurencję pod dywan ;) w sensie jakością zamiata.

  • 0

    3.  2007-06-26 13:43:10

    Nie powiem oferta jest wypsiona i to sie nazywa walka o klienta chca zablysnac w kazdy mozliwy sposob i dobrze bo chca zarobic i zebrac mase klientow jak poprawia jakosc uslug i usiadam na swoim to moze byc z najlepszymi rozwianiami na rynku.

  • 0

    4. ~radeczko  2007-06-26 13:57:37  host: czx234.internetdsl.tpnet.pl

    No ja nie mam wyjścia jak mi Orange w taryfie dla firm proponuje 20 minut gratis ide do Playa :)

  • 0

    5. ~adamkus  2007-06-26 14:18:47  host: host42-193-110-231.limes.com.pl

    Mi to nie robi żadnej różnicy w jaki sposób działa roaming, byłem we Włoszech i na play karcie dało się wykonywać i odbierać video rozmowy i MMS-y nie wspomnę o internecie, który hulał że hoj :P ciekaw jestem jak oni przepuszczają video rozmowy mmsy i internet przez bramki voip ? chyba to jakaś ściema z tym artykułem rozmowy głosowe jeszcze może pójdą ale video i internet ?

  • 0

    6.  2007-06-26 14:55:19

    Ja byłem ostatnio za granicą i miałem okazję używać roamingu w Play-u. Połączenia były realizowane przez Menu Play (oddzwaniało...) Miałem natomiast problemy z wysyłaniem sms-ów. Dwa razy nie chciał się wysłać. Raz jak korzystałem z sieci Bouygtel we Francji, a raz T-Mobile De...

  • 0

    7.  2007-06-26 14:59:49

    HAHA, Rewolucja?? w czym?? w oszustwie?? powodzenia tym, kto dal sie nabrac!

  • 0

    8. ~Gal  2007-06-26 15:09:20  host: 80.50.40.250

    czerwony - jakim oszustwie? TPSA pospisala taka umowe wiec teraz ponosi konsekwencje. Co Ty myslisz ze ktos placze?

  • 0

    9.  2007-06-26 16:17:41

    ***pajorro*** nic dziwnego, że w Niemczech nie mogłeś wysłać smsa z T-Mobile, skoro Play nie ma z nimi nawet umowy roamingowej i można korzystać tylko z E-Plusa.

  • 0

    10.  2007-06-26 17:37:17

    Tomek_19- właśnie zalogować mogłem się do E-Plusa i do T-Mobile D. Do reszty już nie. Nawet dzwoniłem potem i chyba korzystałem z T-Mobile...

  • 0

    11.  2007-06-26 17:54:02

    ***pajorro*** w Niemczech jest teoretycznie tylko E-Plus, bo tak wynika z listy krajów na ich stronie, ale może podpisali już umowę z T-Mobile i dlatego mogłeś się zalogować i dzwonić. Niedługo też sprawdzę jak to jest z tym logowaniem w Niemczech i Holandii :-)

  • 0

    12. ~tpkoles  2007-06-26 21:43:13  host: dkb217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ales Panie gupoty wymyslil... Tak na zdrowy rozsadek, co by to dalo? Zastanowcis sie, wiekszosc operatorow ma plaskie taryfy, zatem czy dzwonisz na numer komorkowy czy na stacjonarny(bramke) to wsio rawno..., dodatkow, w kazdym z tych krajow Play by musial miec bramke voipowa ... policz sobie ile by kosztowala taka infrastruktura ... plus aplikacja na SIMie... jak niby mialby byc przesylany ten numer docelowy - skad bramka mialaby wiedziec do kogo chcesz zadzwonic? Znasz taki wspanialy protokol sygnmalizacyjny? Ktory operator by pozwolil by w jego sieci chodzilo cos dziwacznego ... Z drugiej strony masz fantazje chopie, moze byc Cie tak zatrudnic ;)))

  • 0

    13.  2007-06-26 21:49:04

    tpkoles: myślisz cały czas przez pryzmat komunistycznego drutexu a'la TP. Przychodzi dostawca i załatwia wszystko - od bramek, po transmisję ruchu i aplikację STK. Koszty są dużo mniejsze niż pzy budowie własnej infrastruktury. Po drugie - po co sygnalizacja, jak to może zostać puszczone jako kody DTMF? Po trzecie - stawki równe powiadasz... Detaliczne to i może (chociaż często jest rozgraniczenie kraj/zagranica), ale nie hurtowe. Co do dziwaczności - nie takie rzeczy się robi, żeby było taniej. Co do fantazji - moja nie jest aż tak bogata, żeby sobie wyobrazić i objąć wszystko to, co się DZIEJE na rynku w tego typu sprawach. Filozofom się takie rzeczy nie śniły...

  • 0

    14. ~  2007-06-27 00:06:14  host: public-gprs22352.centertel.pl

    Filozofom, czy nie filozofom... Jeśli wszystko jest w ramach umowy i odbywa się legalnie, to brawo dla Play. Nagle się dało. P.S. W całej Warszawie jeszcze nie trafiłem na miejsce, gdzie mój telefon nie znalazłby sieci Play (mówię o outdoorze). Pewnie niedługo włączą komercyjnie. Tak trzymać!

  • 0

    15. ~ula  2007-06-27 19:24:19  host: dpi119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    myślę, ze telekomunikacja nie pozwoliłaby żeby miała cokolwiek tracić i "sponsorować" rozmowy klientom Play...to byłoby wbrew logice...

Dodaj swoją opinię